Vyriausybė atsargiai vertina siūlymą papildomai apmokestinti bankus

Publikuota: 2018-12-04
Atnaujinta 2018-12-04 16:24
Rita Tamašunienė, LLRA-KŠS narė, parlamentarė, Valdemaras Tomaševskis, LLRA-KŠS vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Rita Tamašunienė, LLRA-KŠS narė, parlamentarė, Valdemaras Tomaševskis, LLRA-KŠS vadovas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Formaliai nei valdančiojoje koalicijoje, nei opozicijoje nesanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) siūlo 0,4% metiniu tarifu apmokestinti bankų aktyvus. Ši partija skaičiuoja, kad taip valstybės biudžetas papildomai gali gauti iki 100 mln. Eur per metus, kurie esą galėtų būti panaudoti smarkiau didinant vaiko pinigus, taip pat įvedamus nemokamus vaistus senyvo amžiaus žmonėms.

Vyriausybė kol kas atsargiai vertina pasiūlymą įvesti naują mokestį.

Kelia reikalavimus ir sąlygas

Antradienį Valdemaras Tomaševskis, LLRA-KŠS pirmininkas, Seime surengtoje spaudos konferencijoje aptakiai atsakinėjo į klausimus dėl galimybės šiai partijai prisijungti prie valdančiosios koalicijos, kurią šiuo metu sudaro Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei Tvarkos ir teisingumo frakcija Seime. Bet jis pareiškė, kad „jeigu pavyktų susitarti dėl tam tikrų principinių programinių dalykų, tuomet būtų galima rimčiau svarstyti dėl formalios paramos Vyriausybei ar prisijungimo prie koalicijos“.

Prie principinių dalykų p. Tomaševskis priskyrė LLRA-KŠS pasiūlymą jau kitąmet vadinamuosius vaiko pinigus nuo dabartinių 30 Eur iki 60 Eur, o ne iki 50 Eur, kaip siūlo Vyriausybė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

nuotrauka::3left

„Jau įregistravome tokį pasiūlymą, kad nebūtų atitolta nuo deklaruotų planų didinti vaiko pinigus ir kitąmet juos padidinti iki 60 Eur. Manome, kad mūsų pasiūlymas leis lengviau pasiekti, kad iki kadencijos pabaigos vaiko pinigai pasiektų 100 Eur, kaip planuoja Vyriausybė, ar net 120 Eur, kaip mes siūlytume“, – teigė Rita Tamašunienė, LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė.

Ši partija taip pat siekia, kad būtų priimtas įstatymas dėl nemokamų vaistų senjorams.

Skaičiuoja, kad gautų 100 mln. Eur

nuotrauka::1left

„Gali kilti klausimas, iš kur paimti pinigus tokiems socialiniams pasiūlymams įgyvendinti? Manome, kad reikėtų pakoreguoti mokesčių sistemą ir siūlytume apmokestinti bankų aktyvus, kaip yra tai padaryta kai kuriose Europos šalyse. Esame užregistravę pasiūlymą, kad bankų aktyvų mokestis siektų 0,033% arba 0,4% per metus. Skaičiuojame, kad tokiu būdu į biudžetą įplauktų apie 100 mln. Eur papildomai“, – aiškino p. Tomaševskis.

Paklaustas, ar LLRA-KŠS aštuonių narių frakcija parems kitų metų biudžeto projektą, jeigu šie pasiūlymai nebus priimti, abu politikai atsakė aptakiai. „Mes dar svarstysime ir žiūrėsime nuosekliai. Matome, kad biudžeto projekte yra daug gerų dalykų, nukreiptų į socialinės atskirties mažinimą, tačiau manome, kad galima būtų veikti aktyviau ir ryžtingiau“, – kalbėjo p. Tomaševskis. „Iki biudžeto priėmimo balsavimo dar vyks antrasis jo svarstymas Seime. Pažiūrėsime, kuo jis baigsis ir kaip baigsis balsavimai dėl siūlomų biudžeto pataisų. Tuomet, kai matysime pilną biudžetinį vaizdą, tuomet ir galėsime pasakyti, ar balsuosime už jo priėmimą“, – pridūrė p. Tamašunienė.

Skaičiavimų nepatvirtina

VŽ paprašė Finansų ministerijos pakomentuoti LLRA-KŠS pasiūlymą dėl naujo mokesčio įvedimo.

Ministerijos pateiktas atsakymas gana atsargus. Tikinama, kad „bus nagrinėjami visi pasiūlymai“, tačiau negarantuojama, kad jiems bus pritarta.

„Finansų ministerija išanalizuos visus teikiamus pasiūlymus, įskaitant ir dėl bankų aktyvų mokesčio įvedimo. Svarbu įvertinti ne tik tai, kiek pajamų būtų galima surinkti iš šio mokesčio, bet ir galimas tokio mokesčio įvedimo pasekmes bankinių paslaugų vartotojams bei visai  finansų rinkai“, - nurodoma VŽ gautame atsakyme.

„Turime neigiamos patirties“

Žurnalistai taip pat teiravosi LLRA-KŠS lyderių, kokiomis sąlygomis ši partija galėtų tapti valdančiosios koalicijos dalimi ir už kokias sritis norėtų būti atsakinga Vyriausybėje.

nuotrauka::2right

„Kalbos dėl koalicijos kyla nuolat. Ne vieną kartą atsakinėjome į šiuos klausimus. Mes reguliariai gauname tokius pasiūlymus, juos analizuojame. Reikia pasakyti, kad turime daug neigiamos patirties darbo koalicijoje. Mums nepriimtina, kad dažnai viena žadama ir sakoma, bet visai kas kita daroma. Ši Vyriausybė kitokia, bet vis tiek mes ne su viskuo sutinkame. Jeigu pavyks susitarti dėl mūsų principinių pasiūlymų, tada rimtai svarstytume galimybę prisidėti prie paramos koalicijai“, – aiškino p. Tomaševskis.

Jis pripažino, kad „sunku būtų įsivaizduoti, jog iki pavasario įmanoma šiais klausimais susitarti“.

„Šiandien nesame koalicijoje, bet remiame gerus Vyriausybės darbus. Šiandien yra tokia situacija, o po savivaldos ir prezidento rinkimų gali būti ir kitaip“, – sakė LLRA-KŠS vadovas.

Ponas Tomaševskis pabrėžė, kad jokios oficialios derybos su valdančiosios koalicijos partijomis šiuo metu nevyksta. „Ir mes nekalbame apie jokias atsakomybės sritis ar ministrų portfelius. Mums svarbiausia sutarti dėl principinių socialinių programinių dalykų“, – kalbėjo jis.

Neatmetė pakvietimo į koaliciją galimybės

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiai neatmetė galimybės, kad LLRA-KŠS galėtų prisidėti prie valdančiosios koalicijos, šios partijos nariams pasiūlant ir ministrų portfelių. „Visko gali būti. Šiandien trys pozicijos yra laisvos, tad visko gali būti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Anot jo, LLRA-KŠS prisidėjimas prie valdančiosios koalicijos jai suteiktų daugiau stabilumo.

Tokios galimybės neatmetė ir LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis: „Jeigu jie norėtų prisijungti prie koalicijos, mes tikrai tai svarstytume.“

Ponas Karbauskis tik suabejojo, ar LLRA-KŠS atstovas galėtų vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai. „Galvoju, kad švietimo klausimais LLRA lyderystė sukeltų daugiau abejonių negu pasitikėjimo“, – teigė jis. „Bet kultūros būtų galima svarstyti tikrai“, – pridūrė LVŽS vadovas.

Premjeras pirmadienį paskelbė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus – kultūros, švietimo ir mokslo bei aplinkos. Jis teigė, kad taip nori duoti impulsą sėkmingiau vykdyti reformas šiose ministerijose.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku