2016-12-07 09:41

Į Lietuvos rinką atėjo Vokietijos bankas N26

Axelio Schmidto („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
Axelio Schmidto („Reuters“/„Scanpix“) nuotr.
Pirmasis Europoje mobilusis bankas N26 išplėtė veiklą į 9 regiono šalis ir nuo šiol jo paslaugos prieinamos Lietuvos vartotojams.

Berlyne įkurtas finansų startuolis dabar jau veikia 17 Europos šalių. Vartotojams N26 siūlo tvarkyti bankinius reikalus išmaniajame telefone – nemokamai per 8 minutes atsidaryti sąskaitą, realiuoju laiku pervesti ir gauti lėšas iš kitų N26 vartotojų ir iš karto gauti apie tai patvirtinimą, išlaidų ataskaitas.

Patvirtinę tapatybę, iki 2017 m. vasario vartotojai galės nemokamai gauti „Mastercard“ kortelę, vėliau bus taikomas mokestis.

N26 klientai galės išsigryninti pinigus iš bet kurio bankomato. Per mėnesį leidžiama 5 kartus nemokamai išgryninti lėšas eurais, papildomi išsigryninimai apmokestinami po 2 Eur. Už pinigų išsigryninimą užsienio valiuta taikomas 1,7% mokestis. Perkant internetu bet kuria valiuta netaikomi papildomo keitimo mokesčiai, nurodo N26.

Užsisakiusieji N26 paslaugą „N26 Black“ už 5,9 Eur mėnesį mokestį papildomai gauna juodos spalvos „Mastercard“ kortelę, kelionių draudimą, išmanaus telefono draudimą vagystės atveju, metais ilgesnę garantiją įsigytiems pirkiniams, nemokamą lėšų išsigryninimą užsienio valiuta.

N26 paslaugas teikia bendradarbiaudama su „MoneyBeam“, „Mastercard“ ir „TransferWise“. Mobilusis bankas kuria platformą „Financial Hub“, kurioje ateityje turėtų atsirasti visas tradicinių bankų teikiamų finansinių paslaugų paketas. N26 užsimena, kad ruošiamos kreditavimo, taupymo, investavimo, draudimo paslaugos.

„Lietuvos banko Priežiūros tarnyba patvirtino, kad iš Vokietijos priežiūros (BaFin) yra gavusi pranešimą apie banko N26 Bank GmbH ketinimą teikti paslaugas Lietuvoje neįsisteigus, remiantis ES Direktyvos 2013/36/EU 39 (2) straipsniu“, – VŽ informavo Lietuvos bankas.

Pirmasis Europoje mobilusis bankas licenciją teikti paslaugas Europoje gavo liepą ir iki žengiant į 9 naujas rinkas turėjo 200.000 vartotojų.

Be Lietuvos N26 paslaugas nuo šiandien pradėjo teikti Belgijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Portugalijos ir Slovėnijos vartotojams.

Finansų technologijų startuolis N26, kuris anksčiau vadinosi „Number26“, buvo įkurtas 2013 m. pradžioje. Nuo tada per 4 investicijų pritraukimo etapus iš 11 investuotojų sulaukė 52,73 mln. USD investicijų. Didžiausia, 40 mln. USD investicija pritraukta šią vasarą.

N26 vykdomasis direktorius ir įkūrėjas Valentinas Stalfas, prieš įkurdamas startuolį, epizodiškai dirbo verslo bankininkystės, sandorių srityse „Deloitte“, „Deutsche Bank“, taip pat prie elektroninių mokėjimų platformų „Payleven“, „Paymill“, elektroninės komercijos platformos „Rocket Internet“.

52795
130817
52791