Kyjivo regione po Rusijos karių atsitraukimo aptikta per 900 civilių kūnų, Mariupolyje tęsiasi mūšiai gatvėse

Publikuota: 2022-04-15
Atnaujinta 2022-04-15 21:58
  • Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad karinis laivas „Moskva“ nuskendo.
  • Skadovske, kurį užėmė Rusijos pajėgos, kariai nuėmė Ukrainos vėliavas nuo miesto tarybos pastato ir miesto centre esančio stiebo ir pakabino savo trispalves.
  • Mariupolio gynėjai ragina valdžios institucijas kuo greičiau atblokuoti Mariupolį karinėmis arba politinėmis priemonėmis, nes padėtis mieste labai sudėtinga.
  • Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad raketomis atakavo Kyjivą. Smogta raketų gamybos įmonei „Vizar“.
  • JT duomenimis, pabėgėlių iš Ukrainos skaičius viršijo 5 mln.
  • Kyjivo regione iš viso aptikta per 900 civilių kūnų.

Ketvirtadienio įvykių suvestinę galima rasti čia.

Baigiame pildyti penktadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį 8 val.

21:39 Odesos meras: nebeliko vienos didžiausių grėsmių

Odesos meras Genadijus Truchanovas BBC sako, kad nuskendus Rusijos kreiseriui „Moskva“ Juodosios jūros regione nebeliko vienos didžiausių grėsmių. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Moskva“ kreiseris turėjo moderniausią raketinę įrangą. Jis mums kėlė didelę grėsmę, nes galėjo paremti sausumos puolimą, jei jis čia būtų įvykęs“, – teigia G. Truchanovas. 

Nors karo laivas jau sunaikintas, Odesos meras perspėja, kad padėtis vis dar pavojinga: „Deja, priešas turi raketų – ne tik tų, kurios buvo ant kreiserio „Moskva“, bet ir sausumoje, Kryme. Mes tai matome, nes praėjusią naktį Ukrainoje buvo atakų. Jos buvo vykdomos iš Krymo teritorijos“.

21:16 Kryme surengta ceremonija, skirta nuskendusiam kreiseriui

Rusija surengė ceremoniją, skirtą Juodosios jūros laivyno flagmanui – kreiseriui „Moskva“, kuris nuskendo ketvirtadienį greičiausiai po Ukrainos atakos.

Ceremonija vyko Sevastopolyje, laivyno bazėje Rusijos aneksuotame Kryme.

Ceremonijoje atsargos kapitonas Sergejus Gorbačiovas sakė, kad „Moskva“ „visiems buvo simbolis – mūsų galios, mūsų vilties, laivyno atgimimo 90-aisiais“.

„Moskva“ atliko svarbų vaidmenį koordinuojant laivyno operacijas prie Ukrainos krantų.

Alexey Pavlishak („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Alexey Pavlishak („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.  

20:54 Rusijoje į areštinę uždarytas portalo redaktorius

Rusijos teismas penktadienį skyrė kardomąjį kalinimą vieno Sibiro naujienų portalo redaktoriui už teiginį, kad 11 riaušių policijos pareigūnų atsisakė dalyvauti Maskvos karinėje kampanijoje Ukrainoje.

Svarbias bylas nagrinėjantis Tyrimų komitetas informavo, kad Sibiro Chakasijos regione veikiančios naujienų svetainės vyriausiajam redaktoriui skirtas kardomasis kalinimas už „sąmoningai melagingos informacijos“ skleidimą.

Jei žurnalistas bus pripažintas kaltu, jam grės iki 10 metų nelaisvės, nurodė tyrėjai.

Komiteto skyrius Chakasijoje žurnalisto pavardės nepaskelbė, tačiau manoma, kad tai Michailas Afanasjevas – Chakasijoje veikiančio naujienų portalo „Novyj fokus“ redaktorius.

20:36 Kyjivo regione aptikta per 900 civilių kūnų

Po Rusijos pajėgų atsitraukimo Kyjivo regione aptikta daugiau kaip 900 civilių kūnų – beveik visi jie buvo nušauti, „Associated Press“ cituoja vietos policiją.

Šis skaičius yra dvigubai didesnis nei beveik prieš dvi savaites Ukrainos valdžios institucijų skelbtas skaičius, o šautinės žaizdos rodo, kad daugelis jų buvo „tiesiog nužudyti“, sakė pareigūnai.

20:25 V. Zelenskis: V. Putinas gali panaudoti branduolinį ginklą

Ukrainos prezidentas perspėjo, kad pasaulis turėtų būti pasirengęs galimybei, kad Vladimiras Putinas panaudos branduolinį ginklą.

Interviu CNN Volodymyras Zelenskis sakė, kad V. Putinas gali panaudoti branduolinį ginklą, nes jis nevertina žmonių gyvybės.

Paklaustas, ar jis nerimauja dėl CŽA perspėjimų, kad tokia galimybė yra, V. Zelenskis atsakė: „Ne tik aš; manau, kad visas pasaulis, visos šalys turi nerimauti, nes žinote – tai gali būti netikra informacija, bet gali būti ir tiesa. Jie gali tai padaryti, (...) jiems žmonių gyvybės yra niekas.“

„Nebijokime – būkime pasiruošę“, – sakė V. Zelenskis. 

19:51 Evakuota per 2.800 žmonių  

Penktadienį iš karo zonų buvo evakuoti 2.864 žmonės, „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk. Į šį skaičių patenka 363 žmonės, kurie savo transporto priemonėmis išvyko iš Mariupolio.

Anot I. Vereščuk, tarp evakuotų asmenų taip pat yra 370 žmonių iš Luhansko srities ir 2.131 žmogus iš Zaporižios srities miestų.

19:21 JAV mano, kad į laivą „Moskva“ iš tiesų pataikė Ukrainos raketos

atnaujinta 20:12 – TASS skelbia, kad įgula atgabenta į Sevastopolio uostą

Jungtinės Valstijos mano, kad į nuskendusį Rusijos karo laivą „Moskva“ iš tiesų pataikė dvi Ukrainos raketos, pareiškė aukšto rango Pentagono pareigūnas. 

„Vertiname, kad jie (ukrainiečiai) smogė jam dviem (priešlaivinėmis sparnuotosiomis raketomis) „Neptun“, – žurnalistams sakė pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Jis taip pat sakė, kad šis incidentas yra „didelis smūgis“ invaziją į kaimyninę šalį surengusiai Maskvai.

Kyjivas teigia, kad dvi jo raketos „Neptun“ pataikė į „Moskva“, tačiau Rusija nepranešė apie jokią ataką ir tvirtina, kad laivas nuskendo kilus gaisrui, dėl kurio sprogo laivo amunicija.

Laivo kapitonas Antonas Kuprinas žuvo per sprogimą ir gaisrą – tokią informaciją pateikia tiek Ukrainos, tiek Rusijos pusė. Likusios įgulos, anot Ukrainos, kitiems rusų laivams irgi nepavyko išgelbėti. Tuo metu Rusijos agentūra TASS, remdamasi neįvardintu šaltiniu, skelbia, kad įgula buvo atgabenta į Sevastopolio uostą, tačiau nieko nepatikslina apie išgelbėtų jos narių skaičių. 

JAV mano, kad aukų yra, bet skaičius neaiškus. Laivo įgulą sudarė apie 500 jūreivių

[infogram id="6f991d49-4eb0-4ca1-b26c-18c0fcb8713f" prefix="3Qn" format="interactive" title="kreiseris moskva"]

19:10 Kyjivo sritis raketomis penktadienį atakuota tris kartus  

Penktadienį Rusijos pajėgos sudavė tris raketų smūgius objektams Kyjivo srityje, teigia šios srities administracijos vadovas Oleksandras Pavliukas.

„Šiandien buvo suduoti trys raketų smūgiai taikiniams Kyjivo regione. Neatmetame pakartotinių smūgių į kitus taikinius galimybės ir turėtume būti tam pasirengę“, – sakė jis ir pabrėžė, kad grįžimą į regioną reikėtų atidėti ramesniems laikams.

A. Pavliukas taip pat pabrėžė, kad vis dar išlieka „smogiamosios grupės grįžimo Kyjivo kryptimi pavojus, užminuotų teritorijų pavojus ir priešo raketų smūgių tiek Kyjive, tiek visoje Ukrainoje galimybė“.

19:04 Pasirengimas Rusijos naftos ir dujų embargui užtruks kelis mėnesius

ES siekia išplėsti sankcijas Rusijai papildant jas naftos ir dujų embargu, tačiau tokiai priemonei pasiruošti užtruks mažiausiai kelis mėnesius, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė Europos pareigūnai. Plačiau skaitykite čia.

18:26 Rusija išsiunčia 18 ES misijos darbuotojų

Rusijos Užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad Europos Sąjungos atstovybės Rusijoje 18 darbuotojų buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis ir privalo palikti šalį.

Tokios priemonės Maskva ėmėsi po to, kai balandžio 5 dieną 19 Rusijos diplomatų buvo nurodyta išvykti iš ES.

URM pranešė, kad iškvietė Bendrijos ambasadorių Rusijoje Markusą Edererį ir informavo jį apie atsakomąsias priemones.

18:19 Šiaurės Makedonija išsiunčia dar 6 Rusijos diplomatus

Šiaurės Makedonija išsiunčia dar šešis Rusijos diplomatus, nuo ankstesnio panašaus žingsnio nepraėjus nė mėnesiui, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Diplomatai „užsiėmė Vienos konvencijai prieštaraujančia veikla“, sakoma ministerijos pranešime, turint omenyje tarptautinę sutartį, reglamentuojančią diplomatinio darbo protokolus.

Rusijos ambasada pareiškė, kad jos diplomatams mesti kaltinimai yra „visiškai nepagrįsti“, ir perspėjo „rimtomis pasekmėmis“.

Mažytė Balkanų valstybė pastaraisiais metais jau keturis kartus anksčiau išsiuntė Rusijos diplomatų.

17:46 Užblokuota „The Moscow Times“ svetainė rusų kalba

Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucija penktadienį dėl karo Ukrainoje nušvietimo užblokavo nepriklausomo naujienų portalo „The Moscow Times“ tinklapį rusų kalba.

„The Moscow Times“, kurio originalią versiją anglų kalba 1992 metais pradėjo leisti olandų verslininkas Derkas Saueris, pareiškė, kad leidinio rusų redakcija buvo uždaryta dėl, teisėsaugos teigimu, „melagingo pranešimo apie riaušių policijos pareigūnus, atsisakančius kariauti Ukrainoje“. Portalo svetainė anglų kalba nebuvo paveikta.

17:31 Per parą Ukrainos pasienį turi pasiekti ginkluotės siunta iš JAV

Per artimiausias 24 valandas į regioną turėtų atskristi pirmoji siunta iš naujo 800 mln. USD vertės JAV pagalbos paketo Ukrainai, sako aukšto rango JAV pareigūnas, kurį cituoja CNN.  

Jo teigimu, siuntą pasienyje paims ukrainiečiai ir įveš į šalį.

Siuntos turinys neatskleidžiamas, tačiau pareigūnai anksčiau yra sakę, kad vienos pirmųjų bus išsiųstos haubicos ir su jomis susijusi amunicija, taip pat radarai.

17:23 Vokietijos ministras ragina tautiečius „nervinti Putiną“ taupant dujas

Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas penktadienį paskelbtame interviu paragino tautiečius taupyti energiją ir tokiu būdu „nervinti Putiną“, šaliai siekiant sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškų dujų dėl karo Ukrainoje.

Duodamas interviu žiniasklaidos grupei „Funke“ ministras sakė, kad žmonės gali imtis „labai paprastų“ priemonių vartojimui sumažinti.

„Sakyčiau, kad paprastai visada galime sutaupyti 10% (energijos)“, – teigė ministras.

16:54 Ukraina: Mariupoliui atakuoti panaudoti tolimojo nuotolio bombonešiai

Pirmą kartą nuo invazijos pradžios Rusija panaudojo tolimojo nuotolio bombonešius apgultam Mariupolio uostamiesčiui atakuoti, pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas Oleksandras Motuzyjanykas, kurį cituoja „Reuters“.  

Jo teigimu, Rusija telkia pastangas užimti Rubižnės, Popasnos ir Mariupolio miestus.

O. Motuzyjanykas pridūrė, kad Mariupolyje, kurio Rusijos pajėgoms vis dar nepavyko visiškai užimti, tęsiasi mūšiai gatvėse. Jis sakė, kad aktyvios kovos vyksta aplink Mariupolio Illicho plieno ir geležies gamyklą, taip pat uosto rajone.

16:43 Kyjivo valdžia: kasdien sugrįžta po 40.000–50.000 žmonių

Kasdien į Kyjivą grįžta kelios dešimtys tūkstančių gyventojų, kurie anksčiau buvo evakavęsi, sako Ukrainos sostinės mero pavaduotojas Mykolas Povoroznykas. 

„Kiekvieną dieną grįžta daug žmonių, tai matyti iš eilių prie įvažiavimo į Kyjivą. Jei kalbėsime skaičiais, į Kyjivą kasdien atvyksta 40.000–50.000 žmonių“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie dėl to kylančias problemas, M. Povoroznykas teigė, kad tai transporto problemos, nes miestas intensyviai ruošėsi gynybai, įrengė įtvirtinimus ir kontrolės postus, kurie dabar trukdo eismui.

16:07 Ukrainos verslams Lietuvoje – lengvatinės paskolos

Į Lietuvą iš Ukrainos laikinai persikeliantys verslai netrukus jau galės gauti lengvatines paskolas. Be to, Lietuva sudarė galimybes nuotoliniu būdu šalyje dirbantiems ukrainiečiams ir toliau mokesčius mokėti Ukrainai, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Penktadienį Kyjive apsilankiusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Lietuva yra pasiruošusi prisidėti prie Ukrainos atkūrimo ir tapti jos verslo tramplinu į Europos Sąjungos rinką. Plačiau skaitykite čia

15:57 Rusijoje užblokuotas Prancūzijos radijo RFI tinklalapis

Rusijos ryšių ir žiniasklaidos priežiūros agentūra „Roskomnadzor“ penktadienį užblokavo prieigą prie Prancūzijos radijo RFI tinklalapio, pareiškusi, kad šiame puslapyje buvo pažeidinėjamas įstatymas, draudžiantis platinti melagingą ar ekstremistinę informaciją.

RFI tinklalapis penktadienį buvo įtrauktas į „Roskomnadzor“ blokuojamų tinklalapių sąrašą. Naujienų agentūros AFP žurnalistai Maskvoje sakė nebegalėję prieiti prie šio radijo svetainės versijų anglų, prancūzų ar rusų kalbomis.

15:48 Ukraina: rusams nepavyko evakuoti kreiserio „Moskva“ įgulos

Rusai nesugebėjo evakuoti ukrainiečių atakuoto kreiserio „Moskva“ įgulos, penktadienį spaudos konferencijoje sakė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovė Natalija Humeniuk.

Jos teigimu, atlikti gelbėjimo operacijos neleido oro sąlygos: „Po smūgio sprogo šaudmenys – prasidėjo kova dėl išlikimo. Stebėjome, kaip kiti laivai bandė padėti, bet net gamtos jėgos buvo Ukrainos pusėje. Audra neleido nei ramiai vykdyti gelbėjimo operacijos, nei evakuoti įgulos“.

„Moskva“ nuskendo Juodojoje jūroje po to, kai į laivą, anot Ukrainos pajėgų, pataikė dvi jų paleistos raketos „Neptun“.

15:21 JT: pabėgėlių iš Ukrainos skaičius viršijo 5 mln. 

Jau daugiau kaip 5 mln. žmonių pasitraukė iš Ukrainos nuo Rusijos karinės invazijos pradžios vasario 24 dieną, penktadienį parodė Jungtinių Tautų duomenys.

JT pabėgėlių reikalų agentūra UNHCR nurodė, kad per minėtą laikotarpį iš Ukrainos pasitraukė 4.796.245 mln. šios šalies piliečių. Tuo metu JT Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) sako, kad į kaimynines šalis pabėgo dar beveik 215.000 trečiųjų šalių piliečių.

15:12 JAV gavo Rusijos notą dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Antradienį Rusija išsiuntė Jungtinėms Valstijoms oficialią diplomatinę notą, kurioje įspėjo, kad ginklų sistemų tiekimas Ukrainai „įpila žibalo“ į konfliktą ir gali sukelti „nenuspėjamų pasekmių“. Apie tai pranešė „The Washington Post“, kuris matė laiško kopiją; amerikiečių leidinį cituoja unian.net.

Dokumentą, pavadintą „Dėl Rusijos susirūpinimo masiniu ginklų ir karinės įrangos tiekimu Kijevo režimui“, Valstybės departamentui nusiuntė Rusijos ambasada Vašingtone.

„Raginame JAV ir jų sąjungininkes sustabdyti neatsakingą Ukrainos militarizavimą, kurio pasekmės regioniniam ir tarptautiniam saugumui yra nenuspėjamos“, – sakoma notoje.

15:09 Jau skaičiuojama, kiek kainuos atstatyti Ukrainą

Nors Rusijos pradėtas karas Ukrainoje vis dar verda, ekonomistai jau pradeda skaičiuoti, kiek lėšų reikės karo nualintai Ukrainai atstatyti. Ekspertai pastebi, kad pokario metu Ukrainai teks daug naujų finansinių iššūkių, todėl šalis ir pati turi būti pasiryžusi drąsioms reformoms. Plačiau skaitykite čia.

14:59 Luhansko srities vadovas: Rubižnėje – poziciniai mūšiai

Rubižnėje toliau vyksta poziciniai mūšiai, pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus. Jo teigimu, Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaiko gynybines pozicijas.

S. Haidajus taip pat pabrėžė, kad iš miesto beveik nieko nebeliko:  „Rubižnė. Sunku atpažinti. Štai kaip iš tikrųjų atrodo „rusų pasaulis“: sielvartas, mirtis ir griuvėsiai, kuriuos atneša Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariai – negailestingi civilių gyventojų žudikai. Vietoj pramoninio miesto – griuvėsiai. Orkai sunaikino viską“.

14:40 Smogta raketų gamybos įmonei „Vizar“

Paaiškėjo, kad įmonė prie Kyjivo, kuriai praeitą naktį smogė Rusijos pajėgos, yra „Vizar“, kurios fabrike Vyšnevėje buvo gaminamos raketos „Neptun“. Tokios raketos, anot Ukrainos kariuomenės, buvo panaudotos nuskandinti rusų Juodosios jūros laivyno flagmanui „Moskva“.

Per ataką vienas „Vizar“ cechas ir administracinis pastatas buvo smarkiai apgadinti. Plačiau skaitykite čia

Sugriauti pastatai „Vizar“ komplekse. Fadelio Sennos (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Sugriauti pastatai „Vizar“ komplekse. Fadelio Sennos (AFP / „Scanpix“) nuotr.

14:27 Zaporižios regiono vadovas: pagrobta šimtai žmonių

Nuo karo pradžios Zaporižios srityje pagrobta šimtai žmonių, „Telegram“ kanale rašo regiono administracijos vadovas Oleksandras Staruchas. „Tarp jų yra politikų, žurnalistų, mokytojų“, – teigė jis, pridėdamas kai kurių pagrobtųjų sąrašą.  

14:20 Šiauliuose uždaromas ukrainiečių registracijos centras

Šiauliuose uždaromas ukrainiečių registracijos centras, karo pabėgėliai toliau bus priimami Migracijos departamento skyriuje, penktadienį informavo savivaldybė. Pasak jos, nuo šiol Ukrainos piliečiai galės registruotis Aušros alėjoje esančiame departamento padalinyje.

14:12 Mykolajive apšaudomi gyvenamieji kvartalai

Rusijos kariuomenė iš daugkartinio raketų paleidimo įrenginio apšaudė vieną iš Mykolajivo rajonų ir sužeidė civilių gyventojų, savo „Telegram“ kanale pranešė Mykolajivo srities tarybos vadovė Anna Zamazejeva. Ji pažymėjo, kad ten gyvenamieji kvartalai, o jokių karinių objektų nėra.  

13:54 JAV mano, kad karas gali tęstis iki 2022 m. pabaigos

Antony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, Europos sąjungininkams pareiškė, kad Jungtinės Valstijos mano, jog Rusijos karas Ukrainoje gali tęstis iki 2022 m. pabaigos.

Vienas aukšto rango Valstybės departamento pareigūnas sakė, kad Blinkenas „su savo kolegomis aptarė mūsų susirūpinimą, kad konfliktas gali užsitęsti, tačiau visi jo pokalbiai sukosi apie tai, kaip geriausiai jį kuo greičiau sustabdyti“, praneša CNN.

13:28 Charkive apšaudyti autobusai su civiliais gyventojais

Rusijos kariškiai apšaudė autobusus su evakuojamais Charkivo srities gyventojais, žuvo septyni žmonės ir dar 27 buvo sužeisti, pranešė Charkivo srities prokuratūros spaudos tarnyba.

„Vadovaujantis Charkivo srities prokuratūros procesu, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo kartu su tyčiniu nužudymu (Ukrainos baudžiamojo kodekso 438 straipsnio 2 dalis)“, – sakoma pranešime.

Apšaudyti autobusai. Charkivo srities prokuratūros nuotr.
Apšaudyti autobusai. Charkivo srities prokuratūros nuotr. 

13:16 Rusija skelbia padariusi pažangą apgultame Mariupolio uostamiestyje

Rusijos kariuomenė penktadienį pareiškė, kad padarė pažangą apgultame Mariupolio uostamiestyje.

„Rusijos kariuomenės ir Donecko liaudies milicijos dalinių grupuotė, vykdydama puolimą Mariupolio mieste, visiškai išlaisvino Iljičiaus plieno gamyklą iš Ukrainos nacionalistų“, – sakoma penktadienį paskelbtame generolo majoro Igorio Konašenkovo, Rusijos kariuomenės atstovo spaudai, pareiškime, praneša CNN.

13:07 Stiprūs apšaudymai Donecko srityje

Pavlo Kyrylenko, Donecko srities karinės administracijos vadovas, pranešė, kad „beveik visos Donecko srities gyvenvietės palei fronto liniją yra atakuojamos“.

P. Kyrylenko atkreipė dėmesį į sunkią Marijinkos miestelio padėtį, kuriame, pasak jo, nuo Rusijos invazijos pradžios žuvo 11 civilių gyventojų. Jis sakė, kad miestas smarkiai nukentėjo: sugriauta beveik 100 namų, nukentėjo 13 daugiaaukščių pastatų ir trys mokyklos.

„Nepaisant nuolatinio apšaudymo, kasdien iš bendruomenės evakuojami civiliai gyventojai. Iki šios dienos iš Marijinkos iškeldinta mažiausiai 350 žmonių“, – P. Kyrylenko citavo CNN.

13:01 Rusija perspėja dėl „pasekmių“, jei Suomija, Švedija taptų NATO narėmis

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį perspėjo dėl neįvardytų „pasekmių“, jei Suomija ir Švedija įstotų į JAV vadovaujamą NATO gynybos aljansą po to, kai Maskva pasiuntė karius į Ukrainą.

„Pasirinkimas priklauso nuo Švedijos ir Suomijos valdžios institucijų. Tačiau jos turėtų suprasti tokio žingsnio pasekmes mūsų dvišaliams santykiams ir visai Europos saugumo architektūrai“, – sakoma Marijos Zacharovos, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai, pareiškime.

12:41 Po atakos Kachovkoje žuvo du žmonės

Kachovkoje, Chersono srityje, po Rusijos smūgio žuvo du žmonės.

„Du žmonės žuvo, trys buvo sužeisti (vieno iš jų būklė sunki, jis gydomas reanimacijoje, dviejų būklė vidutinio sunkumo). Visi jie sužeisti šrapnelių“, – „Facebook“ pranešė Kachovkos miesto teritorinė bendruomenė.

12:26 A. Anušauskas: „Moskva“ didelis praradimas Rusijos kariuomenei

Nuskendęs Rusijos kreiseris „Moskva“ yra didelis praradimas šios šalies kariuomenei, nes buvo didžiausias karinis pajėgumas Juodosios jūros laivyne, sako Arvydas Anušauskas, Lietuvos krašto apsaugos ministras. Plačiau skaitykite čia.

[infogram id="6f991d49-4eb0-4ca1-b26c-18c0fcb8713f" prefix="3Qn" format="interactive" title="kreiseris moskva"]

12:10 Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad per nuo karo pradžios jau nukovė 20.000 karių, 756 tankus ir 4.528 vienetus karinės technikos.

11:59 „Fazer“ parduoda savo gamyklas Rusijoje

Viena didžiausių kepyklų Rusijoje suomių „Fazer“, paskelbusi apie pasitraukimą iš šalies dėl karo Ukrainoje, parduoda savo gamyklas. Pasiūlymų parduoti verslą „Fazer“ yra sulaukusi dar pernai. Tačiau dabar potencialius pirkėjus baugina sunkiai įgyvendinama sąlyga – mokėti tektų valiuta į įmonės sąskaitą Nyderlanduose. Plačiau skaitykite čia.

11:45 Mariupolio gynėjai prašo pagalbos ir atblokuoti miestą

Majoras Serhijus Volyna, Mariupolio 36-osios atskirosios jūrų pėstininkų brigados vadas, ragina valdžios institucijas kuo greičiau atblokuoti Mariupolį karinėmis arba politinėmis priemonėmis.

Pasak S. Volyno, nuo balandžio 15 d. ryto Mariupolio gynėjai kaunasi įnirtingai, priešas agresyviai žengia į priekį, padėtis labai sudėtinga, bet kariai neketina pasiduoti, praneša Ukrainos „Pravda“

11:31 Mariupolio valdžia: rusai neleidžia laidoti mirusiųjų

Mariupolio miesto taryba „Telegram“ pranešė, kad Rusijos pajėgos neleidžia gyventojams laidoti, kaip įtariama, rusų karių nužudytų civilių.

Teigiama, kad kiekviename kieme dabar yra po prižiūrėtoją, kuris užtikrina šios taisyklės laikymąsi.

Ukrainos duomenimis, Mariupolyje yra 13 mobiliųjų krematoriumų, o miesto valdžia įtaria, kad rusai bando nuslėpti karo nusikaltimus.

11:27 Rusija raketomis atakavo Kyjivą, siekdama atkeršyti už Ukrainos „teroro išpuolius“

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad raketomis atakavo Kyjivą, ir perspėjo, kad tokie išpuoliai bus vykdomi vis dažniau, siekiant atkeršyti už tai, ką ji pavadino Ukrainos „teroro išpuoliais“ arba „sabotažo aktais“ Rusijoje.

Rusija teigia, kad jos jūrinės sparnuotosios raketos naktį smogė į mieste esančią gamyklą, gaminančią oro gynybos sistemas ir prieštankines raketas.

Dėl to buvo sunaikintos gamyklos „ilgojo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketinių sistemų, taip pat priešlaivinių raketų gamybos ir remonto dirbtuvės“, pridūrė ministerija savo „Telegram“ kanale paskelbtame pareiškime.

10:57 Ukrainos nacionalinis bankas: ekonomika sunyks mažiausiai trečdaliu

Ukrainos nacionalinis bankas, nusprendęs karo sąlygomis bazinių palūkanų nekeisti, pateikė niūras makroekonomines prognozes šiems metams – ekonomika sunyks mažiausiai trečdaliu, o infliacija gali viršyti 20%.

„Dabartinėmis sąlygomis bazinių palūkanų normos poveikis pinigų-kreditavimo ir valiutų rinkoms yra ribotas. Atsižvelgiant į tai, bazinės palūkanos lieka 10% dydžio“, – teigiama banko pranešime.

Jis patikino, kad šalies ekonomikai ir finansų sistema vėl pradėjus normaliai funkcionuoti, bus palaipsniui grįžtama prie tikslinės infliacijos režimo ir plaukiojančio nacionalinės valiutos kurso mechanizmo.

10:42 Ukraina: per Rusijos smūgius rytuose žuvo 5 žmonės

Ukraina penktadienį paskelbė, kad per Rusijos smūgius šalies rytuose žuvo penki žmonės. Ukrainos Prezidentūros paskelbtame pareiškime sakoma, kad du žmonės žuvo, o dar du buvo sužeisti rytiniame Luhansko regione. Kaimyniniame Donecko regione žuvo trys ir buvo sužeisti dar septyni žmonės.

Penktadienio pareiškime priduriama, jog netoli sostinės Kyjivo esančiame Vasylkivo rajone buvo girdimi sprogimai, bet suveikė oro gynyba.

10:40 Susitarta dėl devynių humanitarinių koridorių

 Iryna Vereščuk, Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja, pranešė, kad penktadienį susitarta dėl devynių humanitarinių koridorių.

Norintieji evakuotis iš Mariupolio, Berdiansko, Tokmako ir Energodaro miestų į Zaporožę gali tai padaryti asmeniniais automobiliais, rašė ji paskelbtame pranešime „Telegram“.

Humanitariniai koridoriai Luhansko srityje veiks priklausomai nuo to, ar bus Rusijos pajėgų nutrauks apšaudymą, pridūrė ji.

10:16 Skadovske rusų pajėgos užkabino savo vėliavas ant miesto tarybos pastato

Skadovske, kurį užėmė Rusijos pajėgos, kariai nuėmė Ukrainos vėliavas nuo miesto tarybos pastato ir miesto centre esančio stiebo ir pakabino savo trispalves, pranešė Aleksandras Jakovlevas, Skadovsko meras.

„Šį rytą Skadovske okupantai nuėmė Ukrainos vėliavas nuo miesto tarybos pastato ir nuo vėliavos stiebo miesto centre. Jie pritvirtino savo trispalves. Taip jie sako, kad ateityje prisiima visą atsakomybę už viską, kas vyksta mieste ir bendruomenėje“, – rašė jis .

Pasak A. Jakovlevo, Skadovsko miesto taryba nebendradarbiaus su okupantais. 

„Nuo šiandien nė vienas vykdomojo komiteto darbuotojas nedirbs pastate po priešo vėliava. Nepriklausomai nuo išorinių aplinkybių ir kadencijų, mūsų tarnystė Ukrainai, gimtajam miestui ir bendruomenei tęsiasi. Nesvarbu, kokias vėliavas okupantai pakabins ant pastatų ir aikštėse, jos niekada negalės pakeisti mūsų geltonų laukų ir mėlyno dangaus spalvų“, – rašė jis.

09:57 Šalys apsikeitė į nelaisvę paimtais kariais

Ukrainos pietinėje Chersono srityje apsikeista į nelaisvę paimtais Rusijos ir Ukrainos kariais, pranešė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Po intensyvių derybų Posad-Pokrovskės kaime keturi rusų belaisviai buvo iškeisti į penkis ukrainiečių karius, praneša BBC.

Rusija tvirtino kontroliuojanti Chersoną karo pradžioje, tačiau Ukraina susigrąžino dalį jo teritorijos.

09:48 Lietuvoje registruota 45.500 karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota 45.500 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 18.600 iš jų – nepilnamečiai, rodo penktadienį skelbiami Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 580 asmenų, iš jų – 200 nepilnamečių, 50 vaikų dar buvo nesulaukę šešerių.

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 516 – šis rodiklis daugmaž stabilus jau daugiau nei savaitę.

09:26 JK: „Moskvos“ netekimas paskatins Rusiją peržiūrėti savo jūrinę laikyseną Juodojoje jūroje

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija atkreipė dėmesį, kad būdamas Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanas, „Moskva“ atliko svarbų vadavietės ir priešlėktuvinės gynybos mazgo vaidmenį.

„Šis incidentas reiškia, kad nuo įsiveržimo į Ukrainą Rusija jau patyrė žalos dviem pagrindiniams karinio jūrų laivyno ištekliams: pirmasis iš jų – kovo 24 d. Rusijos „Aligator“ klasės desantinis laivas „Saratov“. Abu šie įvykiai greičiausiai paskatins Rusiją peržiūrėti savo jūrinę laikyseną Juodojoje jūroje“, – teigiama JK pranešime. 

09:18 Nuo karo pabėgusiems ukrainiečių vaikams bus rengiamos nemokamos vasaros stovyklos

Nuo karo pabėgusiems ukrainiečių vaikams bus rengiamos nemokamos vasaros stovyklos, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ji informavo paskelbusi konkursą stovyklų organizatoriams, kurie planuotų rengti bendras ukrainiečių ir lietuvių vaikų stovyklas. Finansavimas stovykloms bus skiriamas iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos asignavimų.

09:15 CŽA vadovas: yra galimybė, kad Rusija panaudotų taktinį arba mažo galingumo branduolinį ginklą

Ketvirtadienį sakydamas kalbą Džordžijos technikos universitete Atlantoje Williamas Burnsas, Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovas, sakė, kad Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, gali panaudoti taktinį arba mažo galingumo branduolinį ginklą dėl karinių nesėkmių įsiveržiant į Ukrainą.

„Atsižvelgiant į galimą prezidento V. Putino ir Rusijos vadovybės desperaciją, į nesėkmes, su kuriomis jie iki šiol susidūrė kariniu požiūriu, niekas iš mūsų negali lengvabūdiškai vertinti grėsmės, kurią kelia galimas taktinio ar mažo galingumo branduolinio ginklo panaudojimas“, – sakė CŽA vadovas.

„Akivaizdu, kad esame labai susirūpinę. Žinau, kad Prezidentas Bidenas yra labai susirūpinęs dėl to, kad būtų išvengta trečiojo pasaulinio karo, kad būtų išvengta ribos, kai, žinote, branduolinis konfliktas taptų įmanomas“, – kalbėjo W. Burnsas.

08:55 Ukraina: tiriama daugiau kaip 6.500 įtariamų karo nusikaltimų

Ukrainos prokuratūra pranešė, kad tiriama daugiau kaip 6.500 įtariamų karo nusikaltimų, kuriuos Rusijos kariai įvykdė Ukrainoje.

Iš viso pranešta apie 6.673 karo nusikaltimų atvejus, patvirtinta, kad karo metu žuvo 198 vaikai.

08:46 Į Ukrainą grįžo 870.000 pabėgėlių

870.000 pabėgėlių, kurie paliko šalį prasidėjus plataus masto karui su Rusija, grįžo į Ukrainą. Kasdien į šalį grįžta apie 30.000 žmonių, praneša Jungtinės Tautos.

08:31 Moldova uždraudė karo simboliką

Moldovos parlamento nariai uždraudė Rusijos karo simboliką, įskaitant raides Z ir V bei Georgijaus (šv. Jurgio) juostelę.

Penkiasdešimt trys Moldovos parlamento nariai, priklausantys proeuropietiškai daugumai, priėmė įstatymo projektą, kuriuo nustatomos baudos už tokių simbolių gaminimą, platinimą, dėvėjimą ir demonstravimą, praneša BBC.

08:18 Ketvirtadienį evakuoti 2.557 žmonės

Ketvirtadienį humanitariniais koridoriais iš Ukrainos miestų buvo evakuoti 2.557 žmonės,  iš jų 289 – iš Mariupolio, sakė Iryna Vereščuk, Ukrainos vicepremjerė.

08:14 Slovakijos gynybos ministras pasakė, kad V. Putinas yra lygiavertis Hitleriui

Jaroslavas Nadas, Slovakijos gynybos ministras, interviu laikraščiui „The New York Times“ pavadino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „lygiaverčiu Hitleriui“ dėl jo invazijos į Ukrainą.

„Ukraina tiesiogine prasme kovoja už mūsų ateitį“, – pridūrė jis.

08:08 Rusija prašo Brazilijos paramos tarptautinėse organizacijose

Rusija paprašė Brazilijos paramos tarptautinėse organizacijose, Tarptautiniame valiutos fonde (TVF), Pasaulio banke ir G-20 šalių grupėje, kad padėtų jai atremti Vakarų įvestas sankcijas po įsiveržimo į Ukrainą, sakoma laiške, su kuriuo susipažino agentūra „Reuters“. Išsamiau skaitykite čia.

07:50 Ukrainoje dėl karo ima trūkti maisto

Ukrainoje ima trūkti maisto, nes Rusijos karo laivai blokuoja Ukrainos uostus ir prekybą Juodojoje jūroje, pranešė Tarasas Kačka, Ukrainos ekonomikos ministro pavaduotojas.

Jis sakė, kad Rusijos laivai, šaudantys į komercinius laivus, trukdo Ukrainai eksportuoti kukurūzus, kviečius ir augalinį aliejų.

„Jei ne Rusija, Afrikai ir Artimiesiems Rytams nereikėtų galvoti, kur rasti daugiau pinigų kviečiams pirkti“, – jį citavo BBC.

07:34 Ukraina: Rusija bando užimti Popasnos ir Rubežnės miestus

Ukrainos kariuomenė šį rytą savo naujausioje operatyvinėje ataskaitoje nurodė, kad Rusijos kariai Donecko kryptimi labiausiai bando užimti Popasnos ir Rubežnės miestus.

Pareigūnai taip pat teigė, kad Ukrainos kariai per pastarąją parą sėkmingai užkirto kelią aštuonioms Rusijos atakoms Donecko ir Luhansko sričių teritorijoje.

07:31 A. Navalnas ragina kovoti su Rusijos propaganda

Aleksejus Navalnas, kalinamas Kremliaus kritikas, ketvirtadienį paragino Vakarų technologijų milžines atverti „informacinį frontą“ ir rengti reklamos kampanijas, skirtas rusams.

„Raginu Jungtinių Valstijų prezidentą, [britų premjerą] Borisą Johnsoną, Europos Komisiją, [EK pirmininkę] Ursulą von der Leyen, [„Meta“ vadovą] Marką Zuckerbergą skubiai rasti sprendimą, kaip užgniaužti Putino propagandą, pasinaudojant viešumo galimybėmis socialinėje žiniasklaidoje“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mums reikia viešumo. Daug viešumo“, – pridūrė A. Navalnas.

07:07 Į Ukrainą išvyksta pirmosios lietuvių medikų komandos

Penktadienį dirbti Rusijos puolimą patiriančios Ukrainos ligoninėse išvyksta pirmosios medikų komandos iš Lietuvos. Kol kas iškeliauja dvi komandos, iš viso 24 medikai. Kiekvienoje yra po keturis gydytojus ir aštuonis slaugytojus. Planuojama, kad kariaujančioje šalyje jie dirbs dvi savaites. 

„Sulaukėme prašymo atsiųsti anestiozologų, reanimatologų, ortopedų-traumatologų, chirurgų. Kitaip tariant, labiausiai reikalinga pagalba atlikti operacijoms, gydyti traumas, sužeidimus“, – sakė Marius Čiurlionis, sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas.

Lietuviai taip pat veš Ukrainai medikamentų, įrangos. Kol kas nėra aišku, ar į Ukrainą bus siunčiama daugiau medikų komandų. 

07:05 Prancūzijos ambasada grąžinama iš Lvivo į Kyjivą

Prancūzija ketvirtadienį pranešė, kad jos ambasada Ukrainoje grįš į sostinę Kyjivą iš vakarinio Lvivo miesto, į kurį atstovybė buvo perkelta kovo pradžioje, prasidėjus Rusijos invazijai.

„Šis perkėlimas įvyks labai greitai ir leis Prancūzijai dar labiau sustiprinti savo paramą Ukrainai visose srityse, kad ji galėtų atremti vasario 24 dieną Rusijos pradėtą karą“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

07:02 Ukraina: Rusijos pajėgos į Donbasą bando veržtis iš Iziumės

Olehas Synjehubovas,  Charkivo gubernatorius, pranešė, kad itin sudėtinga situacija yra Iziume, nes iš ten, Ukrainos pareigūnų teigimu, Rusijos pajėgos bando veržtis į Donbasą.

„Vyksta aktyvūs karo veiksmai, o mūsų ginkluotosios pajėgos stabdo priešą, kad jis negalėtų gabenti savo technikos į Luhansko ir Donecko sritis“, – sakė jis.

O. Synjehubovas sakė, kad valdžia bando vykdyti „organizuotą evakuaciją“ iš Barvinkovės ir Lozovos – dviejų miestų Charkivo srities pietuose.

06:58 V. Zelenskis išreiškė pagarbą Ukrainos gynėjams

Naujausiame Volodymyro Zelenskio, prezidento, kreipimesi į tautą reiškiama pagarba Ukrainos gynėjams.

„Mes atlaikėme jau 50 dienų. Penkiasdešimt Rusijos invazijos dienų, nors okupantai mums davė ne daugiau kaip penkias. Šis laikotarpis, šios 50 dienų parodė man daugybę pasaulio lyderių kitaip“, – sakė jis, prisimindamas savo pokalbius ir susitikimus su daugeliu Vakarų lyderių.

Jis atvirai neužsiminė apie nuskendusį Rusijos flagmaną „Moskva“, tačiau pagyrė Ukrainos karius, „kurie parodė, kad rusų laivai gali plaukti... tik į dugną“.

„Milijonų ukrainiečių pasiekimas. Visų, kurie vasario 24 d. priėmė pagrindinį gyvenimo sprendimą – kovoti. Būti žmogumi. Nepasiduoti. Ir neišduoti.“

06:43 Ukrainos Charkivo regione nuo karo pradžios žuvo daugiau kaip 500 civilių

Nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, šalies rytinėje Charkivo srityje žuvo mažiausiai 503 civiliai, iš kurių 24 vaikai, ketvirtadienį pranešė Olehas Synjehubovas, gubernatorius.

„Tai nekalti civiliai gyventojai, mes jiems neatleisime už jokią [atimtą] gyvybę!“ – rašė jis.

O. Synjehubovas sakė, kad per praėjusią parą Rusijos pajėgos Charkive sudavė 34 raketų ir artilerijos smūgius, per kuriuos vienas žmogus žuvo ir aštuoni buvo sužeisti.

06:33 Pentagonas: „Moskva“ nuskendimas yra „didelis smūgis“

Pentagonas ketvirtadienį pareiškė, kad karinio laivo „Moskva“ nuskendimas po to, kai jį apėmė liepsnos, yra „didelis smūgis“ Rusijos karinėms jūrų pajėgoms Juodojoje jūroje, Maskvai pripažinus, kad laivas nuskendo.

„Tai didelis smūgis Juodosios jūros laivynui, tai... pagrindinė jų pastangų užtikrinti tam tikrą dominavimą Juodojoje jūroje dalis“, – CNN sakė Johnas Kirby, Pentagono atstovas spaudai.

„Tai turės įtakos jų galimybėms“, – pridūrė jis.

06:30 Rusija: „Moksva“ nuskendo dėl neramios jūros 

Rusijos gynybos ministerija patvirtino, kad „Moskva“ nuskendo. Kiek anksčiau ji teigė, kad Juodosios jūros laivyno flagmane kreiseryje „Moskva“, dalyvavusiame Maskvos kare prieš Ukrainą, sprogo šaudmenys, ir pridūrė, kad dėl padarytos žalos laivas „prarado pusiausvyrą“, kai buvo velkamas į uostą.

„Dėl neramios jūros laivas nuskendo“, – Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS citavo ministeriją.

Tuo metu Serhijus Bratčukas, Ukrainos Odesos uostamiesčio karinės administracijos atstovas, sakė, kad į laivą pataikė ukrainietiškos priešlaivinės raketos „Neptun“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Lenkijos parlamentas panaikino ES ginčytą teisėjų drausminės kontrolės sistemą 2

Lenkijos parlamentas antradienį nusprendė panaikinti kontroversišką įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo...

Verslo aplinka
2022.05.26
G. Nausėda sprendimą dėl kandidatavimo antrai kadencijai žada 2023 metų pabaigoje 4

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl kandidatavimo antrai kadencijai tikriausiai apsispręs 2023 metų...

Verslo aplinka
2022.05.26
L. Truss: Vakarai turi užtikrinti V. Putino pralaimėjimą Ukrainoje

Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi...

Verslo aplinka
2022.05.26
E. Macronas ragino R. T. Erdoganą gerbti Suomijos ir Švedijos sprendimą dėl NATO 1

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį paragino Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą...

Verslo aplinka
2022.05.26
Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

Verslo aplinka
2022.05.26
VRM ketina nebetęsti judėjimo ribojimo migrantams 2

Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma...

Verslo aplinka
2022.05.26
Estija tikisi SkGD terminalą paruošti iki rudens arba žiemos

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SkGD) importo terminalas, kaip patikino...

Verslo aplinka
2022.05.26
Vokietijos kancleris: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės ir nediktuos taikos sąlygų

Vladimiras Putinas, Rusijos autoritarinis lyderis, karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį sakė Olafas...

Verslo aplinka
2022.05.26
G. Landsbergis: siūlymai atiduoti dalį Ukrainos žemių Rusijai yra pavojingi Lietuvai

Pasigirstantys Vakarų šalių politikų ir ekspertų siūlymai dėl taikos atiduoti Rusijai dalį Ukrainos...

Verslo aplinka
2022.05.26
Seimas ėmėsi svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo projektą 1

Parlamentarai ketvirtadienio plenariniame posėdyje sutiko pradėti svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo...

Verslo aplinka
2022.05.26
ES įšaldyta 23 mlrd. Eur Rusijos centrinio banko turto

Europos Sąjungos (ES) valstybėse įšaldyta apie 23 mlrd. Eur (24,5 mlrd. USD) Rusijos centrinio banko turto,...

Verslo aplinka
2022.05.26
Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją 1

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti...

Rinkos
2022.05.26
G. Sorosas. Mūsų gyvenimo kova 1

Nuo paskutinio kasmetinio Pasaulio ekonomikos forumo susitikimo istorijos eiga smarkiai pasikeitė. Rusija...

Nuomonės
2022.05.26
R. Pocius: valstybė už elektrą kompensuos iki 9ct 4

Valstybė elektros vartotojams antrąjį šių metų pusmetį – nuo liepos iki gruodžio pabaigos – turėtų padengti...

Verslo aplinka
2022.05.26
Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
2022.05.26
Vengrija įveda papildomo pelno mokestį įmonėms 1

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves papildomo...

Verslo aplinka
2022.05.26
Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo 1

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

Verslo aplinka
2022.05.26
Infografika: Rusija laužo karo tabu ir atima vandenį Premium 1

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 6 mln. žmonių čia neturi visavertės prieigos prie vandens. Tai itin svarbus...

Verslo aplinka
2022.05.26
D. Kuleba: Ukrainai labai reikia salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai labai reikia salvinės raketų ugnies...

Verslo aplinka
2022.05.26
Trečiadienį – 158 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą nustatyti 158 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku