Technogidas: išmanieji dviračio aksesuarai

Publikuota: 2017-07-23
Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

Vienas iš šiltojo sezono džiaugsmų – proga išsilaisvinti iš gamtai nemielo automobilio ir perlėkti per miestą dviračiu. Deja, šis malonumas turi ir grėsmių – susižeisti, nukentėti nuo vagių ar permirkti lietuje.

Technologijų kūrėjai skuba dviračių mėgėjams į pagalbą ir siūlo sprendimus, kurie padės dviratininkams kelyje jaustis saugesniems, išmanesniems bei sausesniems. Tad šį kartą technogide – išmanieji aksesuarai dviračiams ir jų vairuotojams.

1. Kompiuteris dviračiui

nuotrauka::1

Tiems, kuriems dviratis ne tik priemonė pasiekti kelionės tikslą, bet ir sportas, mėgautis prietaisų gausa norisi taip pat, kaip ir bėgikams. Universalų produktą dviratininkams siūlo „Wahoo Fitness“ kūrėjai. Jų gaminamas dviračiams skirtas kompiuteris „Elemnt“ yra kiek pigesnis ir paprastesnis už rinkoje įsigalėjusius „Garmin“ kūrinius, nes visi šio prietaiso nustatymai yra valdomi per išmanųjį telefoną.

„Elemnt“ gali matuoti jūsų širdies pulsą, važiavimo greitį, kiek jėgos išeikvojate, pedalų mynimo tempą. Jis taip pat turi navigacinę GPS funkciją. „Elemnt“ išvaizda mažai skiriasi nuo konkurentų gaminio, tačiau jis ypatingas tuo, kad turi šonuose įmontuotas LED šviesas. Šios įspėja ir apie artėjantį posūkį, ir apie per daug spartų širdies pulsą.

Kaina nuo 299,99 Eur.

Ieškoti: eu.wahoofitness.com

2. Dviračio oro pagalvė

nuotrauka::2

Važinėjant dviračiu mieste, kur eismo dalyviai nėra pratę prie dviratininkų, vertėtų užsidėti šalmą. Tačiau šalta logika nepasižyminti smegenų dalis dažnai nusprendžia, kad potencialus saugumas nevertas sugadinto įvaizdžio bei nepatogumų, kuriuos kelia šalmo tampymas kartu.

Minimalizmo mėgėjai švedai siūlo sprendimą – dviračio oro pagalvę „Hovding“. Iš pirmo žvilgsnio – tai lyg nedidelė juoda stilinga apykaklė. Tačiau dviratininkui pradėjus kristi apykaklė akimirksniu „sprogsta“ , ir nelaimėlio galva yra apgobiama baltu išpūstu kokonu. Vaizdas įspūdingas, verta jo paieškoti „YouTube“.

Šis savaime išsiskleidžiantis šalmas pagamintas pasitelkus pažangią technologiją – įdiegti algoritmai geba nuspręsti, kada dviratininkas tikrai pavojingai krenta, o ne tiesiog pasilenkia. Tačiau šis išradimas kol kas turi porą minusų – kad pagalvė veiktų, reikia jos bateriją nuolat laikyti įkrautą. Kita problema – pagalvė yra vienkartinė, tad kartą jai išsiskleidus reikės pirkti naują.

Kaina 280 Eur.

Ieškoti: www.hovding.com

3. Į aplinką reaguojančios lemputės

nuotrauka::3

Vienas svarbiausių dviračio saugumo elementų – lemputės. Įprastai dviratininkams svarbiausia, kad jos tiesiog šviestų. Bendrovė „See.Sense“ nusprendė, kad jos gali nuveikti daugiau. Jų sukurtos lemputės „Icon+” prisijungia prie jūsų „iOS“ ar „Android“ telefono „Bluetooth“ ryšiu. Per telefoną galite reguliuoti ryškumą, blyksėjimo ritmą. Lemputės taip pat gali aktyvuoti apsaugą nuo ilgapirščių. Pavyzdžiui, jei kas nors pajudina lauke padėtą dviratį, jūsų telefone įsijungia aliarmo signalas.

Šauniausia šių lempučių funkcija – reagavimas į aplinkos objektus. Jose įmontuoti judesio jutikliai pastebi, kai kas nors priartėja prie dviračio, ir lemputės pradeda šviesti ryškiau. Taip pat jose galima aktyvuoti avarijos režimą. Jeigu lemputės pajus, kad jūs su dviračiu patyrėte avariją, telefonas automatiškai nusiųs žinutę jūsų artimajam.

Kaina nuo 64,99 GBP.

Ieškoti: www.seesense.cc

4. Kur padėti telefoną

nuotrauka::4

Kartais visas išmanumas, kurio reikia važiuojant dviračiui, slypi jūsų išmaniajame telefone. Pavyzdžiui, išmaniuosiuose telefonuose galima naudotis GPS navigacija bei žiūrėti, kokiu greičiu riedate. Vienintelė problema važiuojant dviračiu – kur ir kaip padėti telefoną, kad būtų ir saugu, ir patogu juo naudotis.

Bendrovė „ThinkBiologic“ siūlo kokybiškus ir įvairiems telefonų modeliams pritaikomus dėklus, kurie yra tvirtinami tarp dviračio ragų. Dėklai ne tik gali būti pritaikomi skirtingiems modeliams, bet ir įvairiems dviratininkų poreikiams. Kai kurie jų – itin paprasti. Juose telefonas pritvirtinamas keturiomis gumelėmis. Kai kurie yra skirti kelionėms nelygiais keliais, todėl telefoną tvirtai laiko grubus patvarus dėklas. Dar kiti apsaugos jūsų išmanųjį ne tik nuo grubaus kelio, bet ir nuo lietaus.

Kaina nuo 9,95 USD.

Ieškoti: www.thinkbiologic.com

5. Išmanioji spyna

nuotrauka::5

Dviračių mėgėjams turbūt pažįstama situacija, kai įsigyjate savo svajonių dviratį, tačiau pamažu jis pradeda teikti daugiau galvos skausmo nei džiaugsmo, nes nuolat turite rūpintis, ar jo nenugvelbs piktavaliai. Todėl vertėtų pagalvoti apie investiciją į išmaniąją dviračio spyną. Vieni iš keleto tokių spynų kūrėjų – bendrovė „Lattis“. Jie žada, kad jų sugalvota spyna „Ellipse“ suteiks jūsų dviračiui kariuomenės vertą apsaugą.

„Ellipse“ – viena stipriausių metalinių spynų rinkoje, jos abiejuose galuose yra įtaisyti užrakto mechanizmai. Spyna yra atrakinama telefonu, o ne raktu. Tai leidžia keliems žmonėms paprasčiau dalytis dviračiu. Taip pat spynoje slypi greičio matuoklis, „Bluetooth“ ryšys ir baterija. Tai leidžia spynai jus įspėti, jei kas bando ją nulaužti, bei pranešti apie savo buvimo vietą.

Jeigu gyvenate gana saulėtoje vietoje, spynos papildomai namie krauti nereikės, nes joje įtaisyti saulės moduliai. Viena valanda saulės pakrauna „Ellipse“ bateriją savaitei. Galiausiai, spynoje įmontuotas avarijų mechanizmas, kuris įspėją draugą, jeigu patekote į avariją.

Kaina 199 USD.

Ieškoti: www.lattis.io

6. Mink ir krauk

nuotrauka::6

Dviratis yra ir taip gamtai draugiška transporto priemonė. Tačiau kodėl gi jos nepadaryti dar ekologiškesne – pedalų mynimą paversti elektros energija, klausia bendrovė „Siva“. Jų išradimas „Atom“ – itin paprastas. Prie galinio rato montuojamas prietaisas, kuris jūsų važiavimo energiją kaupia išorinėje baterijoje, kuria vėliau galite pakrauti telefoną ar bet ką, kas turi USB jungtį.

Tai itin pravartus prietaisas tiems, kurie leidžiasi į kelių dienų žygius ir nenori likti be ryšio.Tiesa, energijai sukaupti reikia nemažai fizinio darbo. Norit visiškai pakrauti „Atom“ bateriją, reikia minti bent dvi valandas maždaug 25 km per valandą greičiu.

Įsigydami „Atom“ taip pat prisidėsite prie plėtros Afrikoje. „Siva“ planuoja už kiekvienus 10 nupirktų „Atom“ prietaisų vieną padovanoti labdaros organizacijoms, dalijančioms dviračius Afrikos šalyse.

Kaina nuo 119,99 USD.

Ieškoti: www.sivaisenergy.com

7. Galinio vaizdo„veidrodėlis“

nuotrauka::7

Nepatyrusiems dviratininkams svarbu saugiai pasižiūrėti, kas už tavęs važiuoja. Ypač tai sunku esant intensyviam eismui, nes gręžiotis itin pavojinga. „Garmin“ bendrovės išradimas „Varia Rearview Radar“ atlieka tarsi galinio vaizdo veidrodėlio funkciją. Tai yra išmani galinė lemputė, kurioje įtaisytas radaras. Dviračio priekyje montuojamame ekrane ši lemputė įspėja apie artėjantį automobilį ir parodo, kur jis yra. Ji gali aptikti automobilius 140 metrų atstumu ir atskirti iki 8-ių skirtingų transporto priemonių.

Kaina 199,99 USD.

Ieškoti: www.garmin.com

8. Ir gražu, ir saugu

nuotrauka::8

Idealiu atveju išmanūs dviračių aksesuarai yra ne tik funkcionalūs, bet ir gražūs. Šią misiją įgyvendino „Revolights“ žibintai. LED baltos ir raudonos lempos yra montuojamos ant rato, išilgai padangos. Išmanus mechanizmas išmatuoja rato sukimosi greitį ir prie jo pritaiko lempų švietimą.

Tad nors ratas sukasi, lempos visada šviečia tokioje pačioje rato pozicijoje – tik priekinio rato priekyje ir galinio rato gale. Šios lempos ne tik padeda geriau matyti dviratininką, jos taip pat signalizuoja, kada dviratininkas daro posūkį. Vyšnia ant torto –jos specialioje telefono programėlėje taip pat rodo, kokiu greičiu važiuojate ir kiek kilometrų įveikėte.

Kaina 149 USD.

Ieškoti: www.revolights.com

9. Gudrus pončas

nuotrauka::9

Bet kokį važiavimo dviračiu malonumą gadina prastas oras. Žinoma, galima apsigobti apsiaustu, bet jis retai kada apsaugo nuo lietaus visą kūną, o pasiekus kelionės tikslą reikia sugalvoti, kaip tą apsiaustą supakuoti ir kur jį padėti.

Olandų bendrovė „VanMoof“ sukūrė dviratininkams skirtą pončą „Boncho“. Nors jame nerasite jokios elektronikos ir jis neturi savo programėlės, skirtos jūsų išmaniajam, „Boncho“ gudrus tuo, kad yra itin kompaktiškas.

Šis pončas veikia panašiai kaip savaime išsiskleidžianti palapinė. Sulankstytas jis yra beveik lietinio blyno dydžio, o prireikus išsiskleidžia per skundę. Jis yra sukonstruotas taip, kad apsaugotų ne tik viršutinę jūsų kūno dalį, bet ir apatinę. Speciali konstrukcija užsideda ant dviračio vairo ir nuo lietaus saugo ir jūsų rankas, ir kojas.

Kaina 78 Eur.

Ieškoti: www.vanmoof.com

10. Išmanusis dviratis

nuotrauka::10

Jeigu atrodo, kad per daug vargo rinktis iš gausybės išmaniųjų dviračių aksesuarų, yra paprastesnis sprendimas – tiesiog įsigyti išmanųjį dviratį. Vieną tokių siūlo jau minėti olandai „VanMoof“. Jų sukurtas išmanusis dviratis tiesiog taip ir vadinasi – „SmartBike“.

Miestui pritaikytas dviratis pirmiausia didžiuojasi apsauga nuo vagių. Esą pastaruosius atgraso dviratyje įdiegta vietos nustatymo sistema. Kūrėjai žada, kad jeigu šitą dviratį pavyks pavogti, jie jums jį grąžins per dvi savaites arba duos naują. Ši garantija nuo vagišių galioja dvejus metus.

Šiam dviračiui atskiros spynos nereikia, jis atrakinamas jūsų išmaniuoju telefonu ar net prisilietimu (dviratis „Bluetooth“ ryšiu pajaučia, ar prie jo prisilietėte jūs, ar kas nors kitas). Telefone esančioje programėlėje taip pat galite valdyti dviračiuose iš karto integruotą apšvietimą bei skaičiuoti įveiktus kilometrus.

Kaina nuo 1.498 Eur.

Ieškoti: www.vanmoof.com

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį vilniečių ir miesto svečių laukia renginių lietus. Penktadienį įvairiausiose sostinės erdvėse...

Laisvalaikis
2019.06.14
Vilnius kviečia naktinėti: savaitgalį sostinę drebins „Kultūros naktis“.

Šį penktadienį per sostinę nuvilnys kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Per daugiau kaip dešimt...

Laisvalaikis
2019.06.13
Išleista Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžiui skirta moneta

Trečiadienį Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę 50 Eur aukso monetą, skirtą Lietuvos Laisvės Kovos...

Laisvalaikis
2019.06.12
Neatlaikiusi serialo „Černobylis“ populiarumo, Rusija paskelbė kursianti savo filmą 27

Istorinis mini serialas „Černobylis“ ir toliau laikosi interneto svetainės IMDb reitingo viršūnėje, pralenkęs...

Laisvalaikis
2019.06.10
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09
1-oji BMW serija – jau su priekinių ratų pavara 8

Bavarijos automobilių koncernas paskelbė pirmąją oficialią informaciją apie visiškai atnaujintą mažiausią BMW...

Laisvalaikis
2019.06.09
„McLaren F1“ kūrėjas imasi naujo hiperautomobilio 2

Gordonas Murray, sportinių „McLaren“ „Formulės 1“ automobilių ir į istoriją įėjusio superautomobilio „McLaren...

Laisvalaikis
2019.06.09
VŽ siūlo: 20 vasaros festivalių

Vasara – muzikos festivalių atvirame ore metas. Ir šiemet jų bus visokių – klasikinės, akademinės muzikos,...

Laisvalaikis
2019.06.09
Ieškoti Lietuvos – į Lucką Ukrainoje

Jau kurį laiką trumpų kelionių krypčių sąraše vieną aukščiausių vietų užima Ukraina. Trumpas skrydis, žemos...

Laisvalaikis
2019.06.08
VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Vasarai pradėjus lepinti orais, organizatoriai renginių pažėrė tokių, kurie leis ir kultūringai praleisti...

Laisvalaikis
2019.06.07
Klaipėdos Pilies džiazo festivalis: gera muzika, gera nuotaika ir aptakus biudžetas

Birželio 6–8 d. uostamiestyje, Kruizinių laivų terminale, vyks 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Laisvalaikis
2019.06.05
Ką pirko meno mugės „ArtVilnius“ lankytojai 1

Gegužės 30–birželio 2 d. Vilniuje vykusi 10-oji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ pranešė pardavusi kūrinių...

Laisvalaikis
2019.06.04
30 mln. Eur vertės jachta nugarmėjo į jūros dugną 5

Iš krovininio laivo iškrito ir Viduržemio jūroje nuskendo 30 mln. Eur vertės prabangi jachta „My Song“. 40...

Laisvalaikis
2019.06.03
Brangiausi pasaulyje lankytini objektai 3

Bilietų paieškos ir kainų palyginimo portalas „TicketLens“ paskelbė šių metų 20-ies brangiausių pasaulio...

Paslaugos
2019.06.03
Meldines nendrinukes aplinkos ministras norėtų saugoti pigiau 5

Kęstutis Mažeika, aplinkos ministras, sako, kad dalis pinigų, skirtų meldinių nendrinukių apsaugai, gali būti...

Verslo aplinka
2019.06.02
Naujosios turtingųjų mados: meditacija, badas, ledas 8

Ko tik nepadarysi, besistengdamas sveikame kūne išlaikyti sveiką sielą, ypač, jei suvaldyti milijoninius...

Laisvalaikis
2019.06.02
Sigita Šimkutė: Pavasario liudininkai Premium

Jis kvepėjo pavasario vėju. Tuo vėju, kuris ragina prasisegti palto sagas ir leisti jam švelniai glamonėti...

Verslo klasė
2019.06.02
Birštonas paskelbė kulinarinio konkurso nugalėtojus

Gegužę Birštone vykusio kulinarinio konkurso tikslas buvo išsiaiškinti skaniausius patiekalus, gaminamus...

Laisvalaikis
2019.06.02
„Žalgiris“ finalo serijoje nušlavė „Rytą“ 5

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai devintą kartą iš eilės iškovojo Lietuvos čempionų titulą.

Laisvalaikis
2019.06.01
Kubos prekė turistams: iki ir po „El Triunfo” 4

Svajojau pamatyti Kubą gal dešimt metų. Perskaičiusi Jeanette Erazo Heufelder knygą „Havana feelings.

Laisvalaikis
2019.06.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau