Rusija skelbia įregistravusi vakciną nuo COVID-19

Nepaisant pasaulio ekspertų abejonių greitai sukurtos vakcinos saugumu, Rusija skelbia įregistravusi pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19.
Liepos 11 d. prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, jog Rusija sukūrė pirmąją vakciną, suteikiančią tvarų imunitetą nuo naujojo pandeminio koronaviruso, skelbia naujienų agentūra BNS. Valstybės vadovas pridūrė, kad naujieji skiepai buvo išbandyti su viena iš jo dukterų.
Kiek žinau, šį rytą pirmąkart pasaulyje buvo įregistruota vakcina nuo naujosios koronavirusinės infekcijos, sakė V. Putinas per vaizdo konferenciją su vyriausybės nariais. Jo teigimu, buvo atlikti visi būtini vakcinos saugumo patikrinimai.
Kritikuoja dėl skubos
Kaip praneša The Moscow Times, Gamalėjos nacionaliniame epidemiologijos ir mikrobiologijos institute sukurta vakcina tik praėjusią savaitę pradėjo trečiąjį klinikinių tyrimų etapą, kuriame dalyvauja tūkstančiai savanorių.
Rusijos Sveikatos ministerija skelbia, jog vakcina vartotojus turėtų pasiekti nuo 2021 m. sausio 1-osios. Kiek anksčiau Michailas Muraška, Rusijos sveikatos apsaugos ministras, yra pareiškęs, jog masinė vakcinos gamyba gal būti pradėta ir kitą mėnesį, o skiepyti žmones bus galima jau spalį.
Tarptautiniai ekspertai Rusijos siekį įregistruoti vakciną kuo greičiau, nepabaigus trečiojo klinikinių tyrimų etapo, vadina Pandoros skrynia.
Pasak BNS, Vokietija antradienį pažėrė abejonių dėl rusiškos vakcinos nuo koronaviruso kokybės ir saugumo, pabrėždama, kad Europos Sąjungoje ji gali būti patvirtinta tik po visaverčių klinikinių bandymų.
Pacientų saugumas yra svarbiausias prioritetas, spaudos grupei RND sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovė. Nėra žinomų duomenų apie rusiškos vakcinos kokybę, veiksmingumą ir saugumą.
Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėjo Rusiją, jog būtina atlikti nuodugnius bet kokių medicininių preparatų bandymus ir griežtai paisyti visų reikalavimų saugiam jų vartojimui.
Christianas Lindmeieris, Prancūzijos Le Figaro cituotas PSO atstovas, tąsyk aiškino, jog egzistuoja esminiai principai ir aiškūs nurodymai, normatyviniai aktai, kaip viskas turi būti patikrinta, kad vakcina būtų saugi ir veiksminga. Jis teigė, jog tarp veiksmingos vakcinos radimo ar turėjimo ir visų (vakcinos tyrimo) etapų užbaigimo yra didelis skirtumas.
Trys etapai privalomi
Klinikiniai tyrimai atliekami po bandymų su gyvūnais ir yra būtini, kad vakcinos prototipas būtų patvirtintas reguliuojančių institucijų. Jie paprastai vyksta trimis etapais. Pirmajame, kuriame dalyvauja kelios dešimtys sveikų savanorių, patikrinamas vakcinos saugumas, stebint, ar nėra neigiamo poveikio. Antrasis, apimantis kelis šimtus žmonių dažniausiai ligos paveiktoje pasaulio dalyje, parodo, kiek vakcina veiksminga, o trečiame etape tas pats pakartojama su keliolika tūkstančiais žmonių. Eidamos per šiuos etapus nemažai eksperimentinių vakcinų atkrenta.
Paskutiniuosius savo vakcinų bandymų etapus pradėjo ar netrukus pradės Oksfordo universiteto mokslininkai, kelios kinų kompanijos, JAV Moderna, Johnson & Johnson, Novavax, Pfizer.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti