Suskaičiuota: pirmajame ture laimėjo Tėvynės sąjunga su 24,80% balsų

Publikuota: 2020-10-11
Atnaujinta 2020-10-12 12:33
Radvilė Morkūnaitė?Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis, TS-LKD rinkimų sąrašo atstovai. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Radvilė Morkūnaitė?Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis, TS-LKD rinkimų sąrašo atstovai. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pirmadienio rytą Vyriausioji rinkimų komisija baigė skaičiuoti balsus, o partijos spaudos konferencijoje pateikia rinkimų pirmojo turo vertinimus.

  • Visą aktualią informaciją apie rinkimus rasite specialiame „Verslo žinių“ puslapyje „Renkame Seimą 2020“.
  • TS-LKD laimėjo daugiausia vietų pirmajame rinkimų ture.
  • Politologai sako, kad didelis netikėtumas yra Laisvės partijos rezultatai ir prastas socialdemokratų pasirodymas.
  • Lenkų rinkimų akcija neperžengė 5% barjero, V. Tomaševskis rinkimų naktį žadėjo tokiu atveju atsistatydinti.
  • Per pirmąjį turą vienmandatėse apygardose mandatus užsitikrino du LLRA-KŠS atstovai ir I. Šimonytė.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/621?placement=

12:14 V. Čmilytė-Nielsen: tikėjomės geresnių rezultatų

Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako teigiamai vertinanti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus ir tikisi, kad juos partijai palankia linkme pakoreguos antrasis turas vienmandatėse rinkimų apygardose.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Mūsų rezultatą vertinu teigiamai, tiesa, daugiamandatėje tikėjomės galbūt šiek tiek didesnio rezultato, bet tarp vienmandatininkų turime net devynis savo atstovus, kurie pateko į antrąjį turą (...) Taigi pakankamai optimistiškai vertiname savo šį rezultatą ir, žinoma, laukiame ir antrojo turo ir ruošiamės jam“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

12:07 A. Armonaitė: sielų dėl „kėdžių“ neparduosime

„Dar birželį išsikėlėme tikslą – sulaukti 100.000 balsų. Daug kam atrodė per drąsu, bet mes savo tikslą pasiekėme. Ir netgi su kaupu – gavome 105.000 balsų. Ypač noriu padėkoti Pasaulio lietuviams, kurių pasirinkimas leido išeiti man į antrąjį turą“, – sakė Laisvės partijos lyderė.

„Bet kokia kaina į valdžią nesiveržime ir savo sielos nepardavinėsime dėl kėdžių“, – pabrėžė A. Armonaitė, pridurdama, kad partijos prioritetai yra švietimas, žmogaus teisės bei išmani ekonomika, todėl įmanoma koalicija su tomis politinėmis jėgomis, kurioms šie prioritetai tiks.

11:18 Darbo partija pasiruošusi bendradarbiauti

Darbo partija tikina įgyvendinusi savo svarbiausią rinkimų tikslą – tapti parlamentine partija.

Viktoras Uspaskichas, partijos pirmininkas, pabrėžia, kad partija nepretenduoja į aukštus postus, o pirmiausia yra pasiruošusi bendradarbiauti.

11:10 Po rinkėjų reitingavimo į Seimą pateks ir sąrašo pabaigoje buvę kandidatai

Į Seimą po rinkėjų reitingavimo pateks ir sąrašo pabaigoje ar ketvirtajame dešimtuke buvę kandidatai, tarp labiausiai „šoktelėjusių“ politikų – konservatorių ir „valstiečių“ atstovai.

10:56 G. Paluckas: galimybių jungtis prie konservatorių šiandien nematau

Gintautas Paluckas, Socialdemokratų partijos pirmininkas, pripažįsta, kad partijos lūkesčiai dėl rinkimų rezultatų buvo aukštesni. Jis viltis sieja su vienmandatininkais, patekusiais į antrąjį rinkimų turą, ir teigia, kad jungtis prie dešiniosios koalicijos socialdemokratai galimybių nemato.

10:33 Suskaičiuoti visi balsai

Suskaičiavus visų 1.989 apylinkių rezultatus, daugiamandatėje apygardoje į Seimą pateko šešios partijos: pirma – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,80% balsų ir 23 mandatai), antra – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,50% ir 16 mandatų). Toliau rikiuojasi Darbo partija (9,47% ir 9 mandatai), Lietuvos socialdemokratų partija (9,26% ir 8 mandatai), Laisvės partija (9,02% ir 8 mandatai), Liberalų sąjūdis (6,79% ir 6 mandatai).

10:07 Būtume konstruktyvi opozicija, sako R. Karbauskis

Antrą vietą daugiamandatėje apygardoje užėmusių valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jei jo partija atsidurtų opozicijoje, ji būtų konstruktyvesnė nei daugiausiai balsų daugiamandatėje gavę konservatoriai.

„Jeigu būsime opozicija, būsime konstruktyvi opozicija. Tikrai nedarysime to, kaip darė mūsų kolegos, pastoviai ištraukinėdami korteles, bandydami padaryti taip, kad įstatymai nebūtų priiminėjami“, – spaudos konferencijoje po Seimo rinkimų sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat neatmetė, kad „valstiečiai“ vis dar gali formuoti naują Vyriausybę.

09:40 G. Landsbergis: plati santarvės koalicija galėtų aprėpti didesnį rinkėjų lūkesčių ratą

Pirmajame rinkimų ture nugalėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) rezultatą vertina su „santūriu optimizmu“ ir apie galimus konkrečius koalicijos partnerius nekalba.

Vis dėlto, pasak partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, naujajame Seime suformuota plati valdančioji santarvės koalicija galėtų aprėpti didesnį rinkėjų lūkesčių ratą.

„Santarvės koalicija, plati koalicija, ji galėtų aprėpti didesnį rinkėjų lūkesčių ratą. Tai reiškia, kad tie rinkėjai gali būti paraginti ateiti į antrąjį turą, balsuoti jame, ieškoti ir antrajame ture sau priimtinų asmenybių ir idėjų, kurių galbūt jie nematė pirmajame ture“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė politikas.

„Mes einame ne skaldymosi, ne linijų brėžimo, politinės atskirties didinimo keliu, bet santarvės ir sutarimo paieškos keliu“, – pabrėžė G. Landsbergis.

08:28 Sąrašų lyderiai vienmandatėse sėkmės nesulaukė

Seimo rinkimuose dalyvavusių partijų sąrašų lyderiai nesuviliojo rinkėjų – dauguma jų nepateko į II turą. Jau I ture į Seimą išrinkta tik Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) lyderė Ingrida Šimonytė. Dar 5 kandidatai pateko į II turą.

[infogram id="0ab5f6f1-038d-44ae-9e9f-48fb0c329a20" prefix="Cj9" format="interactive" title="verslo aplinka: lyderiai vienmandatėse"]

07:56 VŽ požiūris: intrigos finišo belaukiant

Kaip ir priklauso įpusėjus rinkiminėms varžyboms, intriga išlieka – pagrindinių partijų lyderiai konkrečių galimos koalicijos partnerių neįvardina, kalba atsargiai ir gana aptakiai.

06:53 Politinė švytuoklė linksta į dešinę, bet rinkimų kova dar nebaigta

Konservatoriai užtikrintai laimi Seimo rinkimų pirmąjį turą. Tačiau beveik visose vienmandatėse apygardose dar laukia gana įtempta kova antrajame rinkimų ture. Tik po jo paaiškės tikrieji rinkimų nugalėtojai, kurie įgis teisę braižyti naujosios valdančiosios koalicijos kontūrus.

06:26 Konservatoriai dar šiek tiek padidino atotrūkį

Suskaičiavus 1.978 apylinkių rezultatus iš 1.989, konservatoriai daugiamandatėje apygardoje gauna 24,69% balsų (23 mandatai), LVŽS –  17,57% (16).

Trečioje vietoje lieka Darbo partija – 9,51% (9 mandatai), ketvirtoje – socialdemokratai su 9,27% (8 mandatai), penktoje – Laisvės partija (8,98% ir 8 mandatai), šeštoje – Liberalų sąjūdis (6,77% ir 6 mandatai).

Lenkų rinkimų akcija 5% barjero neperžengia (4,83%).

[infogram id="d55e732f-672f-4048-8346-fe0b4f8f8433" prefix="fLo" format="interactive" title="seimo rinkimai 2020 mandatai"]

06:23 Aiškėja kandidatai, patekę į antrąjį Seimo rinkimų turą

Vyriausioji rinkimų komisija jau pateikia kai kurių kandidatų, patekusių į antrąjį Seimo rinkimų turą, sąrašą.

05:57 I. Šimonytė į Seimą išrinkta pirmajame ture

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų sąrašo pirmasis numeris Seimo rinkimuose parlamentarė Ingrida Šimonytė Seimo narės mandatą iškovojo pirmajame rinkimų ture. Vilniaus Antakalnio apygardoje ji pelnė apie 61% rinkėjų palaikymą.

Kaip jau skelbta, du mandatus užsitikrino ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatai: Česlavas Olševskis Medininkų apygardoje surinko beveik 53% balsų, o Beata Petkevič gavo 59% balsų Šalčininkų-Vilniaus apygardoje.

05:21 Lenkų rinkimų akcijos galimybės patekti į Seimą mažėja

Suskaičiavus 1.948 apylinkių iš 1.989 rezultatus, Lenkų rinkimų akcijos galimybės patekti į parlamentą menksta – šiuo metu ji surenka 4,88% balsų ir neperžengia 5% barjero.

04:27 Ministras L. Linkevičius iškrenta iš kovos Pasaulio lietuvių apygardoje

Nors vis dar nėra rezultatų iš Jungtinės Karalystės, antrame rinkimų ture naujoje Pasaulio lietuvių apygardoje greičiausiai varžysis Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė, šiuo metu surinkusi 33% balsų ir TS-LKD atstovė Dalia Asanavičiūtė (beveik 27% balsų).

Už antro turo ribos lieka užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuris šiuo metu preliminariai gavo nepilnus 15% balsų ir lieka trečias.

Kadangi Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), kurios sąrašo lyderiu yra ministras L. Linkevičius, neperžengs 5% barjero jis nebetenka mandato būsimajame Seime.

Su šiais rinkimais parlamentinė karjera baigiasi ir daugiau Seimo senbuvių iš LSDDP: Gedimino Kirkilo, kuris Seime nariu buvo nuo 1992 m., Juozo Bernatonio (taip pat nuo 1992 m., nors su pertrauka), septinta kadencija tapo paskutine ir Irenai Šiaulienei.

04:08 TS-LKD kandidatai pirmauja visose Vilniaus ir Kauno vienmandatėse apygardose

Konservatoriai šiuo metu laimi visose Vilniaus ir Kauno vienmandatėse rinkimų apygardose.

Kai kur persvara yra labai trapi, kaip Vilniaus Senamiesčio-Žvėryno apygardoje. Dar nesuskaičiavus keturių iš 15 apylinkių balsų čia Mykolo Majausko persvara prieš liberalų lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen nesiekia nė 1 procentinio punkto.

Kai kuriose kitose apygardose vis dar suskaičiuota nedaug apylinkių balsų, kaip pavyzdžiui Pašilaičių apygardoje, kurioje žinomi tik dviejų apylinkių iš dešimties rezultatai.

Antras rinkimų turas bus vyks po dviejų savaičių, jame susirungs du daugiausia balsų vienmandatėse apygardose gavę kandidatai.

03:52 Konservatorių persvara didėja

TS-LKD persvara dar padidėjo, suskaičiavus 1.882 apylinkių rezultatus iš 1.989. Konservatoriai dabar daugiamandatėje apygardoje gauna 23,23% balsų, LVŽS – 18,32%.

Trečioje vietoje lieka Darbo partija – 10,09% balsų.

Laisvės partija (8,22%) priartėjo prie socialdemokratų, kurie yra ketvirti (9,58%).

Šešti lieka Liberalų sąjūdis su 6,61% balsų.

Šiuo metu 5% barjerą yra peržengusi ir Lenkų rinkimų akcija (5,04%).

Likusios partijos į mandatų dalybas daugiamandatėje apygardoje nebepretenduoja.

03:25 Antakalnio apygardoje I. Šimonytė gali laimėti jau pirmajame ture

Ingrida Šimonytė, TS-LKD sąrašo lyderė, buvusi kandidatė prezidento rinkimuose smarkiai pirmauja Vilniaus Antakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje, gaudama daugiau nei 65% balsų. Tiesa, kol kas Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė tik trijų iš 12 apylinkių rezultatus.

Ji pretenduoja tapti trečiąja politike, laimėsiančia rinkimus jau pirmajame rinkimų ture.

Du mandatus preliminariai jau užsitikrino Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatai: Česlavas Olševskis Medininkų apygardoje surinko beveik 53% balsų, o Beata Petkevič gavo 59% balsų Šalčininkų-Vilniaus apygardoje.

Anksčiau spėta, kad pirmajame ture laimės ir Rita Tamašunienė, tačiau šiuo metu aiškėja, kad Nemenčinės apygardoje ji gauna apie 43% balsų.

03:00 Politologai: rinkimų netikėtumai – Laisvės partijos sėkmė ir prasti socialdemokratų rezultatai

„Akivaizdu, kad didžiausias nusiminimas partijų gretose yra būtent socialdemokratų: aš nemanau, kad 10% ir devyni mandatai yra tai, ko jie tikėjosi daugiamandatėje apygardoje“, – sakė Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė.

„Ambicijų susidūrimas lėmė tai, kad teks susitaikyti su antraeile role politinėje sistemoje“, – teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Mažvydas Jastramskis.

Jo teigimu neabejotinu šių rinkimų netikėtumu tapo Laisvės partija, puikiai pasirodžiusi ne tik didmiesčiuose, kur jų sėkmė buvo prognozuota, bet ir mažesniuose miestuose.

02:50 Konservatorių persvara padidėjo

Nors vis dar lieka nesuskaičiuota daug apylinkių rezultatų Vilniuje, aiškėja, kad TS-LKD daugiamandatėje apygardoje gauna daugiausia balsų.

Suskaičiavus balsus 1.739 apylinkėse iš 1.989, konservatoriai pirmauja, surinkę beveik 22% balsų, antroje vietoje lieka LVŽS – 19,12% balsų. Darbo partija šiuo metu turi 10,69%, LSD – 9,9%, liberaliosios partijos: Laisvės partija – 7,66%, Liberalų sąjūdis – 6,53%.

Kitos partijos neperžengia 5% barjero, nors prie ribos yra Lenkų rinkimų akcija.

02:35 V. Tomaševskis žada atsistatydinti, jeigu partija neperžengs 5%

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis pažadėjo atsistatydinti, jeigu partija neperkops 5% barjero.

„Iškart teikiu tarybai atsistatydinimą. Neturiu menkiausių problemų dėl to“, – rinkimų naktį BNS pareiškė V. Tomaševskis.   

Suskaičiavimus rinkėjų balsus 1.739 apylinkėse iš 1.989, LLRA-KŠS turi 4,91% palaikymą.

01:25 R. Žemaitaitis: liberalios partijos turėtų suvienyti savo jėgas

„Laisvės ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigia, kad norint geresnių liberalių jėgų pasirodymo rinkimuose, būtina jas konsoliduoti.

„Aš įsivaizduoju, kad klaida yra tai, kad nesugebėjome įtraukti naujų žmonių, inovatyvesnių žmonių, kurie pasakytų, kad „Laisvė ir teisingumas“ yra ta jėga, kurią mes palaikome, remiame ir ji mums yra priimtina“, – žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Anot jo, liberalios partijos turėtų suvienyti savo jėgas ir iniciatyvos turėtų imtis ta partija, kuri rinkimuose surinks daugiausia balsų.

01:04 Konservatoriai jau lenkia „valstiečius“ 

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) jau aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), suskaičiavus vis daugiau balsų miestų rinkimų apygardose.

1 val. naktį TS-LKD turėjo 20,47% balsų daugiamandatėje rinkimų apygardoje, LVŽS – 19,90% balsų. Prie Darbo partijos (11,46% balsų) priartėjo socialdemokratai (10,2% balsų). Toliau sekė dvi liberalios partijos: Laisvės partija (7,06%) ir Liberalų sąjūdis (6,27%). Už 5% ribos nukrito Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Duomenis pateikė 1.523 apylinkės iš 1.989 rinkimų apylinkių.

00:46 I. Šimonytė santūriai tikisi formuoti koaliciją

Ingrida Šimonytė, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) rinkimų sąrašo lyderė, teigia, kad, remiantis partijos iš rinkimų apygardų gauta informacija, konservatoriai turėtų formuoti valdančiąją koaliciją.

„Ta informacija, kurią turiu, leidžia santūriai to tikėtis“, – LRT eteryje kalbėjo politikė. Jos teigimu, daugelyje vienmandačių partijos kandidatai turėtų patekti į antrą turą – tokių turėtų būti virš 40.

Kalbant apie koalicijos formavimą, I. Šimonytė teigė, kad tai priklausys nuo daug dalykų – kokios partijos peržengs 5% balsų barjerą, kaip pasidalins postai vienmandatėse apygardose ir kokio dydžio bus frakcijos.

„Bet džiugina, kad kol kas abi liberalų partijos peržengia 5% kartelę ir kyla toliau. Manau, tai gera žinia, buvo daug abejojančių, kad turėsime abi liberalias partijas Seime, bet dabar galima sakyti, kad taip bus“, – sakė politikė.

Ji teigė neatmetanti ir galimybės formuoti mažumos Vyriausybę.

„Lietuvoje tai išbandyta vieną kartą ir galbūt neatsimenama kaip labai sėkmingas bandymas. Tačiau apie mažumos Vyriausybės galimybę kalbu dėl to, kad požiūriai į darbus, kuriuos būtina padaryti, dažnai nėra labai skirtingi net skirtingose politinio spektro pusėse“, – įsitikinusi I. Šimonytė.

00:45 R. Karbauskis: dabartiniai rezultatai rodo, kad liksime antri

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad dabartiniai Seimo rinkimų rezultatai rodo, jog jo vadovaujama partija bus antra, tačiau jis tikisi gero pasirodymo antrame ture.

„Iš dabartinių rezultatų matosi, kad mes vis dėlto būsim antri, o ne pirmi – miestai, Vilniaus rezultatai turėtų tą situaciją pakeisti“, – žurnalistams partijos štabe sakė R. Karbauskis.

 „Bet skirtumas tikriausiai bus vienas, du mandatai ir tai nieko nereikš“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, šių rinkimų scenarijus primena 2016-uosius.

„Lygiai taip pat buvo prieš ketverius metus – mes ilgai pirmavom, po to atėjo Vilniaus rezultatai, mes smukome į antrąją poziciją, atėjo antras turas – sustojo viskas į savo vienas“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

„Bet nebūtinai viskas bus, kaip praeitą kartą. Gali būti, kad žmonės palaikys Tėvynės sąjungos kandidatus ir jie galės formuoti valdančiąją daugumą“, – sakė jis.

R. Karbauskis teigė, kad yra ramus, nes kol kas rezultatai „puikūs“, be kita ko, jis tikisi, kad antrame ture, ypač kaimiškose vietovėse, „valstiečių“ kandidatai bus favoritai.

Pasak „valstiečių“ lyderio, dabar anksti tartis dėl būsimos koalicijos.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/620?placement=

00:36 Vienmandatės apygardos: „valstietis“ arba konservatorius

Ant rankos pirštų galima suskaičiuoti rinkimų apygardas, kuriose po pirmojo Seimo rinkimų turo nepirmautų arba LVŽS (mažesnių miestų ir rajonų apygardose) arba TS-LKD (miestuose).

VŽ skaičiavimu (remiantis VRK duomenimis), konservatoriai pirmauja 17-oje Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apygardų. Tiesa, didžiuosiuose miestuose kol kas suskaičiuota palyginti nedaug balsų.

Pirmą kartą organizuotoje Pasaulio lietuvių apygardoje kol kas pirmauja Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė. Nors kol kas nėra duomenų apie balsavimą gausiose lietuvių bendruomenėse Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje.

00:20 Pradeda byrėti politinį paveikslą keičiantys rezultatai iš didžiųjų miestų

Paskelbti Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos duomenys iš 1.367 apylinkių (iš 1.989).

Tai vis dar daugiausiai šalies kaimiškuose rajonuose esančių mažesniųjų balsavimo apylinkių balsavimo rezultatai. Bet jau pradedami gauti rezultatai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų. Jie ima koreguoti daugiamandatėje apygardoje daugiausiai balsų surinkusių partijų eilę.

Kol kas tebepirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), surinkusi 20,64% rinkėjų balsų ir pretenduojanti į 19 mandatų. Bet santykinis šios partijos gautų balsų skaičius, pradėjus plaukti miestų rezultatams, vis mažėja.

LVŽS ant kulnų lipa Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 18,96% (18 mandatų). Toliau seka Darbo partija (DP) – 12,26% (11 mandatų), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – 10,59% balsų (10 mandatų), Laisvės partija (LP) – 6,45% (6 mandatai), Liberalų sąjūdis (LS) – 5,91% (6 mandatai).

Manoma, kad didžiųjų miestų balsavimo rezultatai pagausins TS-LKD, LP ir LS rėmėjų gretas, galbūt daugiau surinks ir socialdemokratai.

Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) dabar jau nebepasiekia 5% balsų barjero, nes surenka tik 4,91% balsų.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) surenka 3,99% balsų, Centro partija-tautininkai – 2,8%. 

00:15 Konservatoriai tikisi laimėti pirmąjį turą, imsis iniciatyvos burti plačią koaliciją

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tikisi, kad surinks daugiausia balsų per pirmąjį Seimo rinkimų turą, ir žada imtis iniciatyvos burti plačią valdančiąją koaliciją.

Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sakė matantis ženklų, kad atėjus balsams iš didžiųjų miestų konservatoriai bus pirmieji.

„Tai, ko gero, simbolizuoja tam tikrą pasitikėjimą, kad į rankas įduodama iniciatyvos teisė, (...) kaip esminį uždavinį šiandien galime įvardyti plačią koaliciją“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis, paklaustas, ar konservatoriai derėsis su Darbo partija, G. Landsbergis tokios galimybės neatmetė.

00:00 Trys LLRA–KŠS atstovai išrinkti jau pirmame ture

Preliminarūs rinkimų rezultatai iš vienmandačių apygardų rodo, kad jau pirmame ture į Seimą turėtų būti išrinkti trys parlamentarai. Visi jie priklauso valdančiajai Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškųjų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS). Visos trys apygardos yra Rytų Lietuvoje.

Beata Petkevič užtikrintai, surinkusi 66,18% balsų, laimi Šalčininkų-Vilniaus apygardoje.

Medininkų apygardoje, gavęs 58,4% balsų, pirmauja Česlavas Olševskis.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė laimi Nemenčinės apygardoje – ten ji surinko 56,98% balsų.

Tiesa, Medininkų ir Nemenčinės apygardose suskaičiuoti kol kas tik pusės balsavimo apylinkių rezultatai, Šalčininkų-Vilniaus – jau trijų ketvirtadalių.

Kitose vienmandatėse apygardose, kaip rodo preliminarūs rezultatai, nė vienas kandidatas nesurenka 50% balsų, todėl jose po dviejų savaičių bus surengtas antrasis rinkimų turas. Tiesa, iš didžiųjų šalies miestų gauta tik kol kas labai nedaug rinkimų rezultatų.

Iš viso yra 71 vienmandatė apygarda.

23:53 R. Karbauskis: jei socialdemokratai rems konservatorius, tai bus išdavystė

Ramūnas Karnauskis, „valstiečių“ lyderis, teigia, kad antrame ture, tose apygardose, kuriose nesivaržys LVŽS kandidatai, partija rems kandidatus, galinčius sudaryti centro kairės koaliciją.

„Antri turai mūsų partijai palankesni su dešiniųjų priešininkais, ne centro kairės, kur partijos turi panašias vertybes. Visuose antruose turuose, į kuriuos nepateksime, remsime visus, kurie stos prieš liberalus ar konservatorius“, – „Delfi.tv“ kalbėjo R. Karbauskis.

Jis sukritikavo socialdemokratus, kurie, R. Karbauskio teigimu, neatsako į klausimą, ką ketina remti antrame rinkimų ture.

„Jeigu jie nuspręs remti konservatorius, tai bus rinkėjų išdavystė“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

Anot jo, partija, siekianti centro kairės koalicijos, turėtų aiškiai pasakyti, kad nerems dešiniųjų kandidatų.

„Jeigu mūsų kandidatai susidurs su liberalais ar konservatoriais, tai partija, kuri deklaruoja, kad jos tikslas yra centro kairės koalicija, tai ji logiškai turi remti mus“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

23:25 R. Žemaitaitis: tikiuosi, kad frakcija bus

Remigijus Žemaitaitis, „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas, sako, kad partijai surinkti 8-10 mandatų naujajame Seime būtų „labai didelis įvertinimas“.

Vasarą įkurtos partijos sąrašo lyderis kol kas neatmeta galimybių bendradarbiauti nė su viena partija, jei „Laisvei ir teisingumui“ pavyks turėti frakciją naujajame Seime.

„Tikiuosi, kad ji (frakcija) bus. Birželio pradžioje sakiau – jeigu mes gausime nuo 8 iki 10 vietų, tai bus didelis įvertinimas man ir kaip partijos pirmininkui, ir kaip suvienytos jėgos vadovui“, – LRT televizijoje sekmadienį sakė R. Žemaitaitis.

23:05 Suskaičiuota pusė apylinkių – 5% peržengia septynios partijos

Paskelbti Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos duomenys iš 984 apylinkių (iš 1.989).

Daugiausia tai šalies kaimiškuose rajonuose esančios mažesnės balsavimo apylinkės. Iš didžiųjų šalies miestų rezultatų dar labai nedaug.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surenka 21,82% rinkėjų balsų ir 19 mandatų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 16,54% (15 mandatų), Darbo partija (DP) – 13,49% (12 mandatų), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – 10,89% balsų (10 mandatų), Laisvės partija (LP) – 5,64% (5 mandatai), Liberalų sąjūdis (LS) – 5,53% (5 mandatai). 5% balsų barjerą, pagal šiuos rezultatus, peržengia ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) – surenka 5,17% ir pretenduoja į 4 mandatus.

Likusios partijos neperžengia 5% balsų barjero. Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) surenka 4,42% balsų, Centro partija-tautininkai – 2,82%.

22:28 G. Kirkilas: derybos dėl koalicijos bus dar sunkesnės

Gediminas Kirkilas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas, teigia, kad po šių rinkimų „valstiečių“ frakcija Seime turėtų būti mažesnė, todėl derybos dėl koalicijos bus dar sudėtingesnės. Praėjusiuose rinkimuose 54 mandatus pernai surinkusiai LVŽS G. Kirkilas šiemet prognozuoja apie 40 mandatų Seime.

„Kaip bebūtų keista, bet konservatoriai, liberalai, G. Palucko socialdemokatai per savo buvimą opozicijoje praktiškai neišaugino reitingų, tai reiškia nėra bangos, kuri nušluotų valdančiuosius“, – dėstė G. Kirkilas.

22:53 V. Uspaskichas: Darbo partija liks opozicijoje, jei negalės įgyvendinti savo programos

Viktoras Uspaskichas sako, kad Darbo partija liks opozicijoje, jei nematys galimybių valdančiojoje koalicijoje įgyvendinti savo programą. „Svarbiausia yra programa, kuri yra geriausia per Darbo partijos istoriją. Vardan postų programos neaukosime, geriau liksime opozicijoje“, – LRT sako V. Uspaskichas.

Jis teigia negalintis įvardyti partijų, su kuriomis Darbo partija galėtų sudaryti koaliciją, nes kitų politinių judėjimų idėjomis nesidomėjo: „Svarbiausia buvo pristatyti savo programą, o ne domėtis kitaip. Ar kitos partijos ją norės integruoti į Vyriausybės programą, dabar negaliu pasakyti.

V. Uspaskichas sako, kad jis pats sutiktų užimti finansų, ekonomikos ar energetikos ministro postą, jei Darbo partija visgi dalyvautų valdančiojoje koalicijoje.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/619?placement=

22:48 V. Čmilytė-Nielsen nesėkmės atveju trauktųsi iš partijos primininkės pareigų

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad vienmandatėse apygardose partija iškovos iki 8 mandatų ir turės frakciją Seime. 

Jos teigimu, partija ypač laukia rezultatų iš didmiesčių. 

„Nes mes tikėjomės šiek tiek didesnio aktyvumo, bet matyt, čia ir pandemija, ir blogas oras galbūt net suvaidino savo vaidmenį, bet manyčiau, kad turėsime ir vienmandatininkų antrame ture nemažai – prognozuočiau, kad 6-8 turėtume turėti (vienmandatėse apygardose po antrojo turo – BNS) ir turėsime frakciją“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji neprognozavo, kiek iš viso mandatų gali tikėtis partija. V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad jeigu partija neperžengtų reikiamo 5% barjero, ji svarstytų traukimąsi iš pirmininkės posto. 

„Nesėkmė yra, žinoma, neperlipimas 5% barjero ir tai reikštų mano, kaip lyderės, na, poreikį priimti tam tikrus sprendimus. (...) Natūralu, kad pirmininkas visada prisiima atsakomybę už partijos rezultatus Seimo rinkimuose“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen. 

22:41 Politologai: mažesnį aktyvumą galėjo nulemti koronaviruso pandemija

„Galima, žinoma, tik spėlioti, kas lėmė tai, kad jis keliais procentiniais punktais mažesnis nei prieš ketverius metus: ar oras, ar nenoras rizikuoti dėl galimo užkrato, ar nemažai daliai tiesiog yra gerai taip, kaip yra, jie nenori pasinaudoti teise balsuoti“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorės Jūratės Novagrockienės teigimu, rinkėjų aktyvumas, turint galvoje pandemijos situaciją, yra „labai neblogas“, o jį, jos vertinimu, paveikė tiek žmonių baimė, tiek įvairūs nesklandumai, susiję su saviizoliacijoje buvusių žmonių balsavimu.„Reikia „užmesti“ kažkokį procentą, kurie tiesiog bijojo eiti balsuoti, todėl, kad vienaip ar kitaip yra tam tikra baimė užsikrėsti“, – sakė politologė.

22:30 A. Veryga: koronavirusas rinkėjų aktyvumui didelės įtakos neturėjo

Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras sako, kad koronaviruso pandemija itin didelės įtakos rinkėjų aktyvumui neturėjo.

„Kiek matome iš balsavusiųjų skaičiaus, jis nėra žymiai mažesnis nei per ankstesnius rinkimus. Nėra taip, kad žmonės būtų labai išsigandę“, – Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos  štabe žurnalistams sakė A. Veryga.

Jis pažymėjo, kad rinkimai buvo organizuojami laikantis visų būtinų saugumo priemonių ir, žvelgiant iš COVID-19 valdymo perspektyvos, vyko sklandžiai: „Ir man pačiam nuėjus balsuoti viskas veikė puikiai, žmonės dėvėjo kaukes, laikėsi atstumų, turėjo savo rašiklius.“

22:13 Ką mesdami biuletenius kalbėjo politikai

Seimo rinkimuose balsavę aukščiausi valstybės pareigūnai kalbėjo apie tai, kad iš naujojo parlamento tikisi mažiau tuščio triukšmo, geresnio dialogo tarp skirtingų politinių jėgų ir su kitomis valdžios institucijomis.

Plačiau skaitykite čia.

22:12 G. Paluckas teigia, kad įveiktas pirmasis turas ir ruošiamasi antrajam

„Šiemetiniai rinkimai buvo išskirtiniai, nes ne visos komunikacijos priemonės įmanomos, be to, buvo matoma labai aiški disproporcija tarp partijų, kurios turėjo pinigų savo kampanijoms ir kurios ne. Mūsų siekis – gauti daugiau mandatų nei 2016 m., jei tuomet turėjome 17, šį kartą surinkti apie 20 – būtų geras rezultatas“, – „Delfi.tv“ kalbėjo G. Paluckas.

Pasak jo, didžiausi konkurentai šiemetiniuose rinkimuose buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Darbo partija, kuri pasižymėjo agresyvia kampanija ir buvo gerai visur matoma.

„Kas dar be 5 populiariausių partijų bus Seime? Pozityviai stebina Laisvės partijos pirmieji rezultatai, turbūt nenustebintų, jei Lietuvos lenkų rinkimų akciją–Krikščioniškų šeimų sąjunga susirinks savo balsus. Apie galimas koalicijas dar yra anksti kalbėti, reikia sulaukti antrojo turo, mes patys labiausiai save matome centro kairės koalicijos dalimi“, – pažymėjo G. Paluckas.

22:09 Paskelbti duomenys iš 487 apylinkių 

Kol kas tai yra įvairiuose šalies kaimiškuose rajonuose esančios mažesnės balsavimo apylinkės. Iš didžiųjų šalies miestų rezultatų dar nėra.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surenka 23,71% rinkėjų balsų ir 22 mandatus iš 70-ties, kurie padalinami daugiamandatėje apygardoje, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 15,27% (14 mandatų), Darbo partija (DP) – 14,49% (13 mandatų).

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surenka 11,29% balsų (pretenduoja į 11 mandatų), Liberalų sąjūdis (LS) – 5,17% (5 mandatai), Laisvės partija (LP) – 5,14% (5 mandatai).

Likusios partijos neperžengia 5% balsų barjero. Kol kas pirmosios „už brūkšnio“ yra Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), surenkančios atitinkamai 4,67% ir 4,18% balsų.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/618?placement=+

21:54 E. Gentvilas tikisi, kad Liberalų sąjūdis gaus iki dešimtadalio balsų

Mažesnis aktyvumas kaimiškuose rajonuose byloja, kad valdžios siekis pelnyti rinkėjų pasitikėjimą vienkartinėmis išmokomis nepasiteisino, sako vienas Liberalų sąjūdžio lyderių Eugenijus Gentvilas.

Jis sako besitikintis, kad Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose iškovos iki dešimtadalio rinkėjų balsų.

„Tikrai dar net nepasianalizavau aktyvumo, bet pastebėtinas dalykas: valdžios triukai, pavyzdžiui, su 200 eurų vienkartine išmoka nepavyko – juk valdžia, skirdama tuos pinigėlius pensininkams, pirmiausia turbūt galvojo apie savo tradicinį rinkėją kaimiškuose rajonuose. O kaimiškuose rajonuose aktyvumas yra mažesnis“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė E. Gentvilas.

„Miestų apygardose – Vilniuje, Kaune yra didžiulis aktyvumas. Miestų gyventojai, matyt, taip lengvai nepasiduoda tai „numesto kaulo“ euforijai“, – pridūrė jis.

21:39 Vyriausybėje S. Skvernelis regi „valstiečius“, socialdemokratus ir Darbo partiją

Saulius Skvernelis, premjeras ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos sąrašo lyderis, teigia, kad kairiosios pakraipos vyriausybę galėtų sudaryti „valstiečiai“, socialdemokratai, Darbo ir galbūt dar kelios partijos.

„Tai būtų valstiečiai, socialdemokratai, Darbo partija, gal dar kas nors pateks, tikiuosi, kad ir mūsų dabartiniai partneriai: Lenkų rinkimų akcija, ant ribos balansuojanti Socialdemokratų darbo partija. Taip pat neaišku, kaip bus su Laisvės ir teisingumo partija. Pasižiūrėsime“, – žurnalistams partijos štabe sakė S. Skvernelis.

21:30 Paskelbti duomenys iš 205 apylinkių

Kol kas tai yra įvairiuose šalies kaimiškuose rajonuose esančios mažesnės balsavimo apylinkės. Iš didžiųjų šalies miestų rezultatų dar nėra. Iš viso apylinkių Lietuvoje yra 1.989 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surenka 24,31% rinkėjų balsų ir 22 mandatus iš 70-ties, kurie padalinami daugiamandatėje apygardoje, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 15,28% (14 mandatų), Darbo partija (DP) – 15,16% (14 mandatų). Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) surenka 11,66% balsų (pretenduoja į 10 mandatų), Laisvės partija (LP) – 5,45% (5 mandatai), Liberalų sąjūdis (LS) – 5,43% (5 mandatai). Likusios partijos neperžengia 5% balsų barjero. Kol kas pirma „už brūkšnio“ yra Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), surenkanti 4,19% balsų.

21:26 A. Armonaitė: tikrai turėsime daugiau kaip 5%

Aušrinė Armonaitė, pirmą kartą Seimo rinkimuose dalyvaujančios „Laisvės partijos“ pirmininkė, teigia neabejojanti, kad partija peržengs 5% balsų barjerą.

„Tikrai turėsime daugiau kaip 5%, jau dabar akivaizdu, kad peržengsime šią kartelę. Manome, kad viskas bus gerai, tik norėtųsi tvirtos frakcijos Seime, kad nebūtume įkaitais praeities vaiduoklių“, – „delfi.lt“ transliacijoje kalbėjo „Laisvės partijos“ lyderė.

21:25 G. Lansbergis: vienintelis personažas, prieš kurį kovojome – Haris Poteris

Gabrielius Landsbergis, Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, sako, kad šiuo metu anksti kalbėti apie galimas valdančiąsias koalicijas. Jis teigia jokių raudonų linijų nebrėžiantis.

„Kalbėti apie koalicijas dar ankstyva, jos dėliojamos po antrojo turo. Galiu tik pakartoti, kad pasibaigė tik pirmas kėlinys, todėl spėlionės dėl galimų koalicijų, būtų žaidimas rinkėjų valia“, – 15min.lt studijoje sakė G. Landsbergis.

Jis teigia, kad konservatoriai, be abejonės, „mato savo tradicinius partnerius“, bet siūlo palaukti dvi savaites, kol rinkėjai tars galutinį žodį.

„Mes mėgome pabrėžti savo programos vertybes, mažiau ieškoti oponentų ar priešininkų, su kuriais reikėtų kovoti. Vienintelis herojus, prieš kurį pasisakėme buvo Haris Poteris, nes kampanija, kviečianti gadinti biuletenius, manau, šiek tiek prasilenkia su pilietiškumu ir yra šiek tiek pavojinga. Įsivaizduokime, kad kuriai nors mažajai partijai pritrūktų 0,5% balsų ir būtų panašus skaičius sugadintų biuletenių. Tai žaidimas, kuris gali turėti neigiamų pasekmių, jei turėtų didelį pasisekimą“, – sako G. Lansbergis.

Jis viliasi, kad po rinkimų susidarys plati valdančioji koalicija, nes „skaldymasis neleidžia priimti tvarių sprendimų: „ Man atrodo, kad Lietuvai bent vienai kadencijai reikia plačios ir tvarios koalicijos.“

21:15 Daugiausiai balsų kol kas surenka LVŽS, TS-LKD ir DP

Paskelbti Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos duomenys iš 96 apylinkių. Iš viso apylinkių yra 1.989.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surenka 24,2% rinkėjų balsų ir 22 mandatus iš 70-ties, kurie padalinami daugiamandatėje apygardoje, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 16,21% (15 mandatų), Darbo partija (DP) – 14,99% (13 mandatų).

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kol kas surenka 11,22% balsų (pretenduoja į 10 mandatų), Laisvės partija (LP) – 5,82% (5 mandatai), Liberalų sąjūdis (LS) – 5,38% (5 mandatai). Likusios partijos neperžengia 5% balsų barjero. Kol kas pirma „už brūkšnio“ yra Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), surenkanti 4,14% balsų.

20:55 Pirmieji rezultatai (34 apylinkės): pirmauja konservatoriai ir „valstiečiai“

Pirmieji duomenys apie Seimo rinkimų daugiamandatės apygardos rezultatus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surenka 23,05% rinkėjų balsų, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – 17,84%, Darbo partija (DP) – 13,67%. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kol kas surenka 8,49% balsų, Laisvės partija (LP) – 7,6%, Liberalų sąjūdis (LS) – 6,82%.

Likusios partijos neperžengia 5% balsų barjero.

Tai duomenys iš 34 apylinkių. Iš viso apylinkių yra 1.989.

20:45 R. Karbauskis: koalicijoje galėtų būti Darbo partija, „Laisvė ir teisingumas“ 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, laukdamas Seimo rinkimų, teigė, kad į centro kairės koaliciją, kurią burtų „valstiečiai“ galėtų pretenduoti daug įvairių partijų, tarp kurių – Darbo partija, partija „Laisvė ir teisingumas“.

R. Karbauskis tvirtino neatmetantis bendradabiavimo galimybės ir su konservatoriais, skebia portalas LRT. lt.

20:33 I. Šimonytė: šiandien įvyko tik pirmasis kėlinys

Paskelbus šiandieninio balsavimo rezultatus, bus galima nuspėti tik dalį būsimo Seimo paveikslo, likusi paaiškės po antrojo turo, sako Ingrida Šimonytė, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo lyderė.

„Esame tik po pirmojo kėlinio, viščiukus skaičiuosime, kai baigsis varžybos. O šiandien matysime tik dalį vaizdo, visą galėsime tik šiek tiek nuspėti. Tik po antrojo turo matysime, kokia yra tikroji Lietuvos žmonių valia, – partijos štabe žurnalistams sakė I. Šimonytė. – Šiandien matysime, kas išeina į antrą turą, kokie yra konkurentai, tuomet galėsime labiau prognozuoti.“ 

Kalbėdama apie rinkimų aktyvumą ji sakė, kad jis mažesnis galėjo būti dėl koronaviruso pandemijos, tačiau užsiminė, kad klaidų galėjo padaryti ir Vyriausioji rinkimų komisija.|Reikia įvertinti, kad ir rinkimus turime labai netradicinius. Taip aktyvumas mažesnis, bet pandemija ir tai, kad dalis žmonių negalėjo pasinaudoti savo konstitucinėmis teisėmis, yra klausimai, apie kuriuos reikės labai atvirai kalbėti. Matyt, ne viskas buvo padaryta, kad visi žmonės šiomis aplinkybėmis galėtų pareikšti savo valią“, – sako konservatorių sąrašo lyderė.

20:32 70 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Policija pranešė, kad sekmadienį gavo 70 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus, pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas.

20:12 Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose siekė 47,16%

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose siekė 47,16%.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį beveik dvejuose tūkstančių apylinkių iki 20 val. prie balsadėžių atėjo 35,52% rinkėjų.

  Tuo metu iš anksto nuo pirmadienio iki šeštadienio balsavo 280.817 žmonių arba 11,64% visų rinkėjų.

Tad konstatuojama, kad bendras rinkėjų aktyvumas pirmajame Seimo rinkimų ture siekia 47,16%. Šis rodiklis dar gali truputį padidėti, nes kai kuriose apylinkėse, kur išsirikiavo ilgos eilės, tebesitęsia balsavimas – visiems iki 20 val. atėjusiems rinkėjams bus sudaryta galimybė atiduoti savo balsą.

[infogram id="da868191-31aa-4b7a-b5a3-ad5e656bb1a6" prefix="Zto" format="interactive" title="rinkėjų aktyvumas seimo rinkimuose 2020 ir 2016"]

20:02 Baigėsi balsavimas

Sekmadienį 20 val. baigėsi balsavimas naujos kadencijos Seimo rinkimų pirmajame ture. Balsavimo apylinkės uždarytos, skaičiuojami balsai.

19:35 JK balsuoja dvigubai aktyviau

Lietuvos piliečiai Jungtinėje Karalystėje (JK) šiemet balsuoja dvigubai aktyviau nei prieš ketverius metus, sako Renatas Norkus, Lietuvos ambasadorius JK. 

„Lyginant su praeitais Seimo rinkimais – 2016 metais – mes Jungtinėje Karalystėje turėjome apie 5.500 rinkėjų, tai jau dabar yra daugiau nei dvigubai daugiau, dar nesuskaičiavus visų“, – sakė ambasadorius.

Anot R. Norkaus, iki sekmadienio 18 val. iš viso šioje šalyje savo valią pareiškė jau daugiau kaip 11.000 lietuvių, tai yra beveik 75% visų čia besiregistravusiųjų balsuoti parlamento rinkimuose.

19:06 Aktyvumas – 45,5%

19 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso Seimo rinkimuose balsavo 45,49% rinkėjų, įskaitant tuos, kurie balsavo iš anksto. Prieš ketverius metus tuo pat metu buvo balsavę 47,68%, o iš viso – beveik 50%.

18:45 Balsuos visi, spėję į eilę

Balsavimui Seimo rinkimuose artėjant prie pabaigos, VŽ pasiekė informacija, kad prie kai kurių rinkimų apylinkių driekiasi eilės ir balsuotojai baiminasi, kad iki 20 val. jie nespės balsuoti.

VRK jau anksčiau yra išaiškinusi, kad rinkimų komisijos turi užtikrinti sąlygas balsuoti visiems žmonėms, atvykusiems iki apylinkės laiku, bet dėl objektyvių priežasčių, pvz., dėl susidariusių ilgesnių nei įprasta eilių nespėjus laiku patekti į apylinkę ir prie balsadėžių.

„Tai reiškia, kad, kaip ir ankstesniuose rinkimuose, jeigu žmogus prie balsavimo apylinkės atvyko iki 20 val., bet į ją laiku nepateko, jis tikrai nebus pavarytas lauk ir jam bus sudarytos sąlygos atiduoti savo balsą“, – VŽ sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/615?placement=

18:23 Aktyvumas – 43%

18 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso Seimo rinkimuose balsavo 43,01% rinkėjų, įskaitant tuos, kurie balsavo iš anksto. Prieš ketverius metus tuo pat metu buvo balsavę 44,61%, o iš viso – beveik 50%.

17:14 Smurto atvejis sostinėje

Sostinėje agresyvus vyras L. Sapiegos rinkimų apylinkėje sudavė rinkimų komisijos nariui į veidą, policija pradėjo tyrimą.

Apie 15.30 val. atvykęs balsuoti rinkėjas, būdamas agresyviai nusiteikęs, nuplėšė nuo komisijos nario veido apsauginę kaukę ir sudavė ranka į veidą, tuo sukeldamas fizinį skausmą.

16:41 Policija gavo 57 pranešimus 

Kaip pranešė Policijos departamentas, daugiausia, 28 pranešimai, gauti Vilniaus apskrityje, kitur jų buvo žymiai mažiau. Daugiausia pranešimų gauta dėl neleistinos agitacijos, įtartinų asmenų ar automobilių šalia rinkiminių komisijų.

Dėl kai kurių pranešimų informacija bus tikslinama, sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.

15:58 „Baltosios pirštinės“ sulaukė kelių šimtų pranešimų

Iki 15 val. iniciatyva „Baltosios pirštinės“ užfiksavo daugiau nei 410 galimų rinkimų pažeidimų, iš kurių 150 – piliečių pranešimai ir 260 atvejų, gautų iš nepriklausomų rinkimų stebėtojų.

8 kartus pranešta apie galimą rinkėjų papirkimą, iš jų 5 atvejai perduoti Lietuvos policijai. Daugiausiai pranešimų yra susiję su agitacijos draudimo laikotarpiu ir rinkimų komisijų darbu.

15:39 Ketina pasiekti negalėjusius balsuoti

nuotrauka::2right

VRK vadovė Laura Matjošaitytė sako, kad rinkimų komisijos padarys viską, jog saviizoliacijoje esantys žmonės, nesulaukę rinkimų komisijų narių, galėtų balsuoti.

Pasak L. Matjošaitytės, VRK buvo gavusi per 1.700. prašymų balsuoti iš asmenų, esančių saviizoliacijoje, o skundų sulaukta iš 30-40 rinkėjų.

„Mes kreipėmės į apygardų apylinkių rinkimų komisijas, aiškinamės situaciją, be abejonės, tai daugiau nei apmaudu, kai rinkimų komisijų nariai nepasiekia rinkėjų, kurie yra užsiregistravę ir nori balsuoti namuose“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė VRK pirmininkė.

14:39 Balsavo beveik trečdalis rinkėjų

Bendras rinkėjų aktyvumas su išankstiniu balsavimu Seimo rinkimuose sekmadienį – kiek didesnis nei prieš ketverius metus, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.

Iki 14 valandos balsavo 20,24% rinkėjų, o kartu su balsavusiais iš anksto, bendras aktyvumas kol kas siekia 31,89%, rodo VRK interneto svetainėje skelbiami duomenys.

VRK duomenimis, kartu su išankstiniu balsavimu aktyviausi kol kas – sostinės Antakalnio (41,34%), Verkių (39,35%) ir Senamiesčio-Žvėryno (39,12%), Nemenčinės (38,17%) apygardų rinkėjai, o pasyviausi – Panerių-Grigiškių (24,07%), taip pat uostamiesčio Marių (25,47%) apygardų rinkėjai.

14:10 Policija gavo 32 pranešimus

Policija iki sekmadienio popietės buvo gavusi 32 pranešimus apie galimus pažeidimus, pranešė Policijos departamentas.13 val. duomenimis, ikiteisminių tyrimų nepradėta.

„Daugiausia apie agitaciją, apie plakatus suplėšytus, apie pavėžėjimus, įtartinus žmones“, – BNS apie gaunamus pranešimus sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

13:48 Balsuoti galima tik savo apygardos apylinkėse

VRK primena, kad sekmadienį vykstančiuose Seimo rinkimuose balsuoti galima tik savo apygardos apylinkėse.

Komisija teigia sulaukianti rinkėjų kreipimųsi, kad šie negali balsuoti bet kurioje Lietuvos vietoje esančiose rinkimų apylinkėse ir atkreipia dėmesį, kad tokia galimybė nėra numatyta.

„Vadovaujantis Seimo rinkimų įstatymo nuostatomis, pagrindinę rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje, kuri yra priskirta remiantis pagal rinkėjo deklaruotą gyvenamąją vietą, arba tos pačios rinkimų apygardos apylinkėse“, – rašoma VRK pranešime.

12:25 Prezidentas buvo patikintas, kad balsavimui izoliacijoje pasirengta

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako turėjęs VRK patikinimą, kad izoliacijoje esančių rinkėjų balsavimui pasirengta.

Jis sakė apgailestaujantis, kad dalis saviizoliacijoje esančių žmonių galėjo nesulaukti rinkimų komisijų atstovų. 

„Labai gaila, nes tam ir buvo skirtas mano susitikimas su „Baltųjų pirštinių“ vadove, VRK vadove, kaip tik šitam klausimui spręsti, buvo patikinta, kad visos prielaidos tam bus, kad tuo bus pasirūpinta, kad pasirengta gerai“, – sekmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Gaila, kad taip atsitinka, žmonės, kurie norėjo balsuoti, negalėjo padaryti šito, tikiuosi, kad tokių klaidų išvengsime ateityje“, –pranešimus, jog ne visi užsiregistravę balsuoti saviizoliacijoje turėjo galimybę tai padaryti, komentavo prezidentas.

12:02 N. Nausėda tikisi mažesnio stumdymosi tarpusavyje

Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas, sako, kad iš naujojo Seimo tikisi geresnio dialogo tarp skirtingų politinių jėgų ir su kitomis valdžios institucijomis.

„Tikiuosi geresnio susikalbėjimo tarpusavyje ir susikalbėjimo su kitomis valdžios institucijomis, to labai linkėčiau, nes tikiu, kad artimiausi penkeri–septyneri metai gali būti Lietuvai tiesiog puikūs“, – sekmadienį atidavęs savo balsą apylinkėje Naujojoje Vilnioje žurnalistams sakė prezidentas.

„Tam yra visos prielaidos, tam yra ir mūsų puikus bendradarbiavimas ir narystės Europos Sąjungoje privalumai, daugiametė finansinė perspektyva, gaivinimo fondas, Lietuva gauna tikrai didžiules lėšas, belieka turėti labai aiškią viziją, strategiją ir pasinaudoti tomis galimybėmis“, – pažymėjo G. Nausėda.

Į klausimą, ką pasirinkęs – permainas ar stabilumą, prezidentas teigė pasirinkęs „ambicijas tam, kad mažiau stumdytumėmės tarpusavyje, mažiau užsipultumėm vienas kitą asmeniškai, daugiau galvotume apie valstybę“.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/613?placement=

11:45 S. Skvernelis tikisi didelio aktyvumo Seimo rinkimuose

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi didelio aktyvumo Seimo rinkimuose ir sako, kad balsavimo rezultatai bus jo vadovaujamos Vyriausybės darbų įvertinimas.

nuotrauka::3left

„Tikiuosi pirmiausia šiandien didelio aktyvumo – norisi, kad būtų kuo daugiau žmonių, nes balsavimas tikrai saugus, niekas niekam negresia. Ateikime, atlikime savo konstitucinę teisę ir pareigą ir tada galėsime sakyti, kad esame verti to, ką išsirinkome“, – žurnalistams sakė premjeras po balsavimo Platiniškių apylinkėje Vilniaus rajone sekmadienį.

Ministras pirmininkas teigė, kad dabartiniams valdantiesiems ir jo vadovaujamai Vyriausybei teko „tam tikras valstybinis egzaminas – pandemija, kuri parodė visas mūsų silpnybes ir stiprybes“. Atkreipęs dėmesį į spartų ekonomikos atsigavimą, premjeras teigė, kad ši situacija taip pat „apnuogino problemas ir darbus“, kuriuos reikės atlikti jau naujai Vyriausybei.

11:34 Kelios dešimtys pranešimų apie pažeidimus

Nuo šeštadienio nakties VRK gavo kelias dešimtis pranešimų apie agitacijos pažeidimus, didelė dalis jų susiję su agitacija socialiniuose tinkluose, teigia komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Vyriausioji rinkimų komisija gavo kelias dešimtis pranešimų apie agitacijos pažeidimus. Daugiausiai pranešimų buvo susiję su agitacija socialiniuose tinkluose, su agitacija, konkrečiai, socialinio tinklo „Facebook“ grupėse“, – sekmadienį spaudos konferencijoje sakė L. Matjošaitytė. 

Jos teigimu, šie rinkimai nuo praėjusiųjų skiriasi tuo, kad anksčiau žmonės informaciją skelbdavo asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, dabar tai dažniau daroma uždarose grupėse. 

Plačiau skaitykite čia.

11:15 Apylinkėje Vilniuje – neblaivi komisijos narė

Vilniuje sekmadienį nuo pareigų nušalinta neblaivi rinkimų komisijos narė. Pasak Policijos departamento, apie pusę aštuonių ryto buvo gautas Žirmūnų apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pranešimas, kad Prekybininkų rinkimų apylinkėje reikia patikrinti vieno komisijos nario blaivumą.

Atvykę pareigūnai 1964 m. gimusiai komisijos narei nustatė 1,32 promilės girtumą.

11:06 Balsų skaičiavimas užtruks

Laura Matjošaitytė, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė, sako, kad Seimo rinkimų rezultatai gali būti paskelbti šiek tiek vėliau nei įprasta, nes daug žmonių savo valią pareiškė iš anksto, o jų balsus suskaičiuoti užtrunka ilgiau.

„Prašome visų kantrybės, rinkimų rezultatai nebus taip greitai“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė VRK pirmininkė.

Šiuose Seimo rinkimuose iš anksto balsavo 11,64% rinkėjų. 2016-aisiais aktyvumas iš anksto siekė 6,65%.

„Balsų skaičiavimas užtruks (...), nes turime didelį rinkėjų aktyvumą balsuojant iš anksto. Balsuojama iš anksto išankstinio balavimo vokais, jų skaičiavimas labai ilgai užtrunka“, – teigė L. Matjošaitytė.

10:40 Balsavo V. Adamkus 

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako Seimo rinkimuose balsavęs už kandidatus, kurie atstovauja Lietuvos žmonių gerovei ir valstybės saugumui.

nuotrauka::1left

„Turėjau progą pasirinkti, mano vertinimu, geriausius kandidatus, kurie tikrai atstovautų geriausiai Lietuvos žmonių gerovei ir tuo pačiu valstybės saugumui“, – sekmadienį Saulėtekyje žurnalistams sakė kadenciją baigęs šalies vadovas.

„Pasirinkau sąrašą, kuriame buvo, man atrodo, daugiausiai tinkamiausių žmonių, iš kurių galiu pasirinkti, už tuos ir balsavau“, – pridūrė jis.

V. Adamkaus teigimu, šiuo metu Lietuva susiduria su tiek su vidaus politikos problemomis, tiek su išorės grėsmėmis, todėl jis pasirinko stabilumą.

10:15 Balsuojama aktyviau

Šiuose Seimo rinkimuose balsuojama panašiai, kaip ir pernai renkant prezidentą, bet gerokai aktyviau, nei parlamento rinkimuose prieš ketverius metus.

VRK duomenimis, sekmadienį iki 10 val. prie balsadėžių atėjo 5,91% rinkėjų. Iš anksto nuo pirmadienio iki šeštadienio balsavo 280.817 žmonių, arba 11,64% visų rinkėjų.

Per 2016 m. spalį vykusius Seimo rinkimus iš anksto ir sekmadienį iki 10 val. balsavo 11,46% rinkėjų, o bendras aktyvumas tuomet sudarė 49,9%.

Plačiau skaitykite čia.

10:08 Tarp izoliuotų gyventojų buvo negalėjusių balsuoti

Pasirodė pranešimų, kad keli dėl koronaviruso saviizoliacijoje esantys žmonės nesulaukė rinkimų komisijų narių.

Indrė Ramanavičienė, VRK atstovė žiniasklaidai, sekmadienį sakė, kad iki šiol sulaukta šešių tokių pranešimų, visi šie atvejai bus detaliai ištirti.

Plačiau skaitykite čia.

08:00 Vyksta Seimo rinkimai

Lietuvoje renkamas naujasis Seimas. Apie pustrečio milijono rinkėjų, beveik dvi dešimtys partijų, daugiau kaip 1.700 kandidatų – tokia pagrindinė šių rinkimų statistika.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/612?placement=

Šiemet Seimo rinkimuose dalyvauja 17 partijų, į 141 vietą parlamente pretenduoja 1.754 kandidatai, t. y. vidutiniškai po 12,4 kandidato į vieną Seimo nario mandatą. Palyginti su 2016 m. rinkimais, į Seimą kandidatuoja 339 žmonėmis daugiau – prieš ketverius metus VRK buvo registravusi 1.416 kandidatų.

Plačiau skaitykite čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
JT Saugumo Tarybos posėdyje – aistros dėl blokuojamų Ukrainos uostų

Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios apsirūpinimo maistu...

Naujasis „Bentley“ flagmanas „Bentayga EWB“ kelionėms pirmąją klase suteikė kitą prasmę Verslo tribūna

„Bentley Bentayga“ nuo pat pirmųjų dienų buvo populiariausias gamintojo modelis. Nuo šiol jam tenka dar...

Įspūdingai pristatytas naujasis „Range Rover Sport“: jo galimybės įrodytos atliekant sudėtingą triuką Verslo tribūna

Pasaulinė naujojo „Range Rover Sport“ premjera įvyko automobiliui pirmą kartą įspūdingai įveikus galingą...

Inovacijos
06:00
Išmanieji kasos aparatai: dvejų metų darbą bando įveikti per pusmetį ir apčiuopomis Premium

Dalis prekybininkų greičiausiai nebus pasirengę nuo 2023 m. sausio 1 d. teikti kasos kvitų duomenis...

Finansai
05:45
Du scenarijai, kada verslui didėtų rizikos marža, brangtų paskolos Premium

Išaugusios energijos kainos arba nutrauktas dujų tiekimas euro zonoje ne tik sulėtintų ekonominį augimą ir...

Finansai
05:45
Matavimo prietaisų tikslumas: šiemet vartotojai skundžiasi dukart dažniau Premium

Prekybos įmonėse svarstykles ir fasuotas pakuotes tikrinanti Lietuvos metrologijos inspekcija per šių metų...

Prekyba
05:45
Vakarai ieško kelių, kaip iš Ukrainos išvežti pasaulio rinkai skirtus grūdus Premium

Rusijos agresija prieš Ukrainą kartu su sausromis ir vis dar nepasibaigusia koronaviruso pandemija kelia...

Kai pasiūlytieji mainai sunkiai dera su morale

Nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios praėjus trims mėnesiams tarptautinė bendruomenė staiga...

Lenkija tikisi, kad dėl teisės viršenybės ginčo įšaldytos ES lėšos bus išmokėtos artimiausiu metu

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ketvirtadienį pareiškė manąs, kad Varšuva netrukus gaus lėšas,...

Verslo aplinka
2022.05.19
JAV Kongresas patvirtino 40 mlrd. USD paketą Ukrainai

JAV Senatas ketvirtadienį patvirtino 40 mlrd. USD pagalbos paketą, kuriame numatyta tiek karinė, tiek...

Verslo aplinka
2022.05.19
Estų bendrovė augina kriptovištas. Įmonės savininkas vadiną ją „kolūkiu 2.0“ Premium 3

Prieš trejus metus Tanelis Tangas Saremos saloje įkūrė bendrovę „Saaremaa Mahemunad“ (liet. – Saremos...

Finansai
2022.05.19
EP ragina visas Rusijai paskelbtas sankcijas taikyti ir Baltarusijai

Europos Parlamentas ketvirtadienį paragino visas sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl įsiveržimo į Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.05.19
J. Stoltenbergas: NATO sprendžia Turkijos nuogąstavimus

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Turkijos iškelti...

Verslo aplinka
2022.05.19
Prokurorai prašo iki gyvos galvos įkalinti Kyjive už karo nusikaltimus teisiamą rusų karį

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį paprašė skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pirmajam už karo...

Verslo aplinka
2022.05.19
Europarlamentarai ragina konfiskuoti įšaldytą Rusijos oligarchų turtą

Europarlamentarai ragina konfiskuoti Rusijos oligarchų turtą ir taip padėti Ukrainai suvaldyti ekonomines ir...

Verslo aplinka
2022.05.19
Vokietija iš G. Schroederio dėl ryšių su Rusija atėmė oficialias privilegijas

Vokietija ketvirtadienį panaikino buvusiam kancleriui Gerhardui Schroederiui suteiktas oficialias...

Verslo aplinka
2022.05.19
Turkija sako ne Švedijos ir Suomijos siekiui įstoti į NATO

Ankara nepritars Švedijos ir Suomijos stojimui į NATO, ketvirtadienį paskelbtame vaizdo įraše kategoriškai...

Verslo aplinka
2022.05.19
Rusija reikalauja, kad Ukraina susimokėtų už elektrą iš okupuotos Zaporižios AE 4

Rusija užsiminė siekianti atkirsti Ukrainą nuo didžiausios Europoje atominės elektrinės, jei Kyjivas nemokės...

Pramonė
2022.05.19
Opozicija inicijuoja interpeliaciją žemės ūkio ministrui

Opozicijos atstovai Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen perdavė savo parengtą interpeliaciją žemės...

Verslo aplinka
2022.05.19
Gryninantis 10.000 Eur, „Swedbank“ reikalaus paaiškinimo – kam? 27

„Swedbank“ Lietuvoje nuo rugsėjo 1 d. didina įvairių paslaugų įkainius, besigryninsiantys bent 10.000 Eur...

Rinkos
2022.05.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku