Kas tai? Eksperto įžvalgos

Ilgamečiai darbuotojai – šansas įmonei ir pačiam darbuotojui

Reklama publikuota: 2018-11-08
Alma Reketienė “Blue Bridge Baltic” Personalo direktorė.
svg svg
Alma Reketienė “Blue Bridge Baltic” Personalo direktorė.

Ilgamečiu darbuotoju įprasta laikyti žmogų, išdirbusį įmonėje bent penkerius metus. Tokių darbuotojų šiemet 25-ąjį gimtadienį švenčiančioje įmonių grupėje „Blue Bridge“ – net apie 50 proc. Netrūksta ir pradėjusiųjų karjerą drauge su įmonės atsiradimu. Tad kokią naudą atneša ilgai dirbantys darbuotojai bei kaip tokį karjeros kelią paversti kuo naudingesniu ir darbuotojui, ir darbdaviui, atsako „Blue Bridge Baltic“ personalo direktorė Alma Reketienė.

Kokią naudą kuria ilgalaikiai darbuotojai?

Ilgamečiai darbuotojai, ypač IT srityje, leidžia pasiūlyti klientams itin kokybiškas paslaugas ir didžiulę patirtį – kertinius dalykus versle, kuriame klientų pasitikėjimas vaidina svarbiausią vaidmenį. Be to, nedidelė kaita dinamiškoje IT srityje jau savaime yra svarus pasiekimas, neslepia A. Reketienė.

„Pagrindus ilgalaikiam bendradarbiavimui padedame nuo pat pradžių. Stengiamės, kad „Blue Bridge“ visų amžiaus grupių darbuotojai jaustų, kad apie juos galvojama. Pavyzdžiui, tarp naujokų – daugiau jaunų žmonių, kurių svarbiausias tikslas yra mokytis, gerai jaustis darbe. Kai ateina žmogus, jau sukūręs šeimą ir turintis būsto paskolą, jam aktualu kas kita – augimo galimybės, atlygis. Svarbu, kad ir vienas, ir kitas atėjęs į įmonę rastų viską, ko jam reikia. Beje, prie bazinių poreikių – sąžiningo atlyginimo, karjeros galimybių – labai dera ir laimėjimai, sėkmės patirtis, gera įmonės reputacija, draugiškas kolektyvas. Tai patinka visiems“, – pasakoja pašnekovė.

Laiko patikrinta komanda nereiškia stagnacijos

Viena didžiausių darbdavių baimių, kad ilgainiui patyrę darbuotojai tampa mažiau efektyvūs, turi sprendimą: tai pokyčiai, kuriuos motyvuota įgyvendinti visa komanda.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Viena iš „Blue Bridge“ vertybių – atvirumas pokyčiams. Praktiškai tai reiškia, kad nuolat ieškome naujų metodų, galimybių, technologijų. Tačiau „Blue Bridge“ dirba daug įvairių žmonių. Ir dalį pokyčiai išties vilioja. Tai – žmonės, per kelerius metus pakeitę kelias sritis. Pavyzdžiui, pradėję kaip programuotojai ar vadybininkai, jie tapo vadovais. Arba perėjo į kitą poziciją ar net kitą grupės įmonę. Kita dalis darbuotojų pirmiausia tikisi stabilumo, į pokyčius žvelgia atsargiai. Todėl mums svarbu paaiškinti, kodėl vienų ar kitų pokyčių reikia, koks jų tikslas. Paaiškinus šiuos dalykus, pasipriešinimas sumažėja – darbuotojai jaučia, kad drauge su mumis siekia svarbaus tikslo“, – pasakoja A. Reketienė.

Prasmingas, apčiuopiamą vertę kuriantis darbas – universalus poreikis visoms amžiaus grupėms. „Žinoma, Z kartai svarbesnė laisvė, grįžtamasis ryšys. Jau po pusės metų jie nori išbandyti ką nors naujo. Viskas tartum vyksta greičiau nei anksčiau. Tačiau visų šių norų šerdis – prasmingas darbas, atnešantis naudą. Mūsų atveju tai – reali vertė klientui. Svarbu suteikti galimybes darbuotojams pasireikšti toje srityje, kurioje jie patys nori tobulėti, kad galėtų dirbti ne bet kokį, o mėgstamą darbą. To nori visų kartų žmonės. Jau atrankos procese įsitikiname, ar kandidatų vertybės panašios į mūsų įmonės vertybes. Kai sutampa darbuotojų vertybės, amžius pradeda vaidinti antraeilį vaidmenį“, – pastebi „Blue Bridge Baltic“ personalo direktorė.

Privalumas – galimybė pasiūlyti skirtingas karjeros kryptis

Įprasta praktika pasikalbėti su darbuotoju apie tai, kokių pokyčių jis norėtų, gali tapti dar vienu sėkmės raktu į ilgalaikį bendradarbiavimą. „Jeigu kažkam darbe sunku, nuobodu, tai nepraslysta nei pro mūsų, nei pro vadovų akis. Tokiu būdu galime iš anksto ateiti pas darbuotoją su nauju pasiūlymu, nelaukdami, kol jis atneš prašymą išeiti iš darbo“, – pabrėžia A. Reketienė.

Kadangi „Blue Bridge“ grupė jungia 5 skirtingas įmones, tai tampa rimtu privalumu bendraujant su pokyčių norinčiais darbuotojais – atsiveria galimybė pasiūlyti daugiau karjeros trajektorijų. „Kai kurie darbuotojai jau pakeitė tris ar keturias sritis. Nors formaliai dirba vienoje įmonėje jau ilgai, jie patenkinti – kaskart keisdami sritį turi visko mokytis iš naujo. Taigi – „Blue Bridge“ gali pasiūlyti galimybę kopti „į viršų“ pasirinktoje srityje arba keisti sritis ir išbandyti save skirtinguose amplua“, – pasakoja „Blue Bridge Baltic“ personalo direktorė.

Svarbu kokybiškai įgyvendinti tai, kas gerai žinoma

Skirtingos karjeros galimybės, puiki organizacinė kultūra ir palanki psichologinė atmosfera nepadės, jeigu baziniai darbuotojų poreikiai nebus patenkinti, neslepia pašnekovė.

„Įvairios personalo valdymo teorijos įvairiai grupuoja skirtingus veiksnius, tačiau iš esmės visur kalbama apie tą patį – pirmiausia turi būti patenkinti baziniai poreikiai. Tarp jų – ne tik darbo sąlygos, sąžiningas atlyginimas, bet ir, pavyzdžiui, priklausymo kolektyvui jausmas, poreikis būti svarbiam ir pripažintam. Taigi – kalbame apie įvairius poreikius, tarp kurių turi būti balansas. Sakyčiau, kad būtent visapusiškumas, įvairių poreikių atliepimas, yra pati geriausia personalo valdymo strategija. Manau, kad „Blue Bridge“ pasisekė, nes nuo pat pradžių vadovai atsižvelgė į visas sritis“, – pasakoja A. Reketienė.

Efektyvi personalo valdymo strategija nebūtinai turi būti kupina naujovių – net seniai žinomi principai, jeigu jie įgyvendinami kokybiškai, duoda puikių rezultatų, įsitikinusi pašnekovė. „Pavyzdžiui, „Blue Bridge“ tradicijos, skirtos geriau pažinti kiekvieną darbuotoją, suteikti galimybes jo saviraiškai, užima svarbią vietą. Turime nemažai švenčių ir iniciatyvų, kurių metu darbuotojai sulaukia atgalinio ryšio ne tik iš vadovų, bet ir kolegų. Kuriame progas bendrauti. Taip geriau susipažįstame su įmone, pamatome šalia kokių žmonių dirbame. Atrodytų, viskas seniai žinoma, tačiau didžiausias iššūkis, kurį pavyko sėkmingai nugalėti – visa tai sėkmingai įgyvendinti praktiškai“, – pastebi „Blue Bridge Baltic“ personalo direktorė.

.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku