Oficialiai paskelbta nauja frakcija Seime, keisis komitetų vadovybė

Publikuota: 2017-11-07
Andrius Palionis, Socialdemokratų darbo frakcijos vadovas. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Andrius Palionis, Socialdemokratų darbo frakcijos vadovas. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seime paskelbta apie socialdemokratų skyrybas į dvi atskiras frakcijas – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijai priklausys 7 parlamentarai, o likusieji 12 buvusių šios frakcijos narių bus Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijoje.

Mažesnioji, LSDP frakcija pasiskelbė opozicine, o Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija tapo valdančiosios koalicijos dalimi. Dabar valdantieji Seime formaliai turi 69 parlamentarus iš 141 – 57 valstiečiai-žalieji ir 12 Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narių.

Socialdemokratų Seime skyrybos įvyko po to, kai rugsėjo pabaigoje naujojo LSDP pirmininko taryba priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios koalicijos, bet dauguma iš 19 narių tuo metu vienijusios LSDP frakcijos Seime nusprendė nepaklusti šiam tarybos sprendimui ir parėmė Sauliaus Skvernelio vadovaujamą Vyriausybė. Priėmę tokį sprendimą „maištininkai“ pasitraukė iš LSDP.

nuotrauka::1left

Juozo Oleko vadovaujamoje LSDP frakcijoje liko Seimo nariai Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Julius Sabatauskas, Algimantas Salamakinas ir iš Liberalų sąjūdžio frakcijos atėjusi buvusi valstietė-žalioji Dovilė Šakalienė. LSDP tarybos sprendimą parėmęs Mindaugas Bastys, kuriam gresia apkalta už ryšius su Rusija, pareiškė išeinąs į nefrakcionuotus parlamentarus vienijančią Mišriąją Seimo narių grupę.

Socialdemokratų darbo frakcijai, vadovaujamai Andriaus Palionio, priklauso iš partijos pasitraukę Gediminas Kirkilas, Algirdas Butkevičius, Juozas Bernatonis, Raminta Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Rimantas Sinkevičius, Artūras Skardžius, Antanas Vinkus, Linas Linkevičius, taip pat du Darbo partijos atstovai Seime – Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras, nors pastarasis yra deklaravęs svarstąs galimybę pasitraukti į Mišriąją grupę.

Tęsinys po grafiku

[infogram id="436b9e2e-8f5f-4699-b1f5-cf67113863f8" prefix="aMI" format="interactive" title="Verslo aplinka: Seimo frakcijos ir narių skaičius"]

Socialdemokratų darbo frakcijos nariai paskelbė ketinantys po mėnesio suburti naująją partiją, kuri ir turėtų pasivadinti tuo pačiu vardu, kaip ir frakcija – Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Jos lyderiu, VŽ žiniomis, planuojama siūlyti išrinkti buvusį ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių.

Susiformavus naujai frakcijai Seime bus peržiūrėtos komitetų vadovybės – opozicinei LSDP frakcijai priklausantys p. Sysas ir p. Sabatauskas neteks parlamentinių Socialinių reikalų ir darbo bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų vadovų pozicijų. Naująja Socialinių reikalų komiteto pirmininke turėtų tapti valdančiosios Socialdemokratų darbo frakcijos narė p. Šalaševičiūtė. Teisės komitetui greičiausiai vadovaus valstietė-žalioji Agnė Širinskienė, kuri šiuo metu yra Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė. Atitinkamai šio komiteto vadove turėtų tapti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Asta Kubilienė.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau