Kas tai? Eksperto įžvalgos

Ateities lyderiai patirtį kaupia „Lietuvos geležinkeliuose“

Publikuota: 2020-08-13
„Augančių lyderių“ programa gali tapti svaria paskata gabiausiems šalies talentams po mokslų užsienyje grįžti ir karjeros siekti Lietuvoje. Bendrovės nuotr.
svg svg
„Augančių lyderių“ programa gali tapti svaria paskata gabiausiems šalies talentams po mokslų užsienyje grįžti ir karjeros siekti Lietuvoje. Bendrovės nuotr.

Pasaulio verslą užklupusi COVID-19 pandemija pakoregavo daugelio įmonių samdos planus. Tačiau „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) tradicine tampančios vasaros apmokamų stažuočių programos „Augantys lyderiai“ neatšaukė. Nors dalis šiųmečių stažuotojų darbo praktiką kaupia  nuotoliniu būdu, ir studentai ir įmonė pabrėžia, kad tai – neįkainojama galimybė įgyti patirties ir pasidalinti idėjomis.

Šiemet norą stažuotis LTG išreiškė 224 pretendentai.

„Kaip ir pernai, taip ir šią vasarą galimybė semtis patirties vienoje didžiausių šalies kompanijų suviliojo ne vieną užsienio universitetuose studijuojantį jaunuolį. „Augančių lyderių“ programa ne tik padeda gabiems jauniems žmonėms atskleisti Lietuvos potencialą iš arčiau, tačiau ir gali paskatinti ne vieną šviesų protą po studijų užsienyje grįžti kurti namuose, kuriuose talentingi profesionalai visuomet laukiami ir gali rasti erdvės savo idėjoms didžiausiose bendrovėse“, – mano Irena Jankutė-Balkūnė, LTG personalo direktorė.

nuotrauka::1 right

Papildomas iššūkis

Pernai iš 24 „Augančių lyderių“ programos dalyvių 11 atvyko iš studijų užsienyje. Šiemet svetur besimokantys studentai taip pat pasinaudojo proga grįžti namo. Iš 29 atrinktų stažuotės dalyvių, 12 mokosi žinomuose Jungtinės Karalystės, Danijos, Nyderlandų ir kitų šalių universitetuose. Dar 17 stažuotojų atstovauja lietuviškosioms „Alma Matter“: Vilniaus Gedimino Technikos, Kauno technologijų, Vilniaus bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetams.  Dėl Covid-19 pandemijos sukeltų apribojimų didžioji dalis birželio–rugpjūčio mėnesiais numatytos stažuotės vyksta nuotoliniu būdu.

„Dar prieš prasidedant vasarai su būsimais studentų kuratoriais daug diskutavome apie tai, kad šių metų stažuotei reikės gerokai daugiau dėmesio, daugiau pagalbos studentams ir daugiau laiko jiems padedant dirbti iš namų, stengiantis palaikyti ne ką mažesnį įsitraukimo lygį“, – sako I. Jankutė-Balkūnė.

Tinkamai pasiruošti iššūkiui, anot jos, padėjo per karantiną įgyta nuotolinio darbo patirtis.

„Per paskutinius mėnesius įgavome daug patirties, kaip spręsti įvairiausio pobūdžio užduotis nuotoliniu būdu, esame tam gerai pasirengę kultūriniu ir vadybiniu lygmeniu, todėl nuo pat pradžių neabejojome, kad stažuotės vyks sklandžiai“, – pasakoja pašnekovė.

Maloniai nustebino

Rokas Kolovskis, Koventrio universiteto (Jungtinė Karalystė) tarptautinių teisės studijų antrojo kurso studentas pasakoja, kad pretenduoti į stažuočių programą jį paskatino noras įgyti patirties vienoje didžiausių šalies bendrovių, o LTG sudarytos sąlygos mokytis ir dirbti lūkesčius ne tik pateisino, bet ir gerokai viršijo.

„Baigęs studijas planuoju grįžti į Lietuvą, todėl padirbėti vienoje didžiausių šalies įmonių – puikus iššūkis“, – sako bendrovėje su strateginiais projektais besidarbuojantis studentas.

R. Kolovskis pasakoja, kad labiausiai jį nustebino pačios įmonės požiūris.

„Visada maniau, kad stažuotojas geriausiu atveju būna asistentas, kuris nepriima esminių sprendimų, dėlioja dokumentus. Tačiau LTG parodė, kad stažuotė gali būti kitokia. Į mane žvelgiama kaip į darbuotoją, kuriam suteikiamas pasitikėjimas ir atsakomybė“, – teigia pašnekovas.

Anot R. Kolovskio, didžiausias iššūkis – per tokį trumpą laiką padaryti kuo daugiau.

„Kai įmonė ir kolegos tavimi pasitiki, tai įpareigoja nenuvilti. Norisi padaryti daugiau, negu iš tavęs prašoma, palikti apčiuopiamą pėdsaką, sukurti bendrovei pridėtinės vertės. Esu dėkingas įmonei ir kolegoms, kad suteikė galimybę tapti lygiaverte komandos dalimi“, — džiaugiasi stažuotę baigiantis teisės studentas ir priduria, kad telefonu pasakodamas apie šią savo patirtį nesiliauja  šypsotis.

Sulaukė pasiūlymo

Laurynas Meilus, VGTU Transporto inžinerijos geležinkelių specializacijos būsimasis ketvirto kurso studentas, pasakoja, kad apie LTG vykdomą stažuočių projektą žino nuo jo atsiradimo pradžios. Pernai manęs, kad jam pretenduoti į programą dar trūksta patirties ir žinių, šį pavasarį jau nedvejodamas suskubo pateikti savo kandidatūrą. L Meilus antrina kolegai, kad stažuotė pranoko jo lūkesčius.

„Maniau, kad darbas bus monotoniškas, kad man bus patikimos daug įgūdžių ar žinių nereikalaujančios užduotys, kitaip sakant, darysiu, kas liepta. Tačiau iš tiesų pats realiai galiu prisidėti prie didelių projektų, kolegoms svarbi mano nuomonė ir žinios, – pasakoja „LTG Link“ su parko atjauninimo projektais dirbantis M. Meilus. – Matyt, užuominą, kad čia į stažuotę žvelgiama rimčiau, negu į eilinę praktiką, buvo galima įžvelgti jau programos pavadinime „Augantys lyderiai“; ji skirta žmonėms, kurių netenkina daryti tiek, kiek reikia. Toks požiūris tikrai tinka ir man“.

Pašnekovas pripažįsta, kad dirbti nuotoliniu būdu nėra įprasta – didžiąją dalį kolegų, su kuriais nuotoliniu būdu tenka bendrauti kone kasdien, gyvai jis pamatė visai neseniai užsukęs į biurą. Tačiau jaustis komandos dalimi tai netrukdo.

„Smagu, kad galiu ne tik įgyti žinių, bet ir pats jomis dalintis. LTG specialistai, sukaupę daugybę patirties, dažniausiai dirba iš praktikos. Aš galiu jų praktines žinias papildyti naujausiomis teorinėmis žiniomis, taip visi tobulėjame“, – abipusę naudą įžvelgia pašnekovas.

L. Meilus atskleidžia, kad stažuotei artėjant į pabaigą, jo bendradarbiavimas su bendrove nesibaigs – įmonė pasiūlė pasilikti ir tęsti pažintį tapus nuolatiniu darbuotoju.

Dalis strategijos

Antrus metu iš eilės organizuojamas „Augančių lyderių“ projektas yra integrali įmonės ilgalaikės strategijos iki 2030 m. dalis. Projektu siekiama mažinti aukštos kvalifikacijos profesionalų stygių šalyje.

Stažuotojai profesinių žinių semtis gali visose LTG grupės įmonėse – keleivius aptarnaujančioje „LTG Link“, krovinių vežimo įmonėje „LTG Cargo“, šalies geležinkelių tinklą valdančioje „LTG Infra“, Vilniaus lokomotyvų remonto depe, Geležinkelių tiesimo centre bei pagrindinėje bendrovėje LTG. Jų darbo sritys apima strategijos ir plėtros, informacinių technologijų, finansų, teisės, transporto technologijų bei inžinerijos veiklas.

„Ne vienas pretendentas, pildydamas registracijos formą, nurodė, kad tikisi geriau pažinti įmonę iš vidaus, tad šiam žingeidumui plačiai atvėrėme duris. Nuo pat pirmosios dienos stažuotojus visiškai įtraukiame į įmonių veiklą, skatiname aktyviai reikšti savo pastebėjimus bei komentarus, drąsiai pasitelkti kūrybiškumą ir nebijoti dalytis idėjomis, kurios tikrai gali tapti kūnu“, – pažymi I. Jankutė-Balkūnė.

Ji pabrėžia, kad neišnaudoti gabių, talentingų, aktyvių studentų, kurie dažnai trykšta ne tik entuziazmu, bet ir originaliomis idėjomis, įmonei būtų klaida.

„Be noro iš arti susipažinti su strateginės Lietuvos įmonės gyvenimu, būsimieji profesionalai šią stažuotę sako besirenkantys dėl galimybės gauti daugiau praktinės naudos bei paskatinimo dirbant didesnėse grupėse, – komentuoja pašnekovė. – Mus džiugina gausybė teigiamų atsiliepimų apie stažuotės dalyvius iš programos kuratorių. Tai – motyvuoti, žingeidūs, į tikslą orientuoti būsimi lyderiai, kuriuos, esu tikra, ateityje savo gretose norės matyti ne vienas Lietuvos darbdavys“.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Sumažinti kuro sąnaudas „Kelių priežiūrai“ padės ekovairavimas Verslo tribūna 4

Bendrovėje „Kelių priežiūra“ pradedamas įgyvendinti naujas vidinis ekovairavimo projektas. Planuojama, kad...

Tvarus verslas
2020.12.09
„Maxima“ ir toliau investuoja į darbuotojų saugumą Verslo tribūna

Ne viena verslo teorija teigia, kad geriausi įmonės ambasadoriai yra jos darbuotojai, todėl į jų gerovę...

Tvarus verslas
2020.12.03
„Swedbank“ finansų vadovas: įmonių tvarumo ambicijas skatins investuotojų sentimentas ir nauji bankų reikalavimai Verslo tribūna 1

Investuotojų simpatijos vis dažniau krypsta į verslus, siekiančius minimizuoti savo veiklos neigiamą poveikį...

Tvarus verslas
2020.12.02
„Vilniaus vandenys“ sprendžia lietuvišką nuotekų galvosūkį Verslo tribūna 11

Šiais metais oficialiai pradėti didžiausios šalyje Vilniaus miesto nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbai.

Tvarus verslas
2020.11.26
„Telia“: tvarumą kuria kolektyvai, o ne pavieniai žmonės Verslo tribūna

Tvarumas – kaip trikojė kėdė, kuri stabiliai stovi tik tuomet, kai tvirtos yra visos trys jos kojos –...

Tvarus verslas
2020.11.25
Vilniaus šilumos tinklų planuose – centralizuotas vėsinimas ir nepanaudotos šilumos surinkimas iš pastatų ir nuotekų Verslo tribūna 1

Didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai investuoja į 4-tos...

Tvarus verslas
2020.11.23
Darbuotojų ir klientų saugumas išlieka svarbiausiu „Maximos“ prioritetu Verslo tribūna 1

Grėsmingai į viršų kylanti užsikrėtimų koronavirusu kreivė vėl koreguoja gyvenimo, vartojimo ir verslo...

Tvarus verslas
2020.11.05
„Neptūnas“: tvarumas padeda išvengti krizių ir joms ruoštis Verslo tribūna

„Pandemija akivaizdžiai išryškina, ar pakankamai daug dėmesio skiriame verslo tvarumo stiprinimui...

Tvarus verslas
2020.11.05
Iki Kalėdų „Telia“ taps klimatui neutralia bendrove Verslo tribūna 1

„Telia“ grupės įmonių veikla Baltijos ir Šiaurės šalyse iki šių metų pabaigos taps klimatui neutralia. Dalį...

Paslaugos
2020.10.29
„Telia“ komunikacija pandemijos metu – kalbėti atvirai ir nepalikti vietos gandams Verslo tribūna 3

Kai organizacija yra skaidri ir atvira, problemos sprendžiamos kur kas greičiau. Kalbėdama apie įmonės...

Tvarus verslas
2020.10.28
Nauja „Kelių priežiūros“ vadybos sistema augins ir darbų kokybę, ir saugumą Verslo tribūna 3

Veiklos efektyvinimą įvardinusi kaip strateginę bendrovės kryptį, AB „Kelių priežiūra“ šįmet pradėjo...

Tvarus verslas
2020.10.27
 „Vilniaus vandenys“: žalia šviesa žaliajai energijai Verslo tribūna 7

Aplinką tausojančią veiklą įvardinę kaip strateginę bendrovės kryptį, „Vilniaus vandenys“ vienu metu vysto...

Tvarus verslas
2020.10.22
AB „Kelių priežiūra“ vadovas R. Rutėnas: norime būti kilometru priekyje Verslo tribūna 6

Praėjusiais metais bendrovei „Kelių priežiūra“ atėjęs vadovauti Rolandas Rutėnas sako, kad metai buvo tokie...

Tvarus verslas
2020.10.14
 „Švyturys-Utenos alus“: ko reikia norint pasiekti „Ateities organizacijos 2020“ titulą? Verslo tribūna 1

Verslo sektoriaus atstovai nuolat varžosi dėl patrauklaus darbdavio įvaizdžio, o geriausiai įmonės vidinę...

Tvarus verslas
2020.10.08
Drąsus „Telia“ dešimtmečio užmojis – tvariai veikiantis verslas Verslo tribūna 3

„Tik tvarus verslas turi ateitį“, – įsitikinusi „Telia“ aplinkosaugos komandos vadovė Aurelija Žėkienė.

Tvarus verslas
2020.10.07
„Maxima LT“: verslas turi būti ekologiškai sąmoningas Verslo tribūna 2

Didžioji dauguma šiuolaikinių įmonių į savo misiją įterpia tvarumo siekį, tačiau tik nedidelė dalis jų žino,...

Tvarus verslas
2020.10.01
„Vilniaus vandenys“ perdirbtą nuotekų dumblą naudoja miškų tręšimui Verslo tribūna 3

Valant miesto nuotekas, valymo įrenginiuose lieka nuotekų dumblo, kuris susidaro proceso metu. Įprastai ši...

Tvarus verslas
2020.09.30
Strateginiai „Švyturys – Utenos alus“ tvarumo sprendimai: pelnytas išskirtinis statusas – tik kelio pradžia Verslo tribūna

„Švyturys-Utenos alus“ yra pirmoji alaus darykla šalyje ir antroji visoje pasaulinėje „Carslberg“ grupėje,...

Tvarus verslas
2020.09.29
Tvarumas versle – nebe įvaizdžio, o verslo sėkmės klausimas Verslo tribūna

Dar neseniai kova su klimato kaita apsiribojo tokiais simboliniais veiksmais, kaip šviesos išjungimas vienai...

Tvarus verslas
2020.09.28
Kokios tvaraus valdymo praktikos gali prisidėti prie verslo sėkmės? Verslo tribūna 3

Remiantis naujausiais „Nasdaq European Data“ duomenimis, net 90 proc. šio naujojo šimtmečio kartos...

Tvarus verslas
2020.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus