Verslo lyderių apdovanojimai: 11-ą kartą išrinktas Metų CEO

Publikuota: 2021-11-12
Atnaujinta 2021-11-12 18:33
Business 2022, verslo savininkams ir strategams. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.
svg svg
Business 2022, verslo savininkams ir strategams. Ryčio Galadausko (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“
„Verslo žinios“

„Verslo žinios“ apdovanojo Metų CEO – vadovą, per metus sukūrusį daugiausia vertės visuomenei, darbuotojams ir akcininkams. Šiemet laurus nuskynė Algimantas Markauskas, biotechnologijų UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Baltijos regionui.

Papildyta nugalėtojų citatomis, fotogalerija.

Šį titulą jis pelno jau trečią kartą. Pirmąjį kartą jis buvo įvertintas 2015-aisiais, o paskui ir 2019 m.

„Verslo žinių“ organizuojamos metinės konferencijos „Business 2022“ metu taip pat paaiškėjo, kuris vadovas pelnė daugiausia vz.lt skaitytojų simpatijų. Juo tapo Petras Masiulis, UAB „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Taip pat buvo išrinktas ir „Jaunasis metų CEO“. Ši nominacija atiteko Ovidijui Jalonskiui, Šiaulių baldų gamybos UAB „Vilmers“ vadovui.

Ekonomikos deimantas

Prieš paskelbiant nugalėtoją, premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad ne vieną vadovą iš nominuotų metų CEO ne vienerius metus pažįsta asmeniškai: „Tai tie žmonės, iš kurių aš pati dažnai semiuosi įkvėpimo. Kartais manoma, kad politikai ir verslininkai yra antagonistai, bet jų veikla ir sutarimas yra bendrų sprendimų priėmimo kelias.“

„Visi mes turime sugyventi visuomenėje. Kartais diskusijose verslą dažnai žeidžia, kai priešpastatomas interesas kitiems „šventiems“ dalykams. Kiekvienas turime interesų, tai yra gerai, teisinga, normalu. Tačiau iššūkis tokiems kaip aš – būtinybė tuos interesus suderinti taip, kad mes, kaip visuomenė, gautume didžiausią naudą“, – pabrėžė ji.

A. Markausko vadovaujama įmonė vadinama ekonomikos deimantu, ji, kai kurių ekonomistų vertinimu, pirmąjį šių metų ketvirtį ištraukė Lietuvą iš recesijos. Tai viena iš dviejų pramonės įmonių, kurios apyvarta perkopia milijardą – per praėjusius metus „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pardavimo pajamos pašoko nuo 440 mln. Eur iki 1,263 mlrd. Eur.

„A. Markauskas metų CEO tampa trečią kartą ir tai tik patvirtina jo aukštą kompetenciją. Labai svarbu akcentuoti, jog vertiname už praeitų metų rezultatus. O jie šiai bendrovei tikrai buvo įspūdingi. Pavyko greitai reaguoti į visuomenės poreikius ir išnaudoti susiklosčiusią situaciją rinkoje. Naujai pastatyta gamykla ir nenutrūkstami įmonės procesai įrodo, kad be stiprios vadybos tokių rezultatų nebūtų. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime pasaulinio lygio vadovų, iš kurių galime daug ko pasimokyti“, – teigia Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius.

Metų CEO VŽ teigia, kad jo vadovaujamos bendrovės verslo sėkmė ir augimas pandeminiu laikotarpiu buvo neatsiejamas nuo procesų įmonėje standartizavimo.

nuotrauka::1

„Žinoma, pandemija visiems buvo tam tikra šoko terapija. Pavyzdžiui, mums teko per trumpą laiką perorganizuoti darbą ir komandą suskirstyti į pamainas, kad jos nesusitiktų tarpusavyje. Daugybė kitų sprendimų taip pat buvo priimta labai greitai, pakeičiant vienas standartines schemas į kitas. Tačiau standartizuotą procesą pakeisti yra daug paprasčiau nei tokį, kuris yra nesutvarkytas“, – apie procesų standartizavimo lemiamą įtaką įmonės sėkmei kalba A. Markauskas.

„Prizas neabejotinai keliauja komandai. Tai ne tušti žodžiai, nes komanda šiuo laikotarpiu pademonstravo rezultatus, kurie svarbūs ne finansiškai, o gelbėjant pasaulį. Atėjo beveik 1.000 naujų darbuotojų, komanda padvigubėjo. Daugiausia tai labai jauni žmonės, kurie labai greitai įsiliejo ir visko išmoko. Jie daro tai, kas labai reikalinga kovai su pandemija ir daro tai labai gerai. Už viso to stovi „stuburas“ – kompanijos senbuviai“, – atsiimdamas prizas sakė Metų CEO.

„Manęs dažnai klausia, kaip tai įmanoma? Kaip per keturis su puse mėnesio pastatėme gamyklą ir ją paleidome pilnu pajėgumu? Įmanoma, nes daug metų esame labai aukštai išsikėlę kokybės, intensyvumo, produktyvumo, o svarbiausia – mokymosi kartelę. Kiekvieną dieną mokomės iš to, kas vakar buvo negerai ir galvojame, ką padaryti geriau“, – pasidalijo verslininkas.

[infogram id="8fa70eb3-76bc-49a9-9bb0-677f447a5a25" prefix="mxp" format="interactive" title="Laimėtojai. Metų CEO 2021: Algimantas Markauskas"]

Šiemet dėl pagrindinės nominacijos taip pat varžėsi:

  • Aušra Žemaitienė, UAB „Mars Lietuva“ vadovė;
  • Aliaksandras Alsheuskis, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovas;
  • Radostinas Dimitrovas Roussevas-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius;
  • Viktoras Gurgždys, JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1183?placement=

Publikos balsas

„Verslo žinių“ skaitytojai taip pat rinko jiems labiausiai patinkantį vadovą. Šįmet daugiausia portalo skaitytojų simpatijų pelnė Petras Masiulis, UAB „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Finalinėje dvikovoje jis įveikė Aliaksandrą Alsheuskį, aukštųjų technologijų įmonių grupės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovą.

P. Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims, pernai buvo išrinktas „Verslo nuomonės lyderiu“, o jo vadovaujama įmonė VŽ geidžiamiausių Lietuvos darbdavių reitinge šiemet užėmė trečiąją vietą.

„Praėję metai buvo pilni iššūkių. Dėl pandemijos keitėsi vartojimo įpročiai ir klientų poreikiai. Gerus finansinius rezultatus lėmė tai, kad laiku priėmėme reikiamus sprendimus ir pasiūlėme vartotojams aktualias paslaugas“, – yra sakęs P. Masiulis.

„Esu neparastai laimingas. Gaila, negaliu būti šiandien. Tai komandinė pergalė, tad tai dar viena proga didžiuotis savo kolektyvu, kuris visada kovoja ir niekada nepasiduoda“, – vaizdo įraše padėkojo vadovas.

[infogram id="287416d6-d956-45f2-bb9c-62d4d2aff562" prefix="bpO" format="interactive" title="Metų CEO 2011-2020 m."]

Rinkimų metodika

Metų CEO renkamas keliais etapais. Pirmiausia iš kiekvienais metais „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo atrenkamos bendrovės, kurios 2020 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus.

Antrajame etape bendradarbiaujančios organizacijos (Lietuvos pramonininkų konfederacija, „Nasdaq Vilnius“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, asociacija „Lyderė“, Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI), „Verslo žinios“ ir kt) iš TOP 1000 sąrašo, pagrįsdamos savo nuomonę svariais argumentais, pateikia po 3 kandidatus.

Reitingą, kuriuo siekiama įvertinti stipriausius rezultatus savo sektoriuose rodančias Lietuvos bendroves, „Verslo žinių“ analitikai sudarė pagal 6 skirtingus rodiklius: pelną, pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

nuotrauka::2

Trečiajame etape įmonių sąrašas atiduodamas vertinti VŽ redakcijai. Susumavus redakcijos balsus, 16 finalininkų skelbiami portale vz.lt, iš jų skaitytojai rinko jiems labiausiai patinkantį vadovą (-ę).

Paraleliai vyko pagrindinės „Metų CEO“ nominacijos rinkimai, kuriuose kandidatus pagal jų nuopelnus akcininkams, darbuotojams, visuomenei vertino redakcija. Aukščiausiai redakcijos komisijos įvertinti 5 vadovai pateko į paskutinį rinkimų etapą. Atrinkti 5 vadovai pildė atsakingo verslo anketas, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar vadovai ir jų įmonės laikosi tvaraus verslo principų.

Galiausiai VŽ komisija susirinko paskutinį kartą ir nusprendė, kas šiais metais tapo Metų CEO ir kam atiteko Jaunojo metų CEO nominacija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Augantis franšizių populiarumas – saugesnė verslo pradžia sudėtingu metu? Verslo tribūna

Šie neramūs laikai sukuria daug ir įvairių verslo galimybių, tačiau tuo pat metu išaugusi infliacija,...

Vadyba
06:00
Loginės užduotys kandidatams: protu širdies nesuprasi, o ši atrankoje darosi svarbesnė Premium

Prašymas išspręsti lygtį, nesinaudojant skaičiuotuvu pasakyti, kiek yra 99 padauginus iš 99 ir panašios...

Vadyba
2022.08.16
Nedarbas Latvijoje antrąjį ketvirtį sumažėjo iki 6,6%

Nedarbo lygis Latvijoje šių metų antrąjį ketvirtį sudarė 6,6%, rodo šalies statistikos tarnybos reguliariai...

Vadyba
2022.08.16
Per penkmetį – 78 mln. Eur ikimokykliniam ugdymui

Valstybė 2022–2027 metais ikimokykliniam ugdymui skirs 78 mln. Eur Europos Sąjungos (ES) lėšų, savivaldybėse...

Vadyba
2022.08.16
Nedarbas Estijoje antrąjį metų ketvirtį paaugo iki 5,8%

Estija antrąjį šių metų ketvirtį turėjo vidutiniškai 41.700 bedarbių, vidutinis nedarbas buvo 5,8%, užimtumo...

Vadyba
2022.08.16
„Ignitis grupė“ optimizuoja trijų antrinių bendrovių valdyseną

Valstybės kontroliuojama energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ keis trijų antrinių bendrovių valdymo modelį –...

Pramonė
2022.08.16
Psichologė N. Norvilė: ne kiekvienas vadovas susimąsto, kad turi ekspertą Premium

Tyrimai rodo, kad dauguma vyresnio amžiaus lietuvių norėtų pasitraukti iš darbo rinkos vos gavę galimybę. Jie...

Vadyba
2022.08.16
Verslas ir vadovavimas Italijoje, JAV ir kitur – ką derėtų importuoti į Lietuvą? Premium

Verslo organizavimas ir vadovavimo principai dažnai yra nulemti aplinkos, kurioje organizacija veikia. Pirštu...

Vadyba
2022.08.15
Kad pakeltų darbuotojų produktyvumą, „Google“ darbuotojų klausia vos 3 dalykų 1

Vasarą darbuotojų produktyvumui sumenkus, Sundar Pichai, „Google“ vadovas, įmonėje pradeda naują „Paprastumo...

Vadyba
2022.08.14
Dėstytojų patarimai yra gerai, bet verslo realybė – visai kitokia Premium

Vien idėjos verslui sukurti neužtenka – reikia ir plano. Kai kurie jį susidėlioja dar studijų laikais,...

Gazelė
2022.08.14
Daugiausiai uždirbančiųjų algos JK šuoliuoja keliaženkliais skaičiais, o mažiausiai – vos 1%

Tyrimai rodo, kad Jungtinės Karalystės (JK) darbo rinkoje formuojasi dvi itin skirtingos darbuotojų grupės.

Vadyba
2022.08.13
Nedarbas Latvijoje pasiekė 6%

Registruoto nedarbo lygis Latvijoje praėjusį mėnesį padidėjo 0,1 procentinio punkto iki 6%, pranešė...

Vadyba
2022.08.13
A. Ragauskas: lyderiai rizikuoja, jeigu neprisitaiko – matome, koks ramus yra V. Zelenskis Premium 1

Pasaulis keičiasi, todėl vadovai privalo rasti tinkamus sprendimus netikėtose situacijose. Prof. dr. Arminas...

Vadyba
2022.08.12
M. Mozūras apie IT specialistų stresą: programuotojo darbas gali būti vienišas Premium

„EqualEngineers“ tyrimas atskleidė, kad informacinių technologijų (IT) srities darbuotojai, kurie dažniau...

Vadyba
2022.08.12
Liepą fiksuotas mažesnis aktyvumas Lietuvos darbo rinkoje

Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158.700 neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.

Vadyba
2022.08.12
Kaip nepaklysti buhalterijos džiunglėse, kad paskui nereikėtų sumokėti savo turtu Premium

Pradedantieji verslą, ypač tie, kurie nėra sukaupę jam daug pinigų, dažniausiai renkasi dirbti pagal...

Gazelė
2022.08.12
NVSPL vadovas po darbuotojos skundo nušalino pavaduotoją R. M. Balčienę 1

Danas Bakša, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovas, nušalino nuo pareigų...

Vadyba
2022.08.12
Per papildomą priėmimą studijuoti pakviesta dar 3.000 jaunuolių

Per papildomą priėmimą kvietimus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gavo 3.104 asmenys, pranešė...

Vadyba
2022.08.11
„Zenitech“ Lietuvoje vadovas: jeigu neaugi ir neprisitaikai, tada pradedi trukdyti kitiems Premium

Karjera tarptautinėse įmonėse dažnai spalvinama šviesiais atspalviais, tačiau tarp jų – daugybė pilkų zonų,...

Vadyba
2022.08.11
Milžino dominavimas biotechnologijose: leidžia kvėpuoti mažesnėms įmonėms ar jas smaugia? Premium

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų įmonės pernai ir vėl didino apsukas, vienvaldžiu lyderiu išliko „Thermo...

Inovacijos
2022.08.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku