Seimo narių išeitinėms išmokoms bus skirta apie 1,4 mln. Eur

Publikuota: 2016-11-02
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Maždaug aštuonioms dešimtims kadenciją baigiančių Seimo narių, nepatekusių į naują parlamentą, bus skirtos išeitinės išmokos bendrai apie 1,4 mln. Eur sumai.

Trečiadienį Seimo kanceliarija pranešė, kad pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenis Seimą paliks 80 politikų. Preliminariais skaičiavimais jų išeitinėms išmokoms ir su jomis susijusiems mokesčiams reikės 1,392 mln. Eur, įskaitant darbdavio socialinio draudimo įmokas“, – rašoma pranešime.

Tad, preliminariais skaičiavimais, viena priskaičiuotoji išeitinė išmoka (neatskaičius mokesčių) Seimo nariams vidutiniškai sieks apie 17.400 Eur. Tačiau išeitinės kompensacijos Seimą paliekantiems politikams labai skiriasi ir priklauso nuo to, kokias pareigas jis šiuo metu užima ir kokį atlyginimą pastaruoju metu gauna, taip pat nuo Seime pradirbtų kadencijų skaičiaus.

Seimo statute nurodyta, kad „nutrūkus Seimo nario įgaliojimams, jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak Seimo pranešimo spaudai, numatoma, kad šįkart 2-jų vidutinių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitines gaus 8 Seimo nariai (10% kadenciją baigiančių parlamentarų), 4 atlyginimų dydžio – 40 Seimo narių (50%), 6 atlyginimų dydžio – 32 parlamentarai (40%).

Bet Seimo pranešime pabrėžiama, kad tikslūs tiek atskirų išeitinių išmokų, tiek ir bendros jų sumos skaičiavimai galimi tik pasibaigus šių Seimo narių įgaliojimams, tai yra tuomet, kai pradės dirbti naujos kadencijos parlamentarai – ne anksčiau kaip lapkričio viduryje: „Atkreiptinas dėmesys, kad Seimą paliekančiųjų parlamentarų skaičius gali keistis, jeigu kuris nors iš naujai išrinktųjų Seimo narių atsisakytų mandato ir jo vietą užimtų šios kadencijos Seimo narys.“

Vieno Seimo nario vidutinė priskaičiuota alga siekia apie 2.800 Eur (nepriskaičius jokių priedų). Tačiau parlamento politikų gaunami atlyginimai smarkiai skiriasi priklausomai nuo užimamų pareigų – pvz., Seimo pirmininko pareiginė alga yra 3.367 Eur „popieriuje“, komiteto vadovo – 2.832 Eur, vidutinio dydžio (nuo 11 iki 20 narių) frakcijos seniūno – 2.636 Eur, paprasto Seimo nario, neužimančio jokių pareigų parlamente – 2.532 Eur.

Be to, daugeliui Seimo narių priklauso iki 30% siekiantys priedai „už ištarnautus Lietuvos valstybei metus“.

„Kaip skelbta, Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų (Seimo pirmininko sekretoriato valstybės tarnautojų, Seimo pirmininko pavaduotojų patarėjų, opozicijos lyderio patarėjo, frakcijų referentų ir Seimo narių padėjėjų-sekretorių) kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas reikalinga tiksli suma bus apskaičiuota šiuos tarnautojus atleidžiant iš pareigų, o išeitinėms išmokoms – po mėnesio nuo jų atleidimo iš pareigų. Jeigu iki šios išmokos išmokėjimo (t.y., anksčiau nei po mėnesio) asmuo pradėtų eiti valstybės tarnautojo pareigas ar būtų priimtas į darbą valstybės ar savivaldybės sektoriuje, išeitinė išmoka jam būtų išmokėta tik už laikotarpį iki asmens priėmimo į tarnybą dienos“, – rašoma Seimo pranešime spaudai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku