Pirmas atvejis: buvusiam ministrui paskyrė baudą už nerūpestingumą

Publikuota: 2015-11-17
Raimundas Palaitis. Algimanto Kalvaičio (VŽ) nuotr.
Raimundas Palaitis. Algimanto Kalvaičio (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Raimundui Palaičiui, buvusiam vidaus reikalų ministrui, paskirta 15.907 Eur bauda už „nerūpestingą elgesį“.

Apie tai pranešė sprendimą priėmęs Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT). Buvęs ministras nubaustas už tai, kad neapdairiai atleido sau pavaldžios įstaigos vadovą, kuriam vėliau ministerija turėjo atlyginti patirtą žalą.

„Tai pirmas atvejis Lietuvos teismų praktikoje, kai dėl neapdairaus ir nerūpestingo aukštas pareigas ėjusio pareigūno elgesio jam buvo pritaikyta materialinė atsakomybė“, – rašoma pranešime.

2010 m. p. Palaitis tuometiniam Valstybės tarnybos departamento vadovui Osvaldui Šarmavičiui skyrė papeikimą ir atleido jį iš pareigų.

Vėliau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ministro įsakymus panaikino, grąžino p. Šarmavičių į pareigas ir priteisė iš ministerijos 61.805 Eur.

Prokurorai pareikalavo p. Palaitį padengti šiuos nuostolius, pasak jų, „susidariusius dėl neteisėtų, tyčinių, sąmoningų jo, kaip vidaus reikalų ministro, veiksmų“.

Teismas savo ruožtu konstatavo, kad įsakymai dėl p. Šarmavičiaus buvo priimti „ne dėl tyčinių p. Palaičio veiksmų – juos lėmė neapdairus ir nerūpestingas ministro elgesys, t. y. neatsargumas“.

Tačiau pripažinta, kad ministras galėjo pasielgti apdairiau.

„Skirdamas p. Šarmavičiui tarnybines nuobaudas, p. Palaitis turėjo ir galėjo suprasti, kad tarnybinė nuobauda nėra proporcinga padaryto pažeidimo pobūdžiui ir sunkumui, yra neadekvati, todėl neteisėta“, – teigia VAAT.

Pasak teismo, ministrui priimant įsakymą dėl atleidimo, jau buvo paskelbtas VAAT sprendimas, „kuris nors ir nebuvo įsiteisėjęs, pakankamai apdairiam ir rūpestingam asmeniui turėjo sukelti abejonių, ar yra teisinis pagrindas taikyti griežčiausią tarnybinę nuobaudą“.

Iš p. Palaičio priteista suma siekia 6 vidutinius ministro darbo užmokesčius – 15.907 Eur.

VAAT nuosprendis per dvi savaites gali būti apskųstas.

Ponas Šarmavičius – ne vienintelis p. Palaičio neteisėtai atleistas valstybės pareigūnas. Prieš kelis metus garsiai nuskambėjo tuometinio FNTT vadovo Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo istorija.

Tačiau, kaip paaiškina Rita Stundienė, Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė, nors ministerija šiems asmenims taip pat teismo sprendimu buvo priversta atlyginti žalą, iš p. Palaičio to paties padaryti nebus reikalaujama, mat skiriasi šių atleidimų aplinkybės.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau