Stambūs ūkiai – prieš ministerijos perkėlimą į Kauną: paralyžiuotų darbą

Publikuota: 2016-11-29
Petras Puskunigis, apie 700 melžiamų karvių turinčios Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovas ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) prezidentas.
Mato Miknevičiaus (VŽ) nuotr.
Petras Puskunigis, apie 700 melžiamų karvių turinčios Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovas ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) prezidentas. Mato Miknevičiaus (VŽ) nuotr.

Naujosios Seimo valdančiosios daugumos idėja Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną ūkininkų paramos kol kas nesulaukia.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽUBA) prezidiumas išplatintame pranešime teigia, kad tam nemato jokių rimtų argumentų.

„Argumentas, kad ministeriją bus lengviau pasiekti žemdirbiams – perdėtas, nes į ją per 2016 metus asmeniniais klausimais atvyko vos 43 ūkininkai ir 45 kooperatyvų bei žemės ūkio bendrovių nariai. Priėmimuose Vyriausybėje apsilankė 76 asmenys, iš kurių tik 18 ūkininkų. Kiti – sodininkų bendrijų, miestų gyventojai“, - teigiama prezidiumo pareiškime.

Bendrovių atstovai skeptiškai vertina argumentą, kad tai paskatintų didesnį valdžios ir žemės ūkio švietimo įstaigų bendradarbiavimą.

„Pagrindiniai žemės ūkio mokslų fundamentaliųjų ir taikomųjų tyrimų institutai yra įsikūrę Dotnuvoje, Baisogaloje, Babtuose, bet ten kelti ministerijos nenumatoma. Žemės ūkio mokymo įstaigos yra pavaldžios Švietimo ir mokslo ministerijai, todėl jų vadovai savo rūpimus klausimus ten ir sprendžia, o studentai, kaip būsimi darbuotojai, po ministerijas nevaikšto“, – skelbia LŽUBA.

Žemės ūkio bendrovės tikina, kad įgyvendinus planus perkelti ministeriją, „tai iš esmės paralyžiuotų ministerijos darbą, valdymą, visą vadybą“.

„Susiformuotų nuolat keliaujanti, nekontroliuojama, neoperatyvi, neefektyvi, išbalansuota, atitrūkusi nuo kitų valdžios institucijų (Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės) žemės ūkio valdymo sistema. Ministras ministerijoje būtų labai retas svečias, kaip ir viceministrai bei departamentų direktoriai. Didesnę darbo laiko dalį jie praleistų traukiniuose“, – rašoma pranešime.

Bronius Markauskas, kandidatas į žemės ūkio ministrus, po susitikimo su prezidente teigė, kad ŽŪM perkėlimo į Kauną klausimas nėra aktualiausias.

„Pirmiausia, tai priklausys nuo Vyriausybės valios. Bet šiandien tai nėra pagrindinis uždavinys ar pagrindinis klausimas. Žinoma, turėtų būti pradėti skaičiavimai ir pradėta apie tai galvoti, bet sprendimai šiuo klausimu galėtų būti priimti vėliau, viską gerai paskaičiavus“, – tikino kandidatas į žemės ūkio ministrus.

Kad nemato ministerijos iškėlimo į Kauną kaip prioritetinio darbo, yra pasakęs ir kandidatas į Aplinkos ministrus Kęstutis Navickas.

Ramūnas Karbauskis, valdančiosios valstiečių-žaliųjų partijos vadovas, yra pasakęs, kad su koalicijos partneriais socialdemokratais yra sutarta, jog dvi ministerijos – Žemės ūkio ir Aplinkos – bus iškeltos į Kauną.

FOTOGALERIJA Bronius Markauskas susitinka su prezidente (11 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Roterdame statoma pirmoji pasaulyje pieno ferma ant vandens

Šių metų pabaigoje Roterdamo uoste bus atidaryta išskirtinė pieno ferma – plūduriuojanti ant vandens.

Agroverslas
2018.09.23
Pasiekti susitarimai dėl lietuviškos kiaulienos eksporto į Ukrainą 6

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) suderino su Ukrainos valstybine maisto saugos ir vartotojų...

Agroverslas
2018.09.21
AKM grėsmei nemažėjant skiriamos išmokos už paskerstas kiaules

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo rugsėjo 3 d. kiaulių laikytojai jau gali...

Agroverslas
2018.09.14
Pieno gamintojams - 14 mln. Eur valstybės paramos 3

Nuo rugsėjo 17 d. daugiau kaip 24.000  pieno gamintojų pradedama mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė...

Agroverslas
2018.09.12
Kooperatyvas „Pienas LT“ laimėjo patentų bylą

Vilniaus apygardos teismas atmetė ieškinį kooperatyvui „Pienas LT“ dėl tariamų patento pažeidimų. Vokietijos...

Agroverslas
2018.09.11
„Idavang“: kiaulių maras bendrovės veiklos nesutrikdė Premium 4

Bendrovė „Idavang“, didžiausia Lietuvoje kiaulių augintoja, praėjusius dvejus metus fiksavo pajamų augimą.

Agroverslas
2018.09.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau