Vėl atidėtos pataisos dėl galimo kogeneracinių projektų stabdymo

Seimo valdančioji dauguma nusprendė atidėti priėmimą įstatymo pataisų, draudžiančių statyti naujas atliekų deginimo elektrines arčiau nei už 20 km nuo gyvenamųjų vietovių bei suteikiančių Vyriausybei teisę pakeisti sprendimus dėl Vilniuje ir Kaune jau pradėtų statyti kogeneracinių jėgainių.
Pataisas žadama dar kartą peržiūrėti ir pakoreguoti Seimo Aplinkos apsaugos komitete, taip pat įsigilinti į gautas gausias antikorupcinio vertinimo pastabas.
Kęstutis Mažeika, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, VŽ sakė, kad pataisų parengimas ir Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projekto sugrįžimas į Seimo plenarinių posėdžių salė, matyt, užtruks apie porą savaičių iki spalio vidurio.
Jis kol kas nedrįso vertinti, kaip šis labai prieštaringai įvertintas projektas pasikeis iki galutinio jo svarstymo ir priėmimo Seimo posėdyje.
Valdančiosios daugumos inicijuotas projektas numato, kad atliekų deginimo gamyklų negalima statyti arčiau nei už 20 km atstumu nuo gyvenamųjų vietovių, o Vyriausybė turės teisę pakeisti sprendimus dėl Kaune ir Vilniuje jau pradėtų įgyvendinti atliekas deginančių kogeneracinių elektrinių projektų.
Balsavimas dėl tokio projekto priėmimo turėjo įvykti antradienį Seimo posėdyje, tačiau p. Mažeika paprašė išbraukti jį iš darbotvarkės, nes esą yra gauta antikorupcinio vertinimo pažyma, į kurią reikėtų įsigilinti ir komitete parengti naujus pasiūlymus dėl šio įstatymo pataisymo. Šiam p. Mažeikos siūlymui buvo pritarta.
Dalis opozicijos Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų projektą vadina antikonstituciniu, todėl paėjusią savaitę Seimo posėdžiuose du kartus sužlugdė balsavimus dėl jo priėmimo.
Jeigu po poros savaičių ar vėliau valdantiesiems vis dėlto pavyktų priimti siūlomas pataisas, opozicija žada kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, ragindama ją vetuoti šį įstatymą.
VŽ žiniomis, prezidentūroje labai rimtai svarstoma galimybė vetuoti įstatymą, jeigu jis numatytų, kad kogeneracinės jėgainės, kaip kurą naudojančios atliekas, negali būti statomos arčiau kaip 20 km nuo gyvenamosios teritorijos, be to, jeigu šiuo įstatymu Vyriausybei būtų suteikti įgaliojimai kitąmet priimti sprendimus dėl jau pradėtų projektų, atsižvelgiant į gyventojų interesus ir jų sveikatą. Prezidentūroje abejojama dėl tokios atgal galiojančios įstatyminės nuostatos konstitucingumo.
Pagal pasiūlytąsias pataisas ministrų kabinetas galėtų įvertinti jau pradėtus du didelius objektus Lietuvos energijos vystomas Vilniaus ir Kauno kogeneracines jėgaines. Šiems projektams įgyvendinti numatyta kartu su investuotojais skirti iki 400 mln. Eur.
Vilniaus ir Kauno kogeneracines jėgaines stato šilumos gamintojos Lietuvos energija ir Fortum Heat Lietuva. Pastaroji jau degina atliekas Klaipėdoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti