Iš ES Rusijai ir Baltarusijai – dar viena porcija sankcijų

Europos Sąjungos (ES) šalys susitarė įtraukti daugiau Rusijos oligarchų ir pareigūnų į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą, taip pat sugriežtinti kriptovaliutų kontrolę ir suvaržyti jūrų transporto sektorių dėl Maskvos karo Ukrainoje, trečiadienį pranešė diplomatai.
Papildyta informacija apie sankcijas 146 Rusijos aukštųjų parlamento rūmų nariams
Be to, 27 šalių blokas pritarė, kad trys Baltarusijos bankai būtų atsieti nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT dėl Minsko paramos Rusijai vykdyti invaziją, sakoma Prancūzijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ES, Twitter žinutėje.
Nuo SWIFT bus atjungti Belagroprombank, Bank Dabrabyt ir Baltarusijos Respublikos plėtros bankas.
Blokas taip pat uždraus sandorius su Baltarusijos centriniu banku, susijusius su atsargų ar turto valdymu ir apribos finansines įplaukas iš Baltarusijos į ES.
Prieš kriptovaliutas nukreipta priemonė skirta užkirsti kelią į juodąjį sąrašą patekusiems fiziniams ir juridiniams asmenims naudoti užkoduotas skaitmenines sistemas, siekiant apeiti ES sankcijas.
ES taip pat išplės technologijų, kurias draudžiama eksportuoti į Rusiją, sąrašą, blokui siekiant pakirsti šalies pramonės bazę.
Be to, ES antradienį sutiko į sankcijų sąrašą įtraukti 146 Rusijos aukštųjų parlamento rūmų narius ir 14 su Kremliumi susijusių oligarchų bei jų giminaičių, pranešė pareigūnai. Jiems bus uždrausta atvykti į Bendriją, o jų turtas, esantis ES jurisdikcijoje, bus įšaldytas.
Toliau griežtiname sankcijų tinklą, reaguodami į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, tviteryje parašė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.
Jūrų sektoriui taikomomis priemonėmis bus apribotas navigacijos ir radijo ryšio technologijų eksportas į Rusiją.
Visa informacija apie naujausias sankcijas bus paviešinta iškart po to, kai jos bus paskelbtos ES oficialiajame leidinyje.
V. Dombrovskis: labai svarbu daryti maksimalų spaudimą
Valdis Dombrovskis, Europos Komisijos (EK) vykdomasis viceprezidentas, mano, kad ES didžiausią spaudimą Rusijai dėl invazijos į Ukrainą gali daryti taikydama sankcijas, kurios būtų nukreiptos prieš Rusijos finansų sektorių, o skaudžiausios Rusijos atsakomosios priemonės gali būti prieš Europos energetiką.
Šiuo metu labai svarbu daryti maksimalų spaudimą Rusijai ir sumažinti jos galimybes finansuoti šį karą, sakė V. Dombrovskis, pabrėždamas, kad jau įvestos sankcijos Rusijos finansų sektoriui demonstruoja rimtą poveikį.
Nuo karo pradžios Rusijos rublis nuvertėjo daugiau nei 30%. Maskvos vertybinių popierių birža visą praėjusią savaitę buvo uždaryta. Įšaldyta didelė dalis Rusijos centrinio banko aktyvų. Bazinės palūkanos Rusijoje pakeltos net iki 20%. Rusijos kredito reitingai sumažinti iki šiek tiek aukštesnio nei mokumas lygio. Visa ir MasterCard sustabdė veiklą Rusijoje. Taigi, kalbant apie finansų sektorių, jau dabar matome labai rimtą poveikį, interviu BNS sakė EK viceprezidentas.
Jis pridūrė, kad Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių prieš ES finansų sektorių, tačiau jų poveikis yra gana ribotas.
Todėl būtent finansų sektorius yra tas, kur mes galime daryti didelį spaudimą, o Rusijos galimybės veiksmingai atsakyti yra labiau ribotos, kalbėjo V. Dombrovskis.
Visas trečiadienio žinias apie karą Ukrainoje sekite šioje naujienų juostoje.
Skaudžiausias reikalas energetika
Jo žodžiais, skaudžiausiai Rusijos atsakomosios sankcijos paveiktų ES energetikos sektorių.

Jei pažvelgtume į Rusijos eksportą į ES, daugiau kaip pusę jo sudaro energijos ištekliai dujos, nafta, anglis. Taigi, energetika iš tiesų yra skaudžiausias reikalas, pabrėžė V. Dombrovskis.
Jis suabejojo nauda, kurią Rusija galėtų gauti perorientavusi savo ekonominį bendradarbiavimą į Kiniją.
Nuo 2014 metų Kinijos dalis Rusijos eksporte padvigubėjo, o dabartinė situacija neabejotinai paspartins šią tendenciją. Kartu žinoma, kad Kinija tokiose situacijose sugeba diktuoti savo sąlygas, o šios sąlygos vargu ar bus palankios Rusijai, akcentavo V. Dombrovskis.
Pasak EK viceprezidento, nors Kinija neprisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai, Kinijos įmonės imasi atsargumo priemonių ir atsisako bendradarbiavimo su Rusija ar jį riboja, tikriausiai baimindamosi Vakarų sankcijų už jį.
[infogram id="cbe176d9-cb1f-4e47-b76d-f63b1384ffba" prefix="A37" format="interactive" title="Ekonominės karo Ukrainoje pasekmės"]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti