Skvernelis atsistatydina

Publikuota: 2015-11-20
Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinios“

Po ketvirtadienį Vilniuje įvykusių bėglio, iš policijos pareigūnų paėmusio kalašnikovą, gaudynių atsistatydinimo pareiškimą premjerui įteikė Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministras. Jis šias pareigas ėjo nuo praėjusių metų lapkričio 5-osios.

„Šiandien valstybei kaip niekad reikalingas stabilumas. Bet kokia vykdomosios valdžios skaldymo politika yra naudinga tik mūsų oponentams ar visuomenės intereso vertybes paminančioms politinėms jėgoms. Man svarbiausia – kiekvieno Lietuvos žmogaus ir pačios valstybės saugumas. Todėl vardan visuomenės intereso ir stabilumo mūsų šalyje, bendros globalios grėsmės akivaizdoje, priimu tokį sprendimą“, - pranešime cituojamas p. Skvernelis.

Atsistatydinimo pareiškimą turi pasirašyti premjeras. Jis, pasak atstovės Evelinos Butkutė-Lazdauskienės, tai padarys po savaitės, nes išvyksta į Kiniją. Be to, Algirdas Butkevičius tikisi, kad p. Skvernelis dar pakeis savo nuomonę, rašo BNS.

Ketvirtadienį apie 3.000 pareigūnų šukavo kelis sostinės rajonus ieškodami jauno vyro, kuris sugebėjo iš policijos pareigūnų paimti kalšnikovą ir surakintas antrankiais slapstytis beveik 6 valandas.

Šie ginklai policininkams buvo išdalyti po kruvinų įvykių Paryžiuje. Žiniasklaida šią savaitę taip pat buvo pranešusi ir apie įvykį, kai policininkas, įtariama, netyčia kalašnikovu peršovė benamiui koją.

Po šių įvykių dalis politikų pareiškė, kad p. Skvernelis turi prisiimti asmeninę atsakomybę. Kritikos ministras sulaukė ir iš prezidentės. „Turiu su apgailestavimu pasakyti, kad jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės. Ministras privalo laiku ir pilnai informuoti apie įvykius visus valstybės vadovus“, – teigė Dalia Grybauskaitė.

Nors dar pirmoje dienos pusėje p. Skvernelis tikino neketinantis trauktis iš posto, taip pat nereikalausiantis asmeninės atsakomybės iš kitų aukštas pareigas užimančių jam pavaldžių pareigūnų, po pietų savo nuomonę pakeitė. Apie galimą kitų pareigūnų atsakomybę pranešime neužsimenama.

Tiki nuveiktų darbų nauda

Ministras įsitikinęs, kad per jo vadovavimo laiką ministerijoje buvo padaryta darbų, leidžiančių visuomenei pasijusti saugesnei.

„Dirbau vardan to, kad mūsų šalyje saugus galėtų jaustis kiekvienas: nuo vaiko iki senjoro. Tik tokia valstybė gali būti stipri. Politinės kultūros lygis ar partiniai interesai neturi sugriauti piliečių pasitikėjimo valstybe, ginančia savo žmonių interesus“, - teigia p. Skvernelis.

„Palaikymas buvo didžiulis, ir tai ženklas, jog buvo einama teisingu keliu: saugios, laisvos, pilietinės visuomenės link“, - sako ministras, kurį į šias pareigas delegavo partija „Tvarka ir teisingumas“.

Prieš pradėdamas vadovauti VRM, p. Skvernelis ėjo policijos generalinio komisaro pareigas. Jis karjerą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1998 m., kai buvo paskirtas Trakų rajono policijos komisariato kelių policijos komisaru inspektoriumi.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau