VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Publikuota: 2021-09-24
Lietuvos džiazo legenda Vladimiras Čekasinas festivalyje Vilnius Mama Jazz“ koncertuos rugsėjo 24 d. „Vilnius Mama Jaaz“ nuotr.
svg svg
Lietuvos džiazo legenda Vladimiras Čekasinas festivalyje Vilnius Mama Jazz“ koncertuos rugsėjo 24 d. „Vilnius Mama Jaaz“ nuotr.

Panašu, kad nebereiktų varyti Dievo į medį – renginių šį savaitgalį bus kaip senais gerais laikais: Kultūros naktis Vilniuje, nemokamas muziejų sekmadienis, Europos paveldo dienos, „Vilnius Mama jazz“, „Sirenų“ ir Vilniaus dokumentinių filmų festivaliai, koncertai, spektakliai, parodos.

Rugsėjo 23–25 d. vyksta tarptautinis kultūros paveldo festivalis „Heritas‘21.

„Heritas“ yra pirmasis toks renginys Baltijos šalyse, skirtas ir kultūros paveldo specialistams, ir plačiajai visuomenei. Šiemet jis vyksta Vilniuje ir Kaune. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje pranešimus paveldo tema skaito tarptautiniai specialistai. Sesijos „Galima ir negalima: įkvėpimo ir konsultacijų erdvė” dalyviai papasakos, nuo ko pradėti, įsigijus kultūros paveldo objektą. Bibliotekos kiemelyje įmonės, įstaigos, institucijos, dirbančios kultūros paveldo išsaugojimo srityje ir meistrai pristato savo veiklas, veikia kūrybinės dirbtuvės.

Kaune, Mykolo Žilinskio dailės galerijos kolonadoje, atidaroma paroda „Nuo vandalizmo iki paveldo: Kauno gatvės menas“. Festivalio renginiai atviri ir nemokami, pranešimų sekciją gyvai galima stebėti „Heritas“ „Youtube“ paskyroje, visa programa skelbiama čia.

Rugsėjo 24 d. Vilniuje rengiama Kultūros naktis.

Šių metų Kultūros nakties programoje – per 80 įvairiausių nemokamų renginių atvirose ir uždarose erdvėse. Programa, renginių žemėlapis bei lankymosi sąlygos juose skelbiama čia.

Rugsėjo 24 d. nuo 21 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiojoje salėje vyks fortepijoninės muzikos naktis „Juodais baltais“.

Kultūros nakties programoje dalyvaujanti LMTA kviečia į dviejų dalių fortepijoninės muzikos koncertą. Fortepijoninės muzikos aukso fondo kūrinius skambins 17 LMTA pianistų su profesoriais Petru Geniušu ir Zbignevu Ibelgauptu priešakyje.

Pianistų pasirodymai bus transliuojami tiesiogiai, o skvere tarp LMTA Centrinių rūmų bei Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus praeiviams bus paruošta sėdimų vietų, o garsas tiesiogiai transliuojamas iš Didžiosios salės.

Tarp dviejų koncerto dalių įsiterps nuo 22.30 val. LMTA Centrinių rūmų Balkono teatre vyksiantis akademijos Operos studijos absolventų spektaklis – operos pastišas „Miesto šviesos“ (rež. Raminta Verseckaitė), jame dainuos jaunieji vokalo talentai.

Rugsėjo 24 d. 18 val. SODAS 2123 teritorijoje (Vitebsko g. 23) Goethe’s institutas Vilniuje kartu su kultūros kompleksu kviečia prisiminti žymųjį vokiečių menininką Josephą Beuysą, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų.

Tai irgi Kultūros nakties renginys. Jo metu J. Beuyso garbei dalyvaujant menininkei Laimai Kreivytei bus pasodintas ąžuolas, o akcijai pasibaigus bus parodytas dokumentinis filmas „Beuysas“ (rež. Andres Veiel, 2017).

Rugsėjo 24 d. Vilniuje, Bernardinų sode, Kultūros naktyje dalyvaujantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pristatys dvi programas.

Nuo 18 val. – programą „Trumpi, bet filmai: lietuviška animacija“ mažiesiems žiūrovams, nuo 20 val. festivalis rodys vieną daugiausiai dėmesio sulaukusių programų „Trumpi, bet filmai: aš ir kitas aš“. Visi kino seansai nemokami, tačiau vietų skaičius juose ribotas. Renginio lankytojams privaloma registruotis.

Rugsėjo 25 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys renginių ciklą, skirtą Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Bonai Sforcai (1494–1557).

Lankytojai kviečiami į ekskursijas, kūrybinius užsiėmimus, nemokamas paskaitas. Vienas iš renginių – ekskursija „Arti pilies yra puikus sodas“. Jos dalyviai išgirs, kaip Vilniuje Bona Sforca užsakė perstatyti rūmus, kad į sodą galėtų patekti tik ji ir jos artimiausios aplinkos žmonės. Šiandien visuomenei atviras renesansinio stiliaus sodas primena senąjį slaptąjį sodą (giardino segreto), kuris buvo skirtas poilsiui, privatiems pokalbiams ir apmąstymams. „Ekskursijoje išgirsite, kaip buvo planuojama reprezentacinės rezidencijos aplinka, želdiniai, kokie prieskoniai ir dekoratyviniai augalai čia buvo auginami XVI amžiuje. Galėsite pasigrožėti ir sodą puošiančiu, prieš kelias savaites atidengtu Bonos Sforcos bareljefu (skulptorius Jonas Gencevičius)“, – kviečia muziejus.

Informacija apie ciklo renginius skelbiama čia.

Rugsėjo 25 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje – festivalio „Permainų muzika“ koncertas „Šviesotamsos skambesys“.

Klaipėdos kamerinis orkestras atliks kelias premjeras – Mariaus Baranausko kūrinį „Arrokoth“ violončelei ir styginiams beii Donato Prusevičiaus „Hommage a Beethoven” styginių orkestrui.

Rugsėjo 25 d. 20 val. Druskininkuose, M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35) – Jono Meko filmo peržiūra „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (1972).

Filmą pristatys kompozitorius ir Jono Mevizualiųjų menų centro Vilniuje vadovas Gintaras Sodeika.

Iki rugsėjo 26 d. Vilniuje, šiuolaikinio meno centre, vyksta XX tarptautinis festivalis „Vilnius Mama Jazz“.

Penktadienio vakarą Lietuvos džiazo legenda Vladimiras Čekasinas gros su dar dviem lietuviškojo džiazo senbuviais – multiinstrumentininku Vytautu Labučiu ir būgnininku Arvydu Jofe.

Be to, rugsėjo 24 d. atidaroma muzikos industrijos ekspertams subalansuota, bet puikiai visiems festivalio lankytojams tinkanti „Showcase“ scena, kurioje pasirodys jaunosios kartos vilniečių kolektyvas „SynthEtika“.

Visa festivalio programa skelbiama čia.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaryta Eglės Gandos Bogdanienės kūrybos paroda „Langas. Diena ir naktis“.

Parodoje eksponuojami du darbai: vienas – dieną, kitas – naktį. Kūrinių serija „Menininkai ir kritikai. Dialogai ir monologai“ – tai skaitmeninio žakardo technika išaustų darbų ciklas, kuriame vaizduojami Lietuvoje kuriantys ir meno procesus tyrinėjantys asmenys.

Naktį pro galerijos vitrininius langus demonstruojamas darbas – „Kilimas ir šokis“ – performatyvi akcija, kurioje menininkė ant sudėlioto vilnonio kilimo šoka argentinietišką tango. Menininkė juokauja: kad ši akcija įvyktų, jai teko dvejus metus mokytis šokti.

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) atidaryta Kęstučio Grigaliūno paroda „Lietuvos žydai grįžę iš nacių konclagerių“.

Joje pristatomos 335 iš nacių konclagerių grįžusių Lietuvos žydų veidų fotografijos su trumpomis jų biografijomis ir knyga „Lietuvos žydai grįžę iš nacių konclagerių“, kurioje – 2.700 trumpų biografijų ir 335 asmenų veidų fotografijos.

Paroda tęsia 2008 m. pradėtą ir 2011 m. Nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotą Grigaliūno bylų fotografijų projektą.

Rugsėjo 23–spalio 10 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internete vyksta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

VDFF programoje – naujausia dokumentika iš viso pasaulio, lietuviškos premjeros, unikalaus šveicarų-kanadiečių menininko P. Mettlerio filmų retrospektyva, virtualios realybės (VR) patirtys. Daugiau apie festivalį čia, jo programa – čia.

Vilniuje, Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) padalinyje Istorijų namai (T. Kosčiuškos g. 3), atidaryta paroda „Deivės ir kariai“.

Paroda pristato žymiausią pasaulyje lietuvę archeologę Mariją Gimbutienę (1921–1994) ir jos mokslines įžvalgas, o 300 unikalių parodos eksponatų pasakoja apie prieš 6.000 metų įvykusį dviejų skirtingų kultūrų susidūrimą, pakeitusį Europos tapatybę ir nulėmusį tai, kas mes esame šiandien.

Tarptautinėje parodoje eksponuojama iš 18-os Europos muziejų ir institucijų į Vilnių atvežta unikali medžiaga, įkvėpusi prof. Marijos Gimbutienės (1921–1994) hipotezes apie Europos kultūros raidą ir tapatybę bei pelniusias jai visuotinį akademinį pripažinimą.

Parodos pasakojimas išdėstytas per tris sales ir apima 5.000 metų istoriją. Pirmoje pristatoma Deivių epocha, antroje – karių laikotarpis, trečioje – M. Gimbutienės biografija.

25, 26 d. Nacionalinė dailės galerija (NDG) kviečia į didžiosios vasaros parodos „Aniceta, Stasys, Teresė, Jonas, Janė, Petras, Mykolas, Uršulė, Anupras ir kiti. Čiabuvių pasakojimai“ uždarymo svetingąjį savaitgalį.

Parodoje išskleidžiama trijų istorinių epochų (carinės Rusijos, pirmosios nepriklausomos Lietuvos Respublikos, sovietmečio) gilaus kaimo panorama. Čiabuvių pasakojimai, jų sukurti artefaktai, fotografų, kraštotyrininkų, etnologų, tautosakininkų surinkti liudijimais atveria kaimo žmogaus savastį, jos lėtą raidą, atidengia tykios kultūros sluoksnį.

Rugsėjo 25 d. 14 val. vyks ekskursija su parodos kuratore dr. Margarita Matulyte. Rugsėjo 26 d. 12 val. – ekskursija po parodą su NDG gide. Ekskursijos nemokamos, registracija būtina, informacija čia.

Iki spalio 7 d. Vilniuje tęsiasi tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.

Šį savaitgalį festivalio fokuse – „Lietuviško teatro vitrina“, pristatanti trylika darbų. Lietuvos teatro vitriną jos kuratorės, teatro kritikės Rimgailė Renevytė ir Ieva Tumanovičiūtė, suskirstė į keturias kategorijas: „Meistrai“, „Eksperimentai“, „Tarpdisciplininiai“ ir „Jauni balsai“. Lietuviškosios vitrinos ir viso festivalio programa skelbiama čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio pagrindinės grotažymės būtų: Gaida. Keistuoliai. Architektūros fondo forumas. Nepatogus...

Laisvalaikis
2021.10.22
2022-ųjų „Eurovizijoje“ varžysis 41 valstybė 

Kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus 41 šalis – dviem daugiau nei šįmet, paskelbė Europos...

Laisvalaikis
2021.10.21
Socialinių tinklų milžinų kova: „TikTok“ ir „Snapchat“ prieš senbuvius Premium

Daugiau nei dešimtmetį pasaulyje karaliavo JAV socialiniai tinklai su „Facebook“ priešakyje, tačiau...

Inovacijos
2021.10.20
„Google“ pristatė „Pixel 6“ telefonus su naujais procesoriais

Technologijų milžinė „Google“ antradienį pristatė naujus „Pixel“ telefonus, kurie veiks su bendrovės nuosavo...

Inovacijos
2021.10.20
„Oskaro“ apdovanojimams Lietuva teikia G. Žickytės filmą „Šuolis“ 2

Šiemet Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ tapo Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“.

Laisvalaikis
2021.10.19
Britų roko grupės „Smokie“ koncertų tvarkaraštyje – Biržai 4

Biržų rajono Kilučių kaimas atsidūrė viename sąraše kartu su garsiais Europos miestais – Airijos Korku ir...

Laisvalaikis
2021.10.17
Teatro festivalis „Labas“ – kūdikiams ir vaikams

Sekmadienį, spalio 17 d., prasideda septintasis tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir ikimokyklinio...

Laisvalaikis
2021.10.17
Britų dainininkės Adele‘s gerbėjams – naujas albumas po šešerių metų

Britų dainininkė Adele paskelbė dainos „Easy On Me“ vaizdo klipą. Ši daina skambės ir naujajame jos albume...

Laisvalaikis
2021.10.16
Paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų – išleidžiama proginė moneta  1

Spalio 16 d. paminklui „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ sukanka 100 metų, jis buvo atidengtas 1921-aisiais...

Laisvalaikis
2021.10.15
Pajudėjo Neringos dviračių tako rekonstrukcijos projektai

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paskelbė konkursus dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida...

Logistika
2021.10.15
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Po jaukiai tykaus praėjusio savaitgalio šį didelių renginių pliūptelėjo kaip iš gausybės rago – vyksta...

Laisvalaikis
2021.10.15
Esminis „Nepatogaus kino“ klausimas – kas yra radikalu

Spalio 14–31 d. kino teatruose, virtualioje kino salėje ir 190–yje Lietuvos bibliotekų vyksiantis...

Laisvalaikis
2021.10.14
„Vilnius Jazz“ – su galingais orkestrais ir duokle J. Mekui

Spalio 14–17 d. Lietuvos rusų dramos teatre vyks 34-asis šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos...

Laisvalaikis
2021.10.13
Vilniaus knygų mugė paskelbė datą

Vilniaus knygų mugės rengėjai optimistiškai žada, jog 22-oji knygų šventė, šiemet atidėta dėl koronaviruso...

Laisvalaikis
2021.10.12
Nusiperki dabar, susimoki vėliau – išpopuliarėjo Australijoje ir Amerikose, ateina į Europą Premium 8

BNPL paslaugų esmė – naudotojas už prekę gali sumokėti per kelias įmokas, dažniausiai išdėstytas per gana...

Inovacijos
2021.10.11
Festivalyje „Gaida 2021“ – šiuolaikinės muzikos garsenybės

31-asis Tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida 2021“, vyksiantis spalio 20–lapkričio 7 d., paskelbė...

Laisvalaikis
2021.10.10
2022-ųjų „Eurovizija“ vyks Turine

„Eurovizijos“ dainų konkursas kitais metais įvyks šiaurės Italijos mieste Turine, penktadienį paskelbė...

Laisvalaikis
2021.10.08
Kauno „Žalgiris“ atsisveikino su vyriausiuoju treneriu M. Schilleriu 1

Du pralaimėjimus Eurolygos starte patyręs Kauno „Žalgiris“ ėmėsi staigių permainų – penktadienį paskelbta...

Laisvalaikis
2021.10.08
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Šio savaitgalio renginiai – tarsi spalio 14 d. Vilniuje prasidėsiančios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės...

Laisvalaikis
2021.10.08
Susirūpinę bičių likimu avilius kelia miestuose ant stogų 3

Bitininkystė pastaruoju metu atkeliauja ir į miestą. Tiek gyventojai, tiek verslas pradeda laikyti bites,...

Laisvalaikis
2021.10.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku