Linkevičius: mums labai svarbūs ryšiai su Lenkija

Publikuota: 2015-10-14
Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Ryšiai su Lenkija, narystė EBPO, verslo misijos į svečias šalis – tokius prioritetus kitiems metams dėlioja Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kalbėdamas „Verslo žinių“ ir „Danske“ banko surengtoje konferencijoje „Verslas 2016”.

„Lenkijoje laukiame rinkimų ir naujos vyriausybės. Pragmatiškai kalbant, Lenkija yra labai svarbi strateginė Lietuvos partnerė. Saugumo prasme mes sėdime vienoje valtyje“, - pažymi p. Linkevičius.

Pasak jo, tvari partnerystė su šia kaimyne itin svarbi dabartinės situacijos sąlygomis, kai tęsiasi konfliktai Ukrainoje ir Sirijoje.

Premjeras Algirdas Butkevičius, kaip svarbiausius kitų metų tikslus minėjo ir reguliavimo naštos verslui mažinimą, ir daugiabučių renovacijos programų tęstinumą bei švietimo sistemos pertvarką.

„Rusijos agresija kuria precedentą. Nors konfliktus Sirijoje ir Ukrainoje reikia traktuoti skirtingai, tačiau vienas veikėjas yra tas pats. Rusija neša destrukciją ir vienoje, ir kitoje šalyje. Ji vykdo agresiją prieš kitą šalį ir tai neigia, nors agresiją patvirtina šaltiniai, kuriais netikėti neturime pagrindo. Dabar matome, kad Ukrainoje taikytas metodas perkeltas ir į Siriją, kurioje didžiąja dalimi atakuojama nuosaiki Asado opozicija. Tokia situacija nuolatos dirgina pasaulio sveikatą“, - kalba p. Linkevičius.

„Turime sukūrę Ekonominės diplomatijos tarybą, kurioje labai atvirai kalbamės apie rizikos veiksnius, naujų rinkų paiešką, galimybes atstovauti Lietuvai per diplomatines atstovybes. Mes šią veiklą vertiname kaip itin svarbią, nes verslas išlaiko valstybę“, - pažymi p. Linkevičius.

Tarp kitų metų prioritetų ministras mini ir energetikos projektų tęstinumą, elektros jungtis su Lenkija ir Švedija, narystę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

„Pagal svarbą nelyginčiau narystės EBPO su stojimu į ES, tačiau Lietuvai labai svarbu būti sėkmingiausių ekonomikų klube. Ten patekti nėra lengva. Tai, kad Lietuva pakviesta derėtis, jau neša mums ekonominę naudą, nes tai vertina skolinimosi reitingus nustatančios agentūros. Mes esame traktuojami kaip rimti partneriai“, - pažymi p. Linkevičius.

Kaip dar vieną svarbų veiksnį ES, o tuo pačiu ir Lietuvos ekonomikai, p. Linkevičius mini Graikijos ateitį.

„Mūsų pozicija nesikeičia – gyventi reikia pagal kišenę. Ir neišleisti daugiau nei uždirbi. Juolab neprotinga dėl tokio elgesio kaltinti kitus“, - Graikijai kritikos negaili p. Linkevičius.

Pasak jo, kyla sunkumų dėl Laisvos prekybos sutarties su JAV. Tačiau Valstijų vyriausybė tikisi, kad ši sutartis vis dėlto bus pasirašyta iki prezidento Baracko Obamos kadencijos pabaigos.

„Mes aktyviai palaikome šią sutartį, nes ji labai palengvintų verslo ryšius. Neutralūs šaltiniai skaičiuoja, kad vien dėl šios sutarties mūsų gyventojų pajamos augtų bent 5%“, - pažymi p. Linkevičius.

FOTOGALERIJA „Verslas 2016“ konferencija galerija (44 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau