VŽ bando: naujoji „Audi A4“ ir 30 elfų

Publikuota: 2015-09-15
Atnaujinta 2015-09-16 10:02
Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.
„Verslo žinios“

Po ilgos pertraukos automobilių gamintojas iš Ingolštato vėl bando mesti iššūkį BMW 3-ajai serijai ir „Mercedes“ C klasei. Pasaulinės premjeros automobilių parodoje Frankfurte išvakarėse naujoji „Audi A4“ pristatyta žiniasklaidai.

„Audi“ gerbėjai naujosios kartos turėjo laukti septynerius metus, jei neskaičiuotume kosmetiškai patobulintų tarpinių modelių, mat ankstesnysis A4 pasaulį išvydo 2008 m. Dabartinė karta nešioja kodinį pavadinimą B9, žymintį, kad tai jau devintoji „Audi 80/A4“. Savo ruožtu tai yra penktasis A4 modelis.

Per tiek laiko „Audi“ inžinieriai surentė iš esmės visiškai kitą automobilį, mat 90% devintosios kartos dalių yra visiškai naujos, tad su pirmtaku ryšiai belikę minimalūs.

Tai matyti ir išorėje – išvydus bandymams išrikiuotą sedanų (buvo pateikti tik jie) flotilę, nejučiomis akys krypo į galinę dalį – įsitikinti, ar tai tikrai A4 modelis. Jo išvaizda sukuria aukštesnės klasės, nei ankstesnysis A4, automobilio įspūdį.

Toks įspūdis – ne be priežasties. Palyginti su pirmtaku, naujasis sedanas pailgėjo 25 mm, iki 4,726 m. Į plotį devintoji „bulka“ išsipūtė 16 mm, iki 1,842 m. Automobilio aukštis nepasikeitė ir liko 1,427 m, arba žemiausias „premium“ segmente. Savo ruožtu automobilio bazė pailgėjo 12 mm, iki 2,82 m.

Koncerno inžinieriai sakė, kad automobilio matmenų padidėjimas labiausiai akivaizdus turėtų būti salone – jaučiamas keliais, pečiais ir pakaušiu, mat šios erdvės padidėjo atitinkamai 23 mm, 11 mm ir 24 mm. Bagažinės erdvė išlieka 480 litrų.

Vėjo tunelyje nupaišytas dizainas

Nepaisant to, kad A4 tapo platesnė ir ilgesnė, ji atrodo kur kas grakštesnė, palyginti su pirmtake. Atsiribojant nuo subjektyvių vertinimų, galima pasitelkti tik skaičius – vėjo tunelyje uždarę automobilį, inžinieriai jo vėjo aerodinaminį koeficientą sugebėjo sumažinti iki 0,23. Universalo koeficientas – 0,26. Pasak koncerno, tai žemiausias rodiklis tarp šiuo metu serijiniu būdu gaminamų „Audi“ automobilių.

Aerodinamiškumo leitmotyvas išlieka ir kalbant apie kitas automobilio sritis – kuro sąnaudas, interjero dizainą.

Pastarasis irgi sudaro grakštumo įspūdį žvelgiant į priekinę panelę. Ji atrodo siaura. Nors automobilis prifarširuotas daugybe sistemų ir IT sprendimų, prietaisų skydelyje mygtukų išties maža ir tai padeda sukurti minimalistinį dizainą.

Tai pavyko pasiekti didžiąją dalį nustatymų perkeliant į pele valdomą monitorių. Pastarasis, būdamas 13 mm storio, atrodo it planšetė. Tiesa, norint pakeisti navigacijos, garso sistemos ar vairavimo režimo nustatymus, tenka atlikti keletą žingsnių pele, todėl klausimas, ar tikrai daugelį mygtukų atstojantis monitorius yra geriau, išlieka labai atviras.

Daugiau iš mažiau

Kiekvienas gamintojas su naujo modelio pristatymu skelbia apie reikšmingai pagerintą ekonomiškumą ir tuo pačiu metu sugebėtą išauginti galią. „Audi“ šįkart skelbia sugebėjusi iš vienos pusės prikirpti 21% ir prie kitos pridėti 25%.

Už tai nuopelnai ir vėl priskiriami taip koncerno su pasididžiavimu pristatomiems pasiekimams vėjo tunelyje. Antra priežastis, lėmusi mažesnes degalų sąnaudas, – mažesnis svoris. Inžinieriai skelbia „pasodinę“ automobilį ant tokios dietos, kad pastarasis, palyginti su pirmtaku, neteko 120 kg. Imtasi tokių išmėsinėjimų kaip kad 5-6 kg lengvesnė pakaba.

Popieriuje deklaruojama ekonomija verčia kilstelėti antakius – benzininiams motorams priskirtos vidutinės sąnaudos atrodo visai padorus rezultatas ir dyzeliniams varikliams. Pavyzdžiui, 2 l TFSI turbininis agregatas, išspaudžiantis 190 AG ir 320 Nm, 100 km sunaudoja vidutiniškai 4,8 l benzino. Tokia jėgainė leidžia išjudinti A4 iki 100 km/val. per 7,3 sek.

Kalbintas „Audi“ vyriausiasis inžinierius varikliams sako, kad čia nėra jokios mistikos. Koncernas sugebėjo padidinti motoro suspaudimo laipsnį ir pagal šį parametrą priartinti benzininius variklius prie dyzelinių motorų. 2 l darbinio tūrio TFSI agregato suspaudimo laipsnis buvo padidintas nuo 9,6:1 iki 11,7:1. 2 l darbinio tūrio TFSI agregate taip pat išvystytas naujas degalų degimo metodas.

„Audi“ teigia, kad dėl griežtėjančių europinių reikalavimų yra priversta kurti mažesnio darbinio tūrio variklius. Variklių gamą sudaro 4 dyzeliniai (įskaitant ir pačią galingiausią versiją) ir 3 benzininiai motorai. Jėgainių spektro vienoje pusėje 4 cilindrų 1,4 TFSI motoras, už vidutiniškai 4,9 l benzino 100 km suteikiantis 150 AG ir 250 Nm bei išjudinantis automobilį iki 100 km/val. per 8,9 sekundės.

Kitoje pusėje – 3 l turbodyzelinis motoras, montuojamas į Q7 modelį. Tai reiškia, kad vidutinio dydžio sedanui skraidyti panaudojamos AG, o keturios padangos privalo atlaikyti 600 Nm atsispyrimą nuo asfalto.

„Audi“ pabrėžia savo 6 cilindrų variklių strategiją, kai kiti gamintojai renkasi įdarbinti 4 cilindrų jėgaines. Toks pasirinkimas aiškinamas tokių motorų mažesne vibracija ir patrauklesniu garsu.

Smagios akimirkos

„Verslo žinios“ pirmiausia išbandė versiją su pionieriškuoju „2 l TFSI ultra“ motoru. Bandomas automobilis nuo konvejerio įsčių tebuvo nuvažiavęs vos 3.500 km, todėl tikėtis nors kiek artimų gamintojo deklaruojamiems 4,8 l sąnaudų būtų buvę naivu. Todėl teko tolerantiškai stebėti, kaip važiuojant vidutiniu režimu (daugiausiai Venecijos (Italija) apylinkių užmiesčio keliais) trumpam stabtelint prie nedidelių miestelių sankryžų kompiuteris rodė vidutines 7,8-7,9 l sąnaudas.

Pastarosios dar labiau išaugo, kai automobilis privažiavo kalnus, o serpantinai netrukus išprovokavo gręžti variklį visai nebetoli spidometre raudonai pažymėtos sūkių ribos. Degalų sąnaudos netruko priartėti prie 11 l. Tačiau tai pamatyti pavyko tik paskui, kai baigėsi aštrių posūkių ruožas – kuriame „Audi“ sugebėjo padovanoti smagių akimirkų.

Motoras kantriai spurtavo išvažiuodamas iš posūkių, pakaba suteikė užtikrintumo jausmą įvažiuojant į juos ir bandant individualias galimybių ribas. Pasirinkus pavaras perjunginėti mentelėmis prie vairo ir verčiant variklį neatsipūsti žemiau 5.000 sūkių per minutę, po keliolikos minučių pasidarė kiek gaila.

Tiek, kiek gaila gali būti gręžiant ne savą automobilį (ne veltui sakoma, kad nuomojami automobiliai yra patys greičiausi automobiliai pasaulyje) – variklio garsas kiek priminė verksmingą skundą „vairuotojau, aš tikrai galiu suteikti tau daugybė smagių akimirkų pakeliui į biurą, tačiau nesitikėk, kad aš tau pastoviai tarnausiu kaip savaitgalinis sportinis sedanas“.

Tačiau modernusis „ultra“ agregatas yra smagus, o automobilio pakaba labiau tinka standžiai, tačiau ne kietai, kelionei iki biuro, o ne sportiškam laisvalaikiui.

Kitokiais įspūdžiais apdovanojo keturiais ratais varoma modifikacija su pačiu galingiausiu 3 l dyzeliniu motoru. Pastarasis į greičio paminos komandą reaguodavo su tokiu nusiteikimu, tarsi nesunkiai įveiktų po du serpantinus vienu ypu.

Pernelyg ilgai žaidžiant su šiuo motoru vairavimo patirtys gali nuvesti pas traumatologą dėl bėdų su stuburo slanksteliais kaklo srityje. Reikia kiek priprasti, kad greitėti pradėtumei elegantiškai, o ne su juokingai atgalios krestelinčia galva. Juk kaip ne kaip – 600 Nm skirti pabrėžti didžiojo Q7 dinamiką.

Galingiausioji versija pasirodymą kalnų serpantinuose baigė demonstruodama kiek mažesnes nei 9 l 100 km vidutines dyzelino sąnaudas.

Patys galingiausieji dyzeliniai modeliai gali būti užsisakomi jau su 8 pavarų automatinėmis dėžėmis, 2 l motorai gali būti komplektuojami ir su 7 pavarų dėžėmis.

30 elfų

Naujasis „Audi“ modelis kartu žymi dar vieną automobilių pramonės bandymą atimti dalį vairavimo – A4 įdarbinta 30 tarpusavyje sąveikaujančių sistemų, skirtų pagelbėti vairuotojui ir užtikrinti vairavimo efektyvumą. Pristatymo renginyje „Audi“ inžinieriai nusprendė, kad būtų bergždžia bandyti žiniasklaida išaiškinti, ką kiekvieną jų atlieka.

Tačiau galima apibendrinti bent kelias iš jų. Adaptyvinė greičio palaikymo sistema su „Stop & go“ funkcija iš esmės užtikrina, kad automobilis gali visiškai perimti vairavimą iš vairuotojo kamštyje. Sistema vertina atstumą iki priešais važiuojančio automobilio ir atitinkamai pagal jo judėjimą verčia važiuoti A4.

Automobilis pajėgus ir pats apvažiuoti kamštyje atsiradusias kliūtis – judėti priešais važiuojančio automobilio brėžiama įsivaizduojama eismo juosta.

Koncerno inžinieriai sakė, kad automobilis jau pajėgus vairuoti pats, vienintelė kliūtis – europiniai teisės aktai, todėl automobilis reguliariai pareikalaus prisiliesti prie vairo, idant įsitikintų, ar prie šturvalo dar kas nors besėdi.

Tuo teko įsitikinti ir bandymų metu. Sistemai, neleidžiančiai iškrypti iš eismo juostos (automobiliui, pradėjus krypti nuo eismo juostos, vairas diskretiškai pabandydavo pats pasipriešinti tokiam judėjimui, prietaisų skydelyje įsižiebdavo raudonas eismo juostos krašto indikatorius) po kiek laiko trūkdavo kantrybė, jei nuspręsdavai ilgėliau pasėdėti sukryžiuotomis rankomis – įsijungdavo garsinio signalo palydėtas įspėjimas, kad „gal vis dėlto, vairuotojau, perimki vairavimą į savo rankas“.

Savaime suprantama, nebe naujiena ir avarinio stabdymo sistema, jei jau vairuotojas pražiopsojo priekyje stabdantį automobilį.

Tinkamai sureguliavus nustatymus, galite užsitikrinti, kad automagistralėje gali neprireikti prisiliesti prie pedalų, nepriklausomai nuo to, kas vyksta kelyje.

Pradinė naujos „Audi A4“ kaina (su 1,4 l darbinio tūrio 110 kW galios varikliu ir mechanine pavarų dėže) – 31.500 Eur. Lyginant su analogiško ankstesnio modelio kaina, naujoji „bulka“ brangesnė 4,5%, tačiau naujo modelio standartinės įrangos sąrašas, lyginant su pirmtaku, kur kas ilgesnis.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ bando: du dešimtmečius lauktas „Suzuki Jimny“ Premium

Mažytis „Suzuki“ visureigis yra viena tų pramonės ikonų, kurios sėkmingai ištveria išbandymą laiku, o...

Verslo klasė
2019.06.15
„Ford“ ir „Volkswagen“ ruošiasi kartu kurti autonominius automobilius Premium

„Volkswagen“ grupės derybos su „Ford“ koncernu ir jo antrine bendrove „Argo AI“ dėl bendradarbiavimo kuriant...

Automobiliai
2019.06.12
Pikapas „Mountiaq“ – „Škodos“ studentų kūrinys 2

„Škodos“ profesinės mokyklos studentai sukūrė koncepcinį modelį „Mountiaq“, paremtą serijinio SUV tipo...

Automobiliai
2019.06.09
1-oji BMW serija – jau su priekinių ratų pavara 8

Bavarijos automobilių koncernas paskelbė pirmąją oficialią informaciją apie visiškai atnaujintą mažiausią BMW...

Laisvalaikis
2019.06.09
„McLaren F1“ kūrėjas imasi naujo hiperautomobilio 2

Gordonas Murray, sportinių „McLaren“ „Formulės 1“ automobilių ir į istoriją įėjusio superautomobilio „McLaren...

Laisvalaikis
2019.06.09
VŽ bando „Mazda 3“: nauji ketvirtosios kartos koziriai Premium

Kai visame pasaulyje karaliauja miesto visureigiai, gamintojai turi tikrai pasistengti, kad tradiciniai...

Laisvalaikis
2019.06.08
„Tesla“ žada pikapą, geresnį už „Ford F-150“ ir greitesnį už „Porsche 911“ 14

JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ šiemet planuoja pristatyti pikapo tipo automobilį. „Teslos“ įkūrėjas...

Automobiliai
2019.06.05
Naujų automobilių rinka išlaikė spartų augimą ir gegužę

Sparčiai augančią prekybą ir toliau palaiko automobilių reeksportas, tačiau auga ir vidinė Lietuvos naujų...

Automobiliai
2019.06.03
VŽ bando „Subaru Forester“: jokių parketinių nesąmonių Premium 1

Netrukus Europoje pasirodysiantis penktosios kartos „Subaru Forester“ augančiame SUV automobilių C segmente...

Automobiliai
2019.06.02
„Ferrari“ pristatė savo galingiausią automobilį – hibridinį „SF90 Stradale“ 3

Italijos sportinių automobilių gamintoja „Ferrari“ pristatė naują savo modelį „SF90 Stradale“. Tai ne tik...

Automobiliai
2019.05.30
„Fiat Chrysler“ ir „Renault“ susijungimas – kaip atrodytų naujas automobilių pramonės gigantas Premium 1

Automobilių pramonės gali laukti jungtuvės – „Fiat Chrysler“ (FCA) ir „Renault“ tapus viena kompanija, 32,6...

Pramonė
2019.05.29
Elektromobilių revoliucijos priekyje – visai ne „Tesla“ Premium 1

Elektra varomų automobilių revoliucija įsibėgėja, tačiau jos priekyje visai ne JAV ir „Tesla“, o Kinija,...

VŽ bando: į naują rinką įžengęs „Lexus UX 250h“ Premium 2

Pristatę naująjį krosoverį UX, „Lexus“ įžengė į klestintį rinkos segmentą ir meta iššūkį konkurentams –...

Laisvalaikis
2019.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau