Lietuvoje – dar viena „fintech“ įmonė iš Izraelio: kurs el. piniginę

Lietuvoje kuriasi dar viena Izraelio kapitalo finansinių technologijų (angl. fintech) įmonė International Fintech, kuri Lietuvoje žada sukurti 20 darbo vietų.
Šiemet spalį užregistruota UAB International Fintech iš Lietuvos banko gavo elektroninių pinigų įstaigos licenciją, kuri suteikia galimybę teikti elektroninės piniginės bei elektroninių pinigų paslaugas.
International Fintech plėtos elektroninės piniginės projektą tai bus sistema, leidžianti paprastai ir greitai atsiskaityti už internetu perkamas prekes ir paslaugas. Projekto pavadinimas kol kas neskelbiamas, tačiau nurodoma, kad pagrindiniai įmonės konkurentai bus tokios kompanijos, kaip Paypal ar Skrill.
Pasak Algės Budrytės, laikinosios International Fintech vadovės, užsienio investuotojų ir jų vadinamojo know-how atėjimas stiprina Lietuvos autoritetą pasauliniu mastu ir suteikia galimybę tapti pilnaverčiais pasaulinės rinkos žaidėjais.
Bendrovės International Fintech savininkai savo tarptautinio verslo valdymo centru pasirinko būtent Lietuvą. Turime ne tik pateisinti mums parodytą pasitikėjimą, bet maksimaliai išnaudoti šią progą, sako p. Budrytė.
Teigiama, kad šiuo metu International Fintech renkasi vadovą ir kitus darbuotojus, pirmiausia iš Vilniaus, atlieka biuro parengimo ir kitus verslo veiklos pradžios darbus.
Investicijų į kūrimąsi Lietuvoje suma nenurodoma, tačiau teigiama, kad planuojamas įmonės metinis biudžetas gali siekti beveik 900.000 Eur.
Šiuo metu Lietuvoje yra 12 elektroninių pinigų licenciją turinčių institucijų, iš kurių International Fintech jau 5-oji, finansuojama užsienio kapitalo.
International Fintech savininkai Izraelio verslininkai Eyalas Nachumas ir Tamiras Zoltovskis, kurie Lietuvoje įkūrė ir kitą fintech kompaniją Moneta International. Skelbta, kad ši įmonė plėtoja verslui skirtą platformą, padedančią elektroninės prekybos bendrovėms tvarkytis su piniginėmis perlaidomis, mokėjimais ir lėšų valdymu.
Moneta International Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 1 mln. Eur ir čia įdarbinti apie 15 žmonių. Centrinė įmonės būstinė yra Vilniuje, o mokslinių tyrimų, plėtros ir mokymų centras veiks Kaune.
VŽ rašė, kad mūsų šalies centrinis bankas Lietuvą ketina paversti tarptautiniu fintech centru šalimi, kurioje kurtųsi elektroninių mokėjimų, elektroninių pinigų ir elektroninių atsiskaitymų bendrovės iš viso pasaulio.
Pasaulyje vyksta didelis lūžis, kai nedidelės nebankinės institucijos aktyviai braunasi į rinkoje jau įsitvirtinusių finansinių institucijų gretas. Lietuvos bankas kartu su VšĮ Investuok Lietuvoje ir Finansų ministerija mato galimybę Lietuvai atsiriekti dalį šios pasaulinės rinkos ir daro sistemingus žingsnius siekdami į šalį pritraukti kuo daugiau finansinių technologijų įmonių, VŽ yra sakęs Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Rinkos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti