VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2022-09-23
Kadras iš VDFF filmo „Magalufas – vaiduoklių miestas“.
svg svg
Kadras iš VDFF filmo „Magalufas – vaiduoklių miestas“.

Savaitgalio meniu – įsibėgėjančių festivalių programos, nemokamas valstybinių ir nacionalinių muziejų sekmadienis, vieno svarbiausių Lietuvos prekių ženklų – M. K. Čiurlionio – gimtadienis, Pasaulinė turizmo diena. Bus ir kitų dėmesio vertų renginių.

Didžiųjų kino festivalių maratoną pradėjo 19-asis tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

Šių metų VDFF tema – realybės rekonstrukcijos, kviečia pažvelgti į realybę kaip į nuolat kintančią, judrią terpę, kuria laisvai manipuliuoja stebėtojo žvilgsnis. Festivalio formatas nesikeičia, jį sudaro trys tradicinės – pagrindinė ir specialioji programos, bei retrospektyva, ir kelios lydinčiosios programos.

Pasak rengėjų, festivalio tema įvairiais rakursais skleidžiasi pagrindinėje programoje, į ją įtraukti šeši nauji filmai, rodyti prestižiniuose dokumentikos festivaliuose. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

19-asis VDFF rugsėjo 22–spalio 2 d. vyks Vilniuje, rugsėjo 28–30 d. Kaune, rugsėjo 26 d. – Alytuje. Informacija ir programa skelbiama čia, plačiau apie festivalį – čiaVilniuje prasidėjo tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, per tris jo savaites žiūrovai pamatys per keturiasdešimt reginių.

„Sirenos“ šiemet siūlo pažiūrėti į tai, kaip mūsų kūnai dalyvauja virtualiame kare ir kasdienėse kovose, kaip kūnai šiandien veikia teatro scenoje ir ar mūsų kūnus gali pakeisti technologijos. „Artimiausius trejus metus su festivalio komanda pasirinkome grįžti prie teatro ištakų ir panagrinėti esminius teatro elementus: kūną, erdvę, tekstą. Tad šiemet pradedame nuo kūno. 

Scena iš vieno svarbiausių festivalio spektaklio „Sausasis sezonas“.  J. L. Beaujault nuotr.
Scena iš vieno svarbiausių festivalio spektaklio „Sausasis sezonas“.  J. L. Beaujault nuotr. 

Kiekviena tema skleisis dviem vektoriais: kūnas scenoje ir kūnas kaip šiandieninės visuomenės diskusijų objektas, konfliktų ir kovos zona. Kūnai, kuriais mes kovojame už teisę egzistuoti, būti savimi“, sako festivalio meno vadovė, tarptautinės programos sudarytoja Kristina Savickienė, pokalbį su ja galima skaityti čia

Festivalis vyks iki spalio 9 d., jo programa skelbiama čiaValdovų rūmų muziejus šį sekmadienį lankytojams nemokamai atvers ekspozicijų erdves, kuriose – ir šią savaitę atidaryta istorinių gobelenų paroda „Briuselio gobelenų meistrystė. Naujos muziejaus vertybės“

Joje – keturi didelės apimties rankomis išausti paveikslai, kuriuos renesansinės Europos valdovai vertino kaip auksą. Pasak muziejaus, Renesanso meniniai audiniai įsigyti visai neseniai, per pandemiją.

Naujos muziejaus vertybės –gobelenai. Valdovų rūmų muziejaus nuotr.
Naujos muziejaus vertybės –gobelenai. Valdovų rūmų muziejaus nuotr. 

Beje, didžiausią gobelenų rinkinį Vilniaus rezidencijoje buvo sukaupęs Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas (1544/1548–1572). Jam nepalikus įpėdinių turtai buvo išblaškyti, o didžioji dalis audinių dabar saugoma Krokuvos Vavelio karališkojoje pilyje, todėl Valdovų rūmų muziejus siekia Vilniaus rūmams grąžinti buvusią jų reprezentacinę funkciją, kaupia istorinių rinkinių kolekciją.

Informacija apie visas Valdovų rūmų muziejuje veikiančias parodas – čia

Rugsėjo 24 d. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) kviečia drauge švęsti 147-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį.

Gimtadienio proga numatyta visą dieną truksianti nemokama renginių programa: originalios teminės ekskursijos, paskaitos, kūrybinės dirbtuvės. Bus pristatytas ir genetikų Luko Žemaičio, Igno Galmino ir tapytojo Tado Sokolovo pirmasis ateities mokslo ir meno sinergijos kūrinys pasaulyje – paveikslas „Dabartis Naujajam Rytojui – DNR paveikslas Nr. 1“. Jame – M. K. Čiurlionis, atvėręs duris į iliuzijų ir siurrealizmo pasaulį. 

M. K. Čiurlionis. Ramybė, 1904–1905. M. K. Čiurlionio nacionalinio muziejaus kolekcija.
M. K. Čiurlionis. Ramybė, 1904–1905. M. K. Čiurlionio nacionalinio muziejaus kolekcija.

Apie visas M. K. Čiurlionio muziejuje ir jo padaliniuose veikiančias parodas galima rasti čia, M. K. Čiurlionio gimtadienio programa – čia

Rugsėjo 24 d. 19.30 val. Vilniuje, Vingio parke, vyks XIV tarptautinis fejerverkų festivalis “Vilniaus fejerija 2022“.

Festivalyje varžysis pirotechnikų komandos iš Rumunijos, Lenkijos ir Meksikos, pasirodys Lietuvos fejerverkų profesionalai „Blikas“, laimėję pirmą vietą festivalyje „Pyronale“ Berlyne. Muzikinėje festivalio dalyje – Lietuvos roko grupė BIX. 

Rugsėjo 24, 25 d. Šiauliuose Architektūros fondas rengia atviros architektūros savaitgalį „Pastatai kalba. Šiauliai“. 

Į jo maršrutą įtraukta 15 miesto pastatų – gyvenamasis namas, Šiaulių banko būstinė, vandentiekio bokštas, viešbutis „Šaulys“, Chaimo Frenkelio vila ir buvusio Odų fabriko teritorija bei kiti. 

23 d. 17.30 val. architektūros savaitgalio rengėjai kviečia į architekto dr. Martyno Mankaus paskaitą „Kontekstas ir tęstinumas. Postmodernizmo idėjų raiška Šiaulių architektūroje“. Joje – apie specifinį laikotarpį ir specifinę vietą – XX a. paskutinio ketvirčio Šiaulių miestą, ir kaip jo architektūros raiška siejosi su tarptautinėmis architektūros idėjomis.

Informacija apie atvirus pastatus – čia ir „Facebook“ puslapyje.

Rugsėjo 24, 25 d. Vilnius mini Pasaulinę turizmo dieną.

Nesvarbu, ar čia gyvenate daugybę metų, ar tik lankotės – turizmo dienos savaitgalį Vilnius papasakos daugybę istorijų, parodys savo fotogeniškiausias, įdomiausias ir paslaptingiausias savo vietas. Kur ilsisi turistai? Kur slepiasi lobiai? Kur sutiksite laukinių gyvūnų? O kur – meno kūrinių? Visada jaunas Vilnius kviečia žaisti, juoktis ir stebėtis. 

Renginių programa skelbiama čia.  

Rugsėjo 24, 25 d. Pasaulinę turizmo dieną mini ir Neringa, svarbiausias jos renginys – pusės maratono bėgimas šeštadienį. 

Neringos savivaldybė praneša, kad Pasaulinės turizmo dienos proga vieną parą – nuo šio penktadienio 12 val. iki šeštadienio 12 val. – įvažiavimas į Neringą lengvaisiais automobiliais bus nemokamas. 

Nidos paplūdimyje vyks tradicinės Lietuvos jūrinės žūklės nuo kranto čempionato varžybos. Keliautojai ir atradėjai kviečiami į keturių stotelių maršrutą „Kuršių nerijos įkvėpimas“.

Šeštadienį Neringos muziejai kviečia nemokamai apsilankyti Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53), Nidos žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4), Thomo Manno name-muziejuje (Skruzdynės g. 17, Neringa). 

Rugsėjo 25 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje, 26 d. 18 val. Kauno filharmonijoje, – Taivano nacionalinio simfoninio orkestro styginių grupė ir smuikininkas Robertas Chenas.  

Koncertas „Muzikiniai linkėjimai iš Taivano“ yra Taivano orkestro europinio turo dalis. Iki atvykdami į Lietuvą, orkestras ir solistas koncertavo Vienos „Musikverein“ salėje.

1945 m. suburtas Taivano nacionalinis simfoninis orkestras yra seniausias kolektyvas šalyje. Nuo 2019 m. pagrindinio kviestinio dirigento pareigas eina pasaulinį pripažinimą pelnęs maestro Lan Shui. Solo smuiku griešiantis Robertas Chenas nuo 1999 m. yra Čikagos simfoninio orkestro koncertmeisteris.

Koncerte skambės W. A. Mozarto Divertismentas D-dur, KV 136, F. Schuberto Rondo A-dur smuikui ir styginių kvartetui, D. 438, A. Piazzollos keturių tango ciklas „Buenos Airių metų laikai“ bei Taivane gimusios, JAV gyvenančios kompozitorės Chen Shih-Hui kompozicija, subtiliai įgarsinanti slyvų žydėjimo grožį. 

Rugsėjo 25 d. 19 val. Vilniuje, klube „Jazz Cellar 11“ (Aušros Vartų 11) – Adam Ben Ezra (Izraelis).

Adam Ben Ezra – kur kas daugiau, nei vien jo virtuoziškai valdomas kontrabosas, jis vadinamas žmogumi orkestru. „YouTube“ platformoje muzikas viršijo 20 mln. peržiūrų, tačiau jo sėkmė neapsiriboja internetu. Violončelininkas koncertuoja Europoje ir JAV dalindamasis scena su tokiais atlikėjais, kaip Snarky Puppy, Pat Metheny, Victor Wooten, Richardu Bona ir kitais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Kaip šiemet įprasta, renginiais tiesiog taškosi Kaunas – Europos kultūros sostinė, tęsiasi dokumentiniai ir...

Laisvalaikis
11:02
„Vesper“ – brangiausias lietuviškas filmas: vaizdai ir fokusai Premium 3

Šalies kino teatruose pradedama rodyti režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper mokslinės fantastikos...

Laisvalaikis
2022.09.29
Džeimso Bondo daiktų kaina aukcione kyla dešimtimis kartų

Džeimso Bondo rekvizitai ir kultiniais vadinami įsimintini daiktai – nuo automobilio „Aston Martin DB5“...

Laisvalaikis
2022.09.29
Vilniaus 700-mečiui – keturi dokumentiniai filmai

Keturi lietuvių režisierių sukurti dokumentiniai filmai, skirti artėjančiam sostinės 700 metų jubiliejui...

Laisvalaikis
2022.09.28
Lenkai atšaukė vieno iš „Pink Floyd“ kūrėjų koncertus 16

Lenkijoje, Krokuvoje, atšaukti legendinės britų roko grupės „Pink Floyd“ muzikanto Rogerio Waterso koncertai,...

Laisvalaikis
2022.09.26
Joe Bidenas įteikė medalį Johnui Eltonui

Garsusis britų dainininkas seras Eltonas Johnas buvo sujaudintas iki ašarų, kai po koncerto Baltuosiuose...

Laisvalaikis
2022.09.24
Lietuvos kamerinis orkestras sezoną pradės su A. Žlabiu

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 19 val. koncertu Nacionalinėje filharmonijoje 62-ąjį sezoną pradės Lietuvos...

Laisvalaikis
2022.09.23
Seimo teisininkai: LFF laikinas perėmimas prieštarautų Konstitucijai 1

Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje...

Laisvalaikis
2022.09.23
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio meniu – įsibėgėjančių festivalių programos, nemokamas valstybinių ir nacionalinių muziejų...

Laisvalaikis
2022.09.23
Dar viena 10.000 žingsnių versija: skaičius ne taip svarbu Premium

Įsigalėjusi nuomonė, kad norint sveikam ir džiaugsmingam sulaukti garbaus amžiaus, reikia kasdien nupėdinti...

Laisvalaikis
2022.09.22
Vilniuje prasideda tarptautinis dokumentinių filmų festivalis

Rugsėjo 22 d. prasidedantis 19-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) tradiciškai pradeda...

Laisvalaikis
2022.09.22
Vilniuje pradeda gausti „Sirenos“ – apie kūną ir technologijas

Rugsėjo 21 d. Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Per tris jo savaites žiūrovai...

Laisvalaikis
2022.09.21
LFF taiso savo įstatus – keičia reikalavimus reputacijai, į valdymą žada įtraukti klubų atstovus 20

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) darbo grupė siūlo keisti federacijos įstatus, pakeitimuose – reikalavimai...

Laisvalaikis
2022.09.20
Keliautojų srautai atsistato, bet žiemą laukia brangiausias kelionių sezonas Premium

Vasarą lauktas keliautojų bumas išaugino keliautojų organizatorių pajamas, tačiau pelnui koją pakišo staigiai...

Logistika
2022.09.16
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Teatrų ir koncertų organizacijos viena po kitos skelbia sezono pradžią. Ne išimtis ir šis savaitgalis.

Laisvalaikis
2022.09.16
Prasideda seno gero kino festivalis „Pirmoji banga“

Rugsėjo 15 d. Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre, prasideda ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“,...

Laisvalaikis
2022.09.15
R. Federeris baigia karjerą

Vienas geriausių visų laikų tenisininkų Rogeris Federeris ketvirtadienį paskelbė baigiantis daugiau nei du...

Laisvalaikis
2022.09.15
Naujas Filharmonijos sezonas: garsūs vardai, tvirtėjantys ryšiai, naujas mecenatas

Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) 82-ąjį sezoną pradeda šūkiu „Skambančios istorijos“. Iki Naujųjų metų...

Laisvalaikis
2022.09.15
LFF: dėl tiesioginio valdymo lietuviams grėstų suspendavimas FIFA ir UEFA 46

Jei Seimas priimtų siūlomą įstatymą dėl laikino tiesioginio valdymo Lietuvos futbolo federacijoje (LFF)...

Laisvalaikis
2022.09.15
Ispanija keliauja į Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalį 1

Pirmosiose Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalio etapo rungtynėse antradienį Ispanijos rinktinė...

Eurobasket
2022.09.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku