DOJUS įmonių grupės vadovas D. Dailidė: šiandieninėje situacijoje žemės ūkis – optimistiškai nuteikianti sritis

Publikuota: 2020-04-10

Nors visus galimus pandemijos padarinius verslui prognozuoti vis dar sudėtinga, ekstremali situacija rodo pirmuosius neigiamus ženklus rinkoje. Vis tik, ir dabartinės suirutės kontekste žemės ūkio verslas išlieka pozityvus – numatomas derlingas sezonas teikia optimizmo visam sektoriui. DOJUS įmonių grupės vadovas Donatas Dailidė sako, kad ramiau vertinti ateinančią krizę leidžia pasiruošimas ir savalaikės investicijos į veiklos tobulinimą.

nuotrauka::1 right

Grupės generalinis direktorius pažymi, kad koronaviruso lemti apribojimai paveiks visą verslą be išimties, tačiau žemės ūkis, ko gero, labai didelių nuostolių patirti neturėtų. Anot jo, optimizmo suteikiantys veiksniai – sektoriaus priklausomybė nuo derliaus ir buvimas maisto grandinės dalimi.

„Situacija iš tiesų kritinė, todėl norėtųsi išreikšti solidarumą visam verslui. Tuo pačiu patys galime kiek atsikvėpti, nes žemės ūkyje padėtis palankesnė, kadangi čia daugiau vadovaujamasi ne bendru ekonominiu, bet savuoju ciklu, priklausančiu nuo gamtos, derliaus, žemės ūkio produkcijos kainų. Šiandien Lietuvoje ir užsienio šalyse pasėliai po žiemos atrodo perspektyviai, o tai lemia ir geras prognozes visam sektoriui. Ramina ir tai, kad pagrindinių žemės ūkio gaminių visuomenei reikia nepriklausomai nuo ekonominės situacijos“, – sako jis.

D. Dailidė pasakoja, kad paprasčiau reaguoti į susidariusią padėtį padeda ir kelių sudėtingų paskutiniųjų metų žemės ūkyje patirtis.

„Žemės ūkis išgyveno labai sunkius kelis praeitus metus pradedant nuo labai lietingų iki sausromis paženklintų metų. Taigi, praeitais metais žemės ūkio technikos rinka krito 40 proc., todėl į šią ekstremalią situaciją atėjome jau su tam tikru nusiteikimu ir pasiruošimu“, – teigia jis.

Vis tik, anot vadovo, pandemijos padariniai palies ir juos, o didžiausi galimi tiesiogiai įtaką žemės ūkio bendrovėms darantys rizikos veiksniai – palūkanų normų svyravimai, eksporto apribojimai ir bendra nuotaika vertinant ateities perspektyvas.

Prioritetas – žmonės

Šiuo laikotarpiu DOJUS įmonių grupės vadovas ypač vertina savalaikes investicijas į IT technologijas, kurios įgalina didžiąją dalį įmonės organizacinės ir pardaviminės veiklos vykdyti nuotoliniu būdu. Klientai įmonės prekybos centruose aptarnaujami bekontakčiu būdu.

„Klientus aptarnaujame be kontakto – įrengėme prekių atsiėmimo punktus prie įmonės prekybos centrų. Taip pat turime sistemą, leidžiančią sklandžiai atlikti technikos trikdžių diagnostiką ir konsultuoti klientą nuotoliniu būdu, o prireikus technikos remonto – viskuo pasirūpiname greitai, saugiai, sklandžiai ir kokybiškai. Taip, kaip ir esame įpratę dirbti“, – pasakoja jis.

DOJUS įmonių grupėje dirba daugiau nei 350 darbuotojų. D. Dailidės teigimu, visi įmonių grupės darbuotojai, dirbantys aptarnavimo centruose, aprūpinti apsaugos priemonėmis, dezinfekuojamos darbo patalpos, įvestas pamaininis darbas.

„Džiugu, kad šioje situacijoje neturėjome atleisti ar išleisti į prastovas nei vieno darbuotojo, kurie yra esminis įmonės prioritetas“, – akcentuoja jis.

Pašnekovas taip pat ragina verslą apsižvalgyti aplinkui – galbūt yra mažesnių organizacijų ar įstaigų, kurioms savimi pasirūpinti šiuo metu ypač sudėtinga ir bet kokia pagalba jiems šiuo metu – aukso vertės.

„Kiekvienas verslas yra žmonės, visuomenės dalis, todėl būtina atsižvelgti į bendruomenes, esančias sunkesnėse situacijose. Džiugu, kad vyksta nemažai pagalbos medikams iniciatyvų, prie kurių turime galimybę prisidėti“, – sako jis.

DOJUS įmonių grupė ir jos akcininkai skyrė daugiau nei 30 tūkst. eurų paramą įvairiems paramos fondams, skirtiems medikų bendruomenei, keli jų – „Gydymo įstaigų paramos fondas“, Andriaus Tapino fondas „Laikykitės, medikai“, Lietuvos Pramoninkų konfederacijos įsteigtas paramos medikų bendruomenei, kovojančiai su COVID-19, fondas ir kt. Įmonė taip pat teikia nuolatinę pagalbą greta pagrindinės DOJUS agro būstinės Kauno r. esantiems „Muniškių globos namams“.

Pasiteisina veiklos plėtra ir investicijos į IT

Nors, pasak D Dailidės, praėję keli metai žemės ūkiui nebuvo patys derlingiausi, DOJUS agro rikiuojasi ir „Verslo žinių“ sudarytame naujausiame „Lietuvos verslo lyderių 500“ (LVL 500) reitinge. Sąraše atsidūrusios įmonės vertintos pagal 2018 m. pajamų ir pelno augimo, veiklos efektyvumo, naudos darbuotojams, skaidrumo bei indėlio ugdant verslo visuomenę rodiklius. 500-tų įmonių reitinge DOJUS agro užima 142-ąją vietą.

„Nors žemės ūkio technikos rinka tuo metu buvo kritusi, esame pakankamai diversifikavę verslą tiek veiklų prasme, tiek geografiškai. Skirtingos rinkos, kuriose prekiaujame, turi skirtingą žemės ūkio dinamiką, kuri leidžia subalansuoti rezultatą nepaisant prasto derliaus situacijos viename ar kitame regione. Tuo pačiu esame išvystę papildomas paslaugas – patį didžiausią popardaviminio aptarnavimo tinklą Lietuvoje, taip pat vieną didžiausių centrinėje ir rytų Europoje žemės ūkio technikos nuomos parką. Ypač pasiteisino ir 5 metų investicijos į IT sistemas. Esame vieninteliai sektoriuje, turintys nuotolinę žemės ūkio technikos trikdžių diagnostikos ir klientų konsultavimo sistemą. Visa tai leidžia kokybiškai ir greitai aptarnauti mūsų klientus bei išlaikyti įmonės pozicijas rinkoje“, – teigia jis.

DOJUS agro – 28 veiklos metus skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė, priklausanti DOJUS įmonių grupei. Pagrindinės įmonės veiklos – žemės ūkio, miškų, vejų priežiūros technikos, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas. Įmonė labai stipri ir naudotos bei specializuotos technikos pardavimuose (pavyzdžiui, durpynams, geležinkeliams, komunalinėms įmonėms). Nuo praeitų metų pradėta teikti ir dirvožemio tyrimų paslauga, kurios nauda jau nebeabejoja tiek mažesni, tiek ir stambesni ūkiai.

DOJUS įmonių grupės apyvarta 2019 m. siekė virš 100 mln. eurų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus