Prašo lėktuvų keleiviams privalomą izoliaciją pakeisti išankstiniais testais

Oro transporto organizacijos siūlo valstybėms naudoti tarptautinį testavimo modelį, kuris leistų išvengti būtinybės izoliuotis.
Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) ir Tarptautinė oro uostų taryba (ACI Europe) ragina sukurti ir pritaikyti greitą, tikslią ir nuoseklią COVID-19 tyrimų tvarką visiems išvykstantiems keleiviams, kuri leistų išvengti privalomos izoliacijos ir nuolat besikeičiančių valstybių ribojimų. Tvirtinama, kad tai padėtų greičiau atstatyti aviacijos ir turizmo rinkas. IATA tarptautinės apklausos duomenimis, apie 65% apklaustų keliautojų rodo aiškų pritarimą tokiam sprendimui.
Receptas sistemingas tyrimas
Pasaulinė aviacija susiduria su vis įvedamais bei dažnai keičiamais judėjimo apribojimais, kurie apsunkina kelionių planavimo procesus. Pasak Alexandro de Juniaco, IATA generalinio direktoriaus, judėjimui būtina atkurti laisvę, o tą padaryti galima imantis atitinkamų logiškų saugumo priemonių.
Mūsų siūlymas tai sistemingas visų keliautojų viruso COVID-19 tyrimas dar prieš išvykstant į kitą šalį. Tikime, jog tai suteiks naudos tiek vyriausybėms, minimalizuojant sienų atvėrimo rizikas, tiek keliautojams, kurie nusipelnė kelionėmis mėgautis užtikrintai. Šis modelis grąžins daugybę žmonių į jų darbo vietas, teigia A. de Juniacas.
IATA ir kitos tarptautinės transporto organizacijos ragina sukurti tyrimo procesą, kuris atitiktų greičio, tikslumo, kainos ir nesudėtingo naudojimo kriterijus ir būtų parengtas pagal vyriausybės įgaliojimus, sutartus tarptautinius standartus.
Anot A. de Juniaco, šis siūlymas tai aiškus aviacijos poreikių signalas, galintis apsaugoti nuo milžiniškos aviaciją apėmusios krizės. Jis pritaria, jog tyrimo integravimas į kelionės procesą sukurs daug praktinių iššūkių, tačiau tikina, jog tarptautinių organizacijų pastangomis galima pasiekti, kad vyriausybės laikytųsi vieno pasaulinio standarto.
Oro linijos, oro uostai, įrangos gamintojai ir vyriausybės turės dirbti išvien, kad procesai vyktų sklandžiai. Nepamirškime, kad kol kas kiekviena diena, kurią aviacijos pramonė praleidžia ant žemės, sukelia grėsmę darbo vietoms ir kiekvienos išsivysčiusios šalies ekonomikai, primena A. de Juniac.
Keleiviai palaiko pasiūlymą
IATA siūlymą palaiko viešosios nuomonės apklausos rezultatai, kuri rugpjūčio pabaigoje atlikta 11-oje šalių (Australijoje, Kanadoje, Čilėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Indijoje, Japonijoje, Singapūre, JAE, JK ir Jungtinėse Valstijose).Ji atskleidė, jog apie 65% apklaustųjų vietoje izoliacijos rinktųsi prieš kelionę atliekamą COVID-19 testą. Be to, 84% sutiko, kad tirti reiktų visus keliautojus.
Tarptautinė nuomonės apklausa taip pat parodė, kad nuosekli tyrimų sistema padėtų atkurti keleivių pasitikėjimą aviacija.
Kol kas kasdien didėjantys ekonominiai nuostoliai, sukelti sienų uždarymo ir antrosios infekcijos bangos, verčia aviacijos pramonę pasitelkti savo patirtį ir susivienyti su vyriausybėmis bei medicininių tyrimų teikėjais, kad būtų galima surasti greitą, tikslų, prieinamą ir lengvai valdomą tyrimą, kuris leis pasauliui atsigauti ir dar kartą saugiai susijungti, įsitikinęs A. de Juniacas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti