Lenkijoje mažinamas pajamų mokestis smulkiajam verslui

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pasirašė kaimynų ilgai lauktus mokestinių teisės aktų pakeitimus, numatančius, kad mažiesiems mokesčių mokėtojams ir jaunoms įmonėms pajamų mokestis mažinamas nuo 19% iki 15%. Toks tarifas Lenkijoje galios nuo 2017 m. sausio 1 d.
Lenkijos mokesčių sistema sutvarkyta kiek kitaip nei Lietuvos. Šiuo konkrečiu atveju esminis skirtumas tas, kad šalyje kaimynėje nėra pelno mokesčio, kurį Lietuvoje moka įmonės. Lenkijoje tiek verslas, tiek fiziniai asmenys moka pajamų mokestį (lenk. podatek dochodowy od osób prawnych ir podatek dochodowy od osób fizycznych).
Fiziniai asmenys, vykdantys individualią ir kitokios formos veiklą bei smulkios įmonės, kurių pajamos per metus neviršija 1,2 mln. Eur, laikomi smulkiaisiais mokesčių mokėtojais.
Šie teisės aktų pakeitimai palies apie 90% visų Lenkijos smulkiųjų mokesčių mokėtojų, t.y. apie 400.000 įmonių, skaičiuoja žurnalas Wprost.
Pakeitimais siekiama palengvinti gyvenimą smulkiajam verslui ir naujai besikuriančioms įmonėms, mat pastaraisiais metais jiems sunku gauti kapitalo investicijoms ir plėtrai, todėl smulkusis verslas šalyje po truputį nyksta.
Mokestinių naujienų portalo pit.pl duomenimis, beveik pusė Lenkijos smulkiųjų įmonių priverstos skolintis, kad išgyventų.
Wprost priduria, kad minėtais pakeitimais (mažesnis tarifas ne vienintelis, nors ir esminis) taip pat siekiama užkamšyti mokesčių sistemos landas, ribojant tam tikrus sandorius, kurie iki šiol būdavo sudaromi siekiant tik įgyti mokestinių lengvatų.
Be to, kaip pastebi žurnalo apžvalgininkai, mažesnį pajamų mokesčio tarifą vos atsisėdusi į premjero kėdę, pažadėjo Beata Szydło.
Mokesčių tarifai Lietuvoje
Apibendrintai kalbant, Lietuvoje įmonės moka pelno mokestį. Bazinis jo tarifas yra 15%. Mažoms įmonėms (kuriose dirba ne daugiau kaip 10 žmonių ir kurių mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300.000 Eur) taikomas 5% tarifas. O vadinamosioms socialinėms įmonėms 0% tarifas.
Gyventojai moka pajamų mokestį. Jo standartinis tarifas yra 15%. Pajamoms iš paskirstytojo pelno (pvz. dividendai) apmokestintos 20% tarifu, o individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas iš vertybinių popierių, apmokestinamos 5% tarifu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti