Raketų smūgiai Dnipre pareikalavo aukų; Kyjive elektrą išjungs ne ilgiau kaip 5 val.

Publikuota: 2022-11-26
Atnaujinta 2022-11-26 20:02
  • Daugiau nei 6 mln. Ukrainos namų ūkių vis dar neturi elektros.
  • Pentagono Europos vadavietė Lenkijoje įsteigė artilerijos remonto centrą.
  • Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per parą likvidavo 560 rusų užpuolikų.

Penktadienio įvykius skaitykite čia.

[infogram id="cac015ef-214a-4903-9fa8-c62c77824a35" prefix="iUu" format="interactive" title="2022-11-23 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]\

Baigiame pildyti šeštadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime sekmadienį 8 val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

19:53 Be elektros – ne ilgiau kaip 5 val. 

Nuo lapkričio 26 d. elektros energijos tiekimo sutrikimai Kijeve truks ne ilgiau kaip 5 valandas, pranešė tinklo operatorė „DTEK Kyiv Power Grid“.

DTEK teigia, kad situacija yra labai sudėtinga, o stabilizavimo grafikai dar neveikia. Operatorė ir toliau sostinėje taiko avarinius elektros energijos tiekimo nutraukimus, tačiau žada, kad nuo lapkričio 26 d. jie truks ne ilgiau kaip 5 valandas.

19:39 Rusijos pajėgos persigrupuoja Donbase

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad Rusijos Federacija persigrupuoja Donbase, o ukrainiečiai atakuoja atakuoja kontrolės punktus

Rusai persigrupuoja Limano, Avdijivkos ir Novopavlovsko kryptimis. Ukrainos ginkluotosios pajėgos sėkmingai atakavo Rusijos kontrolės postus.

Per dieną priešas surengė 2 raketų atakas prieš civilinius objektus Dnipro mieste ir 4 raketų atakas iš kelių raketų paleidimo įrenginių prieš mūsų karių pozicijas ir gyvenvietes.

Laikinai okupuotoje Zaporožės srities teritorijoje esančiame Polohy mieste buvo aptikta suimtų gynybos pajėgų kariškių ir civilių, sulaikytų dėl bendradarbiavimo su Ukrainos saugumo pajėgomis, sulaikymo vieta.

Turimais duomenimis, laikinai okupuotame Krymo mieste Džankoje okupantai įrengė šaudyklą Kalynivskio regioninio kraštovaizdžio parko teritorijoje.

Ukrainos gynybos pajėgų raketinės kariuomenės ir artilerijos daliniai per dieną smogė vadavietei, devynioms priešo personalo, ginklų ir karinės technikos koncentracijos vietoms, taip pat dar vienam svarbiam okupantų objektui.

18:41 Belgija suteiks Ukrainai povandeninių dronų

Belgijos vyriausybė patvirtino naują karinės pagalbos paketą, į kurį bus įtraukta moderniausia įranga, pavyzdžiui, mobilios laboratorijos ir povandeniniai dronai. Be to, apie 100 Belgijos karinių instruktorių pradės mokyti Ukrainos karius, skelbia „Unian.net“.

Pasak Ludovino Dedonderio, Belgijos gynybos ministro, Ukraina per tris savaites gaus dvi mobiliąsias laboratorijas. Jas galima dislokuoti netoli vietų, kuriose gali įvykti cheminis, bakteriologinis, radiologinis ar branduolinis incidentas. Jie taip pat gali būti naudojami nelaimių zonose, kur buvo sunaikintos ligoninės ir gimdymo namai.

Į pagalbos paketą taip pat įtraukta 10 povandeninių dronų, kuriuos pafamino „ECA Robotics Belgium“.

18:06 Į Ukrainą keliaus 252 transformatoriai

Šeštadienį Dainius Kreivys, Lietuvos energetikos ministras, Kyjive susitiko su Ukrainos kolega Hermanu Galuščenka ir aptarė tolimesnius pagalbos nuo Rusijos karo kenčiančiai šaliai klausimus.

Kaip pranešė Energetikos ministerija, D. Kreivys išreiškė visišką paramą Ukrainos žmonėms ir pabrėžė, kad Lietuva ir toliau padės Ukrainai.

Iš Lietuvos į Ukrainą buvo išsiųsti penki sunkvežimiai su 114 skirtingos galios transformatoriais. Iš viso Lietuva ketina pateikti 252 transformatorius.

Energetikos ministerijos duomenimis, nuo karo pradžios Lietuvos energetikos įmonės ir organizacijos jau pateikta 3 mln. eurų vertės specializuotos paramos Ukrainos energetikos sektoriaus remontui ir rekonstrukcijai, o šiuo metu vykdomas 2 mln. eurų vertės įrangos perdavimas. 

17:07 Liuksemburgas perdavė Ukrainai bepiločių orlaivių partiją

Liuksemburgas perdavė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms dronų „Primoco One 150“. Jie pagaminti Čekijoje.

Apie tai praneša „RBC Ukraina“, remdamasi Liuksemburgo gynybos ministerijos pareiškimu, kurį citavo „Army Recognition“.

Ministerija pažymi, kad šalis Ukrainai perdavė šešis dronus „Primoco One 150“. Jie buvo nupirkti kaip dalis karinės pagalbos Ukrainos kariuomenei po Rusijos invazijos.

Maksimalus drono pakilimo svoris – 150 kg, o skrydžio trukmė – iki 15 valandų. Bendras drono veikimo nuotolis siekia iki 2.000 km.

16:06 Daugėja sužeistų Dnipre

Iš viso medicinos pagalbos kreipėsi 13 žmonių, sužeistų per raketų ataką Dnipre.

„Į gydytojus jau kreipėsi 13 žmonių, nukentėjusių nuo raketų smūgio. Keturi iš jų yra ligoninėje. Tarp jų yra 17-metis jaunuolis“, – sakė srities karinės administracijos pirmininkas Valentinas Rezničenka.

Raketų smūgiai Dnipre. Karinės administracijos nuotr.
Raketų smūgiai Dnipre. Karinės administracijos nuotr.

Pasak jo, gelbėtojai ardo griuvėsius. Yra tikimybė, kad po nuolaužomis dar yra žmonių.

Anksčiau skelbta, kad per raketų ataką Dniepro mieste sužeistųjų skaičius išaugo iki šešių, o vienos moters būklė yra sunki.

15:35 Lietuva jungiasi prie iniciatyvos „Grūdai iš Ukrainos“

Lietuva perspėjo pasaulį, kad karą Ukrainoje pradėjusi Rusija mėgins pakartoti Holodomorą, paversdama maistą ginklu, sako premjerė Ingrida Šimonytė, šeštadienį Kyjive dalyvavusi steigiamajame iniciatyvos „Grūdai iš Ukrainos“ susitikime.

Šį susitikimą Holodomoro Ukrainoje atminimo dieną inicijavo šios šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Nuo pavasario Lietuva bando perspėti pasaulį, kad Rusija vėl griebsis barbariškos taktikos, naudodama maistą kaip ginklą. Kad grasins pakartoti Holodomorą pažeidžiamiausiose šalyse, siekdama sukelti grėsmę visam pasauliui, jeigu Ukraina nesutiks pasiduoti“, – renginyje kalbėjo Lietuvos premjerė.

Daugiau skaitykite čia.

14:54 Europos lyderiai vėl pažadėjo toliau remti Kyjivą

Į Kyjivą atvyko Alexander'as De Croo, Belgijos ministras pirmininkas. Jis Ukrainos sostinėje lankosi pirmą kartą nuo Rusijos invazijos pradžios.

Kaip pranešė naujienų agentūra „Belga“, Belgija Ukrainai pažadėjo skirti dar 37,4 mln. Eur finansinę pagalbą.

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, vaizdo pranešime paskelbė, kad Berlynas siunčia 10 mln. Eur pagalbą, skirtą paremti dėl karo sutrikusį Ukrainos grūdų eksportą.

Beje, Vokietijos parlamento nariai rengiasi pritarti rezoliucijai, kuria sovietų diktatoriaus J. Stalino sukeltas milijonų Ukrainos žmonių badas būtų paskelbtas genocidu. 

Kremliaus ginkluotų pajėgų atakos prieš grūdų saugyklas ir Ukrainos eksporto Juodąja jūra blokada išprovokavo kaltinimus Maskvai, kad ji vėl naudoja maistą kaip karo ginklą.

Daugiau apie žadamą ES paramą skaitykite čia.

14:16 Raketų smūgiai Dnipre pareikalavo aukų

Padidėjo aukų, nukentėjusių per šiandieninį raketų smūgį Dnipro mieste, skaičius. Atakos metu 6 žmonės žuvo, 1 būklė sunki.

Policijos duomenimis, dėl priešo atakos privačiame gyvenamajame rajone kilo gaisras, sunaikinti 7 namai, praneša „RBC-Ukraina“.

13:55 Minimas Holodomoras

Rusijos teroras nepalauš ukrainiečių dvasios, minint Holodomorą sako Lietuvos atstovai.

„Šiandien mes prisimename Holodomoro – ukrainiečių genocido ir vieno didžiausių sovietų nusikaltimų, aukas. Prieš 90 metų Josifo Stalino nurodymu milijonai nekaltų aukų pražuvo nuo žmogaus sukelto bado. Tuomet, kaip ir šiandien, šios sąmoningos naikinimo politikos tikslas buvo ukrainietiškos tapatybės naikinimas, tačiau kančios nepalaužė jų dvasios“, – tviteryje šeštadienį paskelbtame vaizdo įraše sakė Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas.

Gabrielius Landsbergis, Lietuvos diplomatijos vadovas, tviteryje taip pat teigė, jog J. Stalino vykdyto genocido aukas prisimename tęsdami kovą prieš Putino genocidą Ukrainoje.

Holodomoras – 1932–1933 metais sovietų Ukrainoje sukeltas badas, įvairiais skaičiavimais, pražudęs 7–10 mln. ukrainiečių. Daugiau kaip dvi dešimtys pasaulio valstybių šį badmetį pripažino genocidu, kurį vykdė Josifas Stalinas, norėjęs išlaikyti Ukrainą savo kontrolėje.

13:38 Prašo oro gynybos sistemų

Ukraina prašo daugiau oro gynybos sistemų, ypač vakarietiškų, kad galėtų pati ginti savo dangų. 

Tai pranešė „RBC Ukraina“, remdamasi Jurijaus Ignato, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadovybės pirmininko, žodžiais, pasakytais per televizijos maratoną.

„Mums reikia daug daugiau oro gynybos sistemų. Šie kompleksai skirti tam, kad jų pagrindu būtų sukurta moderni priešlėktuvinės gynybos sistema“, – sakė jis.

Pasak jo, šiandien Ukrainoje vis dar naudojami sovietiniai pavyzdžiai, tokie kaip „Buk-M1“, S-300.

„NASAMS ir IRIS-T, kurios yra labai veiksmingos ugnies linijoje, t. y. dengia oro erdvę, deja, jų yra nedaug. Šiuo metu yra tik vienas IRIS-T įrenginys ir dvi NASAMS baterijos. Šios sistemos turi pakeisti senąją ginkluotę, kurią vis dar turime iš Sovietų Sąjungos“, – komentavo karininkas.

Jis pabrėžė, kad Ukrainos kariuomenę taip pat reikia sustiprinti tokiomis sistemomis kaip „Patriot“ ar SAMP-T, kurios, be kita ko, gali veikti ir prieš balistinius taikinius.

Po to, kai raketos nukrito Lenkijos teritorijoje, Mariuszas Blaszczakas, Lenkijos gynybos ministras, ir Jaroslawas Kaczyńskis, valdančiosios partijos vadovas, pasiūlė Vokietijai dislokuoti „Patriot“ Vakarų Ukrainoje.

Berlynas atsakė, kad dėl NATO gynybos sistemų naudojimo už Aljanso teritorijos ribų turėtų būti susitarta su visomis valstybėmis narėmis.

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, pareiškė, kad nuo valstybių narių vyriausybių priklauso, ar perduoti Ukrainai oro gynybos sistemas, ar ne.

Vokietija pareiškė, kad ji svarsto Lenkijos prašymą perduoti Ukrainai „Patriot“ sistemas.

13:11 Lietuva skirs 2 mln. Eur paramą

Premjerė I. Šimonytė užtikrino, jog Lietuvos pagalba Ukrainai, teikta dar iki karinės invazijos vasario 24 dieną pradžios, skiriama šalies Vyriausybės, gyventojų ir verslų iniciatyvomis, pasieks Ukrainą ir toliau, padedant jai atsilaikyti būsimą sunkią žiemą.

Ji susitikime su Lenkijos ir Ukrainos kolegomis pranešė, kad Lietuva artimiausiu metu skirs 2 mln. Eur vertės paramą užtikrinti energetikos infrastruktūros funkcionavimui. Taip pat Lietuva tęs humanitarinę pagalbą asmenims, turėjusiems dėl karo palikti savo namus Ukrainoje, bet likusiems šalyje.

Šeštadienį Kyjive įvykęs premjerų Liublino trikampio susitikimas – antrasis nuo šio formato įsteigimo pradžios. I. Šimonytė pakvietė trečiąjį susitikimą kitąmet surengti Lietuvoje

Daugiau skaitykite čia.

12:31 Ukrainoje trūksta 25% elektros

Energetikos sistemą papildė dar vienas atominės elektrinės blokas, tačiau Ukraina turi 25% elektros energijos deficitą ir vis dar galioja elektros energijos vartojimo ribojimo režimas.

Pasak valstybinės energetikos įmonės „Ukrenergo“, energetikai toliau atkuria energetikos sistemą.

„Nuo 11.00 val. pradėjo veikti dar vienas branduolinis blokas, o kitų blokų pajėgumas didinamas iki planuoto lygio. Taigi dabar elektros energijos gamintojai patenkina apie 75% vartojimo poreikių. Visgi dar 25% elektros energijos vis dar trūksta, todėl šiandien visoje Ukrainoje galioja vartojimo apribojimo režimas“, – teigiama įmonės pareiškime.

Tai reiškia, kad regionų dispečeriai gauna didžiausią suvartojimo skaičių, kurio negalima viršyti. 

12:04 Elektra – Chersone

Lapkričio 26 d. buvo atkurtas elektros tiekimas į Chersoną. Pirmiausia energija bus nukreipta į ypatingos svarbos infrastruktūros objektus.

Apie tai pranešė „RBC-Ukraina“, remdamasi Kyrylos Tymošenko, prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojo, įrašu „Telegram“ kanale .

„Pirmiausia tiekiame elektros energiją svarbiausiai miesto infrastruktūrai, o paskui iš karto – buitiniams vartotojams“, – rašė jis.

K. Tymošenko padėkojo Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos darbuotojams, policijai ir elektrikams už atliktą darbą.

Nuo šeštadienio planuojama bandomuoju režimu prijungti Chersoną prie elektros tinklo.

Miesto gyventojai prašomi išjungti elektros prietaisus dėl elektros energijos tiekimo atnaujinimo.

11:09 Vandens ir šilumos tiekimas Kyjive bus atkurtas per 24 val.

Kyjive 130.000 abonentų vis dar neturi elektros, tačiau vandens tiekimas visame mieste atnaujintas. Apie tai pranešė miesto karinė administracija.

„Be elektros energijos – 130.000 sostinės gyventojų. Vandens tiekimas visiškai atnaujintas visuose miesto rajonuose. Daugiaaukščių namų viršutinių aukštų butuose gali būti sumažėjęs vandens slėgis“, – nurodoma pranešime.

Taip pat pažymima, kad šiuo metu vyksta šilumos tiekimo atkūrimas. 

Mobilusis ryšys praktiškai veikia visuose rajonuose, tačiau neatmetama galimybė, kad vietose, kuriose nėra elektros, gali kilti problemų.

„Visus atkūrimo darbus planuojama baigti per 24 valandas. Vanduo, šiluma ir ryšiai vėl veiks įprastu režimu. Elektros energija bus tiekiama pagal stabilizavimo grafikus“, – pridūrė administracija.

10:41 Britų žvalgyba: Rusijos ilgo nuotolio raketų atsargos yra išsekusios

Britų žvalgyba aiškina, kodėl Rusija į Ukrainą paleidžia raketas iš savo branduolinio arsenalo. Pasak ataskaitos, kurią cituoja „Unian.net“, tikėtina, kad Rusijos Federacija smūgiui Ukrainai panaudos senstančias sparnuotąsias raketas iš savo branduolinio arsenalo pašalinus branduolines kovines galvutes.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis, teigia, kad atviruose šaltiniuose pasirodė numuštos iš oro paleidžiamos sparnuotosios raketos AS-15 KENT, sukurtos devintajame dešimtmetyje tik kaip branduolinio užtaiso sistema, nuolaužų nuotraukos.

Didžiosios Britanijos žvalgyba mano, kad šią raketą paleido Rusijos Federacija, branduolinę kovinę galvutę pakeitusi balastu. Tačiau ekspertai abejoja, ar tokia inertiška sistema sugebės pataikyti į taikinį, nors ji gali padaryti tam tikrą žalą dėl kinetinės raketos energijos ir nesunaudotų degalų.

Tačiau britų žvalgyba neatmeta galimybės, kad Rusija tikisi šiomis raketomis suklaidinti Ukrainos priešlėktuvinę gynybą. 

„Kad ir kokie būtų Rusijos ketinimai, ši improvizacija rodo, kad Rusijos ilgo nuotolio raketų atsargos yra išsekusios“, – teigiama ataskaitoje.

10:01 Per parą likviduota apie 560 okupantų

Iš viso nuo vasario 24 d. preliminariai likviduota apie 86.710 rusų įsibrovėlių. Per pastarąją parą Ukrainos kariuomenė likvidavo dar apie 560 rusų užpuolikų, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Taip pat priešas neteko 2.901 tanko, 5.848 šarvuotų kovos mašinų, 1.896 artilerijos sistemų, 395 daugkartinių raketų paleidimo įrenginių, 209 priešlėktuvinių pabūklų, 278 lėktuvų, 261 sraigtasparnio, 1.554 veikiančių bepiločių orlaivių. 

Numušti 554 operatyviniai-taktiniai dronai, 531 sparnuotoji raketa, sunaikinta 16 laivų ir katerių, 4.406 transporto priemonės ir cisternos, 163 specialios įrangos vienetai.

09:18 Sukritikavo Kyjivo merą

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, sukritikavo Kyjivo merą dėl avarinių prieglaudų įrengimo mieste, taip parodydamas retai pasitaikantį Ukrainos vadovų nesusikalbėjimą nuo Rusijos invazijos pradžios, skelbia „Sky news“.

Prezidentas nurodė, kad Vitalijus Kličko nepakankamai padėjo sostinės gyventojams susidoroti su Maskvos smūgių padariniais, kurie buvo patys skaudžiausi karo metu.

„Deja, vietos valdžia ne visuose miestuose gerai dirbo. Ypač daug nusiskundimų yra Kyjive. Švelniai tariant, reikia daugiau dirbti“, – sakė jis savo naktiniame vaizdo įraše.

V. Zelenskis pastebėjo, kad daugelis miesto gyventojų buvo be elektros 20 ar net 30 valandų ir paragino mero biurą suteikti daugiau paramos gyventojams.

08:40 Luhanske – perpildyti morgai

Rusijos kariuomenė patyrė didelių nuostolių Luhansko srityje: morgus ir ligonines užplūdo okupantai, pranešė Ukrainos generalinis štabas.

Remiantis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo lapkričio 26 d. ryto pranešimu, šiuo metu priešas sutelkia pastangas, kad sulaikytų savo gynybos dalinių veiksmus ir pergrupuotų karius, kad sustiprintų savo grupes Limansko, Avdijivkos ir Novopavlovsko kryptimis.

Tuo pat metu Ukrainos gynėjai atremia rusų užpuolikų bandymus veržtis į priekį ir patiria nuostolių. Ypač daug aukų patyrė Luhansko srityje veikiantys priešo daliniai – vietiniai morgai perpildyti kūnais.

„Iš viso laikinai okupuotoje regiono teritorijoje padaugėjo civilinių ligoninių, kuriomis priešas naudojasi tik Rusijos kariams gydyti. Civiliams regiono gyventojams medicinos paslaugos tampa vis mažiau prieinamos“, – sakoma Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešime.

Taip pat patvirtinti Rusijos okupantų lapkričio 24 d. nuostoliai laikinai užgrobtoje Zaporožės srities dalyje.

„Buvo sunaikintas Rusijos amunicijos sandėlis Melitopolyje, apie 50 žmonių buvo sužeisti. Vasiljevsko rajone susprogdinti du sandėliai: čia buvo sužeista iki 130 užpuolikų, taip pat sunaikinta septyni vienetai įvairios karinės technikos. Naikinamų priešo karių skaičius tikslinamas“, – pažymi Generalinis štabas.

08:23 Trečdalis Ukrainai perduotos artilerijos neveikia 

JAV Lenkijoje įsteigė gamyklą, kurioje bus remontuojama Ukrainos kariuomenei skirta vakarietiška artilerija. Trečdalis iš maždaug 350 Ukrainai perduotų vakarietiškų haubicų yra nebenaudojamos. Pentagonas Lenkijoje įsteigė artilerijos remonto gamyklą Ukrainai.

Kaip rašo laikraštis „The New York Times“, remdamasis JAV gynybos pareigūnais, kadangi artileriją remontuoti lauke sudėtinga, Pentagono Europos vadavietė Lenkijoje įsteigė remonto centrą.

Pastaruosius kelis mėnesius remonto bazėje vyksta Ukrainoje apgadintų ginklų remonto darbai. JAV kariuomenės pareigūnai atidžiai stebi Ukrainos ginklų būklę.

08:06 Tikisi elektros tiekimą atkurti greičiau

Ukrainos valstybinė energetikos įmonė „Ukrenergo“ pranešė, kad lapkričio 25 d. vakare energetikos sistemoje vis dar buvo didelis 30% suvartojimo poreikio deficitas, skelbia „Unian.net“. Tikimasi, kad elektros tiekimą pavyks atkurti per šį savaitgalį.

Po to, kai Rusija paleido į Ukrainos miestus paleido 70 raketų daugelyje Ukrainos regionų nutrūko elektros energijos tiekimas, taip pat nebuvo tiekiama šiluma ir vanduo. 

Šeštadienį ryte Kyjivo sostinėje elektros energija buvo tiekiama tik 30% vartotojų poreikių.

Pasak prezidento Volodymyro Zelenskio, lapkričio 25 d. vakare daugelyje regionų ir Kyjive elektros energijos tiekimas vis dar buvo nutrauktas, o tai liečia daugiau kaip 6 mln. abonentų.

„Didžiausios problemos šiuo metu yra sostinėje, taip pat Kyjivo regione. Visuose regionuose elektros energiją vis tiek turėtumėte vartoti taupiai. Jei turite elektrą, tai nereiškia, kad galite vienu metu įjungti kelis galingus prietaisus. Kiekvieną vakarą suvartojimas smarkiai išauga, todėl elektros energijos tiekimas nutrūksta. Dabar, kaip ir anksčiau, turime taupyti energiją“, – sakė valstybės vadovas.

Jau šį savaitgalį Ukrainos energetikos sistema gali vėl pradėti veikti pagal numatytą elektros energijos tiekimo nutraukimo grafiką. Visgi lapkričio 26 d., buvo nustatyti apribojimai, kad elektros energijos tiekimo nutraukimas truktų trumpiau.

Volodymyras Kudryckis, „Ukrenergo“ vadovas, per televizijos maratoną sakė, kad kol kas tikimasi, jog atominės elektrinės, ypač Rivnės, išnaudos savo pajėgumą.

„Atitinkamai didės ir vartojimo aprėpties procentinė dalis, nors ir ne taip sparčiai, kaip atsigavome po antradienį įvykusios sistemos avarijos. Savaitgalį planuojame turėti 25% deficitą. Šis skaičius yra artimas tam, kuris buvo prieš paskutinį apšaudymą, tačiau jis vis tiek bus šiek tiek didesnis. Taigi apribojimų tvarkaraščiai išliks, tačiau turime vilties, kad šį savaitgalį galėsime pradėti dirbti tam tikru suplanuotu režimu“, – sakė jis.

Jis pridūrė, kad kol kas negali nieko žadėti.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

N. Mačiulis: ekonomiką į 4-ias puses už abiejų rankų ir kojų tempia 4 raiteliai, nemalonios jėgos Premium

Nepaisant gausių iššūkių, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai augo 2,2%, bet jau metų pabaigoje...

1 mlrd. Eur Lietuvos ekonomikai: kokios paramos galima kreiptis energiniam persitvarkymui Premium

Iš 1 mlrd. Eur paketo finansinės paramos žalesnei ekonomikai ir energiniam persitvarkymui skatinti yra...

Gazelė
05:45
Šią savaitę: EVT posėdis, JAV prezidento kalba Kongrese, galima neeilinė Seimo sesija Premium

ES šalių vadovai kalbės apie naujas sankcijas Rusijai ir tvirtins naftos produktų kainų lubas, JAV...

Komunikacijos krizių ekspertas Yago de la Cierva: „Gynybinė vadovų reakcija yra klaida“ Verslo tribūna

Šiandien jau sunku įsivaizduoti komunikacijos kompetencijų neturintį aukščiausiojo lygio vadovą. Juk ištikus...

Vadyba
05:00
Analitikai apie Kinijos atsaką dėl numušto baliono: bus santūrūs, bet taikytis į JAV įrangą gali 6

Kinija gali reaguoti į tai, kad JAV numušė Kinijos žvalgybinį balioną, tačiau analitikai sako, kad kiekvienas...

Verslo aplinka
2023.02.05
E. Macronas nusileidžia sąjungininkams dėl nepopuliarios pensijų reformos

Emmanuelio Macrono vyriausybė sekmadienį sutiko nusileisti dėl ginčytinos Prancūzijos pensijų reformos,...

Verslo aplinka
2023.02.05
N. Roubini. Lunatikai ant megagrėsmių kalno

Mūsų ateičiai grasina daugybė tarpusavyje susijusių megagrėsmių. Nors kai kurias iš jų jau seniai žinome,...

Nuomonės
2023.02.05
O. Scholzas: V. Putinas negrasino nei man, nei Vokietijai

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, kuris po Rusijos invazijos į Ukrainą ne kartą kalbėjosi su Vladimiru...

Kremliaus agresija
2023.02.05
Kipriečiai renka naują prezidentą

Kipro gyventojai padalytos salos pietinėje dalyje sekmadienį pradėjo balsuoti dėl naujo prezidento, kuriam...

Verslo aplinka
2023.02.05
Europoje – „stop“ ženklas rusiškiems naftos produktams

Savaitgalį įsigaliojo ES sankcijos rusiškiems perdirbtos naftos produktams. Šis draudimas gali tiesiogiai...

Kremliaus agresija
2023.02.05
Kinija reiškia nepasitenkinimą dėl JAV numušto baliono 3

Pekinas sekmadienį sukritikavo Pentagono sprendimą numušti įtariamą kinų šnipinėjimo balioną, skridusį virš...

Verslo aplinka
2023.02.05
Mirė buvęs Pakistano karinis valdytojas

Pervezas Musharrafas, buvęs Pakistano karinis valdytojas, po ilgos ligos mirė Dubajuje. Jam buvo 79 metai,...

Verslo aplinka
2023.02.05
Buvusiam Alytaus miesto architektui už piktnaudžiavimą – bauda

Šią savaitę Alytaus apylinkės teismas buvusį miesto vyriausiąjį architektą Mindaugą Matažinską nuteisė 9.800...

Statyba ir NT
2023.02.05
O. Scholzas: su Ukrainos prezidentu sutarta, kad Vakarų ginklais nebus smogiama Rusijai

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, sutinka, kad Vakarų tiekiami ginklai negali būti naudojami...

Kremliaus agresija
2023.02.05
Nukėlė terminą sutartims dėl išmaniųjų kasos aparatų sudaryti Premium

VMI patikslino datą, iki kada įmonės, pagal įstatymą turinčios prievolę nuo sausio 1 d. ir nuo lapkričio 1 d.

Finansai
2023.02.05
JAV naikintuvas numušė Kinijos žvalgybinį oro balioną

JAV numušė milžinišką Kinijos oro balioną, kuris galėjo šnipinėti ir rinkti duomenis apie svarbiausias...

Verslo aplinka
2023.02.05
Kas tarp Lietuvos ekonomistų tiksliausiai išprognozavo BVP ir tapo orakulu Premium

Statistikai paskelbė, kad praėjusiais metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) paaugo daugiau kaip...

Verslo aplinka
2023.02.04
Lenkija atnaujino Darbo kodeksą: įteisintos darbo iš namų išimtys ir blaivumo tikrinimas

Darbo iš namų taisyklės galutinai nugulė į Lenkijos teisę po to, kai šalies Darbo kodekso papildymą parašu...

Vadyba
2023.02.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku