„Vilkma Bespoke“: marškiniai asmenybėms

Reklama publikuota: 2021-12-06

Šeši dešimtmečiai meistriškos patirties, partnerystė su prestižiniais pasaulio prekės ženklais ir geriausi meistrai. Tai – bendrovės „Vilkma“ pamatas, ant kurio prieš keletą metų išaugo naujas, itin sėkmingas verslo modelis: vienetinių marškinių siuvimas. Šiandien „Vilkma Bespoke“ ženklas siejamas su nepriekaištinga kokybe, o jo gerbėjų rate – ir išskirtinės asmenybės.

Naujausiame Bondiados filme yra scena, kurioje iš nuskendusio laivo ištrūkęs Danielis Craigas plūduriuoja gelbėjimo plauste. Tiesa, nematę priešistorės, vargu ar tai atspėtumėt: žinomiausias pasaulio agentas atrodo nepriekaištingai. Idealiai prigludę akinamai balti marškiniai neišduoda, kad jų savininkui ką tik teko gelbėti mirštantį draugą, grumtis su išdaviku ir išsimaudyti sūriame vandeny.

Ar tai įmanoma? Žinoma, juk kalbame apie Bondą. Tobulai tinkantys drabužiai yra neatskiriama jo legendos dalis, kaip ir superautomobiliai ar dvigubas nulis prie septyneto. Tačiau atrodyti tarsi nužengus iš kino magijos galima ir realybėje. Raktinis žodis – bespoke. Šis angliškas terminas vartojamas ne tik kalbant apie individualiai siūtą kostiumą, kuris guli kaip nulietas. Siūdinamasi ir marškinius, ypač anglosaksų tradicijos šalyse. Profesines aukštumas pasiekusių visuomenės lyderių gretose individualiai siūtas kostiumas ir marškiniai laikomi gero tono ženklu. 

Pagal žmogaus sudėjimą konstruojami marškiniai yra kur kas daugiau nei būdas subtiliai pademonstruoti savo statusą. Tai drabužis, esantis arčiausiai kūno, todėl nuo jo labiausiai priklauso, kaip žmogus jaučiasi: sukaustytas formalumo ar laisvas vidumi.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Marškiniai – tik iš pažiūros paprastas drabužis. Jų konstrukcija itin sudėtinga, ir tam, kad atrodytų tobulai, svarbus preciziškas, net juvelyrinis meistrų tikslumas. Tai – individualiai siuvamų marškinių ypatybė“, – tikina Giedrė Plačiakytė, AB „Vilkma“ gen. direktorė.

Bendrovė, kuriai ji vadovauja, marškinius siuva nuo 1967-ųjų ir šiandien dirba su tokiais prekės ženklais kaip „Eton“, „J W Anderson“, „Ted Baker“, „Maison Kitsune“, „Chanel.“ Naujausios technologijos, derinamos su geriausių specialistų rankų darbu, leidžia per metus pasiūti per 800 000 premium kokybės marškinių.

Prieš keletą metų kompanija žengė žingsnį į bespoke pasaulį. Įsteigus ekskliuzyvinę „Vilkma Bespoke“ liniją, Lietuvoje atsirado unikali galimybė pasisiūdinti aukščiausios kokybės vienetinius marškinius. Nuo kitų bendrovės fabrike gimstančių mados šedevrų bespoke gaminiai skiriasi tuo, kad yra siuvami pagal individualų lekalą, kurį kuriant atsižvelgiama net į tokius niuansus kaip pečių nuolydžio kampas, laikysena ar kūno asimetrija. Šie marškiniai tikrąja ta žodžio prasme nešiojami ant rankų: su kiekvienu gaminiu dirbama individualiai, nuo lekalo iki inicialų siuvinėjimo ir pakuotės. Vieneriems bespoke marškiniams kiekvienas specialistas skiria tiek pat laiko ir dėmesio, kiek ir masinės produkcijos partijoms, kuriose – šimtai marškinių. Tačiau skirtingai nei masinės gamybos rūbai, bespoke fabrike keliauja po vieną, specialioje linijoje atskirame ceche, kur juos detalė po detalės nušlifuoja aukščiausios klasės meistrų rankos.

„Vilkma Bespoke“ – ne vien pasaulinio lygio kokybė, bet ir išskirtinė kūrybinė patirtis. Marškinių savininkas čia yra ne tik užsakovas, bet ir savo rūbo dizaineris. Galimybė įsitraukti, nebūti tik pasyviu vartotoju, maitinamu pramoninių korporacijų idėjomis, proga pačiam tapti asmeninio prekės ženklo kūrėju – unikali ir išties viliojanti. Neretai klientai į šį procesą pasineria visa galva ir neapsiriboja vien spalvos, audinio ir modelio pasirinkimu. Susimodeliuoti marškinius čia galima iki smulkiausių detalių, nevaržant saviraiškos: šis drabužis suteikia daugybę galimybių unikaliai atskleisti savininko pomėgius ar gyvenimo būdą.

nuotrauka::1

„Labiausiai įsiminė klientas, kuris siūdavosi baltus klasikinius marškinius, tačiau jų nugarai papuošti visuomet išsirinkdavo kokią nors ryškią detalę. Kartais tai būdavo gėlės, kartais – kitokie raštai. Sykį paklausiau, kodėl? Jis su šypsena atsakė, kad mėgaujasi tuo, jog apie marškinių išskirtinumą žino tik jis. „Biure sėdžiu su švarku ir marškinių niekas nemato, o aš jaučiuosi savimi ir kaskart apsivilkdamas tokius marškinius praskaidrinu savo dieną“, – vieną iš daugybės klientų istorijų pasakoja Laura Žitkevičiūtė, bendrovės Pardavimų vadovė.

Per marškinių kūrimo procesą užtikrintai veda profesionali pagalbininkė – marškinių meistrė. Pirmojo susitikimo metu ji ne tik kruopščiai išmatuoja klientą, bet ir padeda išsirinkti tinkamiausią audinį iš asortimento, kuriame – 3000 aukščiausios kokybės itališkų audinių. Profesionalios jos žinios pravers ir apsisprendžiant dėl apykaklės, rankogalių formos, sagų ir kitų marškinių detalių, nuo kurių lemtingai priklauso nepriekaištinga bespoke išvaizda. Dėmesys detalėms, kalbėjimasis apie būsimą individualų rūbą ir jo kūrimas žingsnis po žingsnio įtraukia tarsi į meditaciją. Neretai ir praturtina giliomis žiniomis ir netikėtais faktais apie marškinių istoriją ir paslaptis, kuriomis „Vilkma Bespoke“ salone mielai dalijamasi su visais, norinčiais klausytis. 

Nuosavas fabrikas, ilgus dešimtmečius kaupta patirtis, geriausios technologijos leidžia vienetinį gaminį pagaminti itin greitai. Marškinių siuvimas nuo pirmojo išmatavimo iki galutinio gaminio trunka porą savaičių: du susitikimai su meistre ir susikurtas rūbas jau jūsų rankose. Meistrystės žinios ir kokybiški audiniai yra svarbiausi mados šedevro ingredientai, ir „Vilkma“ nestokoja nė vieno iš jų. Lietuvių kompanija vienintelė Baltijos šalyse marškinius siuva iš garsiųjų „Thomas Mason“ audinių, su kuriais dirba ir bespoke salonai Savile Row gatvėje Londone ar Beverly Hills rajone Los Andžele. Kas juose tikrai nustebintų – tai kaina, kuri nuo lietuviškosios skiriasi kartais.

Kas praveria salono Vilniaus centre duris? Vardų kompanija neišduoda, tačiau mielai pasakoja, kokie tai žmonės. Asmenybės, vertinančios individualų stilių. Vyrai, neatitinkantys masinės gamybos dydžių standartų. Profesionalai, visur ieškantys aukščiausios kokybės. Džentelmenai, kuriems svarbi kiekviena detalė. Nuo dirigentų iki garsiausių Lietuvos krepšininkų, nuo raumeningų galiūnų iki verslininkų. Kai kurie ateina su šeima, kitus lydi apsauga, o kartais salono darbuotojoms tenka stebėti akį glostantį vaizdą, kai siūdintis marškinių atvyksta visa vyrų karta: tėvas, suaugęs sūnus ir anūkas.

Būna ir taip, kad žmona „pasiskolina“ vyro marškinius ir jam tenka susikurti naujus. Tiesa, tokių atvejų ateity turėtų pasitaikyti mažiau: nuo šių metų „Vilkma Bespoke“ turi ką pasiūlyti ir moterims.

„Mūsų stiprioji pusė visada buvo būtent vyriški marškiniai. Konstrukcijos, audinių asortimentas – visa tai buvo didelės sukauptos patirties pritaikymas nuosavam prekių ženklui. Moteriški marškiniai, kaip bebūtų keista, yra visiškai kitoks produktas. Tačiau po ilgų kūrybinių ieškojimų ir bandymų radome gerų sprendimų ir pradėjome siūti moteriškus marškinius. Pagal šiuo metu itin madingą tiesų kirpimą, kuris neaptempia moteriškos figūros, o „įpakuoja“ ją su būtinu judesiui laisvumu“, – naujiena dalijasi G. Plačiakytė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Psichologas J. Burokas: ukrainiečiai kur kas tvirtesni už mus Premium

„Pasitraukusieji nuo karo išgyveno įvairiausių patirčių ir, mano galva, nėra tokie trapūs, kaip mums kartais...

Laisvalaikis
11:03
Lietuvos žaidimų industrija: iškart galėtume įdarbinti 100 darbuotojų

Žaidimų industrija Lietuvoje šiuo metu yra pajėgi plėstis dar ketvirtadaliu, tačiau susiduriama su talentų...

Inovacijos
2022.03.31
Sapiegų rūmuose Vilniuje kursis ŠMC padalinys

Sapiegų rūmai Vilniaus Antakalnio rajone taps kultūros pažinimo centru – juose suplanuotos koncertų,...

Laisvalaikis
2022.03.30
Kaune – kiaurai sienas einanti M. Abramovič

Meno snobai ir ne tik jie kalendoriuje seniausiai pasižymėjo kovo 30-ąją: tadien „Kaunas – Europos kultūros...

Laisvalaikis
2022.03.29
Ukrainiečiams menininkams – Lietuvos valstybės stipendijos

Lietuvoje prieglobstį randantiems Ukrainos kultūros ir profesionalaus meno kūrėjams bus skiriamos valstybės...

Laisvalaikis
2022.03.29
Atidaromas didžiausias dienos SPA centras Vilniaus mieste Verslo tribūna 1

Vilniaus senamiestyje, verslo ir laisvalaikio komplekse „Bokšto skveras“, vilniečiams ir miesto svečiams...

Verslo aplinka
2022.03.29
„Maserati Vilnius“ tapo menininkės Agnės Kišonaitės parodos „Įsikūnijimas“ mecenatais Verslo tribūna

Kovo 26 dieną Trakų Vokės dvare Agnė Kišonaitė atidarė savo tapybos ir meno instaliacijų parodą...

Psichoterapeutas J. Burokas: kaip nesinervinti, išgirdus kalbant rusiškai Premium

„Pabėgusiems nuo karo Ukrainoje svarbu neklijuoti etikečių: pabėgėliai, vargšai, – tai tik blogina jų padėtį.

Laisvalaikis
2022.03.28
Geri santykiai su Kinija? Nemanau... Premium

Keistą reiškinį stebiu jau keletą mėnesių: didžiulį srautą pasipiktinimo Vyriausybe dėl Kinijos spaudimo. Ne,...

Verslo aplinka
2022.03.27
V. Putino patarėjas kviečia vogti ir melstis Premium 1

Opozicijos propagandistu vadinamas Vladimiras Medinskis, vienas iš artimų Rusijos prezidento Vladimiro Putino...

Laisvalaikis
2022.03.26
Karas ir menas: galimybės nepasirinkti nėra Premium

„Menas turėtų tarnauti kaip tiltas, o ne ginklas“, – sakė Maximilianas Maieris, Bavarijos radijo stoties „BR...

Laisvalaikis
2022.03.25
Sieks uždrausti Rusijos karo simboliu tapusią „Z“ ir Georgijaus juostą 1

Seime ketvirtadienį pateikti siūlymai uždrausti Rusijos invazijos į Ukrainą simboliu tapusią raidę „Z“ ir...

Laisvalaikis
2022.03.24
Veiklą pradėjo Lietuvos vizualiojo meno taryba

Kultūros ministro įsakymu sudarytos Lietuvos vizualiojo meno tarybos pirmajame posėdyje jos nariai išsirinko...

Laisvalaikis
2022.03.24
Masinis deficitas Rusijoje: prekės ir paslaugos, kurių nebėra 5

Nepaisant Kremliaus Rusijoje toliau skleidžiamos informacinės demagogijos, kad gyvenimas nepasikeitė, praėjus...

Laisvalaikis
2022.03.24
Migracijos ekspertas: tai ne „krizė“, bet „iššūkis“, su kuriuo susidorojame Premium

Europa jau priėmė daugiau kaip 3 mln. pabėgėlių iš Ukrainos, Lietuva – apie 30.000. Tai kur kas didesni...

Verslo aplinka
2022.03.24
Įteiktos pirmosios prof. V. Šikšnio vardo stipendijos

Biochemijos prof. Virginijaus Šikšnio vardo stipendija, skiriama už tarptautiniu mastu pripažintus ypatingus...

Laisvalaikis
2022.03.23
Kaunas įvertino miesto kultūros ir meno kūrėjus

Kauno miesto savivaldybės įsteigtos Kultūros ir meno premijos šiemet atiteks penkiems kūrėjams – dailininkui...

Laisvalaikis
2022.03.22
Sulankstomi išmanieji telefonai: ar taps mada ir ką užantyje slepia „Apple“ Premium

Pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje gamintojai siekė telefonus kaip įmanoma sumažinti – smulkus, į džinsų...

Inovacijos
2022.03.21
„Bellingcat“ sukūrė karo nusikaltimų Ukrainoje žemėlapį

Žurnalistinių tyrimų grupė „Bellingcat“ sukūrė interaktyvų karo nusikaltimų Ukrainoje žemėlapį. Jame rodomi...

Laisvalaikis
2022.03.19
Žibalas, druska ir šilkinės kojinės: 1939-ųjų „panikos aukos“ Lietuvoje Premium

Toks paniškas, kaip dabar, druskos ir kitų produktų pirkimas Lietuvos istorijoje nebe pirmas. Lyg virusui...

Laisvalaikis
2022.03.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku