G. Nausėda: tuštėjant ginkluotės sandėliams reikia kurti fondus Ukrainai

Daugelyje šalių, teikiančių Rusijos užpultai Ukrainai karinę paramą, tuštėja sandėliai, todėl reikia galvoti apie fondų kūrimą finansinei pagalbai telkti, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Reikia suprasti, kad pastaruoju metu daugelio valstybių sandėliai tuštėja ir, tiesą sakant, mums labai svarbu sukurti dar ir finansinius mechanizmus tam, kad valstybės, kurios galbūt tiesiogiai natūrine prasme padėti negali, turėtų galimybę finansinėmis lėšomis prisidėti prie įvairių fondų, žurnalistams antradienį Seime sakė G. Nausėda.
Kalbėdamas po to, kai į parlamentą kreipėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Lietuvos vadovas pabrėžė, jog Lietuva užpultai šaliai teikia tokią karinę paramą, kokią gali suteikti: Mes teikiame ir lengvąją ginkluotę, ir apsaugos priemones, ir amuniciją, ir teiksime tai ir ateityje.
Jis ragino toliau plėtoti tokias iniciatyvas kaip Ukrainai padėti skirtą Europos Sąjungos mechanizmą European Peace Facility ar įgyvendinti Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono pasiūlymą kurti fondą.
Aš tikiuosi, kad norint, tikrai mes rasime būdų, kanalų, kaip teikti tą karinę paramą, nes, ko gero, jeigu taip išdėliotume viską laike, tai šiandien Ukrainai ir tą ji pati nuolat teigia labiausiai reikia karinės paramos, pabrėžė Lietuvos prezidentas.
Žinoma, griežtų sankcijų, tačiau net ir pačios griežčiausios sankcijos čia pat, tą pačią minutę Rusijos ekonomikos neparklupdys, turės praeiti tam tikras laikas, teigė jis, dar kartą paragindamas Vakarų šalis netaupyti griežčiausių sankcijų ir įvesti jas jau dabar.
A. Anušauskas: kai kurios ginkluotės sandėliuose nebėra
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pastebėjo, kad Lietuvos Ukrainai teikiama parama prilygsta ir kai kurių gerokai didesnių valstybių pagalbai. Jis teigė, kad Lietuva tiekia Ukrainai ir sunkiąją ginkluotę.
Visos šalys turi Ukrainos paramos sąrašus. Jau dabar bent jau koordinuojasi tarpusavyje, ką galėtų kiekviena šalis tiekti. Nes būna taip, kad turi įrangą, ginklus, bet neturi amunicijos, kita šalis turi amunicijos, bet netiekia tos ginkluotės. Taip kad tie derinimai jau vyksta ir paramos kiekiai tikrai nemažėja, Seime žurnalistams pabrėžė ministras.
Kai kurios pozicijos, turiu pasakyti, išnyko praktiškai iš sandėlių Europoje, tačiau atsiranda poreikis kitai paramai: kaip jau buvo ir įgarsinta, sunkiajai ginkluotei. Šalys viena po kitos jungiasi. Galbūt tempai nėra visada tokie, kokių norėtųsi, tačiau procesas yra prasidėjęs, sakė A. Anušauskas.
Jungtinės Karalystės premjeras yra pasiūlęs įkurti Ukrainai skirtą fondą, kuris palengvintų karinės technikos įgijimą ir transportavimą.
Europos Sąjungos lyderiai yra įsipareigoję įkurti kitą specialų patikos fondą, kad padėtų Ukrainai patenkinti būtiniausias valstybės reikmes.
Tarptautinis valiutos fondas atidarė specialią sąskaitą, siekdamas šalims donorėms užtikrinti saugų būdą tiesiogiai siųsti finansinę pagalbą Ukrainai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti