Aktyviai puolamas Chersonas, Ukraina paskelbė naujas sankcijas

  Publikuota: 2023-01-29
  Atnaujinta 2023-01-29 18:04
  • Š. Korėja neigia kaltinimus, kad tiekia ginklus Rusijai
  • Vokietijos ginklų gamintoja ruošiasi didinti gamybą
  • Rusija rengs karines pratybas mokyklose
  • Ukraina paskelbė naujas sankcijas 182 Rusijos ir Baltarusijos bendrovėms

  Šeštadienio įvykius galima skaityti čia.

  [infogram id="9bed4d29-2de0-44b7-a10d-75c7667674be" prefix="8BU" format="interactive" title="2023-01-26 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

  18:00 Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą

  Naujausias žinias pranešime pirmadienį ryte.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  17:41 Puolamas Chersonas, yra aukų

  Trys žmonės žuvo, o dar penki buvo sužeisti po Rusijos apšaudymo Chersone, teigia vietos valdžia. Taikytasi į gyvenamuosius rajonus, todėl gyventojai raginami būti slėptuvėse.

  Kaip pranešama Chersono miesto tarybos „Telegram“ kanale, pirmąjį Chersono apšaudymą Rusijos kariai įvykdė apie vidurnaktį. Dėl to buvo apgadinta komunalinių paslaugų įmonė ir 16 įrenginių, įskaitant evakuacijos automobilius.

  Antrasis miesto apšaudymo etapas prasidėjo apie pirmą valandą po pietų. Iš viso iki 14 val. buvo surengtos 7 atakos. Skelbiama, kad apšaudyta Chersono regioninė klinikinė ligoninė. Okupantai taip pat pataikė į sandėlius, ligoninę, autobusų stotį, mokyklos teritoriją, taip pat į transporto priemones.

  17:18 Aktyvūs apšaudimai Černigovo regione

  Sekmadienį Rusijos pajėgos iš artilerijos ir minosvaidžių apšaudė Černigovo sritį, skelbia „Unian.net“. Užfiksuota mažiausiai 10 atvejų.

  16:50 Toliau atakuojamas Doneckas

  Donecko srityje per dieną sunaikinta ir apgadinta 40 civilinių objektų, praneša „Unian.net“. Per praėjusią parą Rusijos okupantai sudavė 21 smūgį Donecko regione.

  16:06 JK: Rusija rengs karines pratybas mokyklose

  Rusija bando „priminti Sovietų Sąjungą“, rengdama karinį mokymą mokyklose, teigia JK gynybos ministerija. Kaip praneša „The Guardian,“ Rusijos švietimo ministerija pateikė išsamesnės informacijos apie planus į šalies vidurines mokyklas įtraukti bazinį karinį mokymą.

  Kasdien atnaujinamoje žvalgybos informacijoje teigiama, kad į šį modulį „bus įtraukti mokymai su AK serijos automatais ir rankinėmis granatomis, karinės pratybos ir saliutai“.

  JK gynybos ministerijos teigimu, rugsėjį įsigaliosiantys kariniai mokymai greičiausiai yra sąmoningas „Sovietų Sąjungos priminimas“, nes panašūs mokymai mokyklose vyko iki 1993 m.

  14:20 Rusai negydo savo sužeistų karių

  Luhansko srityje niekas nenori gydyti sužeistųjų „Wagner“ karių, nes jie serga ŽIV ir sifiliu, skelbia „Unian.net“. 

  Apie 300 sužeistų „Wagner“ samdinių buvo pristatyti į ligoninę Jubiliejinėje, okupuotoje Luhansko srityje. Tačiau niekas nenori jų gydyti.

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas naujame pranešime praneša, kad gydytojai atsisako teikti pagalbą „Wagner“ kariams, nes jie yra daugelio ligų tokių kaip sifilio, tuberkuliozės ir ŽIV, nešiotojai.

  14:08 V. Putinas pasirengęs kalbėti su O. Scholzu

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra pasirengęs bendrauti su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu, tačiau dar nėra suplanavęs su juo telefoninio pokalbio, sekmadienį valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė Kremliaus atstovas spaudai.

  Vokietija, kuri anksčiau buvo pagrindinė Vakarų šalininkė teikiant modernius kovinius tankus Ukrainai, kad padėtų jai atremti Rusijos invaziją, praėjusią savaitę pareiškė, kad siųs Kijevui 14 savo tankų „Leopard 2“ ir taip pat pritars sąjungininkių Europos šalių „Leopard“ siuntoms. Šis pareiškimas, po kurio netrukus sekė JAV pažadas Kijevui skirti tankus „M1 Abrams“, įsiutino Kremlių.

  „Kol kas tvarkaraštyje nėra sutartų derybų (su Scholzu). Putinas buvo ir yra atviras kontaktams“, – Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žodžius citavo „RIA Novosti“.

  Berlyno dienraštis „Tagesspiegel“ sekmadienį paskelbtame interviu citavo F. Scholzą: „Aš taip pat dar kartą kalbėsiuosi su V. Putinu – nes reikia kalbėtis“.

  Jis pridūrė: „V. Putinui tenka pareiga išvesti karius iš Ukrainos, kad būtų nutrauktas šis siaubingas, beprasmis karas, kuris jau pareikalavo šimtų tūkstančių gyvybių.“

  12:30 Pentagonas raginamas siųsti naikintuvus

  Pranešama, kad JAV kariuomenės pareigūnai ragina Pentagoną tiekti Ukrainai naikintuvus F-16, kad šalis galėtų geriau apsiginti nuo Rusijos raketų ir dronų.

  Aukšto rango JAV gynybos departamento pareigūnas sakė leidiniui „Politico“:  „Nemanau, kad mes tam prieštaraujame.“

  Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs šaltinis leidiniui sakė, kad galutinis sprendimas dar nepriimtas.

  Tai įvyko praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai JAV įsipareigojo nusiųsti Ukrainai 2 mlrd. USD vertės ginklų paketą, įskaitant raketų sistemą „Patriot“.

  12:05 Ukraina skelbia atrėmusi puolimą rytų Donecke

  Sekmadienį Ukrainos kariuomenė pranešė, kad jos pajėgos atrėmė puolimą Blahodatnės vietovėje rytinėje Donecko srities dalyje, kur šeštadienį vyko mūšiai. Tuo metu Rusijos privati karinė grupuotė „Wagner“ pareiškė, kad perėmė kaimo kontrolę, skelbia „Reuters“. Tačiau naujienų tarnybai nepavyko patikrinti šios informacijos.

  Donecko regione įsibėgėjant kovoms, tiksli fronto linija buvo neaiški, ypač aplink Bachmuto miestą, kur pastarosiomis savaitėmis vyko vieni intensyviausių mūšių per visą karą.

  Šeštadienį per Rusijos atakas žuvo keturi civiliai gyventojai, vienas iš jų – Bachmute, o 17 buvo sužeisti,  „Telegram“ pranešė Donecko srities gubernatorius Pavlo Kyrylenko.

  10:34 Š. Korėja neigia kaltinimus, kad tiekia ginklus Rusijai

  Aukšto rango Šiaurės Korėjos pareigūnas per valstybinę žiniasklaidą paneigė kaltinimus ir perspėjo, kad JAV laukia „tikrai nepageidaujamas rezultatas“, jei jos ir toliau skleis „savo pačių sukurtus gandus“.

  „Bandymas sugadinti [Šiaurės Korėjos] įvaizdį išgalvojant neegzistuojantį dalyką yra rimta provokacija, kurios niekada negalima leisti ir kuri negali nesukelti jos reakcijos“, – sakė JAV reikalų departamento generalinis direktorius Kwon Jong Gun.

  Taip pareigūnas atsakė į JAV paskelbtą informaciją, kur JAV palydovinėse nuotraukose matyti tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos važiuojantys geležinkelio vagonai su ginklais.

  Be Sirijos ir Rusijos, Šiaurės Korėja yra šalis, pripažinusi Luhansko ir Donecko – dviejų Rusijos remiamų separatistinių regionų Rytų Ukrainoje – nepriklausomybę.

  10:05 Vokietijos ginklų gamintoja ruošiasi didinti gamybą

  Vokietijos ginklų gamintoja „Rheinmetall“ yra pasirengusi smarkiai padidinti tankų ir artilerijos amunicijos gamybą. Taip bendrovė siekia patenkinti didelę paklausą Ukrainoje ir Vakaruose. Kartu bendrovė skelbia galinti pradėti daugkartinių raketų paleidimo įrenginių HIMARS gamybą Vokietijoje, „Reuters“ sakė generalinis direktorius Arminas Pappergeris.

  09:40 Š. Korėja pasmerkė JAV tankų tiekimą

  Šiaurės Korėja šeštadienį pasmerkė JAV pažadus tiekti tankus ir pareiškė, kad Vašingtonas „toliau peržengia raudonąją liniją“, siekdamas hegemonijos per tarpinį karą, praneša „Reuters“, cituodama valstybinę žiniasklaidą KCNA. Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sesuo Kim Yo Jong pareiškime išsakė šias pastabas, sakydama, kad Šiaurės Korėja „stovės tuose pačiuose apkasuose“ kaip ir Rusija prieš JAV.

  09:20 Rusija juda trimis kryptimis 

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vakariniame pranešime skelbiama, kad priešas tęsia puolamąsias operacijas Bachmuto, Avdejevsko ir Novopavlovsko kryptimis. 

  „Praradęs daug gyvosios jėgos, priešas vis dar tęsia puolamąsias operacijas Bachmuto, Avdejevsko ir Novopavlovsko kryptimis. Kupjansko, Limanskio, Zaporižės ir Chersono kryptimis jis yra gynyboje“, – sakoma „Unian.net“ cituojamame pranešime.

  Generalinio štabo duomenimis, padėtis Voluinės, Polesės, Seversko ir Slobožansko kryptyse nepasikeitė, o priešo puolamųjų grupių nenustatyta. Tuo metu Rusijos armijos dalinių mokymai tęsiasi Baltarusijoje.

  09:15 Naujos sankcijos rusų ir baltarusių įmonėms

  Kaip praneša „The Guardian“, Ukraina įvedė sankcijas 182 Rusijos ir Baltarusijos bendrovėms ir trims fiziniams asmenims – tai naujausia priemonė, kurios Ukraina ėmėsi nuo invazijos pradžios, kad užkirstų kelią Maskvos ir Minsko ryšiams su Ukraina. Remiantis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos paskelbtu sąrašu, bendrovės, kurioms taikomos sankcijos, daugiausia užsiima krovinių gabenimu, transporto priemonių nuoma ir cheminių medžiagų gamyba.

  Sankcionuotų įmonių sąraše yra Rusijos kalio trąšų gamintoja ir eksportuotoja „Uralkalij“, Baltarusijos valstybinė kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“, Baltarusijos geležinkeliai, taip pat Rusijos bendrovės „VTB lizingas“ ir „Gazprombank lizingas“, užsiimančios transporto lizingu.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  Rašyti komentarą 0
  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Iki spalio pabaigos įvestas vasaros laikas

  Laikrodžius pasukus valanda į priekį, sekmadienio naktį Lietuvoje įvestas vasaros laikas.

  Indija: dėl karo Ukrainoje Rusija negali įvykdyti savo tiekimo įsipareigojimų

  Rusija dėl karo Ukrainoje negali įvykdyti savo įsipareigojimų perduoti ginkluotės Indijos kariuomenei.

  Gražiai išeiti: gamykla „Hanning Vilnius“ Premium 3

  Elektros variklių ir jų komponentų UAB „Hanning Vilnius“, dėl pernelyg aukštų kaštų nutraukusi gamybą, jos...

  Pramonė
  09:16
  Prancūzijos parlamentarams siūlo nesinaudoti ir „Tiktok“, ir „WhatsApp“ bei „Instagram“

  Šią savaitę Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos nariai paragino parlamento kolegas „apriboti“ naudojimąsi...

  Inovacijos
  2023.03.25
  Bulgarijos ginklų eksportas pernai augo triskart

  Bulgarijos karo pramonei 2022 m. buvo rekordiniai metai – ji triskart didino savo ginklų eksporto apimtį, iki...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  JAV šokolado fabrike įvyko sprogimas, žuvusiųjų skaičius išaugo

  JAV Pensilvanijos valstijoje esančiame šokolado fabrike penktadienį nugriaudėjo sprogimas, per kurį žuvo 5...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  VMI Ukrainai perdavė valstybės konfiskuotų transporto priemonių

  Lietuvos Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nuo pernai lapkričio Ukrainai perdavė valstybės konfiskuoto...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Pagal BVP vienam gyventojui Lietuva lenkia beveik visas ES šalis „naujokes“ 12

  Lietuva pagal BVP, tenkantį vienam gyventojui, skaičiuojant perkamosios galios pariteto principu, 2022 m.

  Finansai
  2023.03.25
  Dėl Rusijos pradėto karo Egiptas išgyvena rimtą ekonominį sukrėtimą

  Nors didžiausią kainą už Rusijos pradėtą karą Ukrainoje moka patys ukrainiečiai, tačiau ekonominė karo kaina...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  1 mln. sviedinių Ukrainai: Europa priversta jungti aukštesnę gamybos pavarą Premium

  Ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) lyderiai susitarė, kad per ateinančius metus iš savo atsargų Ukrainai...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Vokietija ir ES susitarė dėl automobilių su vidaus degimo varikliais ateities

  Vokietija ir Europos Sąjunga (ES) paskelbė, kad susitarė, jog bus leidžiama registruoti naujas transporto...

  Automobiliai
  2023.03.25
  Britų žvalgyba: Rusijos puolimas prieš Bachmutą „iš esmės sustojo“

  Kyjivas sako, kad jo pajėgoms pavyksta stabilizuoti padėtį aplink Bachmutą Rytų Ukrainoje, kur vyksta...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Mirė G. Moore‘as, vienas iš „Intel“ įkūrėjų

  Mirė puslaidininkių pionierius Gordonas Moore‘as, kurio prognozės apie nuolat didėjantį kompiuterių lustų...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  JAV ir Kanada ir toliau padės Ukrainai

  JAV prezidentas Joe Bidenas ir Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau po susitikimo penktadienį...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Suomijos rinkimuose galimybių turės ir kraštutinių dešiniųjų partija Premium

  Suomijoje, kuri siekia narystės NATO, artimiausiu metu laukiama parlamento rinkimų. Naujausios rinkėjų...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Baltarusiai Laisvės dieną mini Vilniuje, ne Minske

  Baltarusijos opozicija Vilniuje mini Laisvės dieną. Pačioje Baltarusijoje Nepriklausomybės diena kovo 25 d.

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Rusijoje ir Baltarusijoje įklimpusiems verslams siūlo gintis ne po vieną, o drauge Premium

  Valstybėse agresorėse įstrigę Lietuvos investuotojai efektyviau apgintų savo teises veikdami ne pavieniui, o...

  Finansai
  2023.03.25
  Rusai nebežino, kur ir kaip gydyti sužeistuosius kare

  Laikinai okupuotame Berdiansko mieste rusų okupantai visas medicinos įstaigas pavertė savo kariuomenės...

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Į laikrodžius atitiksės vasara

  Naktį į sekmadienį Lietuvoje, kaip ir visoje ES, septyniems mėnesiams bus įvestas vasaros laikas.

  Verslo aplinka
  2023.03.25
  Rekomenduojama virsta privaloma: naujas tvarumo etapas verslui Premium 1

  Tvarumo tema versle žengia į naują etapą, apie kurį, kaip prisipažįsta pats, kol kas nieko nenutuokia apie 80...

  Verslo klasė
  2023.03.25

  Verslo žinių pasiūlymai