2020-10-18 16:48

Idealios mokyklos paieškose – mokymosyklos saldainis

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Kol ministerija ir ministras miega, entuziastai žvalgosi po pasaulį alternatyvų ir bando jas jaukintis, nelaukdami žadamo valstybinio švietimo renesanso.

Nuo Vilniaus iki Baltarusijos nubangavo Laisvės kelias – į gyvą grandinę rankomis susikibę 50 tūkst. žmonių taip išreiškė palaikymą į kovą dėl laisvės kylančiai kaimyninei tautai ir pakurstė tikėjimą mūsų visų bendryste. Rugsėjo 1-ąją – ne tik Mokslo ir žinių, bet ir Laisvės dieną – į savo Vilties kelią stojo per 40 tūkst. Lietuvos pedagogų, kuriems savo laisvę taip pat vis dar reikia ginti.

Vargapelės tinginės

Viešojoje erdvėje apie mokytojo laisvę beveik nekalbama – matyt, nedera prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) suplanuotų marionečių spektaklių. Deja, įprasta manipuliuoti mokytojo įvaizdžiu ir tyčiotis iš jo, prisidengiant neva intelektualiomis pašaipomis ar naudojantis emociniu užkrečiamumu. Negi nauja dainelė apie vargapeles, kurios „ėda“ vaikus, nieko neveikia, tik skundžiasi dėl mažų algų, kai būriai žmonių didesniame skurde trūnija? Net aukščiausiuose valdžios sluoksniuose ataidi kliedesiai apie daugybę mokytojų laisvo laiko tikintis „už nieką“ gauti 1000 eurų.

52795
130817
52791