2018-09-13 13:26

Neįpareigos bent pusę vaistų parduoti mažiausiomis kainomis

Agnės Širinskienės pasiūlymas pakoreguoti Farmacijos įstatymą nesulaukė Seimo daugumos paramos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Agnės Širinskienės pasiūlymas pakoreguoti Farmacijos įstatymą nesulaukė Seimo daugumos paramos. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Seime žlugo dalies valdančiųjų pasiūlymas įpareigoti vaistines prekiauti pigiausiais kompensuojamaisiais vaistais, kad tokie sudarytų ne mažiau nei pusę parduodamų vaistų.

Ketvirtadienį plenariniame posėdyje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, pristatė savo parengtą ir dalies frakcijos kolegų paremtą Farmacijos įstatymo pataisą.

Ji numato, kad „vaistinėms, turinčioms teisę parduoti kompensuojamuosius vaistinius preparatus, nustatoma nauja prievolė – bendras parduoto konkretaus pigiausio kompensuojamojo vaistinio preparato dozuočių kiekis turi būti ne mažesnis kaip 50% nuo bendro kompensuojamųjų vaistinių preparatų, esančių toje grupėje, parduotų dozuočių kiekio“.

Ponia Širinskienė tikino, kad priėmus projektą, vaistų gamintojai bus skatinami konkuruoti tarpusavyje bei mažinti generinių preparatų kainas.

Tačiau šį pasiūlymą stipriai sukritikavo opozicija.

„Vaistų pirkėjai tiesiog netektų teisės rinktis. Mat už pacientus, kuriems dažniausiai kompensuojamųjų vaistų prireikia lėtinėms ligoms gydyti, vaistininkas turėtų nuspręsti, už kokią kainą pirkti preparatus“, – kalbėjo konservatorius Mykolas Majauskas.

Seimo posėdyje buvo cituojami ir Vaistinių asociacijos argumentai, jog projektą „nebus įmanoma įgyvendinti, pasipils pacientų siuntinėjimai į kitas vaistines, nes tos, į kurias jie bus atėję, jau bus išsėmę vaistų pardavimo limitus“.

Po pateikimo balsuota dėl p. Širinskienės pasiūlyto Farmacijos įstatymo pakeitimo projekto. Jam nepritarta, nes iš 91 balsavusiojo tik 44 buvo už pateikimą, prieš buvo 35, susilaikė 12. Kitu balsavimu nuspręsta projektą „grąžinti iniciatoriams tobulinti“. Tai reiškia, kad dar šioje rudens sesijoje p. Širinskienė gali bandyti vėl teikti tą patį arba simboliškai pakoreguotą projektą.

52795
130817
52791