2021-02-04 18:15

Gyventojai bankrutuoja rečiau, bet po karantino gali laukti staigmena

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Fizinių asmenų bankrotų jau kelerius metus palaipsniui mažėja. Panašu, kad pernai jų buvo mažiausiai per pastaruosius septynerius metus, tačiau pasibaigus karantinui situacija gali ir nuliūdinti.

Pradėtų fizinių asmenų bankrotų procesų kasmet vis mažiau registruojama nuo 2017 m. Iki tol jų skaičius nuo tada, kai buvo priimtas Fizinių asmenų bankroto įstatymas 2013 m., visą laiką didėjo. Pikas buvo pasiektas jau minėtais 2017 m., tuomet savo bankrotus skelbė 472 žmonės.

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba kol kas skelbia tik trijų praėjusių metų ketvirčių fizinių asmenų bankroto duomenis, pagal kuriuos galima prognozuoti, kad fizinių asmenų bankrotų pernai ir vėl mažėjo.

52795
130817
52791