„Vita Baltic“: pagrindinės atramos sudėtingose situacijose – vertybės ir pagarba vienas kitam

Reklama publikuota: 2022-04-22
„Vita Baltic“ generalinis direktorius Renatas Degulis.
svg svg
„Vita Baltic“ generalinis direktorius Renatas Degulis.

Jei nori išlikti ten, kur esi dabar – turi nuolat judėti į priekį: tokio principo laikosi Alytaus rajone įsikūrusi putų poliuretano gamybos UAB „Vita Baltic“. Šiuo posakiu apibūdinamas bendrovės inovatyvumas, viena pagrindinių bendrovės vertybių. Įmonė taip pat nuolat puoselėja kitas esmines vertybes, kuriomis grindžiama įmonės strategija bei tikslai: tai saugumas, atsakingumas, sumanumas, sąžiningumas.

„Pastarieji treji metai tiek Lietuvos, tiek kitų šalių verslui nebuvo ir nėra lengvi, o tokiose situacijose labiausiai gelbsti tvirta atrama – aiškios vertybės“, – teigia „Vita Baltic“ generalinis direktorius Renatas Degulis.

Tvirtų vertybių rinkinys

Vertybės nėra tik sąvokos, kurias bendrovė vardija savo strateginiuose dokumentuose. „Tarkime, saugumas – apie tai kalbame kaip apie patį svarbiausią dalyką, į tai daug investuojame. Saugumas, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų darbe, glaudžiai siejasi su atsakingumu. Mes rūpinamės ne tik vienas kitu, bet ir pasauliu, mus supančia aplinka. Stengiamės būti sąžiningi ir prireikus priimame nebūtinai lengvus, tačiau teisingus sprendimus. O sumanumą geriausiai iliustruoja kūrybiški verslo sprendimai, kuriais siekiama užtikrinti klientų pasitenkinimą“, – paaiškina bendrovės vadovas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Bendrovės darbuotojai pasitiki įmonės vertybėmis ir jomis remiasi kasdienėje veikloje. Dalis įmonės darbuotojų čia dirba ilgai – kai kurie 15-20 metų, kai kurie ir 25 metus. Komanda – itin vieninga, o pagrindinis vienijantis veiksnys, vadovo įsitikinimu – pagarba vienas kitam.

„Esame tarsi šeima. Nei organizacijoje, nei šeimoje nieko produktyvaus, tvaraus nepasieksi, jei nebus pagarbos. Per pastaruosius trejus metus išgyvenome daugiau nei per 10 įprastų, „normalių“ metų: pandemija, žaliavų stygius, jų kainų šuoliai, nežinia dėl ateities. Kai lyg ir pradėjo rastis sąlyginė ramybė, pasaulį sukrėtė karas Ukrainoje. Kaip mes laikomės tokiose situacijoje? Gerbdami vienas kitą: mūsų komandoje darbuotojas – visų pirma žmogus“, – sako R. Degulis.

Darbuotojus vilioja stabilumas

Toks požiūris bei vertybėmis pagrįstas veiklos stabilumas padeda pritraukti ir naujų darbuotojų. „Esame stabilūs ne tik savo finansiniais rodikliais ar laiku mokamais atlyginimais, bet ir vertybiškai. Pavyzdžiui, prasidėjus Covid-19 pandemijai, pirmą mėnesį mūsų pajamos nukrito 40 proc. Prisipažinsiu, buvo tikrai neramu – nežinojau, kas mūsų laukia ateityje. Vis dėlto mums svarbiausia – žmonės. Todėl kalbėjomės su darbuotojais, paaiškinome, kad neplanuojame atleidimų, tačiau susimažinsime išlaidas kituose sektoriuose. Apskritai, nesame linkę iškilusių problemų spręsti atleidžiant darbuotojus. Ieškome kitokių sprendimų, remdamiesi tokiomis savo vertybėmis kaip sumanumas ar atsakomybė“, – pasakoja vadovas.

Laisvė priimti sprendimus ir galimybė prisiimti atsakomybę – veiksniai, taip pat į bendrovę traukiantys darbuotojus. Pasak R. Degulio, gerų specialistų ieškoma ne tam, kad jiems būtų nurodinėjama, ką ir kaip reikia padaryti: „Atvirkščiai, mes tikimės, kad jie rodys iniciatyvą, o mes įgyvendinsime. Pasitikėjimas savo komanda ir gebėjimas ją įkvėpti duoda tikrai gerų rezultatų.“

Būti bendruomenės dalimi veiksmais ir poelgiais

Įmonei labai svarbu jaustis bendruomenės dalimi ir kiek įmanoma savo veiksmais bei poelgiais prisidėti prie kitų gerovės. Bendrovė nuolat prisideda prie įvairių projektų, paramos akcijų, iniciatyvų.

2021 m. Alytaus miesto savivaldybė įmonę Socialinės apsaugos ministerijai nominavo kaip Socialiai atsakingo verslo įmonę. Vienas iš darbų, nulėmusių šį pripažinimą – Alytaus miesto Jaunimo parke įrengtas lauko paviljonas senjorams. Šį projektą bendrovė įgyvendino, siekdama sumažinti senjorų atskirtį, kuri dar skaudesnė tapo pandemijos metu.

Jau daug metų įmonė remia Alytaus miesto teatrą, o savo produkcija – čiužiniais, pagalvėmis, jogos kilimėliais – yra apdovanojusi daugybę organizacijų, taip pat miesto ligoninę.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, bendrovė nedvejodama stojo į pagalbą Ukrainai. Kartu su partneriais ir klientais „Lonas“ buvo surengta bendra akcija, jos metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus asociacijai, besirūpinančiai pabėgėliais Lietuvoje, dovanota 1000 aukštos kokybės, ilgalaikiam naudojimui tinkamų čiužinių. „Vita Baltic“ dovanojo poroloną, čiužinio branduolį, „Lonas“ – užvalkalus. 100 čiužinių įmonė patikėjo Alytaus miesto savivaldybei, taip pat organizuojančiai pagalbą ukrainiečiams, 100 pagalvių – Alytaus miesto rajonui.

Buvo surengta akcija ir įmonės viduje, renkamos higienos ir kanceliarinės prekės. Šiuo metu gaminamos porolono sofutės, kurios bus skirtos Ukrainiečių dienos centrui.

„Kaip jau minėjau anksčiau, esame šio pasaulio dalis ir jaučiame atsakomybę už tai, kas vyksta kitur. Mums svarbus mūsų indėlis į bendros situacijos gerinimą“,  – pabrėžia R. Degulis.

Tvarumas – prioritetas bet kokiomis aplinkybėmis

Bendrovė ne kartą yra įvardijusi, kad vienas jos veiklos prioritetų – tvarumas. Kaip pasiseka išlaikyti entuziazmą tvarumo srityje sudėtingomis aplinkybėmis? „Suprantame, kad patys vieni nepakeisime pasaulio, todėl darome viską, kad įtrauktume į tą procesą savo partnerius ir klientus, skatintume integruotą, tvarią gamybą, vartojimą ir perdirbimą“, – sako „Vita Baltic“ vadovas.

Anot jo, siekiama, kad tvari veikla matytųsi ne tik galutiniame produkte, bet ir visuose gamybos etapuose. Tvarumą bendrovė glaudžiai sieja su jau minėtu inovatyvumu, viena svarbiausių įmonės vertybių. Sekant šiuo principu, visose bendrovės patalpose buvo sumontuoti elektrą taupantys LED šviestuvai, o produktuose naudojamos tokios atsinaujinančios žaliavos kaip ricinos aliejus. „Nuoširdžiai didžiuojamės „VitaRest Origin“ viskoelastiniu porolonu bei lietomis pagalvėmis – juose yra nuo 15 iki 22 proc. tvaraus ricinų aliejaus“,  – pažymi R. Degulis.

Įmonė stengiasi naudoti mažiau taršų kurą, o tam tikras chemines medžiagas, galinčias kelti pavojų žmogui ir gamtai, keičia saugesnėmis. Bendrovė tvariai tvarko atliekas ir šiuo metu ieško sprendimo, kaip tikslingai panaudoti porolono atraižas tokiose srityse kaip kelių, civilinė bei pramoninė statyba.

„Tvarumas kaip vertybė svarbus ne tik mūsų įmonėje, bet ir visoje „Vita“ grupėje, kuriai priklausome. Vienas pastarųjų pasiekimų tvarumo tema – „Renuva“ projektas Prancūzijoje: seni, panaudoti čiužiniai yra surenkami, susmulkinami ir transformuojami į cheminį produktą, kuris naudojamas naujų čiužinių gamyboje. Mūsų kaimynai Lenkijoje, „Vita Polymers Poland“, taip pat neseniai sukūrė HR poroloną, papildytą biopolioliais. Tai, kad visi mąstome ir veikiame ta pačia kryptimi, iš tiesų duoda reikšmingų  rezultatų“, - apibendrina „Vita Baltic“ generalinis direktorius R. Degulis.  

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Vita Baltic“: pagrindinės atramos sudėtingose situacijose – vertybės ir pagarba vienas kitam Verslo tribūna

Jei nori išlikti ten, kur esi dabar – turi nuolat judėti į priekį: tokio principo laikosi Alytaus rajone...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku