VŽ rekomenduoja: renginiai velykinį savaitgalį

Publikuota: 2022-04-15
Iš Evaldo Ivanausko fotomontažų parodos „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“ Vilniaus fotografijos galerijoje.
svg svg
Iš Evaldo Ivanausko fotomontažų parodos „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“ Vilniaus fotografijos galerijoje.

Prieš Velykas renginių paletė įprastai įgauna ramesnių spalvų, tačiau visuomet randasi ir ryškesnių potėpių. Ypač – muziejuose ir dailės galerijose.

M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11) Vilniuje kviečia pasivaikščioti „Angelų takais“.

Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija, pristatanti tarpdisciplininio meno pirmtako ir vieno abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinį palikimą.

Skambant Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje pristatoma 60 dailininko paveikslų – tiek rečiau matomų, tiek geria žinomų. Menininko kūrybą ir jo kūrinių personažus jungiantis siužetas pristato Čiurlionio kurtą magišką pasaulį, jame gyvenančius veikėjus ir jų aplinką. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

M. K. Čiurlionio namai dirba antradieniais–penktadieniais 11–18 val., šeštadieniais 13–17 val., daugiau informacijos apie renginį skelbiama svetainėje.  

Balandžio 15 d. 18 val. Visagino kultūros centre (Parko g. 7) – Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ turo Lietuvoje baigiamasis koncertas. 

„Kyjivo solistai“ atlieka įspūdingą, jautrią programą „Mes grojame už taiką“, ją sudaro ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių šių dienų kūrėjų opusai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rotos koncertas styginiams ir F. Mendelssohno-Bartholdy Dešimtoji simfonija.

Kai prasidėjo karas, Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio globojamas nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ buvo išvykęs į gastroles po Europą ir tuo metu koncertavo Italijoje. Bendromis Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinių įstaigų pastangomis buvo skubiai pradėtas organizuoti ansamblio „Kyjivo solistai“ koncertinis turas. Balandį ansamblis „Kyjivo solistai“ iš Norvegijos atvyko į Lietuvą, iš jos keliaus koncertuoti į Švediją. 

Balandžio 16 d. Palangos koncertų salėje – Rolando Kazlo spektaklis „Pamoka“ pagal to paties pavadinimo Eugene Ionesco pjesę.  

„Pamoka“ – absurdo pjesė, kuri įgyja itin makabrišką atspalvį šių dienų kasdienybėje, kurioje absurdas neretai švenčia pergalę prieš sveiką protą. Po pandeminio karantino į sceną grįžtančiame populiariame spektaklyje itin preciziškai nagrinėjama galios ir jos kaitos tema. 

Be R. Kazlo, vaidina Taura Kvietinskaitė ir Audronis Rūkas. 

Balandžio 16 d. 20.30 val. Vilniuje, džiazo klube „Jazz cellar“ (Aušros Vartų g. 11) – Kotryna Juodzevičiūtė ir grupė. 

Klausytojų širdis pakerėjusi Kotryna Juodzevičiūtė, „Lietuvos balsas 2016“ nugalėtoja, sako, jog geriausiai jaučiasi atlikdama džiazo muziką, o tai nekeista, nes atlikėja savo karjerą džiaze pradėjo būdama vos dvylikos. Kartu su garsaus Lietuvos saksofonisto Vytauto Labučio vadovaujama grupe „Silent Blast“ ji dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje. 

Naujausias atlikėjos projektas „KJ collective“ – talentingų ir perspektyvių muzikantų grupė, ją sudaro  Mindaugas Vadoklis (trimitas), Andrius Savčenko (klavišiniai), Artūrs Duckis (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji). 

Balandžio 18 d. 12 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia į koncertą „Vilties pergalė“ šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. 

Antrąją Velykų dieną Klaipėdos muzikinio teatro solistai atliks bažnytinų giesmių, ištraukų iš žinomų barokinių ir romantinių operų. Šia programa KVMT tęsia koncertų, skirtų Ukrainai palaikyti, ciklą. 

Balandžio 20 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėsje filharmonijoje, koncertuos Valstybinis Vilniaus kvartetas, smuikininkas Sergejus Krylovas ir pianistė Kristina Miller. 

Atlikėjus suvienys Ernesto Chaussono Koncertas smuikui, fortepijonui ir styginių kvartetui, op. 21, be jo, skambės Vilniaus kvarteto interpretuojamas Franzo Schuberto Styginių kvartetas „Mirtis ir mergelė“, neretai vadinamas kompozitoriaus muzikiniu testamentu.

Valstybinis Vilniaus kvartetas (VVK), vadovaujamas primarijės Dalios Kuznecovaitės, jau senokai puoselėjo idėją parengti kamerinės muzikos programą su publikos visada laukiamu smuikininku, Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu Sergejumi Krylovu. Svajonė tampa realybe, o S. Krylovo siūlymu prie ansamblio prisijungs Lietuvos publikai jau pažįstama pianistė iš Vokietijos Kristina Miller, Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos aukštųjų muzikos mokyklų auklėtinė, koncertuojanti Europoje, JAV, Australijoje, Pietų Amerikoje.

Iki balandžio 23 d. Rokiškio kultūros centre tęsiasi profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. 

Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis festivalis šiemet atsigauna po pandeminių laikų ir vėl kviečia žiūrovus į geriausius profesionalių teatrų spektaklius. Festivalis vyks iki balandžio 23 d., jo programa skelbiama čia.  

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaryta vokiečių fotografijos paroda „Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografija 1980–1989“. 

Joje pasakojama apie Rytų Vokietijoje iki Berlyno sienos griūties vykusį pogrindinį meno, mados ir laisvos sielos žmonių gyvenimą ir siūloma į ilgo ir dar menkai pažįstamo istorijos puslapio dešimtmetį pažvelgti per kūno prizmę. Jos tikslas – parodyti, kaip autoritarinėje valstybėje, paremtoje individualybės neigimu, fiziniais suvaržymais, sekimu ir nustatytais standartais, fotografija tapo priemone, per kurią menininkai galėjo išreikšti savo gyvenimo ypatingumą ir santykį su kūnu, tuo pačiu atskleisdami galingą vidinės laisvės pojūtį. 

Parodoje, kuri veiks iki birželio 19 d., eksponuojama per 180 šešiolikos fotografų darbų. 

Parodos Nacionalinėje dailės galerijoje proga Goethe?s institutas Vilniuje savo būstinėje taip pat eksponuoja Utes ir Wernerio Mahlerių parodą „Priemiesčių Monalizos“, ją apžiūrėti galima iki liepos 1 d.

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė Dešinė“ šią savaitę atidaryta grafikės Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės paroda „Kintantis laikas“. 

Joje eksponuojami pastarųjų penkerių metų kūriniai, apibendrinantys Kriaučiūnaitės kūrybinės veiklos sukaktį. Parodą sudaro trys dalys. „Laboratorija“ – tai instaliacija, atverianti žiūrovui nedidelį dailininkės studijos kampelį, jos kasdienybę ir kūrybinį veiksmą, užfiksuotą filmuotoje medžiagoje. Antroji – „Laiko ženklai“ – liudija menininkės savastį, kūrybinio proceso aktualumą, artimą ritualui ir meditacijai. Trečiojoje dalyje „Vilties sodai“ dominuoja erdviniai autorinio rankų darbo popieriaus objektai. 

Gimusi Argentinoje, paauglystėje kartu su tėvais atvykusi į Lietuvą, Kriaučiūnaitė čia baigė grafikos studijas. Po 1994 m. kelionės Argentinon ir apsilankymo garsaus autorinio popieriaus kūrėjo Richardo Crivelli dirbtuvėje, menininkei atsivėrė naujos kūrybinės interpretacijos erdvės, o rankų darbo popierius tapo pagrindu beveik visiems sumanymams. Lietuvoje ir užsienyje surengtų asmeninių parodų skaičius artėja prie 60, o bendrų parodų – viršija 300. Tarp daugybės kūrėjos pelnytų apdovanojimų reikšmingiausi šie: Lietuvos dailininkų sąjungos Aukso ženklelis (2005), XVIII tarptautinės grafikos trienalės Krokuvoje laureato diplomas (2006), Lietuvos Respublikos vyriausybės kultūros ir meno premija (2012). 

Palangoje, Jono Šliūpo muziejuje, veikia fotografo Rimanto Dichavičiaus paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“. 

Joje eksponuojami iškiliausių Lietuvos menininkų – tapytojų, grafikų, skulptorių, monumentalistų, ekslibrisų ir heraldikos kūrėjų – portretai. Kaip sako juos užfiksavęs R. Dichavičius, „visi šie žmonės savo darbais sukūrė vizualų Lietuvos paveikslą“.

„Tie portretai yra kelių dešimčių metų darbas: nėra taip, kad nuėjau ir padariau. Situacijų fotografuojant būta įvairių. Kai kurių žmonių, kas labai graudu, jau nebėra mūsų tarpe. Ir aš pagalvojau, kodėl nepadarius parodos jų atminimui? Juk jų įdirbis yra neįkainojamas. Pirminė idėja tokia ir buvo – įamžinti dailininką jo aplinkoje, dirbtuvėse“, – sako parodos autorius.

R. Dichavičiaus nufotografuotų Lietuvos dailininkų portretų ciklą sudaro daugiau nei 400 fotografijų, parodoje „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ pristatoma jo dalis.

Paroda veiks iki liepos 10 dienos.

Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) Naujajame Arsenale (Arsenalo g. 3, Vilnius) veikia išeivijos lietuvio Henry Lazarus Gaidis sukauptos unikalios lituanistinės ginkluotės, karinės aprangos ir archyvinių dokumentų paroda „Išpakuojam!“.  

Didžiulę lituanistinę ginkluotės kolekciją LNM muziejui 2020 m. gruodį padovanojęs išeivijos lietuvis Henry Lazarus Gaidis pristatomas kaip asmuo, „ilgą laiką dirbęs FTB agentu, o laisvalaikiu medžiojęs lietuvišką praeitį“. Naujajame arsenale pristatoma dalis jo dovanotos kolekcijos, kurią jis kaupė maždaug pusę amžiaus, ji vadinama viena didžiausių kada nors Lietuvai padovanotų muziejinių kolekcijų. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Time“ įtakingiausių menininkų viršūnėje – „Marvel“ žvaigždė Simu Liu

Naujausią „Time“ žurnalo, paskelbusio 2022-ųjų šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą, viršelį puošia...

Laisvalaikis
2022.05.23
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
Ką A. Navalnas „Time“ parašė apie Putiną, o J. Bidenas – apie Zelenskį

Žurnalas „Time“ į įtakingiausių 2022 m. žmonių sąrašą įtraukė Volodymyrą Zelenskį, Ukrainos prezidentą, ir...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Už 135 mln. Eur parduotas 1955-ųjų „Mercedes“

1955-ųjų laidos „Mercedes-Benz“, viena iš vos dviejų egzistuojančių tokio modelio mašinų, šį mėnesį aukcione...

Automobiliai
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
„VW Taigo“: kaip detalės keičia paveikslą Premium

Ne itin reikšmingais pokyčiais nuo „VW T-Cross“ besiskiriantis krosoveris sukuria visiškai naujo automobilio...

Automobiliai
2022.05.21
Virtualus nekilnojamasis turtas? Kodėl gi ne Premium 1

„Virtualus nekilnojamasis turtas (NT) yra dar viena skaitmeninio investavimo alternatyva. Iki šiol buvo...

Laisvalaikis
2022.05.20
Trakuose – ukrainos menininko J. Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69) atidaryta kino dailininko Jurijaus Grigorovičiaus...

Laisvalaikis
2022.05.20
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
Kanuose T. Cruise‘ui įteikta „Garbės auksinė palmės šakelė“

Holivudo aktorius Tomas Cruise'as, trečiadienį pirmą kartą po 30 metų pertraukos apsilankęs Kanų kino...

Laisvalaikis
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Juvelyras T. Blaževičius: deimantai brangsta, lietuviškos juvelyrikos rinka bręsta Premium

„Deimantų kainų rodiklis yra ne aukcionai, bet dešimtys tūkstančių mažų gamintojų, kurie parduoda tuos...

Laisvalaikis
2022.05.18
Ukrainiečiai atsisveikino su pirmuoju nepriklausomos šalies prezidentu L. Kravčuku

Rusijos invazijos krečiama Ukraina antradienį atsisveikino su Leonidu Kravčuku, pirmuoju nepriklausomos...

Laisvalaikis
2022.05.17
Prasideda Kanų kino festivalis

Šiandien Kanuose, Prancūzijoje, prasideda 75-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir kino industrijai...

Laisvalaikis
2022.05.17
„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas „Dizaino sparnai“ pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas...

Laisvalaikis
2022.05.17
Rusijos premjeras iš R. Tumino atėmė vyriausybinį apdovanojimą 1

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą...

Laisvalaikis
2022.05.17
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku