Pokalbis apie modernias piršlybas

Publikuota: 2017-09-17
„Bumble“ įkūrėja Whitney Wolfe. Eriko Pendzicho/REX nuotr.
svg svg
„Bumble“ įkūrėja Whitney Wolfe. Eriko Pendzicho/REX nuotr.
 

Dauguma interviu man kažkuo primena pasimatymus, bet skubant į susitikimą su Whitney Wolfe buvo ypač svarbu, kad viskas vyktų sklandžiai. Pažinčių šventykloje Wolfe yra aukščiausio rango šventikė. 2012 m. ji kartu su bendraminčiu sukūrė „Tinder“ programą mobiliesiems telefonams, kuri pakeitė mūsų susitikinėjimo įpročius.

Po dvejų metų ji iškėlė bendrovei seksualinio priekabiavimo bylą ir išėjo iš darbo. Netikėtai ji tapo seksizmo, kurį moterys patiria Silicio Slėnyje, simboliu. Verslininkė persikraustė į Teksaso valstiją ir įkūrė „Bumble“ (liet. „Kamanė“) – dar vieną susitikinėjimui skirtą mobiliąją programą, kuria naudojasi per 13 mln. žmonių. Dauguma vartotojų yra jauni hipsteriai, kuriems patinka feministinė programos pakraipa – moteris visada privalo žengti pirmąjį žingsnį. Tokia tad istorija, o jos herojei dar nėra 28-erių.

Ankstyvi pietūs

Vidurdienis yra gana ankstyvas metas pietums, todėl „Roka“ restoranas dar tuščias. Aš pažvelgiu į priekį, kur manęs jau laukia Wolfe – smulkaus sudėjimo besišypsanti moteris, dėvinti pilką megztinį ir juodos odos kelnes. Mums atsisėdus iš restorano kampo pasigirsta garsus skandavimas. Prieš pradėdami darbą restorano darbuotojai sustojo į ratelį motyvaciniam ritualui. Wolfe tuo žavisi: „Manau, man reikėtų tai suorganizuoti „Bumble“. Paprašysiu jų ateiti į mūsų darbovietę, paskleisti savo dvasios...“

Ji tik pusiau juokauja. Kai prie mūsų prieina padavėjas, Wolfe klausinėja jo apie ritualą. „Aš tiesiog manau, kad tai nuostabu. Man labai patinka, ketinu pradėti tai daryti pati“. Padavėjas atrodo šiek tiek sunerimęs ir paskatina mus užsisakyti gėrimus. Truputį per anksti gerti tradicinį aklų pasimatymų lubrikantą – alkoholį, tad mes užsisakome dietinės kokakolos – man ir „Oooo, mėtų arbatos, prašyčiau“ – jai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Nenuostabu, kad Wolfe idealiai tinka pirmam pasimatymui: ji trykšta entuziazmu viskam – nuo arbatos iki ateities technologijų. Mūsų pokalbyje vyrauja tokios frazės kaip „Iš tikrųjų?“ ir „Tučtuojau papasakok man“. Kai atskleidžiu, kad mano brolis ir jo mergina susipažino per „Bumble“, pašnekovė aikteli. Šios programos dėka jau įvyko daugiau nei 5.000 sužadėtuvių ir vedybų.

„Jau gimsta „Bumble“ kūdikiai, – sako Wolfe. – Jie gauna šliaužtinukus, ant kurių parašyta: „Mano mama žengė pirmąjį žingsnį“.

Ne ta suknelė

Aš augau tuo metu, kai pasirodė pirmieji socialiniai tinklai, tačiau jau nebuvau ant šio perversmo bangos – net nepastebėjau, kai buvo įkurtas „Facebook“ tinklalapis, nors tai įvyko vos per keletą metrų nuo mano bendrabučio kambario. Tad gal ir nekeista, kad niekada nebandžiau susitikinėti internetu. Šiandien, pasak „YouGov“ tinklalapio, trečdalis keturiasdešimties nesulaukusių Didžiosios Britanijos gyventojų naudojasi pažinčių paslaugomis internete. Na, nepradėjau iki dabar. Atsisiuntusi „Bumble“ – griežtai žurnalistinio tyrimo tikslais – aš susinervinau, kai mano profilis praktiškai nesulaukė dėmesio. Galiausiai mano draugė pastebėjo, kad visose savo nuotraukose aš vilkiu vestuvinę suknelę. Wolfe ši istorija atrodo labai juokinga. Aš jaučiuosi sena.

Ji mandagiai atsako, kad irgi jaučiasi sena. Jos darbuotojai tėra keletą metų už ją jaunesni, tačiau jie dažnai nesusikalba. „Mūsų amžius labai panašus, bet kai kalbame apie naujausias technologijų tendencijas, jaučiuosi, lyg tarp mūsų būtų kelių dešimtmečių skirtumas. Mobiliųjų programų pasaulyje laikas slenka kitaip. Ten pusmetis atitinka mūsų penkerius metus“. Ką gi daryti?

„Tiesiog reikia greičiau judėti į priekį.“

Moterys pradeda pirmos

Wolfe stebėjo perversmą žmonių santykiuose. Mūsų telefonai dabar mums leidžia atsirinkti potencialius gyvenimo partnerius pagal gyvenamąją vietovę, kilmę ar dalykus, kurių jie nemėgsta. Atstumti šiuos žmones irgi labai paprasta. Turime ne tik didelių galimybių, bet ir asmeninės etikos dilemų. Žinau „WhatsApp“ grupę, kurios narės keičiasi nuomonėmis apie jų rastus vartotojų profilius, atsakus į jų žinutes ir keistas situacijas, kurios kyla susitikinėjant telefonu. Kokią nuotrauką geriausia naudoti? Kaip sukurti patrauklesnį profilį?

Akivaizdu ir tai, kad skaitmeninių pažinčių sritis yra labai pelninga. „Match Group Inc“ – grupė, kuriai priklauso bendrovės „Match.com“, „OkCupid“ ir „Tinder“, – yra vertinama 4,3 mlrd. USD. „Bumble“ kompanijos išskirtinis bruožas („Tikrai ne reklaminis triukas“, – pabrėžia Wolfe), tinkantis feminizmo amžiui, yra tai, kad moteris raginama dominuoti. Pavyzdžiui, nors abiejų lyčių atstovai gali rodyti dėmesį, tik moteris gali pirmoji pradėti pokalbį. Nors Wolfe nenukrypsta nuo savo prekių ženklo retorikos, ji atvirai juokiasi iš technologijų evangelikų ambicijų. „Tiek daug verslininkų man sako: „Aš noriu atrasti kažką naujo ir pritrenkiančio“, o aš jiems sakau: „Gerai, bet kaip savo išradimą pritaikysi?“ Dažnai jie man atsako: „Nežinau, aš tik noriu atrasti kažką svarbaus“. Wolfe atsidūsta. „Negalima pradėti kažko didelio iš pradžių neišsprendus kažkokios mažos problemos, tiesa? Ir mano problema buvo tai, kad aš negalėjau pirmoji parašyti tiems vyrams, kuriems norėjau.“

Ši įsišaknijusi socialinė norma yra didesnės moterų problemos rodiklis. „Tai, ko mus mokė mums augant, persikėlė ir į skaitmeninę sritį. Tu turi leisti jam dominuoti, turi leisti jam rodyti iniciatyvą, tu turi laukti, gražiai atrodyti ir vaidinti tą patį vaidmenį, kurį tave verčia vaidinti tikrame gyvenime“. Panašu, kad „Bumble“ komandai to jau per daug: „Mums nepatinka, kaip tai veikia realiame gyvenime, ir mes bandysime tai pakeisti per technologijas“.

Lyg pasimatyme

Mes pietaujame restorane „Roka“, nes Teksaso valstijoje, kur ji persikraustė iš Silicio Slėnio, Wolfe ne visada gauna progą paragauti „sushi Austine“. Yra tik viena bėda: mano iracionali neapykanta žuvies produktams. Apie tai išgirdusi, Wolfe pasibaisi. Iš karto pasipila entuziastingi amerikietiški atsiprašinėjimai, ir ji pasiūlo mums nueiti kur nors kitur. „Ne, ne“, sakau aš ir valgiaraštyje susirandu vegetariškų patiekalų.

Po dešimties minučių mes vis dar neapsisprendėme, ką užsisakyti. Jei tai būtų „Bumble“ programa – brauk į dešinę, jei taip, į kairę – jei ne, – mūsų nesugebėjimas pasirinkti priverstų Wolfe komandą sunerimti. Galiausiai ji paprašo padavėjo išrinkti populiarų, bet „ne pernelyg egzotišką“ patiekalą, ir užsisako tunos nigiri bei lašišos tataki. Aš panikuoju ir užsisakau per daug patiekalų vien todėl, kad juose nėra žuvies. Tada, lyg tikrame pasimatyme, aš nusižiūriu jos užsakymą ir paprašau tos pačios miso sriubos.

Pabėgti nebėra kur

Santūrią Wolfe išvaizdą paįvairina rafinuoti akcentai: deimantų auskarai, „Cartier“ apyrankė, tviskanti ant jos riešo šalia senos plaukų gumytės. Netgi elegantiškoje aplinkoje, kur renkasi „Roka“ klientūra, ji kuria sveikos, žvalios moters įspūdį, lyg būtų ką tik grįžusi iš kalnų. Vėliau Wolfe atskleidžia, kad iš tiesų taip ir yra: „Slidinėjau ir nučiuožiau visai į šoną“. Nukentėjo tik jos sužadėtuvių žiedas, kuris dabar yra taisykloje (tiems, kam įdomu, ji sutiko savo sužadėtinį realiame gyvenime).

Wolfe užaugo konservatyvioje Salt Lake Sičio aplinkoje – ten tradiciniai gyvenimo elementai yra mokykla, sportas ir televizorius. Ar tada ją jau supo technologijos? Ne, bet nuolatos kompiuteriu susirašinėdavo su savo draugėmis, taip nuo jaunystės įsitraukdama į skaitmeninius psichologinius žaidimus. Tačiau tada vis tiek „galėjai nuo to pabėgti. Šiais laikais pabėgti nėra kur. Mes tik dar labiau panyrame į savo telefonus“.

Silicio slėnio įpročiai

Vėliau ji persikraustė į Silicio Slėnį, kur būdama 22-ejų metų prisijungė prie technologijų inkubatoriaus. Vienas žymiausių jos projektų buvo „Tinder“. Galiausiai Wolfe gavo rinkodaros viceprezidentės pareigas. Tuo pačiu metu ji pradėjo susitikinėti su kitu programos įkurėju – Justinu Mateenu. „Tinder“ programa buvo labai sėkminga (dabar ji turi apie 50 milijonų vartotojų), bet Wolfe darbas ir santykiai subyrėjo į šipulius. 2014 metais Wolfe iškėlė bendrovei bylą dėl seksualinio priekabiavimo, diskriminacijos ir jai sukelto streso. Buvęs kolega Mateenas darbo renginyje ją pavadino kekše. Bendrovė neprisiėmė atsakomybės, bet atlygino buvusiai darbuotojai suma, kurios dydis yra laikomas paslaptyje.

Silicio Slėnis jau seniai garsėja darbuotojų elgesiu, kuris gali svyruoti nuo neprofesionalaus iki visiškai nepadoraus. Žiniasklaida iš karto susidomėjo istorija apie realaus gyvenimo problemas, iškilusias turtingam skaitmeniniam jaunimui, o interneto aštrialiežuviai ėmė taikytis į Wolfe. Vieni ją vadino moterų teisių gynėja, kiti – pinigų besigviešiančia goduole.

Pokalbiui nukrypus „Tinder“ link ji giliai įkvepia, išsitiesia kėdėje ir pakeičia temą. „Aš nuoširdžiai linkiu jiems tik gero, – sako ji. – Ši rinka nėra skirta tik vienam žmogui. Meilė yra universali ir mes visi bandome ją skleisti skirtingais būdais.“ Tačiau jos patirtis aiškiai paliko randų. „Aš skaitydavau visiškai nepažįstamų žmonių nuomones. Tai mane labai įskaudino. Sukrėtė.“

Tuo metu su Wolfe susisiekė rusų verslininkas Andrey Andreevas, kito pažintims skirto socialinio tinklo įkūrėjas, ir pasiūlė jai sukurti naują programą. Wolfe sako, kad tikrai neketino tuo užsiimti. „Aš nebenorėjau dirbti pažinčių srityje. Tačiau galiausiai turėjau pripažinti, kad mano asmeninės problemos nėra svarbiausias dalykas pasaulyje.“ Netrukus buvo sukurta „Bumble“ programa. Šiuo metu tinklalapis turi vartotojų daugiau nei 20-yje šalių.

Silicio Slėnis vis dar turi problemų su seksizmu. Neseniai inžinierė Susan Fowler savo bloge parašė straipsnį apie seksizmą, kurį ji patyrė dirbdama „Uber“ bendrovėje. Ko Wolfe išmoko per tuos trejus metus, kupinus nemalonių įvykių? „Norėčiau žinoti, ar žmonių reakcija dabar būtų tokia pati, – sako ji. – Neturiu atsakymo į tą klausimą. Nežinau, ar į priekį pažengiau tik aš, – ji lukteli. – Man atrodo, kad mes, moterys, žengiame į priekį kartu.“

Kapitalizmas ir sąžinė

Atrodo, kad Wolfe nepasiilgsta gyvenimo Kalifornijoje tarp technologijų entuziastų. Kai pasidomiu, ar ten turi patikimų kolegų, ji nepamini nė vieno vardo. Tuomet klausiu, ar sunku pardavinėti produktą nenukrypstant nuo bendrovės misijos? Atsakydama ji kalba apie tai, kaip svarbu derinti kapitalizmą ir sąžinę, ir jos balse pasigirsta išmoktos litanijos gaidelės. „Tai yra keistas dalykas. Dažniausiai, kai bandai daryti kažką naujo, kartais tai gali būti maža niša, vienas tinklalapis ar kažkas panašaus.“ Bet ką tai turi bendro su „Bumble“? „Mes norime milijonų tinklalapio peržiūrų. Turime į tai žiūrėti kaip į verslą, bet tai nereiškia, kad negalime siekti kažko daugiau.“

Gal mes ir kalbame apie svarbiausias jaunų moterų problemas, bet tai nesustabdo valgymo. Kaip dažnai būna, užsisakėme per daug. Mano stalo pusė atrodo kaip ekologiškas ūkis: baklažanai, brokoliai, šparagai. Jaučiu pavydą žiūrėdama, kaip Wolfe valgo savo saldžiųjų bulvių tempurą. Ji bando mane sugundyti lašiša, bet jos pastangos nueina veltui. Tad kaip dėl feminizmo? Pats terminas per paskutinius dvejus metus tapo savotišku testu. Kiekviena politikė ir kino žvaigždė turi pasisakyti, ar save laiko feministe. Lavina nuomonių apie tai, ką moterys turėtų ar ko neturėtų daryti, galėtų visas lyčių atstoves po truputį išvesti iš proto. „Kai įkūriau „Bumble“, šia tema nebuvo taip plačiai diskutuojama. Tai tik įrodo, kad atėjus metui pasikeisti, mes atrandame būdų tai padaryti“, – sako Wolfe.

Urašas elgesio nepakeis

Bet gal tai tuščios kalbos? Ar dėvint marškinėlius su užrašu „Feministė“ iš tiesų galima pakeisti žmonių elgesį? „Nemėgstu kalbėti apie madų tendencijas, bet, deja, kai kurie žmonės iš feminizmo padarė madą. Tai neturėtų būti mada“, – sako Wolfe. Tačiau ši tema jai patinka: „Mane labiausiai erzina, kai girdžiu vyrus sakant: „Fui, feminisčių programa“. Kartais reikia žmones ir pamokyti“. „Bumble“ nekalba tuščiai: vyriškos lyties tinklalapio vartotojai neseniai buvo viešai kritikuoti dėl savo elgesio.

Wolfe sako, kad ji ne iš karto suprato tikrąją feminizmo reikšmę. „Man asmeniškai tai nebuvo svarbu, – sako ji. – Iš, tiesų nesupratau feminizmo tol, kol žiniasklaida nepradėjo su ja sieti mano vardo. Kurį laiką buvau moteris, kuri tiki, kad vyrams visada teikiama pirmenybė. Man tai nepatiko. Bet maniau, kad taip jau yra ir nieko čia nepakeisi.“ Dabartinėje jos komandoje dominuoja moteriškos lyties atstovės.

Trumpo prezidentavimo laikais neįmanoma išvengti pokalbio apie lyčių klausimus. Man tai paminėjus Wolfe nusijuokia ir užsimena, kad „Bumble“ paaukojo 50.000 USD „Planned Parenthood“ organizacijai. Taip ji gudriai išvengia atvirai politinio pasisakymo. „Mes norime įsitraukti į veiklą, kuri moterims sako: „Ei, mes tavęs nepaliksime bėdoje“. Nors mūsų produktas yra skirtas masėms, tu mums visada rūpėsi, lyg būtume draugės. Supranti?“

Wolfe baigė valgyti sushi – pasak jos, buvo labai skanu, – kol aš bandžiau įveikti savo brokolius. Ar bendrovių įkūrėjai kada nors ilsisi? „Žinai, ką aš kartais darau? Leidžiu telefono baterijai išsikrauti, o tada sakau: „Žinai ką, nemeluoju, mano telefonas mirė“ – prisipažįsta ji šiek tiek kaltai. Tačiau palyginus su kitais žmonėmis, kurie į restoraną įžengė prilipę prie savo telefonų ekranų, jos elgesys yra nepriekaištingas. Mobilusis telefonas lieka jos rankinėje tol, kol išimamas tam, kad man parodytų naują „Bumble“ biurą. Mano pašnekovės energija išduoda, kad jai dar neteko susidurti su sunkumais, kuriuos patiria dirbančios motinos. Ji man pasakoja apie savo planus darbe įkurti „mamyčių kambarį“ ir tardo mane apie įstatymus Didžiojoje Britanijoje, apie darbo ir asmeninio gyvenimo derinimą.

Daugiausia vartotojų – sekmadienio vakarą

Ar tiek laiko pradirbusi su technologijomis Wolfe išmoko kažko naujo apie žmones?

„Po kiek laiko pradedi suprasti, kada žmonės jaučiasi laimingiausi, labiausiai užsiemę, labiausiai išsiblaškę, labiausiai susidomėję.“ Tinklalapis sulaukia daugiausia vartotojų sekmadienio vakarais ir pirmadieniais. „Manau, kad tai mums daug pasako. Tai yra metas, kai žmonės turi daugiausia laisvo laiko, kai jie atsipalaiduoja arba kai juos apima liūdesys, kai jie jaučiasi šiek tiek vieniši.“

Gal ir nenuostabu, kad mūsų gyvenamoji vieta daro įtaką tam, kaip mes jaučiamės leisdami technologijoms reguliuoti mūsų asmeninius santykius. Viena abiejose Atlanto pusėse gyvenanti vartotoja man pasakė, kad Amerikoje „Bumble“ yra siejama su stipriomis moterimis. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje galima išgirsti skundų, kad programa tik padeda tingiems vyrams. Wolfe juokiasi ir atsako, kad jiems gal ir neprošal būtų sutikti nepriklausomą moterį. Visgi skirtumai tarp tautybių egzistuoja. Pavyzdžiui, prancūzėms nepatinka, jei joms liepi žengti pirmąjį žingsnį. Tačiau jei joms pasakysi, kad jos turi galimybę rinktis, jos iš karto susidomės.

Prasideda tradiciškai po pasimatymo kylantis ginčas apie tai, kas apmokės sąskaitą. Wolfe primygtinai siūlosi, bet aš esu dar atkaklesnė. Pamirškite apie moterų teisę žengti pirmąjį žingsnį, čia dominuoja „Financial Times“.

Tad ar iš tiesų įmanoma nukreipti meilės paieškas norima linkme? Mano brolis gal ir sutiko savo merginą per „Bumble“, bet tada paaiškėjo, kad ji buvo draugo sesuo, kurią jis buvo nelaimingai įsimylėjęs dar paauglystėje. Senos bendravimo taisyklės vis dar galioja. Kita vertus, be algoritmo pagalbos šie žmonės gal niekada ir nebūtų susitikę iš naujo. Wolfe linkteli. „Programa gali žmones suvesti antrą ar trečią kartą. Niekada nežinai, kas atsitiks, – sako ji. Tada nusišypso. – Man tai labai patinka. Tai yra moderni meilė.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Robotai, „atimsiantys jūsų darbą“ – ne toks jau ir baubas Premium

Robotizacija ir, kalbant plačiau, DI, tebėra daugybės mitų gaubiamos technologijos ir tendencijos. Galima...

Inovacijos
2022.06.26
„Amazon“ planas: „Alexa“ galės atkartoti bet kieno balsą

Technologijų bendrovė „Amazon“ teigia, kad jos kuriamas balsu valdomas skaitmeninis asistentas „Alexa“ galės...

Inovacijos
2022.06.25
„Avivos“ vadovė A. Blanc: einant aukštesnes pareigas, atsiranda atsakomybė pasisakyti dėl svarbių dalykų Premium

Britų draudimo bendrovės vadovė – apie kovą su seksizmu per visuotinį metinį susirinkimą, vaikystę...

Laisvalaikis
2022.06.25
Ukraina pranešė atgavusi vertingą senienų kolekciją, pavogtą iš Krymo muziejų

Ukraina penktadienį pranešė, kad, surengus virtinę policijos reidų, Kyjive konfiskuota didžiulė kelių...

Laisvalaikis
2022.06.24
Tyrimas: kas būsto turi daugiausiai, kur jis brangiausias ir kur pigiausia nuoma 1

Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių...

Finansai
2022.06.24
Misija – prikelti miegantį futbolo milžiną Premium 2

Žiūrint istoriškai, „AC Milan“ yra tikrų tikriausia Europos futbolo grietinėlė, pagal UEFA Čempionų lygos...

Laisvalaikis
2022.06.23
Per karą Ukrainoje sunaikinta per 150 kultūros ir istorijos paveldo objektų

Jungtinių Tautų ekspertai patvirtino, kad nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, šioje šalyje buvo visiškai...

Laisvalaikis
2022.06.23
„The Economist“: Viena – tinkamiausias gyventi pasaulio miestas

Austrijos sostinė Viena susigrąžino pirmąją vietą tinkamiausių gyventi pasaulio miestų sąraše, rodo...

Laisvalaikis
2022.06.23
Nuslinkus nuošliaužai, Gedimino kalnas laikinai uždaromas lankytojams

Trečiadienį nuslinkus nuošliaužai, Gedimino kalnas laikinai uždaromas lankytojams.

Laisvalaikis
2022.06.22
„Kanų liūtuose“ – karšta lietuvių sėkmė

Didžiausiame ir svarbiausiame kūrybiškumo festivalyje pasaulyje „Kanų liūtai“ vaizdo meno gamybos...

Rinkodara
2022.06.22
D. Muratovas pardavė Nobelio premijos medalį už 103,5 mln. USD, lėšas skirs ukrainiečių vaikams 1

Dmitrijus Muratovas, neseniai uždaryto nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaja Gazeta“ redaktorius, aukcione...

Laisvalaikis
2022.06.21
Vagystė versle – ką daryti, kai įprastos apsaugos nepakanka? Verslo tribūna

Vasaros ir atostogų metu vis daugėja nustatomų vagysčių. Ne tik svarbu apsaugoti savo privatų turtą, bet taip...

Inovacijos
2022.06.21
Mirė verslininkė I. Marozienė

Eidama 64-uosius metus mirė Irena Marozienė, verslininkė, „Amatininkų užeigos“ įkūrėja, pranešė jos dukra...

Laisvalaikis
2022.06.20
Išmontuotas paskutinysis taksofonas Lietuvoje 1

Pirmadienį Vilniuje šalia sostinės autobusų stoties telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ išjungė ir...

Laisvalaikis
2022.06.20
Mirė aktorius Regimantas Adomaitis 1

Eidamas 86-erius metus, mirė aktorius Regimantas Adomaitis, užuojautą dėl jo mirties paskelbė prezidentas...

Laisvalaikis
2022.06.20
„Kanų liūtuose“ varžosi 15 reklamos darbų iš Lietuvos

Birželio 20–24 d. vykstančiame didžiausiame ir svarbiausiame kūrybiškumo festivalyje pasaulyje „Kanų liūtai“...

Rinkodara
2022.06.20
Paslaptingas aukciono laimėtojas už pietus su W. Buffettu sumokės 19 mln. USD

Paslaptingas asmuo, kurio tapatybė neatskleidžiama, už teisę papietauti su legendiniu amerikiečių investicijų...

Laisvalaikis
2022.06.19
Kodėl tironai kuria eiles

Poeziją suprantame kaip kažką jautraus ar net sentimentalaus, nieko bendra neturinčio su brutalumu ir...

Laisvalaikis
2022.06.19
Karšta nušalinto „Google“ inžinieriaus istorija: sąmonė – dar ne dirbtinio intelekto reikalas Premium 1

- Iš esmės darau prielaidą, kad tu norėtum, jog daugiau žmonių „Google“ žinotų, kad gebi jausti. Ar tai yra...

Inovacijos
2022.06.18
Tyrimas: kas penktas Lietuvos gyventojas norėtų keisti karjerą į IT 7

Kas antras suaugęs Lietuvos gyventojas – 52% – mano, kad jo ar jos skaitmeninių įgūdžių ir žinių lygis yra...

Vadyba
2022.06.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku