D. Libeskindo sukurtame „Artery“ net ir dideli vasaros karščiai nevargins žmonių

Reklama publikuota: 2022-06-30
svg svg

Nors dėmesį paprastai pirmiausiai atkreipia pastatų architektūra, jų eksterjero ir interjero sprendimai, verslo centrų vertė slypi ne tik juose. Ne mažiau svarbu ir tai, kas lieka nematoma, tačiau lemia dirbančiųjų komfortą. Pažangios, kokybišką mikroklimatą užtikrinančios inžinerinės sistemos yra ypač aktualios – įmonėms svarbu savo darbuotojams suteikti kuo geresnes darbo sąlygas. Bene ryškiausias ir žinomiausias pastarojo dešimtmečio verslo centras šalyje – sostinės Konstitucijos prospekte kylantis „Artery“ – šiuo požiūriu yra sunkiai pralenkiamas.

Darbuotojų komfortui – pažangiausi sprendimai

20 aukštų „Artery“ verslo centras nuomininkams pasiūlys ne tik prestižinę miesto lokaciją, išskirtinę pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo architektūrinę viziją, „BREEAM“  sertifikatu patvirtintą aukštą tvarumo kartelę, bet ir pažangiausias inžinerines sistemas, kurios leis užtikrinti kokybišką patalpų mikroklimatą. Šių sistemų įrengimu rūpinasi bendrovė „MVP Lietuva“. Jos vadovas Andrius Germanovič sako, kad „Artery“ sumontuotų pačių inovatyviausių pastatų inžinerinių sistemų dėka nuomininkai galės individualiai užsitikrinti jiems tinkamiausią mikroklimatą.

„Pastato mikroklimatas yra užtikrinamas šiais pagrindiniais kriterijais – šviežias oras (vėdinimas), oro temperatūra (oro kondicionavimas – šildymas / vėsinimas), drėgmė (patalpų drėkinimas) bei triukšmo lygis (įrangos skleidžiamas triukšmas). Visi šie kriterijai daro esminę įtaką dirbančiųjų žmonių savijautai, darbingumui bei bendrai nuotaikai. Pastatas „Artery“ yra suprojektuotas ir yra statomas būtent taip, kad nei viename iš išvardintų kriterijų nebus jokių kompromisų ir biudžeto taupymų – tik maksimalus rezultatas, todėl čia dirbantys žmonės galės koncentruotis į pagrindinę savo veiklą“, – apie verslo centrų mikroklimato ypatumus pasakoja A. Germanovič.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiuolaikiniai verslo centrai pasižymi gan dideliu skaidrių atitvarų kiekiu – langai pastate suteikia erdvės pojūtį, bet kartu jie praleidžia ir saulės spindulius, kurie sušildo patalpas lauke esant ir minusinei temperatūrai, todėl nemažas iššūkis biurų pastatuose yra būtent oro temperatūros sureguliavimas – čia ir žiemą prireikia vėsinti dalį patalpų, o vasarą dalį patalpų pašildyti. Keičiantis sezonams būna, kad tas pačias patalpas ryte reikia pašildyti, o vakare vėsinti. Norint užtikrinti siekiamą temperatūrą patalpose, „Artery“ yra numatyta atitinkama išmanioji oro kondicionavimo sistema, kurios dėka patalpų naudotojas galės pasirinkti šildymo ar vėsinimo funkciją nepriklausomai nuo metų laiko.  Tokios sistemos taip pat labai svarbios, užtikrinant efektyvų energijos naudojimą ir pastato tvarumą. Anot A. Germanovič, Vilniaus finansinio kvartalo širdyje kylančiame moderniame verslo centre įdiegtos šildymo ir vėsinimo sistemos pastato energijos sąnaudas sumažins net per pusę. 

Nepamiršo nei vieno mikroklimato aspekto

A. Germanovič taip pat išskiria ir verslo centre diegiamus pažangius oro drėkinimo sprendimus. Jie, „MVP Lietuva“ vadovo teigimu, yra itin svarbūs biuro patalpose užtikrinant žmonių sveikatą ir jai palankią darbo aplinką.

„Oro drėkinimas žiemą yra būtinas, nes esant pernelyg sausam orui džiūsta akių, nosies, gerklės gleivinė, skilinėja plaukai, dažniau lūžinėja nagai, išsausėja ir šerpetoja oda. Kai oras patalpose pernelyg sausas, taip pat padidėja tikimybė susirgti peršalimo ligomis. Be to, sausas oras gali pasunkinti astmos ar alergijų simptomus. Siekiant šių neigiamų padarinių išvengti ir užtikrinti „Artery“ dirbsiančių žmonių komfortą verslo centre numatyta įdiegti efektyvią drėkinimo sistemą, kuri leis patalpose palaikyti optimalų drėgmės lygį“, – sako A. Germanovič.

Galiausiai, anot specialisto, komfortiškam darbui biure labai svarbus žemas triukšmo lygis patalpose, kuriam „Artery“ verslo centre taip pat taikomi itin aukšti reikalavimai. Visi mikroklimato reguliavimo prietaisai parinkti būtent taip, kad leistų užtikrinti aukščiausios komforto klasės pastatams taikomus standartus.

„Tokio lygio projektas kaip „Artery“ inžinerine prasme kelia išties nemažai iššūkių, tačiau būtent jie ir motyvuoja. Visuomet malonu prisėdėti prie projektų, kurių vystytojai siekia aukščiausios kokybės kartelės. „Artery“ biuro patalpų, bendrų erdvių ir atriumo mikroklimato sprendiniai bus vieni inovatyviausių rinkoje. Jiems bus panaudota Europoje ir pasaulyje pirmaujančių gamintojų įranga: pavyzdžiui, „LG Electronics“ sukurtas unikalus mikroklimato valdymo sprendimas būtent šiam pastatui, kuris leis atsisakyti šildymo prietaisų darbo zonose, tai suteiks daugiau lankstumo planuojant darbo vietas, o taip pat miesto centrinio šildymas, šilumos siurblio šildymas ir vėsinimas bus tiekiamas iš tų pačių prietaisų, valdomas pagal kiekvieno Naudotojo individualų poreikį bei garantuos mažiausią oro judrumą patalpose, kas yra pagrindinis komforto garantas“ – sako A. Germanovič.

Kitų panašaus lygio verslo centrų Baltijos šalyse nėra

Savo ruožtu „Artery“ vystančios bendrovės „Lords LB Asset Managment“ fondų valdytojas Marius Žemaitis sako, kad užsibrėžus tikslą pastatyti ryškiausią pastarojo dešimtmečio verslo centrą Baltijos šalyse, negali būti jokių kompromisų dėl jo kokybės.

„Nuo išskirtinio projekto ir architektūros iki patraukliausios lokacijos, modernių fasadų bei inžinerinių sprendimų –  „Artery“ atitinka net ir pačių reikliausių nuomininkų lūkesčius. Įmonių susidomėjimas biuro patalpomis verslo centre yra išties didelis“, – sako M. Žemaitis.

„Artery“ statybas planuojama užbaigti kitų metų vasaros pabaigoje. Verslo centre be biuro patalpų taip pat suplanuotos viešosios erdvės su restoranų, kavinių, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, o taip pat 35 metrų aukščio atriumas. Šios erdvės visuomenei bus atviros visą parą. Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti prie Vilniaus miesto savivaldybės esančią Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Joje bus įrengta dviračių saugykla, dušai, persirengimo patalpos ir vienas didžiausių Vilniuje elektromobilių ir elektrinių paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų.

Apie rangovą:

MVP Lietuva rinkoje dirba jau nuo 2008 metų ir ilgą laiką buvo žinoma UAB AIRCS vardu, šiai dienai yra prisidėjusi prie maždaug 500.000m2 bendro ploto, įvairios paskirties pastatų mikroklimato Baltijos šalyse.

Siekiant aiškiau pasakyti mūsų įmonės pagrindinį siekį, 2018 metais pakeitėme pavadinimą į MVP (Most Valuable Partner) Lietuva, kas reiškia Vertingiausias Partneris, tokiu siekiame tapti tiek Užsakovams, tiek kitiems Rangovams projektuose, tiek mūsų galutinio produkto naudotojams – mūsų Užsakovų klientams. Įmonė plečia veiklą ir už Lietuvos ribų, vykdome projektus Latvijoje bei Anglijoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Rašyti komentarą 0
Rygos biurų pastate „Verde“ kursis „Enefit“

Investicijų bendrovės „Capitalica Asset Management“ fondas pranešė pasirašęs nuomos sutartį su Estijos...

„Thermo Fisher“ projektuoja dar vieną gamybos pastatą 1

Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ planuoja plėstis ir statyti...

Pramonė
10:08
„Akropolis Vingis“: pristatytos naujo Vilniaus kvartalo detalės 5

Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centrus valdanti „Akropolis Group“ penktadienį visuomenei pristato...

Prekyba
10:01
Korupcijos skandalo įsuktos „Autokaustos“ pajamos pernai augo 26,6%

Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovės „Autokausta“ pajamos praėjusiais metais augo 26,6%, iki 74,34 mln.

Penki bankai ir unijos privalės kaupti papildomą 2% kapitalo rezervą

Lietuvos kredito įstaigos, kurių būsto paskolų portfelis viršija 50 mln. Eur, nuo liepos privalės jam turėti...

Finansai
08:54
„Zaha Hadid“ darbas Vilniaus architektūros ekspertų iškart neįtikino Premium 3

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovei „Hanner“ pasitelkus pasaulyje gerai žinomą architektų biurą „Zaha...

Kai viešbučiai tampa daugiabučiais: savivaldybė daro, ką gali, STT to neužtenka Premium

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus korupcijos rizikos analizę sostinės savivaldybėje ir pateikus...

„Estateguru“ siekia pritraukti institucinių investuotojų, žada nepamiršti mažmeninių Premium

„Estateguru“ ruošiasi antram lėšų pritraukimo raundui. Startuolis ketina smarkiai padidinti veiklos apimtis,...

Rinkos
2022.06.30
„Equite“ vietoje „Pieno žvaigždžių“ sandėlių Vilniuje mato gyvenamuosius namus

Verslininko Viliaus Kavaliausko investicijų bendrovė „Equite“, užbaigusi vienos didžiausių pieno perdirbimo...

Statyba ir NT
2022.06.30
Statybos Latvijoje per metus pabrango 22% 1

Statybų kainos Latvijoje praėjusį mėnesį buvo 22,3% didesnės nei pernai gegužę, praneša nacionalinė...

Statyba ir NT
2022.06.30
Ruošiasi pristatyti atnaujintą sostinės Vokiečių g. projektą

Atnaujintą sostinės Vokiečių gatvės renovacijos projektą penktadienį, liepos 1-ąją, numatoma pristatyti...

Statyba ir NT
2022.06.30
Biurų pastatas „Lvivo“ gavo „BREEAM“ sertifikatą

Biurų pastatas „Lvivo“, iškilęs sostinės centriniame verslo rajone (angl. CBD), sertifikuotas pagal...

Statyba ir NT
2022.06.30
D. Libeskindo sukurtame „Artery“ net ir dideli vasaros karščiai nevargins žmonių Verslo tribūna 1

Nors dėmesį paprastai pirmiausiai atkreipia pastatų architektūra, jų eksterjero ir interjero sprendimai,...

Statyba ir NT
2022.06.30
Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

Birželį Vilniuje pradėtos naujų daugiabučių, bendro gyvenimo būsto, biurų pastato statybos, Kaune ir...

Statyba ir NT
2022.06.30
Renovacijos privalumų spektras – itin platus Verslo tribūna

Kokie yra renovuoto daugiabučio privalumai? Vieniems tai – mažesnės sąskaitos už šildymą, kitiems –...

Statyba ir NT
2022.06.30
„Baltic Engineers“ pajamas užaugino 44% 1

Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, veikianti prekių ženklu...

Statyba ir NT
2022.06.29
2024 metais EURIBOR gali siekti apie 2% – LB atstovas 17

2024 metais euro zonos tarpbankinių palūkanų norma EURIBOR, lemianti ir būsto paskolų palūkanas, gali siekti...

Rinkos
2022.06.29
A. Avulis pasisamdė garsų biurą „Zaha Hadid Architects“ Premium 14

Šiemet sostinėje patvirtinta išimtis dėl privalomų architektūros konkursų atvėrė kelią nekilnojamojo turto...

Statyba ir NT
2022.06.29
Statybos verslo situacija kontrastinga, bet ir sėkmingų įmonių vadovai geresnių rezultatų nebesitiki Premium

Nors statybos sektorius 2021 m. užbaigė finansiškai gana sėkmingai, analitikai mato nerimo ženklų: itin...

Statyba ir NT
2022.06.29
Statybos per metus pabrango 19,7%

Statybos kainos gegužę per metus padidėjo 19,7%, per mėnesį – 0,9%, skelbia Statistikos departamentas.

Statyba ir NT
2022.06.29

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku