Savaitės programėlės: „OneDrive“ ir „Office“ paketas

Publikuota: 2015-11-16
„Microsoft Office“ – bene populiariausias buro įrankių paketas pasaulyje, o „Microsoft“ debesų paslaugos verslui (angl. enterprise cloud) šiemet, prognozuojama, įmonei sugeneruos 6,3 mlrd. USD pajamų. Matthew Williamso, („Scanpix“/„Reuters“) nuotr.
„Microsoft Office“ – bene populiariausias buro įrankių paketas pasaulyje, o „Microsoft“ debesų paslaugos verslui (angl. enterprise cloud) šiemet, prognozuojama, įmonei sugeneruos 6,3 mlrd. USD pajamų. Matthew Williamso, („Scanpix“/„Reuters“) nuotr.

JAV milžinės „Microsoft“ siūlomas „Office“ biuro įrankių paketas tikriausiai žinomas visiems. Jam, be abejo, prikurta ir daugybė analogų, kaip antai atvirojo kodo „Open Office“. Tačiau šiandien kalbėsime apie populiariausius.

Vien „Android“ vartotojai mobiliesiems skirtą „Microsoft Office Mobile“ parsisiuntė beveik 50 mln. kartų. Nuo 10 iki 50 mln. vartotojų atsisiuntė ir atskiras paketo programas: „Word“, „Excel“ bei kt.

Reikšminga „Microsoft“ produktų portfelio dalis – tiek vartotojams (dėl patogumo ir papildomų galimybių), tiek pačiai kompanijai (dėl to, kad tai yra atsvara konkurentų produktams) – yra duomenų saugykla debesyje „OneDrive“, kuri siūloma kartu su „Office 365“ paskyra arba kaip atskira paslauga.

„OneDrive“ nėra „Office“ paketo dalis, tačiau ji padaro gyvenimą paprastesnį. Tiesiog patogu, kai visi duomenys ir dokumentai yra debesyse. Informacija prieinama iš bet kokio įrenginio, o vartotojams nereikia rūpintis senais ir lėtais kietaisiais diskais.

Jei tenka padirbėti ne biure

Kitas svarbus aspektas – sinergija. „Apple“ ir „Google“ savo klientams siūlo ne prastesnes už „Microsoft“ duomenų saugyklas debesyje. Tai išties patogu privatiems vartotojams, nes galima turėtu santykius tik su vienu tiekėju: jei turite „Android“ telefoną, naudokitės „Google“ įrankiais ir paslaugomis, kam savo duomenis dalinti visoms kompanijoms į kairę ir dešinę.

Tačiau verslo sektoriuje padėtis kiek kitokia: daugelis įmonių Lietuvoje naudoja „Microsoft“ biuro įrankius, o jų („Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir kt.) generuojami failai ne visada sutaria su kitų bendrovių programomis – kitų gamintojų programos jų kartais neatidaro arba atidaro, bet neleidžia redaguoti, dingsta prezentacijų bei tekstų formatavimas ir t.t. Galioja ir atvirkštinis variantas – kitų gamintojų failus ne visada atidaro „Office“ programos. Be to, sunkiau dalintis su kolegomis, jeigu įmonėje naudojami keleto gamintojų įrankiai.

Minėtos priežastys leido greitai išpopuliarėti „Microsoft Office“ įrankiams visose operacinių sistemų platformose.

Paprastai sakant, jei įmonė naudoja „Office“ paketą, o jums kartais tenka padirbėti kelyje arba iš namų, geriausia turėti bent „OneDrive“ telefone. O rimtesniems darbams – dar ir „Office Mobile“ planšetėje.

Galima dirbti naršyklės lange

Naudojant šią debesų saugyklą labai paprasta perkelti failus iš kompiuterio į telefoną ir atgal, nenaudojant jokių papildomų programų nei laidų.

Be to, „OneDrive“ automatiškai sinchronizuoja pakeitimus kurie atliekami dokumente. O senoji versija išsaugojama šalia naujosios – iš viso galima išsaugoti iki 10 failo versijų.

Be to, saugykla debesyse – saugiau nei perkelti ir nešiotis svarbius dokumentas ar prezentacijas USB raktelyje. Ar debesys yra visiškai saugūs – dar ginčijamas klausimas. Tačiau jei jūsų duomenis piktavaliai pavogs iš saugyklos, galėsite kaltinti „Microsoft“, o jeigu kas nors pavogs ar pamesite USB raktelį, kaltinti nebus ko, nebent save.

„OneDrive“ taip pat galima dalintis failais ar visu aplankalu su kolegomis – nustatyti kiekviena prieigos galimybes – pavyzdžiui, suteikti leidimą tik skaityti dokumentus arba juos redaguoti.

Dar vienas teigiamas „OneDrive“ aspektas tas, kad saugykla leidžia skaityti ir redaguoti dokumentus pačiame debesyje. Tai reiškia kad, nebūtina siųstis „Word“, Excel ar „PowerPoint“ failų į kietąjį diską, norint atlikti nedidelius pakeitimus. Kaip ir „Google“ disko atveju, tai galima atlikti naršyklės lange.

Su „OneDrive“ galima derinti ir trečiųjų šalių programas, kaip, pavyzdžiui, maketavimo programos, mobilūs dokumentų skeneriai, koduoti slaptažodžių saugojimo failai ar mobilios vizitinių kortelių saugyklos.

Tiesa, „OneDrive“ naudotojai užsimena, kad programų suderinamumą JAV milžinė turėtų gerokai patobulinti.

Vartotojai, kurie ne visada turi patikimą priėjimą prie interneto, gali duomenis tiesiog išsaugoti vidinėje prietaiso atmintyje. Dokumente atlikti pakeitimai bus sinchronizuojami su „OneDrive“ serveriais kai prietaisas vėl prisijungs prie interneto. Pavyzdžiui, keliaujant lėktuvu, galima pataisyti prezentaciją, o prisijungus prie viešbučio Wi-Fi ryšio, ji nukeliaus į „OneDrive“. Pačioje konferencijoje ją jau galėsite leisti iš savo ar konferencijos rengėjų suteikto kompiuterio.

Visus failus matys ir vadovas

„OneDrive“ turi ir komandiniam darbui skirtų funkcijų. Viena jų – galimybė nustatyti, kad saugykla siųstų tam tikriems vartotojams pranešimus apie naujus failus ar atliktus pakeitimus bendrame saugyklos aplanke.

Dar viena įdomi „OneDrive“ funkcija yra „Fetch“. Šis sprendimas leidžia iš kito įrenginio prisijungti prie nutolusio kompiuterio su „Windows“ operacine sistema, kurioje įdiegta „OneDrive“ paskyra. Prisijungus galima matyti visus įrenginyje esančius failus, kurie net nėra „OneDrive“ aplanke. Tai gali praversti, kai pamirštama kokį nors failą įdėti į „OneDrive“ aplanką arba nuotoliniu būdu surasti svarbų seną failą.

Šios funkcijos nereikėtų aktyvuoti asmeniniuose įrenginiuose.

Naudotojai sako, kad „Fetch“ dar ne visada gerai veikia. O jos diegimas ir nustatymas gana sudėtingas, nes būtina saugi prietaisų autorizacija, kuri susieta su „Microsoft“ paskyra. Tad šiuos reikalus kol kas geriau palikti įmonės IT administratoriams.

Apskritai „Microsoft“ ir „OneDrive“ paskyrų sukūrimas bei aktyvavimas sudėtingesnis nei „Google“ ir „Apple“.

„OneDrive“, kaip ir kitų bendrovių siūlomos debesų saugyklos turi kelis duomenų planus. Mažoms įmonėms bei kelių žmonių komandoms pilnai užtenka nemokamo paketo.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau