Pradedama NŽT pertvarka: atleisti vadovai, mažėja darbuotojų

Publikuota: 2017-08-16
„15min.lt“ nuotr.
„15min.lt“ nuotr.

Žemės ūkio ministerija trečiadienį, įsigaliojus ministro įsakymui, pradėjo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) reorganizavimą.

Artūras Bogdanovas, žemės ūkio viceministras, naujoves pristatydamas spaudos konferencijoje sakė, kad viskas pradedama nuo centrinės būstinės pertvarkos.

„Vienas pagrindinių dalykų yra vadovybės keitimas. Nuo šiandien tarnyboje nebedirba ir vadovo pavaduotojai. Keičiasi dauguma departamentų direktorių, nemažai skyrių vedėjų. Sumažėjo departamentų, iš šešių liko keturi. Vietoje 189 lieka 171 darbuotojas“, – pirmuosius pertvarkos žingsnius vardija viceministras.

Po centrinio NŽT padalinio reorganizacijos beveik 30% mažėja vadovaujančių darbuotojų – nuo 32 iki 23. Skyrių vedėjų sumažėja nuo 18 iki 16.

Jo teigimu, sumažėjus darbuotojų per metus ministerija galėtų sutaupyti solidžią sumą pinigų.

„Mums šitas mažėjimas finansiškai leis per mėnesį sutaupyti 20.000 Eur, per metus – 240.000 Eur. Mums sumažintas finansavimas, tad šiuo klausimu einame koja kojon“, – kalba vienas ministerijos vadovų.

Jo teigimu, daugiau kaip pusė visų skundų, atsiunčiamų į ministeriją, yra susiję su žemėtvarkos klausimais. Šiam darbui bus skiriama daugiau dėmesio.

„Būtina tvarkyti skundų nagrinėjimą, jų kokybiškesnį atsakymą pareiškėjams. Naujos vadovybės laukia nemažai iššūkių. Apie 20% skundų nagrinėjimas yra nuolatos vėluojantis. Regioninių padalinių pertvarka taip pat yra neišvengiama. Nuosavybės teisių atkūrimu rūpinasi praktiškai vien regioniniai padaliniai. Regioninių padalinių pertvarką nukeliame į kitus metus. Būtina sulaukti naujo NŽT vadovo, kad būtų kam kuruoti tą procesą, yra didžiulis kiekis padalinių“, – dėsto p. Bogdanovas.

Skyrių pertvarka

Ministerija skelbia, kad panaikintas Rizikų vertinimo departamentas, dubliuojantis Žemės administravimo bei Geodezijos ir kartografijos departamentų funkcijas. Stiprinant teritorinių skyrių veiklos priežiūrą ir korupcijos prevenciją, įsteigtas Teritorinių skyrių veiklos vertinimo ir korupcijos prevencijos skyrius.

Vietoje Finansų ir apskaitos departamento įsteigtas Finansų ir strateginio planavimo skyrius. Žemės apskaitos funkcijos perduotos Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamentui. Geodezijos ir kartografijos departamentas reorganizuotas į Geodezijos ir žemės naudojimo kontrolės departamentą, kuriame apjungus dviejų skyrių funkcijas įsteigtas Geodezijos ir nekilnojamojo turto kadastro skyrius, o siekiant sustiprinti žemės naudojimo kontrolę, įsteigtas Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyrius.

Žemės administravimo departamentas reorganizuotas į Žemės tvarkymo ir administravimo departamentą, kurį dabar sudarys Žemės tvarkymo skyrius, Žemės administravimo skyrius ir Žemėtvarkos planavimo ir dokumentų priežiūros skyrius. Atskyrus šių skyrių funkcijas, pasak viceministro, bus užtikrinta, kad priimtų sprendimų apskundimų atveju tie patys padaliniai nenagrinėtų savo priimtų sprendimų.

Atleido vadovą

VŽ jau rašė, kad NŽT vadovas Danielius Kuprys rugpjūčio pradžioje buvo atleistas iš pareigų. Tokį nutarimą priėmė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Naujo vadovo konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Tiesa, šiuo metu p. Kuprys turi nedarbingumo pažymėjimą, todėl formaliai vis dar yra NŽT vadovas.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atliko tyrimą dėl galimo p. Kuprio viešų ir privačių interesų supainiojimo nuomojantis valstybinę žemę.

Ji nustatė, kad p. Kuprys, eidamas NŽT direktoriaus pareigas, atliko veiksmus, susijusius su jo kaip privataus asmens interesais. Kadangi nėra pasibaigę santykiai tarp p. Kuprio ir NŽT dėl valstybinės žemės nuomos, komisijos nuomone, šios įvardytos aplinkybės sukelia nuolatinį interesų konfliktą jam einant NŽT direktoriaus pareigas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pritarė ŽŪM atliktų tarnybinių patikrinimų išvadoms.

Jo elgesio įvertinimai, VTEK požiūriu, atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Daugiau reformų

NŽT nėra vienintelė valstybinė institucija, kurią ministerija ketina pertvarkyti. Kiek anksčiau pritarta reorganizuoti VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“ ir VĮ „Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „Gis-centras“ juos jungiant, o vėliau pertvarkant į biudžetinę įstaigą.

Šiai naujai sukurtai įstaigai numatoma pavesti vykdyti ir dalį VĮ „Valstybės žemės fondo“ šiuo metu vykdomų viešojo administravimo funkcijų, kitas funkcijas perduoti vykdyti NŽT. O VĮ „Valstybės žemės fondas“ bus pertvarkyta į uždarąją akcinę bendrovę ir privatizuota. Šiuos darbus planuojama įvykdyti iki 2018 m. liepos 1 d.

VĮ „Pieno tyrimai“ bus pertvarkoma į uždarąją akcinę bendrovę. Po pertvarkos įstaiga bus sujungta su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, kurios 100% akcijų valdytoja yra ŽŪM.

VĮ „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros“ ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro pagrindu bus steigiama nauja viešoji įstaiga, kuri bus orientuota į eksporto skatinimą ir naujų rinkų paiešką, veiks verslumo ir investicijų skatinimo srityje. Planuojama, kad nauja viešoji įstaiga veiklą pradės vykdyti nuo 2018 m. sausio 1 d.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui VĮ „Mašinų bandymo stoties“ vykdomas viešojo administravimo funkcijas pavesti vykdyti Valstybinei augalininkystės tarnybai ir kitiems subjektams. Tuo tarpu VĮ „Mašinų bandymo stotį“ pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę ir privatizuoti. Planuojama, kad „Mašinų bandymo stoties“ akcijas bus siūloma Vyriausybei įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą jau kitų metų viduryje.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
ES uždraudė prieštaringai vertinamą pesticidą

Europos Sąjungoje nuo 2020 metų bus uždraustas prieštaringai vertinamas pesticidas, siejamas su žmogaus...

Pramonė
2019.12.06
Išlaidoms pūsti valstiečiai traukia konservatorių naudotą superdividendų schemą  Premium 2

2020 m. biudžeto skylėms užkaišyti valstiečių kontroliuojama Sauliaus Skvernelio Vyriausybė tikisi gauti...

Finansai
2019.12.04
Dėl taršos dioksinais Alytuje – rekomendacija skersti gyvulius ir paukščius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rekomenduoja skersti maistui skirtus gyvulius nuo gaisro...

Pramonė
2019.12.02
„Pieno žvaigždžių“ pajamos šiemet sumažėjo 1,5%

Preliminariais neaudituotais duomenimis, AB „Pieno žvaigždės“ pardavimų pajamos per šių metų pirmus devynis...

Pramonė
2019.11.27
Premjero patarėja žemės ūkio klausimais tapo L. Počikovska 1

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjų komandą trečiadienį papildė buvusi žemės ūkio viceministrė ir ministro...

Verslo aplinka
2019.11.21
Alyvuogių krizė: rekordinis derlius sutirpdė kainas Premium 1

Alyvuogių augintojai ir perdirbėjai kalba apie sektoriaus krizę – dėl rekordiškai didelio derliaus Europoje...

Pramonė
2019.11.21
„Arvi kalakutams“ iškelta restruktūrizavimo byla

Su finansinėmis problemos susidurianti viena pagrindinių „Arvi“ grupės įmonių Marijampolės „Arvi kalakutai“...

Pramonė
2019.11.19
FNTT: įmonė „Geranta ir partneriai“ galėjo nuslėpti 80.000 Eur mokesčių

Tauragės mėsos perdirbimo įmonė „Geranta ir partneriai“ galėjo nuslėpti beveik 80.000 Eur mokesčių,...

Pramonė
2019.11.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau