Diena su „Small Planet Airlines“ vadovu: linksmai milijardo link

Publikuota: 2016-02-26
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
 

Šypsenos veiduose, sveika nuovoka, gebėjimas dirbti savarankiškai, tvarkingi, bet ne nykiai biurokratiški procesai ir „wow“ tikslas: štai įspūdis apie įmonę, kuris lieka praleidus dieną su Vytautu Kaikariu, „Small Planet Airlines“ (SPA) vadovu ir pagrindiniu akcininku.

Diena, kurią leidome bendrovės biure ne visai tradicinė, nes jos popietė skirta bendram Vilniaus biuro darbuotojų susirinkimui. Tokia diena, kai su visais darbuotojais aptariami pasiekti rezultatai bei ateities planai, rengiama kartą per pusmetį. Ir visiškai kitokia ji buvo todėl, kad vadovas darbuotojams pristatė peržiūrėtas bendrovės vertybes, jomis grįstas elgsenas, naują įmonės gyvavimo tikslą ir verslo ambiciją dešimtmečiui. Taip, taip, jau išdaviau jį pavadinime: 2025 m. bendrovės pajamos sudarys 1 mlrd. Eur. Su šiuo tikslu siejama ir keletas kokybinių veiklos rodiklių, bet apie juos – vėliau.

Su p. Kaikariu susitinkame apie 10 val. ryto. Vilnių jis pasiekė išvakarėse, o mūsų sostinė – paskutinė jo stotelė pakeliui iš Bankoko, kur šiuo metu gyvena, su stabtelėjimais Berlyne ir Varšuvoje. Šiuose miestuose bendrovė turi biurus.

„Tris savaites dirbu Bankoke, vieną – Vilniuje. Kelionių po Aziją taip pat netrūksta“, – šypsosi p. Kaikaris.

Azijos žemynas bendrovei yra strategiškai svarbus. Mat verslą vis dar stipriai veikia sezoniškumas: kai Europoje vasara ir daugybė žmonių išsiruošia atostogauti, oro linijų operatoriai taip pat vos spėja suktis. Tačiau žiemą dalis lėktuvų stovi be darbo. Tos dienos pavakare, kalbėdamas darbuotojams apie veiklos rezultatus, p. Kaikaris mini, kad pusė visų pernykščių 182 mln. Eur pajamų gauta III metų ketvirtį. Tai reiškia, kad sezoniškumas bendrovę veikia pernelyg stipriai. Kita vertus, pernai SPA pasirašė 5 metų sutartį dėl žiemos sezono skrydžių Kambodžoje, tad žengtas dar vienas žingsnis dėl veiklos plėtros Azijoje, o tuo pačiu įmonei mažesnę įtaką daro sezonai.

Savininkas vs samdomas direktorius

Iki tądien suplanuoto 11 val. susirinkimo turime šiek tiek laiko perbėgti įmonės istoriją. SPA akcijas p. Kaikaris su kolega Andriumi Staniuliu 2013 m. įsigijo iš „Avia Solutions Group“. Pirko nuostolingai veikiančią, skolų slegiamą bendrovę. Tačiau taip tikėjo jos ateitimi ir pačių sukurtu verslo planu, kad sprendimu neabejojo.

„Vadovauti atėjau 2009 m. į „FlyLAL Charters“. Kaip tada atrodė įmonė? Trys seni lėktuvai, kurie daugiausiai skraidė Lietuvoje. Išgyvenimo galimybės – miglotos. Komandos moralė sugniuždyta. Bet aš jau taip buvau užkibęs aviacijoje, kad niekaip nenorėjau pasiduoti. Tad vis lipdėm kažką, judėjom pirmyn. 2013 m. jau skraidėme su „Airbus“ lėktuvais ir ne tik po Lietuvą“, – pradžią prisimena p. Kaikaris.

Pirmieji keleri veiklos metai bendrovei nešė nuostolius. Tad 2013 m. tuometiniams savininkams galiausiai trūko kantrybė ir jie nusprendė verslą parduoti. Buvo ir investuotojas rastas, tačiau pats likęs be finansavimo atsitraukė.

„Mes turėjome parengę stiprų, agresyvoką plėtros planą. Tikrai juo tikėjome, buvome jį pristatę ir akcininkams. Tačiau jie nusprendė, kad nori susitelkti į paslaugų verslą ant žemės, o tai, kas ore, esą nėra sudėtinė „Avia Solutions Group“ dalis. Tada mes su Andriumi nusprendėme surizikuoti. Sukrapštėme visus pinigus. Pokerio terminais, sustūmėme visišką „all-in“. Rizika pasiteisino: 2013 metai bendrovei jau buvo pelningi. 2014 m. dirbome dar geriau, o 2015 m. apskritai buvo puikūs“, – vertina p. Kaikaris.

Klausiame jo, ar skiriasi sprendimų priėmimo procesas, požiūris į įmonę, darbo laikas tada, kai esi samdomas vadovas ir savininkas.

„Ir taip, ir ne, – sako jis. – Dirbdamas samdomu vadovu buvau labai įsitraukęs, motyvacijos nestigo. Kita vertus, kai pats esu savininkas, nebelieka prievolės kažkam atsiskaityti, o tai reikalauja daug laiko ir energijos. Šia prasme dabar esu laisvas, turiu daugiau laiko pamąstyti.“

Bręsti ? nuobodžiauti

Jiedu su bendraturčiu labai aiškiai pasidaliję atsakomybes: p. Kaikario rūpestis yra verslo plėtra, strategija, naujų rinkų paieška, darbuotojų įgalinimas, komunikacija. Ant p. Staniulio pečių – operacijos, orlaiviai, skrydžiai, kitaip sakant – kasdienė bendrovės veikla.

Patirtis ateina drauge su įmonės branda. Jos vadovas patvirtina, kad iš tiesų SPA jau išaugo iš kūdikystės: įgyta patirties, procesai sutvarkyti, valdymas decentralizuotas. Daugumą sprendimų priima patys darbuotojai. Tad p. Kaikaris sako turįs laikas nuo laiko save sustabdyti, kad neimtų kištis į smulkmenas, atsispirtų pagundai sudaryti kokią sutartį.

„Man svarbu, kad žmonės žinotų kontekstą, o tada patys judėtų pirmyn, siektų. Mano durys visuomet atviros, jei reikia pasitarti. Tačiau mano nuomone, darbuotojai laisvę veikti be galo vertina“, – pažymi jis.

Laisvė siekti rezultatų, priimti sprendimus lemia tai, kad net ir bręstant neprarandamas užsidegimas, įmonėje tebetvyro lengvas kūrybinis chaosas, kurio nelieka sustabarėjusiose, pernelyg biurokratiškose organizacijose.

„Žinote, kai prieš kelerius metus kalbėjome apie vertybes, mums talkino Paulius Senūta, reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ įkūrėjas. Pakalbėjęs tuomet su darbuotojais perspėjo mane, esą toks entuziazmas ilgai nesitęs. O aš labai džiaugiuosi, kad jis ne tik kad nenuslūgo, bet tebeauga, nes vis randame naujų, dar įdomesnių dalykų, kuriuos norime padaryti“, – šypsosi p. Kaikaris.

Ir priduria labiausiai besidžiaugiąs tuo, kad subūrė protingų, mąstančių darbuotojų, kurie puikiausia geba dirbti, kai jiems niekas įsakmiai nenurodinėja, tačiau suteikia kontekstą ir palieka laisvę veikti.

Drauge sutinka, kad skirtingais įmonės brandos etapais ar verslą stipriau sukrėtus išorės veiksniams, lyderystės stilių vadovui privalu keisti. Juolab, kad aviacijos verslas itin paveikus įvairių sukrėtimų ir įtakos jam gali turėti tiek teroristų atakos, tiek išsiveržę ugnikalniai.

„Kai reikia tempti verslą iš nuostolių ar susiklosto ekstremali situacija, savaime tampi autokratiškas: juk kažkas turi prisiimti atsakomybę, reaguoti greitai, veikti čia ir dabar“, – kalba p. Kaikaris.

Jis pripažįsta pats esąs veiksmo žmogus, kurį pirmyn varo ambicija pasiekti užsibrėžtų tikslų. Tai buvo viena iš paskatų, padėjusių atsitiesti po „FlyLAL“ bankroto ir ateiti dirbti į vos kvėpuojančią „FlyLAL Charters“.

„Bankrotą išgyvenau labai skaudžiai, tačiau nenorėjau išeiti iš aviacijos vien su karčia patirtimi. Ir buvo tam tikrų momentų, kai jau atrodė, kad teks su tuo susidurti antrą kartą „FlyLAL Charters“. Treji metai ten buvo labai sunkūs. Tačiau išsikapstėme ir pradėjome kilti“, – prisimena p. Kaikaris.

Beje, sukaupę vertingos patirties ir, jo žodžiais tariant „ne kartą užlipę ant grėblio“. Paprašytas tokio „grėblio“ pavyzdžio, p. Kaikaris pasakoja, kad, pavyzdžiui, pasirašius nuomos sutartį dėl lėktuvo, sutartyje numatomi jo pristatymo terminai. Tačiau dažniausiai pristatyti lėktuvą vėluojama.

„Kol to nežinojome, patirdavome didžiulių nuostolių, nes skrydžiai parduoti, vykdyti reikia, o orlaivio nėra. Tada turi nuomoti iš kitų oro linijų ir mokėti milžiniškus pinigus“, – karčia patirtimi dalijasi vadovas.

Ponas Kaikaris įsitikinęs, kad kriziniais momentais labai svarbu neužsidaryti kabinete ir nesistengti būti pačiam stipriausiam. Privalu nuoširdžiai ir atvirai kalbėtis su darbuotojais, kurie puikiai mato, kad įmonei sunku. Tad iš vadovo lūpų atkeliavusi žinia lemia ar darbuotojai kovos, ar nuleis rankas.

Įvairovė suteikia jėgos

Į vadovo kabinetą ima rinktis darbuotojai. Po nepilnos valandos jie grįžta į savo darbo vietas, o mes su vadovu leidžiamės apžiūrėti biuro. Į jį SPA įsikraustė prieš gerą pusmetį.

Pasilabinę su finansų, teisės, IT skyrių darbuotojais sužinome, kad šios bei kai kurios kitos funkcijos centralizuotos Vilniuje. Bendrovė per pastaruosius metus tapo ne tik tarptautinė, bet ir multikultūrinė: įmonės finansų direktorius – Islandijos pilietis, finansų analitikas atsikviestas iš Didžiosios Britanijos, technikos direktorius – austras.

„Šie profesionalai dirba Vilniaus biure. Lenkijoje dauguma darbuotojų vietiniai, kaip ir Vokietijoje bei Tailande. Įvairovė – puikus dalykas, nes taip sukaupiame įdomių patirčių, naujo požiūrio, darbo metodų, taigi tampame profesionalesni“, – įsitikinęs p. Kaikaris.

Pernai du biuro aukštus išsinuomavusi ir ploto rezervą turėjusi bendrovė į esamas patalpas jau vargiai telpa, tad koją įkėlė į dar kelis aukštus. Vien 2015 m. SPA sukūrė 170 naujų darbo vietų. Darbuotojų skaičius kiek svyruoja dėl sezoniškumo, pernai daugiausiai dirbo per 600 darbuotojų.

Beje, biure įtaisytuose ekranuose galima stebėti, kaip keičiasi įvairūs veiklos rodikliai. Daugelis įmonių tokius duomenis laikytų konfidencialiais ir saugotų po devyniais užraktais. Ponas Kaikaris sako tą daryti nematąs jokios prasmės: bendrovės veiklos rezultatus, įvairius rodiklius komunikuoja visiškai atvirai ir dar nėra pasitaikę nė vieno atvejo, kad atvirumas nepasiteisintų.

Vizija – 10 metų

Taip pat atvirai tądien p. Kaikaris darbuotojams pristatė ir 2015 m. rezultatus, šių metų planus, dešimtmečio ambiciją, įmonės gyvavimo tikslą bei vertybes, kurias detalizuojančios elgsenos padės pasiekti tikslų.

Kodėl tai daroma būtent dabar? Nes ankstesni tikslai jau kuris laikas pasiekti, bendrovė turi tam tikrą istoriją, tad gali pasitikrinti, kiek anksčiau suformuotos vertybės atlaikė išbandymą laiku.

Įmonės vadovas primena, kad 2010 m. išsikelti tikslai po 3 metų gabenti 1 mln. keleivių, pasiekti 0,5 mlrd. litų pajamų ir būti tarp 10 geriausių nepriklausomų laisvalaikio oro linijų Europoje. Visi šie tikslai jau pasiekti.

„Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad bet kokio verslo tikslas yra pelnas. Tačiau pelnas yra it deguonis žmogui: gyventi be jo nepavyktų, tačiau jis nėra gyvenimo tikslas. Tikrasis egzistavimo tikslas turi būti įkvepiantis, toks, kuris galiotų šimtmečius, o jo formuluotė nebūtų klampi, propagandinė“, – jau pristatęs 2015-ųjų rezultatus „Comfort“ viešbutyje susirinkusiems bendrovės darbuotojams pažymi p. Kaikaris.

SPA tikslą užrašysime angliškai, nes tokia yra tarptautinės bendrovės darbo kalba, taip jis nuskambėjo ir susitikime: „To recharge people by connecting them to holidays in an exciting way.“ Štai mūsų laisvas vertimas – „Smagiai nugabenti žmones atostogų ir padėti jiems atgauti jėgas“.

„Taip pat patikrinome, ar prieš kelerius metus suformuluotos mūsų vertybės išlaikė laiko testą. Iš tiesų, pakoregavome jas tik šiek tiek“, – kalba vadovas.

Taigi buvusios vertybės „Taupome didžiuodamiesi“ atsisakyta. Ir ne todėl, kad bendrovė dabar jau turtinga ir gali išlaidauti, o todėl, kad tai yra elgsena labiau tinkanti vertybei „vadovaujamės blaiviu protu“. Išmintingai elgtis su pinigais aviacijoje būtina, antraip nė nespėsi mirktelėti, kaip iškrisi iš žaidimo, tad kiekvienas, kuris vadovaujasi blaiviu protu, turėtų ir taupyti.

Beje, su kiekviena vertybe siejamos elgsenos normos privalomos absoliučiai visiems. Savininkai – jokia išimtis.

Trumpai apie kiekvieną iš jų:

„Tyrinėjame drąsiai“ įkvepia nuolat alkti naujovių, išdrįsti būti kitokiems ir svajoti, tačiau kartą pradėjus naują projektą, jį įgyvendinti iki galo. Kitaip sakant, būti atviru viskam, kas nauja, drąsiai imtis įgyvendinti tai, ko dar niekas iki šiol nedarė.

„Vadovaujamės blaiviu protu“ reiškia, kad kiekvienas SPA darbuotojas saugai turi teikti didžiausią prioritetą, taupyti didžiuodamasis bei priimti sprendimus per protingą laiką.

Humoro jausmas bendrovės darbuotojams nesvetimas, tad „Komandoje dirbame smagiai“ reiškia ir tai, kad kai šypsena nuo veido nenyksta, tai ir verslo reikalai tvarkomi su vėjeliu. Jei kam sekasi puikiai, darbuotojas turi sulaukti įvertinimo. Tačiau suklydus ne baudžiama, o padedama pasitaisyti. Dalintis informacija bei laikytis duoto žodžio – dar viena elgsena, kuri daro organizaciją stipresnę.

„Pirmyn savarankiškai“ – nauja vertybė, kurios esmė – suvokiant kontekstą kiekvienam dirbti niekieno nevaromam ir nekontroliuojamam. Žinoma, svarbu ir disciplina, nes ne kiekvienas darbas itin smagus, tačiau ir nuobodesnės užduotys yra svarbios.

Štai elgesio gidas. Ko juo vadovaudamiesi turi pasiekti „Small Planet Airlines“ darbuotojai?

2025 metais – 1 mlrd. Eur pajamų.

„Tai reiškia apie 50 lėktuvų mūsų parke. Taip pat ir visai kitą lygą, kurioje pradėsime žaisti pasiekę tokias pajamas. Man tai siejasi ir su tuo, kad bendrovės akcijomis bus prekiaujama kurioje nors iš didžiųjų pasaulio biržų. Ar tai įdomu? Manau, kad taip. Ar tai sunkiai pasiekiama? Manau, kad nelabai“, – šypsosi p. Kaikaris.

Todėl kad būtų šiek tiek ambicingiau, prideda dar tris susijusius tikslus:

- Sąnaudų struktūra geresnė nei „Ryanair“;

- Keleivių pasitenkinimas geresnis nei „Southwest Airlines“;

- Darbuotojų įsitraukimas geresnis nei 90% kitų Europos bendrovių.

Prancūzijos rašytojas Anatolis Francas yra sakęs: „Kad nudirbtume didelius darbus, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti; ne tik planuoti, bet ir tikėti.“

„Small Planet Airlines“, regis, nestinga nei svajonių, nei tikėjimo, nei, juolab, ryžto.


FOTOGALERIJA Diena su „Small Planet Airlines“ vadovu (79 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

D. Misiūnas tapo „Auga group“ valdybos pirmininku 9

Ekologiškų produktų gamybos AB „Auga group“ išrinko valdybos pirmininką – juo tapo Dalius Misiūnas.

Vadyba
10:52
Įmonių patirtis: geriau prarasti klientą, negu aiškintis su juo teisme 1

Bankrotų skaičius kiek sumažėjo, tačiau tai nereiškia, kad tokia tendencija tęsis nuolat. Taigi verslas turi...

Gazelė
10:23
Era po robotų: darbai migruos iš pramonės į paslaugų sektorių Premium 2

Pramonėje įsigalint robotams, automatizacijai ir dirbtiniam intelektui, darbuotojų poreikis išliks ten, kur...

Paslaugos
05:45
EPC – pastato sistemų valdymas, kuris taupo tūkstančius Verslo tribūna

Energetinio efektyvumo paslauga (angl. Energy Performance Contracting, EPC), susijusi su nekilnojamojo turto...

Paslaugos
2019.06.18
Ilgamečiai pardavimų vadovai: paklausūs, bet sunkiai keičiantys darbą Premium 2

Pardavimų vadovo asmeniniai gebėjimai, kompetencijos ir turima patirtis lemia didžiąją dalį pardavimų sėkmės.

Pardavimai
2019.06.18
MJJ fondas mokslininkams skyrė per 200.0000 Eur 4

Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondas paskelbė paskyręs pirmuosius grantus. 220.900 Eur suma bus padalinta...

Laisvalaikis
2019.06.18
Lietuvių prekės ženklas „Filippo Loreti“ dvigubina komandą 29

Lietuvių sukurtas mados aksesuarų prekės ženklas „Filippo Loreti“ iki šių metų pabaigos žada savo komandą...

Vadyba
2019.06.18
„Maxima“ turi naują atstovę spaudai 11

Didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima LT“ atstovo ryšiams su visuomene pareigas pradėjo eiti Rima...

Vadyba
2019.06.18
Patvirtinta atnaujinta Vilniaus šilumos tinklų valdyba

Centralizuotai šilumą tiekiančios bendrovės Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) stebėtojų taryba pirmadienį...

Verslo aplinka
2019.06.17
Trečdalis ukrainiečių ruošiasi palikti Lenkiją 16

Kas trečias Lenkijoje dirbantis ukrainietis planuoja 2019-2021 m. išvažiuoti dirbti į Vokietiją, rodo nauja...

Vadyba
2019.06.17
NFQ vadovas – apie plėtrą ir silpniausią Lietuvos vietą Premium 7

Trijose Lietuvos vietose įsikūrusi technologijų UAB „NFQ Technologies“ žvalgosi plėtros galimybių dar viename...

Vadyba
2019.06.17
Svarbiausios kibernetinės grėsmės artimiausių metų perspektyvoje Verslo tribūna

Didėjantis socialinės inžinerijos metodais paremtų atakų skaičius, tinkamai neapsaugoti darbuotojų išmanieji...

Išmani Lietuva
2019.06.17
Ketvirtadaliui moterų iki 2030 m. gali tekti pakeisti darbą  2

Dėl automatizacijos ir dirbtinio intelekto nuo 40 iki 160 mln. moterų pasaulyje per artimiausius 11 metų...

Vadyba
2019.06.17
Kokių įgūdžių reikės ateities darbuotojams 1

Darbuotojams, norintiems efektyviai konkuruoti su vis labiau darbo rinkoje įsigalinčiu dirbtiniu intelektu,...

Vadyba
2019.06.16
Vadyba: pirmiausia – susitelkti Premium

Bendraujant su įvairių įmonių vadovais tenka išgirsti klausimą: „Kaip įsidiegti apribojimų teoriją (TOC)?“...

Verslo klasė
2019.06.16
Viešbutis Maldyvuose siūlo praktiką vėžlių gelbėjimo centre

Tiems, kas rugpjūtį atostogauja ir nėra suplanavę kelionių, pasiūlymą turi prabangus „Coco Palm Dhuni Kolhu“...

Laisvalaikis
2019.06.15
Jei per 6 mėnesius nieko naujo neišmokai – metas keisti darbą Premium

Darbuotojai ne tik siekia daugiau uždirbti, tačiau vis sąmoningiau planuoja karjerą. Taigi nuolatinis...

Vadyba
2019.06.15
„Facebook“ pasisamdė bankų lobistą, ruošiasi kriptovaliutos paleidimui 1

Socialinis tinklas „Facebook“ pasisamdė britų bankų lobistą. Taip bendrovė Europoje ruošiasi politiniams ir...

Vadyba
2019.06.14
„Pigu“ ir „Kesko Senukai Digital“ – vadovybių pasikeitimai Premium 17

Dviejų konkuruojančių elektroninės komercijos bendrovių pagrindinių vadovų gretose pastaruoju metu vyksta...

Prekyba
2019.06.14
Kiek užtrunka sumedžioti gerą vadovą Premium 8

Nors Lietuvoje vadovą bendrovės dažniausiai pasamdo greičiau nei didesnėse rinkose, pastarųjų metų...

Vadyba
2019.06.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau