Skelbiami nugalėtojai: R. Šimašius, V. Grubliauskas 

Publikuota: 2019-03-17
Atnaujinta 2019-03-17 23:29

Vieni šiųmečio rinkimų maratono rinkimai baigėsi. Didmiesčiai ir dauguma mažesnių miestelių ir rajonų išsirinko merus, besirungusius antrajame savivaldos rinkimų ture. Per abu turus Lietuva išsirinko savivaldą – merus ir savivaldybes.

Rinkimai sėkmingiausiai susiklostė Lietuvos socialdemokratų darbo partijai – šios partijos merai laimėjo 11 lenktynių. Visuomeniniai rinkimų komitetai nusinešė 9 postus, Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo aštuonis mero postus. Sekmadienį pasibaigusio antrojo merų rinkimų turo nugalėtojai didžiuosiuose didžiuosiuose miestuose atrodo taip:

  • Vilnius – Remigijus Šimašius.
  • Klaipėda – Vytautas Grubliauskas.
  • Panevėžys – Rytis Račkauskas.
  • Alytus – Nerijus Cesiulis.
  • Marijampolė – Povilas Isoda.

Likęs balsų skaičiavimas koreguos skaičius, bet ne galutinį rezultatą. Tiesa, nedaug, tačiau keli smulkesni neaiškumai liko – juos išsiaiškinsinsime drauge su VRK. Tačiau gyvą transliaciją čia ir baigiame. Ačiū, kad skaitote.

23:13 Keičiasi Rokiškio meras ir, galbūt, Ignalinos

Dabartinis Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, duomenimis iš beveik visų apylinkių, antrajame savivaldos rinkimų ture gavo 47% balsų ir pralaimėjo visuomeninio rinkimų komiteto atstovui Ramūnui Godeliauskui, gavusiam 51% balsų.

Tebėra įtempta padėtis Ignalinos rajone. Čia, suskaičiavus 24-ių apylinkių iš 26-ių balsavimo rezultatus, socialdemokratas Justas Rasikas surenka 50% balsų ir vos 80-čia balsų lenkia valstietį-žaliąjį, dabartinį Ignalinos merą Henriką Šiaudinį, gavusį 49% balsų.

22:56 Kėdainių ir Šilalės merai pralaimėjo

Liberalas Saulius Grinkevičius nebuvo perrinktas Kėdainių rajono meru, nes antrajame savivaldos rinkimų ture gavo 48% balsų. Jį pakeis visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Valentinas Tamulis, už kurį balsavo 51% Kėdainių rinkėjų.

Šilalės meras Jonas Gudauskas, kuris yra Tėvynės sąjungos atstovas, irgi nebuvo perrinktas rajono vadovu, nes surinko 47% balsų. Algirdas Meiženis iš Tvarkos ir teisingumo partijos gavo 52% balsų ir taps naujuoju Šilalės meru.

Zarasų rajono meru perrinktas Nikolajus Gusevas iš socialdemokratų gretų. Jis tik minimaliu balsų skirtumu – 50% prieš 48% — aplenkė Liberalų sąjūdžio atstovą Kęstutį Stankevičių.

22:47 Zuokas pripažino Šimašiaus pergalę

Artūras Zuokas pripažino dabartinio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pergalę. VRK pateikiami duomenys rodo, kad p. Zuokas rinkimus pralaimi 39,98% – 58,85%. Toks santykis fiksuojamas suskaičiavus 119 iš 151 sostinės aplinkių, tai reiškia, kad sostinės vadovas nesikeičia.

nuotrauka::2

Ponas Šimašius žada, kad jau antradienį pradės derybas dėl naujos sostinės valdančiosios koalicijos. Mero vadovaujamas rinkimų komitetas „Už Vilnių kuriuo didžiuojamės“ turi 18 vietų 51 vietos taryboje.

„Natūralu, kad tai tik darbo pradžia. Pirmiausia rinksimės savo frakcijoje, numatysime derybines pozicijas ir derybos prasidės antradienį“, — kalbėjo p. Šimašius LRT, neneigdamas, jog valdančiosios koalicijos suformavimui jam užtektų tik vienos didesnės partijos ar komiteto prisijungimo.

Ponas Šimašius paminėjo, kad yra numatyti 6 dalykai, kurie bus esminiai formuojant koaliciją. Tarp galimų partnerių jis įvardijo tiek Tėvynės Sąjungą, tiek Lenkų rinkimų akciją, paminėjo ir Valstiečių žaliųjų partijos frakciją.

„Su p. Zuoko judėjimu sunkiai įsivaizduoju, kad galėtų vykti kalbos dėl koalicijos“, — kalbėjo p. Šimašius.

22:41 Grubliauskas toliau vairuos Klaipėdą

nuotrauka::1

Suskaičiavus 48 iš 54 apylinkių, Vytautas Grubliauskas renka 54,52% ir nugalės Arvydą Vaitkų (44,28%).

Ponas Grubliauskas teigė, kad nors padėjo savo, kaip liberalo, rinkimų bilietą – vertybių neatsisakė. Komentuodamas rinkimų rezultatus LRT jis pabrėžė neatmetantis ir naujos valdančiosios koalicijos Klaipėdoje su 4 vietas turinčio Liberalų sąjūdžio nariais.

„Kaip politikas niekuomet neskubu deginti jokių tiltų ir lieptelių. To paties linkiu ir kitiems kolegoms. Politikas, kuris iš anksto sudegina tiltus, išskyrus vertybinius dalykus, nėra toliaregis politikas“, — kalbėjo p. Grubliauskas.

Kalbėdamas apie laukiančius darbus Klaipėdoje meras vardijo įvairius infrastruktūros projektus – „darbus, kurios reikia padaryti nepriklausomai nuo to, kas būtų prie miesto vairo“.

Ponas Grubliauskas užsiminė ir apie tai, kad Klaipėda rengia galimybių studiją uostamiestyje įrengti tramvajaus liniją – juolab, kad miesto geografija tam labai patogi.

„ES lėšomis rengiame galimybių studiją, kuri atsakys į klausimus, atskleis privalumus ir trūkumus“,- kalbėjo p. Grubliauskas.

22:39 Marijampolė keičia šeimininką

Marijampolės meru vietoje šiuose savivaldos rinkimuose nedalyvavusios Irenos Lunskienės taps Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Povilas Isoda. Kaip rodo beveik visų šios savivaldybės apylinkių duomenys, jį parėmė 60% rinkėjų. Tuo metu Seimo narį iš valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Kęstutį Mažeiką parėmė 38% rinkėjų.

22:39 Prie Alytaus vairo stoja socialdemokratas

Alytaus miesto naujuoju meru vietoje šiuose savivaldos rinkimuose nedalyvavusio Vytauto Grigaravičiaus išrinktas socialdemokratas Nerijus Cesiulis. Už jį, duomenimis iš beveik visų miesto rinkimų apylinkių, balsavo 57% rinkėjų. Krepšininko Tomo Pačėso suformuoto visuomeninio komiteto „Už Alytų“ atstovą Gediminą Daukšį parėmė 41% balsavusiųjų.

22:30 Šilutė perrinko merą, Tauragė – išsirinko naują

Šilutės rajono meru perrinktas Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Vytautas Laurinaitis, surinkęs 53% balsų. Sandra Tamašauskienė iš Tėvynės sąjungos gavo 46% rinkėjų palaikymo.

Tauragės rajonas yra viena iš keliolikos savivaldybių, kur meras tikrai keičiasi, nes dabartinis kadenciją baigiantis rajono vadovas Sigitas Mičiulis nedalyvavo rinkimuose. Naujuoju Tauragės meru, surinkęs 54% balsų, išrinktas socialdemokratas Darius Petrošius. Liberalų sąjūdžio atstovas Dovydas Kaminskas šiame rajone surinko 45% balsų.

22:24 Panevėžyje – dabartinio mero pergalė

nuotrauka::3

Panevėžio miesto meru perrinktas Rytis Mykolas Račkauskas. Suskaičiavus beveik visų miesto apylinkių duomenis, paaiškėjo, kad už dabartinį merą balsavo 59% panevėžiečių. Rinkėjai nesureikšmino to, kad p. Račkauskas yra įtariamasis teisėsaugos tiriamoje prekybos poveikiu byloje. Seimo narį Povilą Urbšį Panevėžyje per antrąjį turą parėmė 39% rinkėjų.

Panevėžio mero rinkimų antrajame ture pirmaujantis dabartinis meras Rytis Račkauskas sako tikįs, kad jam šiuo metu metami teisėsaugos kaltinimai bus išsklaidyti ir jis dirbs visą būsimą kadenciją.

„Nenoriu užbėgti įvykiams už akių ir burti iš kavos tirščių. Teisėsauga dirba savo darbą, mes dirbame savo darbą“, — kalbėjo p. Račkauskas LRT komentuodamas rinkimų rezultatus ir jam teisėsaugos mestus įtarimus.

Kaip žinoma, pernai birželį p. Račkauskui buvo pareikšti įtarimai korupcija ir jis buvo nušalintas nuo pareigų.

„Deja Lietuvoje turime ne vieną tokį atvejį. Stebiu tai kas vyksta Lietuvoje ir man tai kelia nerimą, nes teisėsauga neturėtų dalyvauti politiniuose procesuose“, — kalbėjo p. Račkauskas, skaičiuojant merų rinkimų antrojo turo rezultatus.

Anot jo, už tų veiksmų „stovi tie, kam tai politiškai naudinga – mano oponentas Povilas Urbšys ir konservatoriai su Rasa Juknevičiene priešakyje.“

22:24 Zuokas šmaikštauja: gali reikėti dar vienų rinkimų

Pagal preliminarius rezultatus Vilniaus mieste antrajame rinkimų ture pralaimintis Artūras Zuokas, šiek tiek šmaikštaudamas, užsimena, kad sostinėje gali prireikti naujų mero rinkimų.

Ponas Zuokas apie tai užsiminė kalbėdamas, jog jo vadovaujamas judėjimas yra apskundęs prokuratūrai mero Remigijaus Šimašiaus rinkimų kampaniją.

„Jei šmeižto byloje pavyks įrodyti, kad p. Šimašius šmeižė, reiškia, kad Vilniaus mieste reikės naujų rinkimų“, — LRT eteryje kalbėjo p. Zuokas.

„Remigijus Šimašius gerai panaudojo savivaldybės resursus rinkimų metu“, – kalbėjo p. Zuokas. Anot jo, jau yra priimti jo teiginius patvirtinantys Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimai „dėl savivaldybės lėšų panaudojimo asmeniniams ir politiniams tikslams“.

„Pasistengta išpilti ne visai politiškai korektiško purvo ypač per antrąjį turą. Mano komandos žmonės net po 200 kartų per parą turėjo blokuoti trolių, kurie sukurtais profiliais bandydavo skleisti melagingas žinias“, — tikino p. Zuokas.

22:15 Jurbarkas ir Elektrėnai – be permainų

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, kuris šiuose savivaldos rinkimuose savo kandidatūrą išsikėlė pats, gavo 51% balsų ir buvo perrinktas šios savivaldybės vadovu. Liberalas, Seimo narys Ričardas Juška Jurbarke gavo 48% balsų.

Elektrėnų meru perrinktas Kęstutis Vaitukaitis iš Liberalų sąjūdžio, už kurį, preliminariais duomenimis, balsavo 52% rinkėjų. Visuomeninio rinkimų komiteto atstovę Silvą Lengvinienę parėmė 47% rinkėjų.

22:07 Perrinkti Skuodo, Kaišiadorių ir Radviliškio merai

Skuodo rajone suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad dabartinis savivaldybės meras, konservatorius Petras Pušinskas surinko 52% balsų ir buvo perrinktas rajono vadovu. Antrą vietą Skuode užėmė valstietis-žaliasis Stasys Gutautas, surinkęs 47% balsų.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš Tėvynės sąjungos buvo perrinktas, gavęs, preliminariais duomenimis, 55% balsų. Socialdemokratas Kazimieras Račkauskas gavo 43% rinkėjų palaikymą.

Kaišiadorių rajono meru perrinktas konservatorius Vytenis Tomkus, surinkęs 60% balsų. Darius Vilimas iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kaišiadoryse surinko 38% balsų.

Kupiškio mero kėdę, atrodo, išsaugo Tėvynės sąjungos kandidatas Dainius Bardauskas – už jį balsavo apie 54% rajono rinkėjų. Jis nugalėjo valstietį-žaliąjį Vidmantą Paliulį, kurį parėmė 45% rinkėjų.

Perrinktas ir Prienų meras Alvydas Vaicekauskas iš socialdemokratų, surinkęs 57% balsų. Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatė Loreta Jakinevičienė Prienuose gavo 41% balsų.

Raseinių meru vietoje jau pirmame ture pralaimėjusio Algirdo Griciaus tikriausiai taps Tėvynės sąjungos atstovas Andrius Bautronis, surinkęs 55% balsų. Socialdemokratas Edmundas Jonyla gavo 43% balsų.

22:05 Klaipėda slysta iš LVŽS rankų

Dabartinis Klaipėdos meras, buvęs liberalas, su savo vardo komitetu į rinkimus ėjęs Vytautas Grubliauskas, tikėtina, nugalės valdančiųjų LVŽS kandidatą Arvydą Vaitkų. Suskaičiavus 41 iš 54 apylinkių, dabartinis meras renka 55,05% balsų, kuomet p. Vaitkui atitenka 43,71% rinkėjų balsų dalis.

21:55 Telšių meras pralaimėjo

Socialdemokratas Kęstutis Gusarovas Telšių rajono mero rinkimuose gavo 59% balsų ir nugalėjo dabartinį savivaldybės vadovą, „darbietį“ Petrą Kuiziną, už kurį balsavo 40% rinkėjų.

Dabartinis Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis iš Socialdemokratų partijos, panašu, bus perrinktas naujai kadencijai. Už jį balsavo 57% rinkėjų. Liberalę Dalią Viliūnienę parėmė 42% rinkėjų.

Antanas Kalnius iš visuomeninio komiteto surenka 54% balsų Kretingos rajone ir tikriausiai taps naujuoju jo meru vietoje rinkimuose išvis nedalyvavusio Juozo Mažeikos. Socialdemokratas Virgilijus Domarkas Kretingoje gauna apie 45% balsų.

21:53 Zuokas atsilieka

Duomenis pateikus jau daugiau nei trečdaliui Vilniaus apylinkių – 58 iš 151 – dabartinio mero pozicijos stiprėja. Remigijui Šimašiui tenka 57,89% balsų, kuomet jo oponentui Artūrui Zuokui – 40,89%.

Klaipėdoje skaičiuojama daugiau nei pusė apylinkių, 36 iš 54. Dabartinis meras, su savo vardo komitetu į rinkimus ėjęs Vytautas Grubliauskas pirmauja rinkdamas 55,26% balsų. LVŽS kandidatui Arvydui Vaitkui tenka 43,48% balsų dalis.

21:41 Bus naujas Visagino vadovas?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Erlandas Galaguz turėtų Visagino savivaldybės mero poste pakeisti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatę, dabartinę miesto merę Dalią Štraupaitę. Už p. Galaguz, preliminariais duomenimis, balsavo 58% Visagino rinkėjų, už p. Štraupaitę – 40%.

Premjero Sauliaus Skvernelio patikėtine prezidento rinkimų kampanijoje tapusi valstietė-žalioji, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė pirmauja Lazdijų rajono mero rinkimuose. Už ją balsavo 60% Lazdijų rinkėjų. Tuo metu už dabartinį rajono merą Artūrą Margelį buvo atiduota apie 39% rinkėjų balsų.

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas iš Darbo partijos gauna 58% balsų antrajame ture ir tikriausiai bus perrinktas šio rajono vadovu. Tėvynės sąjungos atstovę Agnę Balčiūnienę parėmė 41% rinkėjų.

Socialdemokratas Alvydas Katinas vėl taps Utenos meru, nes jį parėmė apie 57% rajono žmonių. Visuomeninio komiteto atstovą Marijų Kaukėną parėmė 42% Utenos rinkėjų.

21:29 Vaitkus kalbėti apie koalicijas neskuba

Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius ir kandidatas į Klaipėdos mero postą kol kas džiaugiasi tuo, kad Valstiečių ir žaliųjų partija Klaipėdoje yra gavusi 7 mandatus miesto taryboje. Atsakymo apie galimas koalicijas uostamiesčio taryboje jis vengė.

„Pagrindinė dėlionė yra klaipėdiečių viltys ir pakankamai keistai skamba kalbos apie koalicines sutartis. Kiekvienas tarybos narys yra įsipareigojęs klaipėdiečiams – kas bus ir kaip dirbsim parodys kita savaitė“, — LRT eteryje kalbėjo p. Vaitkus.

Ponas Vaitkus antrajame ture varžosi su trečiosios kadencijos siekiančiu Vytautu Grubliausku – buvusiu liberalų sąjūdžio nariu, šiems savivaldybių rinkimams subūrusiu rinkimų komitetą. Suskaičiavus 14 iš 54 apylinkių biuletenius, p. Vaitkus sulaukia 43,71% balsavusiųjų palaikymo, p. Grubliauskui skaičiuojami 55,44% uotstamiesčio gyventojų simpatijų.

21:22 Panevėžyje pirmauja dabartinis meras

Didelė tikimybė, kad Panevėžio miesto meru bus perrinktas Rytis Mykolas Račkauskas, nepaisant to, kad jis yra įtariamasis teisėsaugos tiriamoje prekybos poveikiu byloje. Už jį, preliminariais duomenimis, balsavo apie 59% miesto rinkėjų. Seimo narį Povilą Urbšį Panevėžyje per antrąjį turą parėmė 39% rinkėjų.

Alytaus miesto meru vietoje rinkimuose nedalyvavusio Vytauto Grigaravičiaus gali būti išrinktas socialdemokratas Nerijus Cesiulis, už kurį balsavo apie 57% rinkėjų. Visuomeninio komiteto atstovą Gediminą Daukšį parėmė 41% balsavusiųjų.

Marijampolės meru vietoje taip pat šiuose rinkimuose nedalyvavusios Irenos Lunskienės greičiausiai bus išrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Povilas Isoda – jį parėmė 59% rinkėjų. Valstietį-žaliąjį, Seimo narį Kęstutį Mažeiką parėmė 39% rinkėjų.

21:14 Klaipėdos rajonui vadovaus Seimo narys

Kalvarijos savivaldybės meru, surinkęs 55% balsų, turėtų būti perrinktas Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Vincas Plikaitis. Konservatorius Valdas Aleknavičius surenka 44% balsų.

Tuo metu Klaipėdos rajono savivaldybės meru gali tapti Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Už jį balsuoja 58% rinkėjų. Tėvynės sąjungos atstovę Rasą Petrauskienę parėmė 40% rinkėjų. Klaipėdos rajono ligšiolinis meras Vaclovas Dačkauskas iškrito iš kovos per pirmąjį rinkimų turą.

21:13 Didmiesčiuose rezultatus vertinti anksti

Vilniuje rezultatai suskaičiuoti vos 7 iš 151 apylinkės. Tokiais ankstyvais duomenimis, 54,37% balsų čia kol kas atiteko savo vardo komitetu į rinkimus ėjusiam dabartiniam merui Remigijui Šimašiui, 44,62% – buvusiam Vilniaus merui, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderiui Artūrui Zuokui.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius LRT sako, kad jo sėkmės atveju svarbiausias darbas bus suformuoti naują valdančiąją koaliciją Vilniuje.

„Ruošiuosi laimėjimo atvejui ir kitaip neskaičiuoju. Turiu tikslą ir kviečiau žmones, kad jie mane palaikytų. Laukiu rezultatų ir pirmieji darbai bus formuoti naują koaliciją“, — teigia p. Šimašius.

Klaipėdoje (7 iš 54 apylinkių) 55,99% šiuo metu yra surinkęs dabartinis meras Vytautas Grubliauskas, 43,16% – LVŽS kandidatas Arvydas Vaitkus.

21:05 Aiškėja rezultatai Molėtuose, Pagėgiuose, Panevėžio ir Alytaus rajonuose

Molėtų rajono dabartinis meras Stasys Žvinys nedalyvavo šiuose savivaldos rinkimuose. Į jo vietą tikriausiai ateis Tėvynės sąjungos atstovas Saulius Jauneika, už kurį balsavo 64% rinkėjų. Vietinio visuomeninio komiteto lyderis Mindaugas Kildišius surinko apie 35% balsų.

Pagėgių meru vietoje jau pirmajame ture pralaimėjusio Virginijaus Komskio taps „tvarkietis“ Vaidas Bendaravičius – jį antrajame ture parėmė 65% rinkėjų. Surinkęs 34% balsų jam pralaimi komiteto atstovas Edgaras Kuturys.

Panevėžio rajono meras, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Povilas Žagunis gauna 61% balsų. Jam pralaimėjo socialdemokratas Antanas Pocius, surinkęs apie 28% balsų.

Alytaus rajono mero rinkimuose pirmauja dabartinis rajono vadovas konservatorius Algirdas Vrubliauskas, gavęs 55% balsų. Valstietis-žaliasis Aurimas Truncė jam pralaimėjo, surinkęs 44% balsų.

20:56 Trakai, Vilkaviškis ir Plungė reiškia pasitikėjimą esamais merais

Plungės rajono meru greičiausiai bus perrinktas Liberalų sąjungos kandidatas Audrius Klišonis, už kurį per antrąjį savivaldos rinkimų turą, preliminariais duomenimis, balsavo 58% rinkėjų. Tėvynės sąjungos atstovė Asta Beierle Eigirdienė surinko apie 41% balsų.

Trakų rajono mere išliks Liberalų sąjūdžio atstovė Edita Rudelienė – už ją balsavo 67% rinkėjų. Socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas surinko apie 32% balsų.

Vilkaviškio mero kėdę išlaikys Socialdemokratų partijos iškeltas kandidatas Algirdas Neiberka, kurį parėmė 61% rajono rinkėjų. Visuomeninio komiteto atstovas Žilvinas Gelgota surinko 38% balsų.

20.48 Aiškėja nugalėtojai Mažeikiuose, Anykščiuose, Varėnoje ir Kazlų Rūdoje

Naujuoju Kazlų Rūdos meru greičiausiai bus išrinktas buvęs Seimo narys Mantas Varaška, vadovaujantis vietiniam visuomeniniam komitetui. Už jį, preliminariais duomenimis, atidavė balsus apie 65% šios savivaldybės rinkėjų. Socialdemokratą Justiną Kazlą čia parėmė 34% rinkėjų.

Konservatorius Sigutis Obelevičius gerokai pirmauja Anykščių rajono mero rinkimuose – už jį balsus atidavė, preliminariais duomenimis, apie 69% savivaldybės rinkėjų. Dabartinį merą, teisėsaugos akiratyje esantį Kęstutį Tubį parėmė mažiau kaip trečdalis rinkėjų.

Keisis Mažeikių rajono meras. Dabartinis savivaldybės vadovas Antanas Tenys per pirmąjį turą liko trečioje vietoje. O antrojo turo pirminiai rezultatai rodo, kad Mažeikių vadovu tikriausiai taps Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Vidmantas Macevičius, už kurį balsuoja 75% rinkėjų. Konservatorė Lina Rimkienė surenka tik apie 24% balsų.

Visuomeniniam komitetui vadovaujantis buvęs liberalas Algis Kašėta greičiausiai bus perrinktas Varėnos rajono meru dar vienai kadencijai – už jį balsavo 72% rajono rinkėjų. Centro partijos atstovas Vidas Mikalauskas surenka 28% balsų.

20:45 Penkiolika ikiteisminių tyrimų

Per antrąjį savivaldos rinkimų turą policija pradėjo jau tris ikiteisminius tyrimus – Šilutėje, Pakruojo rajone, Utenoje.

Kaip praneša BNS, Lietuvos pareigūnai iš viso per abu savivaldos rinkimų turus pradėjo daugiau nei 15 ikiteisminių tyrimų dėl galimų pažeidimų per rinkimus. Nuo trečiadienio ryto iki penktadienio vakaro policija gavo 103 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. 40 – pranešimų gauta iš Alytaus apskrities. 26 pranešimai gauti iš Tauragės apskrities, 10 – iš Vilniaus apskrities.

20:36 Keisis Pakruojo meras

Pradėti skelbti pirmieji balsavimo antrajame merų rinkimų ture rezultatai.

Duomenys iš beveik pusės Pakruojo rajono savivaldybės rinkimų apylinkių rodo, kad šiame rajone laimės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Saulius Margis, surenkantis apie 78% balsų. Jo pergalės atveju Pakruojo meras pasikeis, nes už dabartinį merą Saulių Gegiecką iš Lietuvos laisvės sąjungos balsavo apie 21% rinkėjų.

20:35 Rezultatai – apie vidurnaktį

Laura Matjošaitytė, VRK vadovė, tikina, kad šį kartą rinkimų rezultatus žinosime anksčiau, nei pirmojo turo.

„Tada turėjome du biuletenius, dabar vienas biuletenis, du kandidatai, komisijoms yra lengviau skaičiuoti, galbūt apie vidurnaktį ir turėsime preliminarius rinkimų rezultatus“, – BNS cituoja VRK vadovę.

20:29 Merų matematika

Pirmajame ture buvo išrinkta 19 merų, 16 iš jų buvo perrinkti kitai kadencijai.

Į antrąjį turą pateko 31 einantis pareigas meras. Daugumoje savivaldybių jie pirmauja prieš savo konkurentus, kai kur iki pergalės jau pirmajame ture pristigo vos 1% ar mažiau.

Po antrojo savivaldos rinkimų turo tik dešimtyje savivaldybių merai tikrai pasikeis. Šeši dabartiniai merai išvis nedalyvavo rinkimuose.

Plačiau apie tai skaitykite ČIA.

20:29 Pasyvesni rinkėjai

Antrojo turo rinkėjai buvo pasyvesni, nei pirmojo. Balsavimo teisę šiuose rinkimuose turėjo 1,67 mln. rinkėjų, prie balsadėžių atėjo apie 41,22% iš jų. Tai yra 6,58 proc. punkto mažiau, nei prieš dvi savaites.

[infogram id="6fef0ca3-097d-43ac-9cab-440cd0d60662" prefix="3Ki" format="interactive" title="Rinkimai: rinkėjų aktyvumas II mero ture"]

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau