„PZU Lietuva“ atiteko norvegams

Publikuota: 2015-02-03
Nuotrauka: John Guillemin („Bloomberg“)
 

Vasario 2 dieną PZU SA pasirašė susitarimą su „Gjensidige Forsikring ASA“ dėl bendrovės „PZU Lietuva“ pardavimo.

Kaina už 99.879% įmonės akcijų sudaro 54 mln Eur. Tačiau, kaip pabrėžia bendrovė, galutinė sandorio kaina gali keistis, įvertinus ekonominius bendrovės pokyčius nuo 2014 m. rugsėjo 30 d. iki sandorio baigimo dienos.VŽ primena, kad „PZU Lietuva“ pardavimas yra pernai įvykusio RSA grupės įmonių Baltijos šalyse įsigijimo projekto dalis. Įsigydami AB „Lietuvos draudimas“, PZU įsipareigojo parduoti dalį savo verslo Lietuvos rinkoje.„Bendrovės „PZU Lietuva“ pardavimas nėra įprastas sandoris, nes PZU privalėjo tai atlikti, vykdydama Lietuvos Konkurencijos Tarybos reikalavimus. Džiaugiuosi, kad sugebėjome įgyvendinti šį sandorį per tris mėnesius. Esame patenkinti sutarta kaina. Sklandūs RSA grupės įmonių įsigijimo ir „PZU Lietuva“ pardavimo sandoriai liudija mūsų kompetenciją naujoje – įmonių įsigijimo ir susijungimo – srityje“, - cituojamas Przemysławas Dąbrowskis, PZU grupės viceprezidentas finansams.Užims antrą vietą rinkoje
Lietuvos banko duomenimis, „Gjensidige“ filialas pagal 2014 m. sausį–rugsėjį pasirašytas įmokas užėmė 7% Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos, kai „PZU Lietuvai teko“ 14%, tad po sandorio pabaigimo Norvegijos įmonė užims antrą vietą rinkoje po PZU valdomos AB „Lietuvos draudimas“, kuris pagal praėjusių metų sausio-rugsėjo duomenis turėjo 30% rinkos.
Praėjusieji metai pagal pasirašytas įmokas „Gjensidige“ nebuvo itin sėkmingi, bendrovės užimama rinkos dalis kiek sumažėjo. Tačiau tai bendrovė siejo su nenoru bet kokia kaina parduoti draudimo paslaugas pavasarį draudimo įmonėms pradėjus aktyvią konkurenciją kainomis.
„Bendrovės tikslas – dirbti pelningai, todėl į rinkos pokyčius reaguojame, tačiau į kainų karus nesiveliame ir kainų nedempinguojame. Tad nuostolingų sprendimų nepriimame“, – 2014 m. pabaigoje VŽ komentavo komentuoja Katerina Pavlidi, „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo generalinė direktorė. Pasak jos, aštri konkurencija ir drastiškas kainų kritimas transporto draudimo srityje turėjo tiesioginės įtakos ir filialo rezultatams.
„Vien vieno stambaus kliento praradimas šiame segmente bendrovės krepšelį sumažino 10%“, – sakė p. Pavlidi.„PZU Lietuva“ akcijų pardavimo sandoris bus baigtas, įgyvendinus tam tikras sąlygas, įskaitant atsakingų priežiūros institucijų ir Konkurencijos tarybos leidimų gavimą ir prijungus „PZU Lietuva“ filialus Latvijoje ir Estijoje prie PZU grupės.Būrys patarėjų
PZU konsultavo advokatų kontora "Sorainen", o "Deloitte" buvo finansinis patarėjas. Norvegų draudikams talkino advokatų kontora „Raidla Lejins & Norcous“ partneris ir EY.
„PZU SA verslo atskyrimas yra puikus pavyzdys, kaip įgyvendinti labai specifišką ir kompleksišką sandorį reguliuojamame sektoriuje“, - teigia advokatas Sergejus Butovas, "Sorainen" partneris.
“Pardavimo procesas buvo intensyvus, tačiau vyko sklandžiai ir efektyviai. Tiek pardavėją, tiek pirkėją atstovavo būrys patarėjų. Tikimasi, kad sutartyje numatytos procedūros bus įvykdytos ir verslas bus perduotas dar šiais metais. Sandoriui turi pritarti tiek konkurencijos institucijos, tiek ir finansų įstaigų rinką prižiūrinčios įstaigos” – sako Irmantas Norkus, “Raidla Lejins & Norcous” seniūnas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau