Pradedama NŽT pertvarka: atleisti vadovai, mažėja darbuotojų

Publikuota: 2017-08-16
„15min.lt“ nuotr.
„15min.lt“ nuotr.

Žemės ūkio ministerija trečiadienį, įsigaliojus ministro įsakymui, pradėjo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) reorganizavimą.

Artūras Bogdanovas, žemės ūkio viceministras, naujoves pristatydamas spaudos konferencijoje sakė, kad viskas pradedama nuo centrinės būstinės pertvarkos.

„Vienas pagrindinių dalykų yra vadovybės keitimas. Nuo šiandien tarnyboje nebedirba ir vadovo pavaduotojai. Keičiasi dauguma departamentų direktorių, nemažai skyrių vedėjų. Sumažėjo departamentų, iš šešių liko keturi. Vietoje 189 lieka 171 darbuotojas“, – pirmuosius pertvarkos žingsnius vardija viceministras.

Po centrinio NŽT padalinio reorganizacijos beveik 30% mažėja vadovaujančių darbuotojų – nuo 32 iki 23. Skyrių vedėjų sumažėja nuo 18 iki 16.

Jo teigimu, sumažėjus darbuotojų per metus ministerija galėtų sutaupyti solidžią sumą pinigų.

„Mums šitas mažėjimas finansiškai leis per mėnesį sutaupyti 20.000 Eur, per metus – 240.000 Eur. Mums sumažintas finansavimas, tad šiuo klausimu einame koja kojon“, – kalba vienas ministerijos vadovų.

Jo teigimu, daugiau kaip pusė visų skundų, atsiunčiamų į ministeriją, yra susiję su žemėtvarkos klausimais. Šiam darbui bus skiriama daugiau dėmesio.

„Būtina tvarkyti skundų nagrinėjimą, jų kokybiškesnį atsakymą pareiškėjams. Naujos vadovybės laukia nemažai iššūkių. Apie 20% skundų nagrinėjimas yra nuolatos vėluojantis. Regioninių padalinių pertvarka taip pat yra neišvengiama. Nuosavybės teisių atkūrimu rūpinasi praktiškai vien regioniniai padaliniai. Regioninių padalinių pertvarką nukeliame į kitus metus. Būtina sulaukti naujo NŽT vadovo, kad būtų kam kuruoti tą procesą, yra didžiulis kiekis padalinių“, – dėsto p. Bogdanovas.

Skyrių pertvarka

Ministerija skelbia, kad panaikintas Rizikų vertinimo departamentas, dubliuojantis Žemės administravimo bei Geodezijos ir kartografijos departamentų funkcijas. Stiprinant teritorinių skyrių veiklos priežiūrą ir korupcijos prevenciją, įsteigtas Teritorinių skyrių veiklos vertinimo ir korupcijos prevencijos skyrius.

Vietoje Finansų ir apskaitos departamento įsteigtas Finansų ir strateginio planavimo skyrius. Žemės apskaitos funkcijos perduotos Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamentui. Geodezijos ir kartografijos departamentas reorganizuotas į Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamentą, kuriame apjungus dviejų skyrių funkcijas įsteigtas Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyrius, o siekiant sustiprinti žemės naudojimo kontrolę, įsteigtas Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyrius.

Žemės administravimo departamentas reorganizuotas į Žemės tvarkymo ir administravimo departamentą, kurį dabar sudarys Žemės tvarkymo skyrius, Žemės administravimo skyrius ir Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyrius. Atskyrus šių skyrių funkcijas, pasak viceministro, bus užtikrinta, kad priimtų sprendimų apskundimų atveju tie patys padaliniai nenagrinėtų savo priimtų sprendimų.

Atleido vadovą

VŽ jau rašė, kad NŽT vadovas Danielius Kuprys rugpjūčio pradžioje buvo atleistas iš pareigų. Tokį nutarimą priėmė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Naujo vadovo konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Tiesa, šiuo metu p. Kuprys turi nedarbingumo pažymėjimą, todėl formaliai vis dar yra NŽT vadovas.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atliko tyrimą dėl galimo p. Kuprio viešų ir privačių interesų supainiojimo nuomojantis valstybinę žemę.

Ji nustatė, kad p. Kuprys, eidamas NŽT direktoriaus pareigas, atliko veiksmus, susijusius su jo kaip privataus asmens interesais. Kadangi nėra pasibaigę santykiai tarp p. Kuprio ir NŽT dėl valstybinės žemės nuomos, komisijos nuomone, šios įvardytos aplinkybės sukelia nuolatinį interesų konfliktą jam einant NŽT direktoriaus pareigas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pritarė ŽŪM atliktų tarnybinių patikrinimų išvadoms.

Jo elgesio įvertinimai, VTEK požiūriu, atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Daugiau reformų

NŽT nėra vienintelė valstybinė institucija, kurią ministerija ketina pertvarkyti. Kiek anksčiau pritarta reorganizuoti VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“ ir VĮ „Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „Gis-centras“ juos jungiant, o vėliau pertvarkant į biudžetinę įstaigą.

Šiai naujai sukurtai įstaigai numatoma pavesti vykdyti ir dalį VĮ „Valstybės žemės fondo“ šiuo metu vykdomų viešojo administravimo funkcijų, kitas funkcijas perduoti vykdyti NŽT. O VĮ „Valstybės žemės fondas“ bus pertvarkyta į uždarąją akcinę bendrovę ir privatizuota. Šiuos darbus planuojama įvykdyti iki 2018 m. liepos 1 d.

VĮ „Pieno tyrimai“ bus pertvarkoma į uždarąją akcinę bendrovę. Po pertvarkos įstaiga bus sujungta su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, kurios 100% akcijų valdytoja yra ŽŪM.

VĮ „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros“ ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro pagrindu bus steigiama nauja viešoji įstaiga, kuri bus orientuota į eksporto skatinimą ir naujų rinkų paiešką, veiks verslumo ir investicijų skatinimo srityje. Planuojama, kad nauja viešoji įstaiga veiklą pradės vykdyti nuo 2018 m. sausio 1 d.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui VĮ „Mašinų bandymo stoties“ vykdomas viešojo administravimo funkcijas pavesti vykdyti Valstybinei augalininkystės tarnybai ir kitiems subjektams. Tuo tarpu VĮ „Mašinų bandymo stotį“ pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę ir privatizuoti. Planuojama, kad „Mašinų bandymo stoties“ akcijas bus siūloma Vyriausybei įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą jau kitų metų viduryje.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VMI: alkoholio akcizų pajamos pernai augo 5%

Alkoholio akcizų pajamos pernai išaugo 5%. Tai didžiąja dalimi lėmė vasario mėnuo, kai prieš stipraus...

Pramonė
2020.01.20
Užbaigtas „Dotnuvos eksperimentinio ūkio“ pardavimo sandoris 

Turto bankas užbaigė „Dotnuvos eksperimentinio ūkio“ akcijų pardavimo sandorį. Valstybei 100% priklausiusį...

Pramonė
2020.01.20
Vietoj tabako – natūralaus saldiklio plantacijos Premium

Stevija – natūralus ir vis labiau populiarėjantis saldiklis, įvardijamas kaip viena alternatyvų cukrui. Prieš...

Pramonė
2020.01.19
Europai baiminantis naujo paukščių gripo protrūkio, virusas aptiktas Čekijoje

Viename Čekijos ūkyje buvo patvirtinta itin patogeniška paukščių gripo atmaina, šeštadienį pareiškė šalies...

Pramonė
2020.01.18
Maitinimo paslaugų bendrovė „Pontem“ keičia pavadinimą Premium 2

UAB „Pontem“ valdybos sprendimu nuo 2020 m. sausio 29 d. keičia bendrovės pavadinimą į UAB „Handelshus“.

Prekyba
2020.01.17
Patvirtinta beveik 1 mln. Eur bauda „Kauno grūdams“ 1

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė bendrovės „Kauno grūdai“ skundą ir patvirtino,...

Pramonė
2020.01.17
Kinija nepateisina Lietuvos eksportuotojų lūkesčių

Lietuvos įmonės kasmet sulaukia naujų leidimų eksportuoti produkciją į trečiąsias šalis, o pernai plačiau...

Pramonė
2020.01.17
„Groward Group“ siekia įsigyti „Baltic Egg Production“ ir „Europe eggs“

Su Kauno mero Visvaldo Matijošaičio valdoma „Vičiūnų grupe“ susijusi žemės ūkio bendrovių grupė „Groward...

Pramonė
2020.01.16
„Krekenavos agrofirma“ išsiuntė pirmąją jautienos siuntą į Kiniją

Darbo partijos įkūrėjo ir pirmininko Viktoro Uspaskicho šeimos valdoma mėsos perdirbimo įmonė „Krekenavos...

Pramonė
2020.01.13
Vilkyškių pieninės pardavimai pernai augo 10%

Vilkyškių pieninės konsoliduoti pardavimai 2019 m. siekė 114,61 mln. Eur – 10% daugiau nei 2018 m. 

Pramonė
2020.01.10
Klaipėdos žuvininkystės aukcioną už 0,7 mln. Eur įsigijo Lietuvos įmonė

Bankrutavusios žuvies perdirbimo bendrovės Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pastatai parduoti už...

Pramonė
2020.01.08
Estų bendrovė iš Helsinkio kalėdinės eglės pagamins 1.000 l toniko

Estijos Saremos saloje veikianti džino gamybos bendrovė „Lahhentagge“ atsigabeno kalėdinės eglės, kuri puošė...

Verslo aplinka
2020.01.06
Už nukrypimą nuo ES projekto – NMA bauda  Premium 1

Smulkiai Jonavos rajono UAB „Vandenė“ nepavyko teismams įrodyti, kad įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą...

Pramonė
2020.01.03
Estų kompanijos investicija - upė Islandijoje

Estijos kompanija AS „Reyktal“, užsiimanti krevečių gaudymu, žengė neįprastą žingsnį – Islandijoje nusipirko...

Pramonė
2020.01.02
Teismas: „Judex“ veikla buvo sustabdyta teisėtai

Maisto ir veterinarijos tarnyba 2016 metais buvo teisėtai sustabdžiusi Kauno šaldytų pusfabrikačių gamybos...

Pramonė
2020.01.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau