Vaigauskas: iki vidurnakčio turėsime daugumą rezultatų

Publikuota: 2016-10-23
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad sekmadienio rytą buvo gauti tik keli skundai dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų, bet informacija yra tikrinama ir kol kas nei vienas ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas.

Sekmadienį prieš vidurdienį surengtoje spaudos konferencijoje Zenonas Vaigauskas, VRK pirmininkas, pranešė, kad „normaliai nuo 7 val. ryto dirba visos balsavimo apylinkės, kurių iš viso antrajame Seimo rinkimų ture, vykstančiame 68 apygardose, yra 1.922“.

„Tik keliose apylinkėse buvo nedidelių techninių problemų, kurios jau išspręstos. Nei vienam rinkėjui nekilo problemų balsuoti“, – kalbėjo p. Vaigauskas.

Jis taip pat tikino, kad VRK informacinė sistema „veikia sklandžiai, tik vos vienos kitos apylinkėje buvo sutrikimų, kurių jau irgi nebeliko“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ponas Vaigauskas pareiškė tikįs, kad šįkart rinkimų rezultatus pavyks paskelbti gerokai anksčiau nei buvo įvykę per pirmąjį Seimo rinkimų turą spalio 9 d. „Balsavimas baigsis 20 val., manome, kad iškart po to galėsime paskelbti kai kurių į Rytus nuo Lietuvos esančių diplomatinių atstovybių ir konsulatų balsavimo rezultatus. O iš Lietuvoje esančių apylinkių rezultatai turėtų pradėti plaukti apie 21-21.30 val. Tikimės, kad iki vidurnakčio turėsime absoliučią daugumą rezultatų“, – kalbėjo VRK vadovas.

Kalbėdama apie galimus rinkimų pažeidimus Laura Matjošaitytė, VRK pirmininko pavaduotoja, informavo, kad skundų tiek per išankstinį balsavimą, tiek ir sekmadienį gaunama itin mažai: „Išankstinio balsavimo metu jokių pažeidimų savivaldybėse nefiksavome. Tiesa, yra keli skundai dėl galimų pažeidimų per išankstinį balsavimą specialiuose paštuose. Jie tiriami. O šiandien sulaukėme labai mažai skundų dėl galimų pažeidimų. Policiją irgi pranešė turinti nedaug tokių skundų.“

Pasak jos, Tauragėje ir Vilniaus rajone tiriami pranešimai apie galimą neteisėtą rinkėjų pavėžėjimą. Be to, dar yra keli skundai dėl galimo rinkimų agitacijos draudimo nepaisymo.

„Bet kol kas nėra pradėta jokių ikiteisminių tyrimų ar dėl galimo pavėžėjimo, ar dėl balsų pirkimo ar dėl galimų kitokių pažeidimų. Apskritai, rinkimų dieną daugiau turime ne tiek skundų, kiek įvairių prašymų paaiškinti, kur ir kaip balsuoti“, – pridūrė p Matjošaitytė.

Ponas Vaigauskas informavo, kad išankstinio balsavimo metu nustatyti keli atvejai, kai rinkėjai balsavo po du kartus: „Pvz., buvo sanatorijoje ir balsavo, o paskui grįžo namo ir vėl balsavo. Tokių atvejų būta ir anksčiau. Įstatymas numato, kad galima įskaityti tik vieną, paskutinį balsavimą. Rinkimų komisijos turi būti labai dėmesingos, kad netyčia nepraleistų dvigubo balsavimo.“

FOTOGALERIJA Antrasis Seimo rinkimų turas (34 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku