2025-12-25 17:10

Nuo šlovės iki dugne besivoliojančių akcijų ir kinų perėmimo: kas nutiko „Roomba“ gamintojui

„Roomba“ siurbliai parduotuvėje. „AFP/Getty Images“/„Scanpix“ nuotr.
„Roomba“ siurbliai parduotuvėje. „AFP/Getty Images“/„Scanpix“ nuotr.
„iRobot“, amerikiečių autonominių robotų dulkių siurblių „Roomba“ gamintojas, praėjusią savaitę pateikė prašymą dėl restruktūrizavimo, siekdamas užsitikrinti apsaugą nuo kreditorių. Ne taip seniai segmente karaliavusią, tačiau dabar skolų prislėgtą bendrovę perims jos gamybos užsakymus vykdanti Kinijos kompanija. Nusiridenti nuo viršūnės jai užtruko mažiau nei penkerius metus.

Bendrovė nusprendė žengti šį žingsnį po kelerių metų finansinių rezultatų nuosmukio, nors anksčiau karaliavo savame segmente – vienu metų šį siurblių gamintoją mėgino įsigyti ir „Amazon“.

Bendrovė pasiūlė restruktūrizavimo procese perduoti kontrolę savo pagrindiniam gamybos partneriui iš Kinijos, tikėdamasi išlaikyti veiklą ir stabilizuoti finansinę padėtį. Teigiama, kad JAV Masačiusetso valstijoje įsikūrusią bendrovę įsigis Kinijos „Shenzhen PICEA Robotics“ ir jos antrinės įmonės. 

52795
130817
52791