2022-03-31 00:03

V. Putinas persigalvojo: O. Scholzui tikino, kad atsiskaityti už dujas kol kas galės eurais

Alberto Gea („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Alberto Gea („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Vokietijos vyriausybė trečiadienį vakare pranešė, kad Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, per šiandien vykusį pokalbį su Olafu Scholzu, Vokietijos kancleriu, sakė, jog Europa galės ir toliau mokėti už Rusijos gamtines dujas eurais, o ne rubliais, kaip buvo skelbta anksčiau.

Pasak Steffeno Hebestreito, Vokietijos vyriausybės atstovo spaudai, Rusijos prezidentas Vokietijos kancleriui pareiškė, jog kitą mėnesį mokėjimai iš Europos „ir toliau bus atliekami eurais ir, kaip įprasta, pervedami į „Gazprombank“, kuriam sankcijos įtakos neturi“.

Tada „Gazprombank“ atsiskaitymus eurais už rusiškas dujas konvertuos į rublius, S. Hebestreitas citavo V. Putino žodžius.

Trečiadienį Kremlius pranešė, kad Rusija, prieš savaitę paskelbusi, jog nuo šiol mokėjimus už gamtines dujas priims tik rubliais, neketina nedelsdama įvesti tokio reikalavimo.

„Mokėjimai ir pristatymai yra daug laiko reikalaujantis procesas“, – žurnalistams teigė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

V. Putinas kovo 23-ąją pareiškė, kad jo šalis priims mokėjimus tik rubliais už dujų tiekimą „nedraugiškoms šalims“, Kremliui į tokių valstybių sąrašą įtraukus visas Europos Sąjungas nares. Jis nurodė vyriausybei ir centriniam bankui per savaitę parengti taisykles, esą kuriomis vadovaudamiesi dujų pirkėjai Rusijos rinkoje įsigytų rublių tokiems atsiskaitymams.

Trečiadienį Vokietijos ekonomikos ministerija paskelbė apie galimus dujų tiekimo sutrikimus, jei Rusija nuspręstų ketvirtadienį nebetiekti dujų, jei už jas nebus mokama rubliais. Vyriausybė paskelbė aktyvuojanti pirmą tokios situacijos suvaldymo plano fazę. Plačiau apie planą skaitykite čia.

52795
130817
52791