Kiaulienos gamybos mastai ES: prognozės skiriasi

Publikuota: 2016-09-22
Vincent Kessler („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Vincent Kessler („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Kiaulienos kainai stojantis ant kojų, tiek gamyba, tiek eksportas Europos Sąjungoje turėtų išsilaikyti rekordiniame lygyje.

JAV Agrokultūros departamentas prognozuoja, kad kitais metais ES bus pagamintas rekordinis šios mėsos kiekis - 23,35 mln. t.

Tiesa, USDA ir Europos Komisijos (EK) skaičiavimai nesutampa. EK prognozuoja, kad ES šalys kitais metais pagamins 22,516 mln. t kiaulienos, šiemet - 22,483 mln. t. Tai nežymiai daugiau nei trejus pastaruosius metus.

Ilgalaikės EK prognozės rodo, kad bent iki 2024-ųjų gamybos mastai išsilaikys panašiame lygyje.

Auganti paklausa eksporto rinkose ir kaina šiek tiek padidino skerdžiamų kiaulių svorį, per metus jis vidutiniškai padidėjo 0,5 kg, iki 90,9 kg.

Kiaulienos gamyba išlieka intensyvi nepaisant to, jog Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje kiaulininkystei trukdo afrikinis kiaulių maras.

Per pusę šių metų Lietuvoje kiaulienos buvo pagaminta 9,2% mažiau nei tuo pačiu metu pernai, o eksportuota net 44,8% mažiau, vos už 7 mln. Eur.

infogr.am::0619edcd-651b-4ddd-8a7f-f338043fe328

infogr.am::kiauliu_supirkimo_kainos_pasaulyje

Kiek anksčiau VŽ rašė, kad praėjusiais metais Europos verslininkai į Kiniją eksportavo 74% visos į šalį įvežtos kiaulienos.

Skaičiuojama, kad prieš penkerius metus europietiška kiauliena Kinijoje sudarė vos 20% importo, tas ES kiaulininkystės sektoriui Kinija yra itin svarbi.

Be to, Kinijoje bent šiuo metu už kiaulieną mokama maždaug du kartus daugiau nei ES.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau