Verslo lyderių apdovanojimai: 11-ą kartą išrinktas Metų CEO

Publikuota: 2021-11-12
Business 2022, verslo savininkams ir strategams. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.
svg svg
Business 2022, verslo savininkams ir strategams. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“
„Verslo žinios“

„Verslo žinios“ apdovanojo Metų CEO – vadovą, per metus sukūrusį daugiausia vertės visuomenei, darbuotojams ir akcininkams. Šiemet laurus nuskynė Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui.

Papildyta nugalėtojų citatomis, fotogalerija.

Šį titulą jis pelno jau trečią kartą. Pirmąjį kartą jis buvo įvertintas 2015-aisiais, o paskui ir 2019 m.

„Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu taip pat paaiškėjo, kuris vadovas pelnė daugiausia vz.lt skaitytojų simpatijų. Juo tapo Petras Masiulis, UAB „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Taip pat buvo išrinktas ir „Jaunasis metų CEO“. Ši nominacija atiteko Ovidijui Jalonskiui, Šiaulių baldų gamybos UAB „Vilmers“ vadovui.

Ekonomikos deimantas

Prieš paskelbiant nugalėtoją, premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad ne vieną vadovą iš nominuotų metų CEO ne vienerius metus pažįsta asmeniškai: „Tai tie žmonės, iš kurių aš pati dažnai semiuosi įkvėpimo. Kartais manoma, kad politikai ir verslininkai yra antagonistai, bet jų veikla ir sutarimas yra bendrų sprendimų priėmimo kelias.“

„Visi mes turime sugyventi visuomenėje. Kartais diskusijose verslą dažnai žeidžia, kai priešpastatomas interesas kitiems „šventiems“ dalykams. Kiekvienas turime interesų, tai yra gerai, teisinga, normalu. Tačiau iššūkis tokiems kaip aš – būtinybė tuos interesus suderinti taip, kad mes, kaip visuomenė, gautume didžiausią naudą“, – pabrėžė ji.

A. Markausko vadovaujama įmonė vadinama ekonomikos deimantu, ji, kai kurių ekonomistų vertinimu, pirmąjį šių metų ketvirtį ištraukė Lietuvą iš recesijos. Tai viena iš dviejų pramonės įmonių, kurios apyvarta perkopia milijardą – per praėjusius metus „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pardavimo pajamos pašoko nuo 440 mln. Eur iki 1,263 mlrd. Eur.

„A. Markauskas metų CEO tampa trečią kartą ir tai tik patvirtina jo aukštą kompetenciją. Labai svarbu akcentuoti, jog vertiname už praeitų metų rezultatus. O jie šiai bendrovei tikrai buvo įspūdingi. Pavyko greitai reaguoti į visuomenės poreikius ir išnaudoti susiklosčiusią situaciją rinkoje. Naujai pastatyta gamykla ir nenutrūkstami įmonės procesai įrodo, kad be stiprios vadybos tokių rezultatų nebūtų. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime pasaulinio lygio vadovų, iš kurių galime daug ko pasimokyti“, – teigia Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius.

Metų CEO VŽ teigia, kad jo vadovaujamos bendrovės verslo sėkmė ir augimas pandeminiu laikotarpiu buvo neatsiejamas nuo procesų įmonėje standartizavimo.

nuotrauka::1

„Žinoma, pandemija visiems buvo tam tikra šoko terapija. Pavyzdžiui, mums teko per trumpą laiką perorganizuoti darbą ir komandą suskirstyti į pamainas, kad jos nesusitiktų tarpusavyje. Daugybė kitų sprendimų taip pat buvo priimta labai greitai, pakeičiant vienas standartines schemas į kitas. Tačiau standartizuotą procesą pakeisti yra daug paprasčiau nei tokį, kuris yra nesutvarkytas“, – apie procesų standartizavimo lemiamą įtaką įmonės sėkmei kalba A. Markauskas.

„Prizas neabejotinai keliauja komandai. Tai ne tušti žodžiai, nes komanda šiuo laikotarpiu pademonstravo rezultatus, kurie svarbūs ne finansiškai, o gelbėjant pasaulį. Atėjo beveik 1.000 naujų darbuotojų, komanda padvigubėjo. Daugiausia tai labai jauni žmonės, kurie labai greitai įsiliejo ir visko išmoko. Jie daro tai, kas labai reikalinga kovai su pandemija ir daro tai labai gerai. Už viso to stovi „stuburas“ – kompanijos senbuviai“, – atsiimdamas prizas sakė Metų CEO.

„Manęs dažnai klausia, kaip tai įmanoma? Kaip per keturis su puse mėnesio pastatėme gamyklą ir ją paleidome pilnu pajėgumu? Įmanoma, nes daug metų esame labai aukštai išsikėlę kokybės, intensyvumo, produktyvumo, o svarbiausia – mokymosi kartelę. Kiekvieną dieną mokomės iš to, kas vakar buvo negerai ir galvojame, ką padaryti geriau“, – pasidalijo verslininkas.

[infogram id="8fa70eb3-76bc-49a9-9bb0-677f447a5a25" prefix="mxp" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Algimantas Markauskas"]

Šiemet dėl pagrindinės nominacijos taip pat varžėsi:

  • Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė;
  • Aliaksandras Alsheuskis, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas;
  • Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius;
  • Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1183?placement=

Publikos balsas

„Verslo žinių“ skaitytojai taip pat rinko jiems labiausiai patinkantį vadovą. Šįmet daugiausia portalo skaitytojų simpatijų pelnė Petras Masiulis, UAB „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Finalinėje dvikovoje jis įveikė Aliaksandrą Alsheuskį, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovą.

P. Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims, pernai buvo išrinktas „Verslo nuomonės lyderiu“, o jo vadovaujama įmonė VŽ geidžiamiausių Lietuvos darbdavių reitinge šiemet užėmė trečiąją vietą.

„Praėję metai buvo pilni iššūkių. Dėl pandemijos keitėsi vartojimo įpročiai ir klientų poreikiai. Gerus finansinius rezultatus lėmė tai, kad laiku priėmėme reikiamus sprendimus ir pasiūlėme vartotojams aktualias paslaugas“, – yra sakęs P. Masiulis.

„Esu neparastai laimingas. Gaila, negaliu būti šiandien. Tai komandinė pergalė, tad tai dar viena proga didžiuotis savo kolektyvu, kuris visada kovoja ir niekada nepasiduoda“, – vaizdo įraše padėkojo vadovas.

[infogram id="287416d6-d956-45f2-bb9c-62d4d2aff562" prefix="bpO" format="interactive" title="Metų CEO 2011-2020 m."]

Rinkimų metodika

Metų CEO renkamas keliais etapais. Pirmiausia iš kiekvienais metais „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2020 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Nasdaq Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, asociacija „Lyderė“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), „Verslo žinios“ ir kt) iš TOP 1000 sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus.

Reitingą, kuriuo siekiama įvertinti stipriausius rezultatus savo sektoriuose rodančias Lietuvos bendroves, „Verslo žinių“ analitikai sudarė pagal 6 skirtingus rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

nuotrauka::2

Trečiajame etape įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų skelbiami portale vz.lt, iš jų skaitytojai rinko jiems labiausiai patinkantį vadovą (-ę).

Paraleliai vyko pagrindinės „Metų CEO“ nominacijos rinkimai, kuriuose kandidatus pagal jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei vertino redakcija. Aukščiausiai redakcijos komisijos įvertinti 5 vadovai pateko į paskutinį rinkimų etapą. Atrinkti 5 vadovai pildė atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Galiausiai VŽ komisija susirinko paskutinį kartą ir nusprendė, kas šiais metais tapo Metų CEO ir kam atiteko Jaunojo metų CEO nominacija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
Farmacininkas A. Blažys: tinkamo žmogaus pasirinkimas leidžia aplenkti konkurentus Premium 1

„Berlin Chemie Menarini Baltic“ nuolat atsiduria tarp VŽ renkamų „Geidžiamiausių darbdavių“, kurių atlyginimo...

Vadyba
2021.11.26
Įtakingoji I. Nooyi – apie stiklines lubas ir kompanijas kaip mažas respublikas Premium

Indrai Nooyi negazuoto vandens, ačiū. Dvylika metų vadovavusi „PepsiCo“ bendrovei, iš pareigų ji pasitraukė...

Laisvalaikis
2021.11.26
„Impact Brands“ sėkmės istorija: Amerikoje sėkmingą verslą įkūręs lietuvis įdarbina žmones iš viso pasaulio Verslo tribūna

Amerikoje verslą įkūręs lietuvis šiandien yra įdarbinęs daugiau nei 150 darbuotojų iš įvairių pasaulio šalių.

Vadyba
2021.11.26
E. Stralkus palieka Lietuvos monetų kalyklos vadovo pareigas 1

Valstybės įmonės Lietuvos monetų kalyklos (LMK) generalinio direktoriaus pareigas savo noru palieka Evaldas...

Vadyba
2021.11.25
Vieno metinio pokalbio nepakanka: kokių strategijų imasi IT įmonės  Premium

Metiniai pokalbiai daugelyje organizacijų yra įsišaknijusi tradicija. Tačiau neretai darbuotojams iškyla...

Vadyba
2021.11.25
Didžiausios spalio algų medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės dešimtąjį 2021 m. mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2021.11.25
Darbuotojų naudų valdymo platformai MELP – 182.000 Eur investicija

Pernai įkurta UAB MELP, pasiūliusi programėlę įmonių darbuotojų naudų valdymui, pritraukė 182.000 Eur...

Inovacijos
2021.11.25
Vidutinės darbo pajamos trečiąjį ketvirtį augo 11% 1

Vidutinės darbuotojų pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, padidėjo 11,4%,...

Vadyba
2021.11.25
S. Žilėnas perims vadovo pareigas „Reitan Convenience Lithuania“

Norvegiško kapitalo uždaroji akcinė bendrovė „Reitan Convenience Lithuania“, Lietuvoje valdanti prekinius...

Vadyba
2021.11.25
„Kelių priežiūra“ pildo paslaugų portfelį: kasmet po naują veiklą Verslo tribūna 1

Valstybinius kelius prižiūrinti „Kelių priežiūra“ jau kurį laiką greta pagrindinės veiklos vysto ir kelių...

Paslaugos
2021.11.25
M.Dubnikovas: Skiepai nuo gripo ir rūpestis darbuotojų sveikata atsiperka Verslo tribūna

Ar apsimoka rūpintis darbuotojų sveikata? Sveikatos draudimas tapo įprastu ir natūraliu pasiūlymu darbo...

Vadyba
2021.11.24
A. Žakas: influencerių agentūroms konkurencijos buvo gerokai per mažai  Premium

Sparčiai augant influencerių rinkodaros biudžetams, veiklą pradeda nauja specializuota agentūra „Relate“. Ji...

Rinkodara
2021.11.24
Palydi iki geriausių universitetų: kada pasiruošti stojimui jau svyla padai ir kokie nemokami įrankiai gali padėti Premium 1

Mitas, kad studijos geriausiuose pasaulio universitetuose yra pasakiškai brangios. Dar vienas mitas, – kad...

Gazelė
2021.11.23
GENERAL FINANCING BANKO patirtis: per Lietuvą išsisklaidžiusi, bet vieninga organizacija Verslo tribūna

Darbo vieta ne biure, o namuose ar kitur, galbūt kitame mieste ar net kitoje šalyje – šis modelis po beveik...

Darbdaviai ir profsąjungos: šeši mėnesiai darbo paieškai – per mažai 12

Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai sako, kad kryptis...

Vadyba
2021.11.22
Personalo valdymo ekspertė: „Pandemija mus išmokė lankstumo“ Verslo tribūna

Darbuotojai – kiekvienos įmonės didžiausias turtas ir drauge iššūkis. Pokyčiai darbo aplinkoje, personalo...

Rethink! Business
2021.11.22
Verslo atstovai palaiko užimtumo reformos kryptį, tačiau stinga aiškumo 1

Valdžiai ketinant pertvarkyti užimtumo sistemą skatinant bedarbius greičiau susirasti darbą, verslo atstovai...

Verslo aplinka
2021.11.22
Rekordininkė – „Httpool Lithuania“, ryški lyderė – „Publicum“ Premium

Darbuotojų trūkumas, jų migracija tarp konkuruojančių agentūrų neaplenkia ir rinkodaros bei komunikacijos...

Rinkodara
2021.11.22
M. Dautartaitė paskirta „Nestle“ korporatyvinių reikalų vadove Baltijos šalims 1

„Nestle Baltics“ korporatyvinių reikalų vadove tapo Marija Dautartaitė. Šiose pareigose ji keičia iki šiol...

Vadyba
2021.11.20
„Yukon“ vadovas A. Alsheuskis: pinigų žmonėms gailėti nereikia Premium 3

„Žinote, nepatiriu streso. Na, gal kartais pakeliu balsą, draugiškai pasibaru, bet streso nejaučiu“, – sako...

Laisvalaikis
2021.11.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku