Savaitės programėlė: „Expensify“

Publikuota: 2015-11-23
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šis įrankis skirtas įmonėms, kurios dažnai siunčia darbuotojus į komandiruotes ir nori stebėti kompensuojamas pastarųjų išlaidas. „Expensify“ diegiama daug keliaujančių darbuotojų telefonuose, bet jaunos JAV įmonės sukurta platforma – kuri pasiekiama per interneto naršyklę – gerokai palengvina gyvenimą ir buhalteriams.

Viena iš esminių „Expensify“ funkcijų yra tai, kad vartotojas gali tiesiog nufotografuoti kavinėje ar viešbutyje gautą čekį ir turėti skaitmeninį išlaidos patvirtinimą. Atrodo smulkmena, bet tie, kam bent kartą teko važinėtis taksi Londone ar Norvegijoje, o grįžus atgal visą vakarą kuistis lagaminuose ir kišenėse, ieškant vieno pasimetusio 100 Eur čekio už trumpą kelionę į oro uostą, programėlę įvertins.

Joje prie nufotografuotų čekių taip pat galima pridėti aprašymus, kur ir kiek išleista, paskirstyti čekius specifinėms išlaidų kategorijoms ir pačiam kurti žymas pagal išlaidų rūšis.

Kai visi išlaidos laikai užpildomi, „Expensify“ automatiškai sugeneruoja raportą ir nusiunčia jį buhalterijai arba viršininkui patvirtinti. Visa tai galima atlikti ir be interneto, programėlė išsaugo visą informaciją vidinėje atmintyje. Tai patogu keliaujant užsienyje.

Yra netgi galimybė su programėle susieti kredito kortelę arba banko sąskaitą. Jeigu susiejama įmonės kortelė, vadovai ir buhalteriai gali matyti visas operacijas, kurios atliekamos kortele.

Kelionės automobiliu

„Expensify“ taip pat automatiškai konvertuoja valiutas, tad keliaujant, pavyzdžiui, į Šiaurės šalis, nereikia sumų perskaičiuoti į eurus. Programėlė tai padaro pati.

„Expensify“ taip pat turi įrankius, kurie padeda stebėti ir keliones automobiliu, t.y., kiek kilometrų darbuotojas nuvažiavo. Tai galima atlikti GPS pagalba arba tiesiog nufotografuojant odometro parodymus.

Beje, programėlėje galima iš anksto įrašyti kompanijos išlaidų kompensavo politikos taisykles, pavyzdžiui, nustatyti, kiek yra kompensuojama už nuvažiuotą kilometrą, ir programėlė po kiekvienos kelionės pati paskaičiuos kompensuotinas sumas.

Taip pat galima nustatyti tarifus, kiek kainuoja specialisto darbo valanda, ir programėlė padės paskaičiuoti paslaugos kainą. Tai naudinga darbuotojams, kurie dirba ne fiksuotu laiku ir klientams, kurie už atliktą darbą specialistui moka pagal valandinį tarifą.

Mobilioji programėle taip pat gali būti integruojama su įvairiomis tarptautinėmis verslo sistemomis: „Oracle“, SAP, „MS Dynamics“, „SalesForce, „QuickBooks“ ir kitomis. Be to, „Expensify“ kūrėjai taip pat siūlo atvirą programų programavimo sąsają (angl. Application Programming Interface, API), kuri leidžia daugumai įmonių pačioms integruoti programėlę su vidinėmis sistemomis. Taip galima automatizuoti kelionių išlaidų apskaitą.

Programėlėje yra ir vidinis analizės įrankis, kuris padeda atlikti darbuotojų išlaidų auditą.

Prastas atnaujinimas

„Expensify“ – mokama programėlė. Ją išbandyti galima nemokamai. O po 30 dienų teks rinktis veną iš siūlomų planų: komandos – 5 USD už kiekvieną aktyvų vartotoją per mėnesį, įmonės – 9 USD už kiekvieną aktyvų vartotoją per mėnesį arba korporacijos. Šiuo atveju kaina nustatoma individualiai, priklausomai nuo kliento dydžio ir poreikių.

5 ar 9 USD per mėnesį nėra labai daug net privačiam vartotojui. Tačiau įmonės mastu, kai į komandiruotes kas mėnesį važiuoja bent po kelis darbuotojus, „Expensify“ pasidaro nepigi, ypač atsižvelgiant į tai, kad rinkoje netrūksta ir visiškai nemokamų tokio tipo kūrinių.

Be to, „Android“ vartotojai skundžiasi, kad po pastarojo atnaujinimo programėlė pradėjo labai dažnai strigti – bent kelis kartus per dieną. Tad, prieš diegiantis „Expensify“, galbūt verta palaukti dar vieno atnaujinimo arba rinktis kitų sukurtą paslaugą.

Alternatyvų netrūksta: programėlės kaip „Mint“, „Concur“ ir „Spending Tracker“ prieinamos visų populiariausių operacinių sistemų naudotojams. Iš programėlių „Android“ įrenginiams gerai vertinamos „Expense manager“ ir „Expense manager Pro“ bei „Daily Expenses“. iOS įrenginiams – „Dollarbird“, „Shoeboxed“ „Mileage Log+“ ir kitos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau