Kaip darbdavys ir darbuotojas sutinka vienas kitą: lemia ne tiek pinigai, kiek vertybės

Publikuota: 2020-09-17
svg svg

Pandemija, šių metų pavasarį įnešusi rimtos sumaišties į visą verslo pasaulį, nesustabdė įdarbinimo procesų įmonėse. Bendrovės, net ir griežčiausio karantino metu, prisitaikiusios prie nuotolinių veiklos metodų, ir toliau ieškojo joms reikiamų kvalifikuotų specialistų. O pastarieji turėjo galimybių keisti darbą – tą paliudija tiek GENERAL FINANCING BANKO, tiek įdarbinimo specialistų patirtis.

Balandžio viduryje tokie pažįstamų pokalbiai, kaip „ką tik pakeičiau darbą“, galėjo kelti nuostabą – kaip, kai įmonių biurai ištuštėjo? Visgi darbdavių ir įdarbinimo bendrovių atstovai patvirtina: ir nuotoliniu būdu pavykdavo sėkmingai organizuoti darbo pokalbius, o specialistai nebijojo ieškotis naujų, labiau jų lūkesčius atitinkančių darbo pozicijų.

Kandidatai laukiami visada

„Vienas iš įdomesnių pastebėjimų – karantino metu netgi buvo lengviau suorganizuoti pokalbius su potencialiais kandidatais, ypač dirbančiais kitose organizacijose. Atrankos vyko nuotoliniu būdu, ir kandidatams buvo paprasčiau tam rasti laiko, nereikėjo niekur važiuoti. Taigi, jei mūsų organizacijoje kažkas tuo laikotarpiu išėjo iš darbo, dirbome kaip įprasta, ieškojome specialistų jiems pakeisti. Karantinas palietė visus, bet gyvenimas dėl to nesustojo“, – pažymi Jūratė Janušauskienė, GENERAL FINANCING BANKO Žmogiškųjų išteklių valdymo ir administravimo departamento direktorė.

Ji sako, kad tam tikru etapu kandidatų srautas padidėjo, bet tuo pačiu metu buvo galima pastebėti įdomų dalyką: padaugėjo žmonių, kurie siuntė savo gyvenimo aprašymus į kelias pozicijas toje pačioje organizacijoje.

„Galbūt ši tendencija paaštrėjo dėl nuogąstavimų, kad smarkiai išaugs nedarbas. Visgi nerekomenduočiau taip kreiptis į darbdavį, kadangi aplikavimas į kelias skirtingas pozicijas parodo, kad asmuo neįsivertina savo galimybių, turimos kvalifikacijos ir neatsižvelgia į darbdavio keliamus reikalavimus“, – pataria GENERAL FINANCING BANKO Žmogiškųjų išteklių valdymo ir administravimo departamento direktorė.

Svarbu – komanda ir vertybės

Potencialiems darbuotojams šalia atlyginimo lūkesčių svarbu komanda, organizacijos veikimo principai, vadovas. Šiuo metu kandidatai visuomet domisi ir galimybe dirbti per nuotolį, lanksčiai derinti darbo laiką – visa tai GENERAL FINANCING BANKAS gali pasiūlyti.

J. Janušauskienė savo ruožtu pastebi, kad GENERAL FINANCING BANKUI, taip kaip ir kitiems darbdaviams, kyla iššūkių pritraukiant pačių paklausiausių sričių – IT ir technologijų – specialistus. 

Pagrindinės pozicijos, kuriose šiuo metu GENERAL FINANCING BANKUI specialistų reikia labiausiai – klientų aptarnavimas, pardavimai ir IT technologijos.

Kad jaunesnių pretendentų į darbuotojus lūkesčiai kinta ir nėra orientuoti vien į atlyginimo paketą, patvirtina ir Rita Karavaitienė, personalo atrankos įmonės „CV Online“ marketingo vadovė. „Šiems kandidatams svarbu tobulėjimo, karjeros galimybės. Jie nori sparčiai augti mokydamiesi, todėl tikisi, kad darbe būsimas vadovas bus lyderis, sugebantis nukreipti, motyvuoti, atskleisti profesionalaus augimo galimybes. Jaunesni žmonės tikisi dinamiškos, bendradarbiaujančios, draugiškos darbo aplinkos. Organizacijų vertybės tampa labai svarbiu veiksniu renkantis darbą“, – pasakoja R. Karavaitienė.

 „Esame patrauklus darbdavys ir darbuotojams turime ką pasiūlyti: daugiau nei įprasta atostogų, laisvadieniai gali būti skiriami už darbo stažą, gimimo dienos proga, už potencialaus darbuotojo rekomendaciją, kitas iniciatyvas darbe. Visi darbuotojai drausti draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, jiems kompensuojamos odontologo ir ortodonto paslaugos, sezoninio gripo ir erkinio encefalito vakcinacija“, – sako J. Janušauskienė.

Anot jos, taip pat darbuotojams organizuojami mokymai, bendri organizacijos renginiai, konferencijos, reguliarūs rezultatų aptarimai – tai kitos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad darbuotojai lengviau įveiktų profesinius iššūkius ir jaustųsi galintys save realizuoti. Tiesa, dėl COVID-19 suvaržymų kai kurių susibūrimų šiuo metu tenka atsisakyti, tačiau aktyvi komunikacija bendrovės viduje ir toliau palaikoma nuotolinėmis priemonėmis.

Bendra tendencija: išmanyti technologijas

R. Karavaitienė, „CV Online“ marketingo vadovė, apibūdindama bendras šiuo metu rinkoje vyraujančias tendencijas, pabrėžia, kad paklausiausi specialistai – tie, kurie išmano technologijas.

„Netgi neišskiriant konkrečios srities, technologijų reikia visur – nuo IT, transporto, statybos, gamybos sektorių iki medicinos. Jaunoji karta jau turi šį technologinį išprusimą, technologijos yra neatsiejama jų gyvenimo dalis. Taigi jiems daugelis darbo skelbimų gali pasirodyti patrauklūs“, – pasakoja R. Karavaitienė.

Kita paklausi sritis – finansai. Šioje srityje jaučiamas abipusis – darbdavių ir ieškančiųjų darbo – susidomėjimas, populiarumo nepraranda ekonomikos ir finansų specialybių studijos. „Tokį išsilavinimą įgijusiems specialistams dar lengviau adaptuotis darbo rinkoje, jei jie turi papildomų užsienio kalbų žinių – kurią nors skandinavų, vokiečių, prancūzų“, – pažymi R. Karavaitienė.

Labai aktuali išlieka organizavimo ir valdymo sritis, kurioje „buriasi“ projektų, skyrių vadovai – tiesa, į tokias pozicijas dažniausiai patenkama, jau turint patirties. Išlieka didelis potencialių darbuotojų susidomėjimas rinkodaros, reklamos, viešųjų ryšių, žiniasklaidos sritimi – visgi čia specialistams tenka susidurti su nemenka konkurencija, kadangi darbo pasiūlymų pertekliaus nėra.

Stebima didelė darbuotojų paklausa prekybos, paslaugų, klientų aptarnavimo srityse. Per karantiną tokių darbo pasiūlymų buvo sumažėję, bet greitai pasiūla vėl šovė į viršų – paslaugos ir prekyba tebėra viena iš bazinių ekonomikos atramų, tai atsispindi ir darbo rinkoje.

Darbo rinkoje labiausiai nukentėjusios sritys – turizmas, apgyvendinimas ir viešasis maitinimas. „Darbo skelbimų čia smarkiai sumažėjo ir srautas iki šiol neatsigauna“, – sako „CV Online“ marketingo vadovė.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip darbdavys ir darbuotojas sutinka vienas kitą: lemia ne tiek pinigai, kiek vertybės Verslo tribūna

Pandemija, šių metų pavasarį įnešusi rimtos sumaišties į visą verslo pasaulį, nesustabdė įdarbinimo procesų...

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip? Verslo tribūna 3

Nuoseklus ir atsakingas finansų planavimas daugeliui nemenkas iššūkis, todėl situacija, kai paskutinės dienos...

Smulkiojo verslo pardavimų potencialas – pirkinių finansavimas Verslo tribūna

Smulkiajam ar vidutiniam verslui pirkinių finansavimo paslauga gali padėti parduoti daugiau, nepadovanoti...

Finansinis saugumas: žingsniai, padėsiantys sutaupyti „juodai dienai“ Verslo tribūna

Mėnuo įpusėjo, o sąskaitoje jau švilpia vėjai ir vėl galvojate, kaip čia išgyventi iki kitos algos ar iš...

Jaunystė – ne kvailystė: kaip protingai priimti pirmuosius sprendimus dėl banko paslaugų Verslo tribūna

Dabar jau įprasta, kad pirmoji žmogaus pažintis su bankais ir jų paslaugomis prasideda labai anksti – jau...

Vaikų renginių verslui – nevaikiškas planas: nestandartinis sprendimas netrukus pradėjo duoti grąžos Verslo tribūna

Nuo vienos verslo idėjos autorės – iki 30 darbuotojų komandos, kai porą dešimčių užsakymų per mėnesį pakeitė...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus