Rusijos oligarchas V. Potaninas savo šalies vyriausybę prilygino bolševikams

Užsienio bendrovių, paskelbusių apie pasitraukimą iš Rusijos, turto konfiskavimas sugrąžins šalį į 1917 m., sakė vienas turtingiausių rusų Vladimiras Potaninas.
Verslininko nuomonė buvo paskelbta bendrovės Norilsk Nickel (Nornikel), kurios bendraturtis ir vadovas jis yra, Telegram kanale.
A. Potaninas perspėjo, kad Rusijai gresia dešimtmečius truksiantis pasaulinių investuotojų nepasitikėjimas, jei bus konfiskuotos bendrovių, kurios paskelbė pasitraukiančios iš Rusijos, turtas.
Jis taip pat pažymėjo, kad daugelis bendrovių, paskelbusių apie veiklos Rusijoje sustabdymą, savo sprendimus galėjo priimti šiek tiek emocingai ir patirdamos precedento neturintį spaudimą. Jo nuomone, tikėtina, kad užsienio verslai sugrįš, todėl verta išsaugoti jiems tokią galimybę, rašo naujienų portalas Unian.
Nacionalizacija, t. y. įmonių išpirkimas ir jų perdavimas valstybės nuosavybėn, paprastai taikoma siekiant restruktūrizuoti ištisas pramonės šakas, dažnai vėliau jas privatizuojant, pridūrė Nornickel bendrasavininkis.
Todėl nesu tikras, ar šiandien tikslinga kalbėti apie užsienio bendrovių turto nacionalizavimą, sakė jis.
Pasak A. Potanino, Rusija turėtų laikytis pragmatiško požiūrio į Vakarų sankcijas, kad atsakomosios priemonės nesukeltų sunkumų Rusijos ekonomikai.
Primename, kad Rusijoje vis garsiau svarstoma nacionalizuoti užsienio bendrovių, dėl karo pasitraukusių iš Rusijos, turtą. Jau yra sudarytas 59 įmonių sąrašas, kurioms gresia tokia kraštutinė sankcija. Į sąrašą pateko tokio pasaulinės bendrovės kaip Volkswagen, Apple, IKEA, Microsoft, IBM, Shell, McDonald's, Porsche, H&M ir kt.
Milijardai tirpsta
Karo Ukrainoje paradinius V. Potaninas jau pajuto ir savo kišene. Matyt, tai buvo viena iš priežasčių, sukėlusi kritikos pliūpsnį, nes anksčiau jis buvo perdėtai lojalus V. Putinui. Be to, sankcijos Rusijos oligarchams vis stiprėja, o V. Potapinas vienas iš Rusijos turtingiausiųjų.
Kaip rašė VŽ, jo turtai nuo metų pradžios sumenko 1,1 mlrd. USD. V. Potaninui priklauso vienas galingiausių Rusijos holdingų Interros, kuris valdo Norilsko nikel ir kitų bendrovių akcijas.
V. Potaninas laikomas viena iš vadinamųjų V. Putino piniginių oligarchų, kurie prisijungia prie politiškai naudingų Kremliui projektų mainais už valstybinius užsakymus. Paprastai tai stambūs statybinės rangos projektai.
Po Krymo aneksijos ir sankcijų Rusijai įvedimo V. Potaninas pasišovė biudžeto lėšomis atstatyti Krymo turistinius kompleksus. Jis taip pat siejamas su bendrove, turėjusia ryšį su Kremliaus bandymais paveikti JAV prezidento rinkimų eigą 2016 m.
Kaip rašo forbes.ru, V. Potaninas ne kartą buvo įsivėlęs į konfliktus su kitais rusų oligarchais, tačiau visada likdavo lojalus šalies valdžiai. 1996 m. jis buvo vienas iš B. Jelcino prezidentinės kampanijos rėmėjų, o į valdžią atėjus V. Putinui, tapo vienu partijos Vieningoji Rusija rėmėjų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti