Užsakymą statyti pėsčiųjų tiltą Kaune gavo „Autokausta“
Statybos bendrovė laimėjo konkursą pasiūliusi 4,73 mln. Eur (su PVM) kainą, sausio 24 d. buvo pasirašyta rangos sutartis. Savivaldybė buvo numačiusi skirti ne daugiau nei 5,0 mln. Eur (su PVM).
Pagal sutartį, bendrovė tiltą turės pastatyti per 15 mėnesių.
Be šio, Kaunas taip pat ruošiasi statyti tiltą per Nemuną šalia santakos su Nerimi. Skaičiuojama, kad jo statyba gali kainuoti apie 30 mln. Eur.
Tiltų projektą rengė UAB „Tec Infrastructure“ ir „Kild architektai“. Jų teigimu, tiltais siekiama į vieną sistemą sujungti Kauno centro vystymui ir plėtojimui svarbius objektus: istorinį Kauno miesto centrą, Nemuno salą, planuojamą Nacionalinį mokslo ir inovacijų centrą ir planuojamą M. K. Čiurlionio koncertų salę.
Taip pat siekiama paskatinti palei upę išsidėsčiusių pramoninių teritorijų Aleksote bei žemutinėje Fredoje konversiją.
O Nemuno saloje planuojama pastatyti nacionalinį mokslo ir inovacijų bei daugiafunkcį sporto centrus.
„Autokausta“ 2018 m. gavo 38,5 mln. Eur pardavimo pajamų ir uždirbo 0,2 mln. Eur grynojo pelno, 2017 m. atitinkamai gauta 36,5 mln. Eur ir uždirbta 0,09 mln. Eur.
Bendrovė priklauso Tomui Jonui Januškai, Juozui Kriaučiūnui, Narūnui Sakalauskui ir Ąžuolui Volkui.