Savaitės programėlė: „Wunderlist To-do List“

Publikuota: 2015-12-07
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Wunderlist: To-Do List & Tasks“ – viena iš populiariausių rinkoje esančių programėlių, skirtų žymėtis ir sekti dienos darbus bei užduotis. „Wunderlist“ priklauso „Microsoft“. Ji dar neatrodo kaip „Microsoft“ programėlė, bet galima spėti, kad tai pasikeis, nes ji šiuo metu integruojama su kitomis kompanijos paslaugomis.

„Wunderlist“ sukūrusią jauną Vokietijos bendrovę „6Wunderkinder“ – ji įkurta 2010 m.– šių metų birželį įsigijo „Microsoft“. Sandorio suma neskelbiama. Bet technologijų naujienų portalas „theverge“, remdamasis savo šaltinių duomenimis, pranešė, kas „Microsoft“ už programėlę ir ją sukūrusią komandą sumokėjo tarp 100 ir 200 mln. USD.

Beje, didelė kaina buvo viena iš priežasčių, kodėl pasirinkome aprašyti būtent šią programėlę, nors panašių įrankių rinkoje – dešimtys. Tarp jų: „Any.do“, „Todoist“, „Task“ ir daugelis kitų.

Darbui ir namams

„Wunderlist“ suderinama su visomis populiariausiomis, ne tik mobiliosiomis, operacinės sistemomis. Su tuo susijęs ir vienas pagrindinių programėlės aspektų – galimybė bet kuriuo metu, bet kuriuo įrenginiu aprašyti idėjas ir įtraukti naujas užduotis. Pastarosios į sąrašą gali būti traukiamos tiesiai iš pašto dėžutės, kai tik gaunate vadovo ar kliento laišką.

„Microsoft“ dar šlifuoja programėlės suderinamumą su savo produktais. Bet galimybė užduotis įtraukti į sąrašą tiesiai iš „Outlook“ dėžutės ar kitos pašto paskyros yra ir veikia.

Užduočių sąrašus ir idėjas galima sudėlioti į skirtingus aplankus. Vieni jų gali būti matomi ir kolegoms, o kiti – tik jums. Kiekvieno aplanko parametrai nustatomi atskirai.

Kitaip tariant, pirkinių ir Kalėdinių dovanų sąrašus galima lengvai atskirti nuo darbinių užduočių.

Beje, užduotims galima nustatyti priminimus ir prie jų prisegti papildomus dokumentus (nuotraukas, PDF ir kitus). Tai gali būti, pavyzdžiui, priminimas vadybininkui gruodžio pabaigoje paskambinti įmonei „X“ ir pratęsti sutartį. Prie šio priminimo galima prikabinti ir dabartinį kontraktą ar kitus dokumentus ir pastabas. Tai ypač pravartu, kai į įmonę ateina naujas darbuotojas ir perima kažkieno pradėtus darbus.

Užduotims galima priskirti ir prioritetus. Tai gali skambėti kaip nereikšmingas smulkmena, bet Pareto principas sako, kad yra kitaip: 20% pastangų duoda 80% rezultatų, o likę 80% pastangų – tik 20% rezultatų.

Programėlė itin paprasta

Dar vienas svarbus programėlės aspektas – paprastumas. „Wunderlist“ sukurta taip, kad būtų kuo paprastesnė ir intuityvesnė, kas iš esmės atitinka šiuolaikinius vartotojo sąsajos dizaino principus. Programėlėje nėra nereikalingų mygtukų ir nustatymų. O darbų progresas vaizduojamas grafiškai – rutuliuku, kuris pilnėja atliekant užduotis.

Įdomu, kad naudotojai ir apžvalgininkai programėlės paprastumą vertina ir kaip privalumą, ir kaip trūkumą.

Štai daugelis vartotojų programėlių parduotuvėse rašomuose komentaruose mini, kad „Wunderlist“ labai lengva išmokti naudotis ir prie jos priprasti, nes dizainas – minimalistinis. Bet kartu užsimenama, kad programėlėje yra labai mažai funkcijų. Daugelis vartotojų sako, kad norėtų papildomų įskiepių ir plėtinių (angl. Add-on). Todėl dalis renkasi programėles kaip „Slack“, „Evernote“, „OneNote“ ar „Trello“, kurios siūlo šiek tiek daugiau nei tik užduočių sąrašus.

„Wunderlist“ turi ir vieną nereikšmingą, bet mielą funkciją – galima pasirinkti darbalaukį iš „Wunderslit“ kolekcijos, kas leidžia šiek tiek suasmeninti programėlę.

FOTOGALERIJA WEB Savaitės programėlė: „Wunderlist To-do List“ (5 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau