Ministerijos perkėlime mato 200.000 sutaupytų eurų

Publikuota: 2019-01-08
Atnaujinta 2019-01-08 11:34
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Planuojama, kad jau kitąmet Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir jai pavaldžios įstaigos bus perkeltos ir dirbs Kaune. Po ministerijos perkėlimo, tikimasi, pagerės Vilniaus – Kauno jungtis, daugiau galimybių šio regiono plėtrai, o efektyviau išnaudojamos patalpos leis sutaupyti valstybės lėšų.

Tokie perkėlimo rezultatai paaiškėjo atlikus ministerijos ir jai pavaldžių institucijų perkėlimo į Kauną galimybių socialinę – ekonominę analizę.

„Yra daug pavyzdžių, kai dalis valstybės ar administravimo funkcijų atliekama ne sostinėje. Pvz., ES institucijos veikia Strasbūre, Briuselyje, Liuksemburge. Vokietijoje, Švedijoje, Nyderlanduose ir kitose šalyse dalis svarbių valstybinių institucijų taip pat veikia ne sostinėse“, – ministerijos pranešime cituojamas Giedrius Surplys, žemės ūkio ministras.

Jo teigimu, ŽŪM ir jai pavaldžių institucijų perkėlimas prisidės prie tolesnės Kauno regiono plėtros, sustiprins ryšius tarp dviejų didžiausių šalies miestų. Institucijos bus lengviau pasiekiamos socialiniams partneriams iš visos šalies, bus daugiau karjeros galimybių žemės ūkio kvalifikacijos specialistams.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Analizėje skaičiuojama, kad ministerijai reikės kone 2,5 karto mažesnio ploto patalpų. Jei dabar ji naudoja 9.100 kv. m patalpas (30,77 kv. m vienam darbuotojui), tai Kaune jai bus reikalinga 3.900 kv. m ploto (13,24 kv. m vienam darbuotojui) patalpų.

„Vien patalpų eksploatavimo, administravimo ir išlaikymo sąnaudos sumažės 2–3 kartus, o bendrai išlaidos sumažėtų apie 200.000 Eur per metus. Taigi galima sakyti, kad ministerijos perkėlimas atsipirktų maždaug per 5–6 metus“, – skaičiavo ministras ir teigė tikintis, kad Kaune pavyks sukurti modernią, pavyzdinę XXI amžiaus ministeriją.

Jis patikino, kad dėl ministerijos perkėlimo detalių, būsimų darbo sąlygų ir toliau bus tariamasi su visais darbuotojais.

„Vertiname ministerijoje dirbančius profesionalus ir tikimės, kad šiais technologijų laikais, turint tokias susisiekimo galimybes, derinti asmeninį gyvenimą ir darbą dviejuose miestuose nėra toks didelis iššūkis kaip anksčiau. Tačiau suprantame, kad ne visiems tai bus priimtina. Nusprendusiems nevykti į Kauną užtikrinsime visas priklausančias garantijas“, – nurodė ministras.

Planuojama, kad jau kovo pabaigoje Kaune pradės veikti „veidrodinė“ ministerija su keliasdešimt darbuotojų.

Iki 2019 m. gruodžio turėtų būti įgyvendintos visos viešųjų pirkimų procedūros, rastos, išnuomotos ir darbui pritaikytos patalpos. Galutinai laikinojoje sostinėje ministerija įsikurtų 2020 m. pirmą ketvirtį.

„Vasarį skelbsime patalpų nuomos konkursą – nežinome kur jos bus, bet norime, kad jos būtų centre. Paskelbę konkursą vasario mėnesį tikimės, kad birželį būsime atrinkę patalpų nuomotoją. (…) Planuojame, kad gruodį vyks persikraustymas“, – antradienį ŽŪM surengtoje spaudos konferencijoje teigė ministras.

Vitalija Zumerienė, ministerijos perkėlimo projekto vadovė sakė, kad ŽŪM yra radusi objektų, į kuriuos galėtų būti perkelta ministerija.

„Per porą mėnesių apžiūrėjome ne vieną objektą, - tiek valstybės, tiek privačių ir net tokius, kurie šiuo metu nėra laisvi, bet galėtų būti atlaisvinti. Turime 4-5 objektus, kurie galėtų dalyvauti mūsų konkurse, galėtų atitikti poreikius“, - tvirtino p. Zumerienė.

Jos teigimu, ministerija Kaune galėtų būti perkelta ne būtinai į naujos statybos pastatą, tačiau daugiau detalių apie pastatui keliamus reikalavimus neįvardino – esą jos bus atskleistos parengus techninį projektą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku